eToys - en to fa translation catalogue (184 entries)

en: Change sound volume
fa: درجه صدارا تغییردهید

en: open wave editor
fa: تنظیم کننده موج را بازکنید

en: read file
fa: سند را بخوانید

en: File name?
fa: نام سند

en: Sorry, I cannot find that file
fa: متاسفم-من نمیتوانم که سندرا پیدا بکنم

en: Play
fa: نواختن

en: Save
fa: حفظ کردن

en: Stop
fa: توقف

en: open a wave-editor tool with this sound as its iniital sound
fa: یک تنظیم کننده ابزارموج را بازکن همراه این صداقسمیکه این صدای ابتدایی میباشد

en: wave editor
fa: تنظیم کننده موج

en: kindly give the sound a name:
fa: لطفا صدارایک نام بدهید

en: Unnamed
fa: بی نام

en:  seconds.
    Double-click to hear the sound.  "add to sound library" available in halo menu.  Also suitable for dropping into a piano-roll or into an event-roll
fa:  ثانیه ها
    دوبارکلیک کنید تا صدارابشنوید  درصدای کتابخانه اضافه کن که درفهرست حلقه نورموجود است  همچنان مناسب برای انداختن داخل یک طومارپیانوویا یک طومارواقعه

en: Holds a recorded sound of duration
fa: دوران صدای ضبط شده را میگیرد

en: select codec
fa: کودیک را انتخاب کن

en: new MIDI controller
fa: کنترول کننده جدیدnew MIDI

en: play via built in synth
fa: ازطریق ساخت درسینت اجراء کن

en: play via MIDI
fa: ازطریق اجراء کن MIDI

en: A device for making sound recordings.
fa: یک ابزار برای ساختن ضبط های صدا.

en: Multimedia
fa: چندرسانه ی

en: SoundRecorder
fa: ضبط کننده صدا

en: Play the current recording from its beginning
fa: ضبط فعلی را ازشروع آن اجراء کن

en: Record
fa: ضبط کردن

en: Save the current recording for future use.
fa: ضبط فعلی را برای استفاده آینده حفظ کن

en: Start a new recording
fa: ضبط جدیدی را آعازکن

en: Stop current recording or playback
fa: ضبط فعلی یا اجرای دوباره را متوقف کن

en: choose compression...
fa: تراکم را انتخاب کن

en: choose which data-compression scheme should be used to encode the recording.
fa: انتخاب کنید که کدام طرح تراکم اطلاعات باید استفاده شودتاضبط کردن را رمزی نماید

en: hand me a sound token
fa: صدای داده شده را به من بده

en: hands you a lozenge representing the current sound,  which you can drop into a piano-roll or an event-roll, or later add to the sound library.  Double-click on it to hear the sound
fa: به شمایک لوزی شکل را میدهدکه صدای فعلی را تهیه میکند که شمامیتوانید داخل یک طومارپیانویا طومار واقعه بیاندازید یا اینکه بعدادرکتابخانه صدا اضافه نمایید  دوباربالای آن کلیک کنید تا صدارابشنوید

en: help
fa: کمک

en: open up the wave-editor tool to visualize and to edit the sound recorded
fa: تنظیم کننده ابزار موج را بازکنید تاتجسم نماید وصدای ضبط شده را تنظیم نماید

en: opens a flap which contains instructions
fa: یک برگه را بازمیکند که هدایات را شامل است

en: remove any blanks space at the beginning and/or end of the recording.  Caution -- this feature seems to be broken, at least on some platforms, so use at your own risk.  For safety, save this sound in its untrimmed form before venturing to trim.
fa: هرفضای خالی رادرآعازودرختم ضبط حذف نمایید  اخطار--این طرح به نظرمیرسد که شکسته شود/حد اقل دردربعضی پلتفورم ها/بنابراین درریسک خودتان استعمال نمایید  برای ایمنی این صدارادرشکل آرایش نشده اش حفظ کن قبل ازاقدام به درست کردن آن

en: Sound Recorder Options
fa: انتخاب های ضبط کننده صدا

en: trim
fa: درست کردن

en: Drag to set the record level
fa: بکش تا همپایه ضبط را تعیین کند

en: maximum record-level
fa: حداکثرهدف گیری ضبط

en: minimum record-level
fa: حد اقل هدف گیری ضبط

en: Compression method\Currently: {1}
fa: روش تراکم/فعلا {1}

en: GSM (simple compression)
fa: تراکم سادهGSM

en: No compression
fa: تراکم موجود نیست

en: None
fa: هیچ

en: Speex (for speech)
fa: اسپیکس برای گفتنSpeex

en: Vorbis (for music)
fa: وربیس برای موسیقیVorbis

en: no sound recorded yet
fa: صدای تاهنوزضبط نگردید

en: Recorded sound duration: {1} second(s)
fa: مدت ضبط صدا/ثانیه ها {1}

en: 
    Press "Record" to start recording.  Press Stop when finished recording.
    
    After making a recording, you can:
       Press "Play" to play back the recording.
       Press "Record" to start a new recording
          (the old one would be discarded).
       Press "Save" to save the recording in the sound library.
    
    Press the menu icon to get a menu with further options.
    
    If you wish to refer to the sound in scripts, you need to add it to the sound library; press Save to do that; you will need to supply a name for it.
    
    If you want to retain the sound but do not need to refer to it in scripts, you need not name it; instead, use "hand me a sound token", found in the menu, to obtain a little "sound token" object that you can subsequently use in a variety of ways:
      You can double-click on the sound token to hear the sound again.
      You can decide to save the sound after all, by using an item in the sound token's halo menu.
      You can drop the sound token into a PianoRoll or an EventRoll.
fa: 
    ضبط را فشاردهید تا ضبط کردن را شروع نماید  دکمه توقف را نشان دهید زمانیکه ضبط کردن متوقف گردید
    
    بعدازانجام ضبط شمامیتوانید
       دکمه اجراء را فشاردهید تا ضبط را اجرای دوباره نماید
       دکمه ضبط را فشاردهید تا ضبط کردن جدید را آغازنماید
          قدیمی آن حذف خواهد گردید
       دکمه حفظ را فشاردهید تاضبط کردن رادرکتابخانه صدا حفظ نماید
    
    علامت فهرست را فشاردهید تایک فهرست همراه انتخاب های بیشتری به دست آرد
    
    اگرشما میخواهید که به صدادردستخط ها رجوع نمایید/شما ضرورت دارید که آن را درکتابخانه صدا اضافه نمایید/دکمه حفظ رافشاردهید تا آن را انجام دهد/شما ضرورت دارید تایک نام برای این تهیه نمایید
    
    اگرشما میخواهید که صداراحفظ کنید اما ضرورت ندارید که به آن دردستخط آن رجوع نمایید/شما ضرورت ندارید که به آن نام بدهید/درعوض استعمال کنید/یک نشانه صدا به من بدهید/که درفهرست پیدا شده است/برای حفظ مقدارکمی ازشیء نشانه صدا شما میتوانید سلسله واردرراه های گوناگونی استعمال نمایید
      شما میتوانید برای شنیدن دوباره صدابالای نشانه صدادوبارکلیک نمایید
      شما میتوانید که تصمیم بگیریدتاصدارابعدازتمام حفظ نمایید توسط استفاده یک بخش درحلقه نورنشانه های صدا
      شما میتوانید نشانه صدارادرداخل یک طومارپیانویا طومارواقعه بیاندازید

en: When red, it means you are currently recording
fa: زمانیه سرخ است/به این معنی میباشدکه شما فعلادرحال ضبط هستید

en: Sound Recorder
fa: ضبط کننده صدا

en: Sound name?
fa: نام صدا؟

en: unnamed
fa: بدون نام

en: Discard the current recording and start making a fresh recording
fa: ضبط فعلی را حذف نمایید وضبط کردن تازه ای را شروع نمایید

en:  second(s) trimmed
fa:  ثانیه ها آرایش گردید

en: Caution:  this is dangerous and destructive!
    Do you really want to "trim" your recording?
    (It might be smart to save the untrimmed
    version in a sound token before trimming)
fa: اخطار-- این خطرناک ومخرب هست
    آیا واقعا میخواهید که ضبط تان را مرتب سازید؟
    این عالی خواهدبود که نسخه غیرمرتب رادریک نشانه صداقبل ازمرتب گردیدن حفظ نمایید

en: unable to trim any more, sorry
fa: بیشترمرتب نمیتواند/متاسفم

en: A tool for managing the sound library
fa: یک ابزاربرای اداره کردن صدای کتابخانه

en: Add a new sound to the sound library from a file
fa: یک صدای جدید درصدای کتابخانه ازیک سند اضافه نمایید

en: Delete
fa: حذف

en: Delete the selected sound from the sound library
fa: صدای انتخاب شده را ازصدای کتابخانه حذف سازید

en: Hands you a tile representing the selected sound
fa: به شما آجری را میدهد که صدای انتخاب شده را تهیه میکند

en: If the selected sound is playing, stop it
fa: اگرصدای انتخاب شده درحال اجراء است /متوقف نمایید

en: Load
fa: اجراء کردن

en: Play the selected sound
fa: صدای انتخاب شده را اجراء کن

en: Rename
fa: دوباره نام نهادن

en: Rename the selected sound
fa: صدای انتخاب شده را دوباره نام بدهید

en: Tile
fa: عنوان

en: open a tool which, operating with the selected sound as a point of departure, will allow you to construct a new "instrument"
fa: یک وسیله را بازکنید که همراه با صدای انتخاب شده ازنقطه حرکت عمل را انجام میدهد/به شما اجازه میدهیدتاوسیله جدیدی را بسازد

en: Wave editor
fa: تنظیم کننده موج

en: Sound Library
fa: کتابخانه صدا

en: No sound selected
fa: صدای تاهنوزانتخاب نگردیده است

en: You can not delete this sound
fa: شمانمی توانیداین صداراحذف نمایید

en: This tool allows you to view and manage the "Sound Library", which is the list of named sounds that can be used in the tile-scripting system.
    
    Click on a sound name in the list to select it.  The buttons at the top of the tool apply to the sound you have selected.
    
    Play button -- press this to start playing the selected sound.
    
    Stop button -- if the selected sound is playing, pressing this will stop it.
    
    Tile button -- Click on this to obtain a scripting tile representing the selected sound.
    
    Rename button -- allows you to rename the selected sound.
    
    Delete button -- allows you to delete the selected sound from the Sound Library.  All tiles that formerly pointed to this sound will be changed to point to "croak" instead.
    
    Load button -- allows you to load a sound into the Sound Library from a file.
    
    You can also add sounds to the Sound library using the Sound Recorder, and also by dragging an external sound file (e.g. a file with extensions .wav or .aif)  into etoys.
    
    Note: the "universal" sounds built in to the system cannot be renamed or deleted.
    
    Additionally, a command for opening a "wave editor" tool on the selected sound can be found in the tool's halo menu.
fa: این وسیله به شما اجازه میدهد کتابخانه صداراببینید واداره نمایید/که درفهرست صداهای نامیده شده میباشد که میتوانددرسیستم دستخط آجراستفاده گردد
    
    بالای نام صدا درفهرست کلیک کنید تااین را انتخاب نماید  دکمه ها درقسمت بلند ابزاربه صدای پاسخ میدهد که شما انتخاب کرده ایید
    
    اجرای دکمه--این را فشاردهید که اجراء رادرصدای انتخاب شده آغازنماید
    
    توقف دکمه--اگرصدای انتخاب شده اجراء میگردد فشاردادن آنرا متوقف خواهد کرد
    
    آجردکمه--بالای این کلیک کنیدتایک آجردستخطی را که صدای انتخاب شده را تهیه میکند به دست آرد
    
    دوباره نام نهادن دکمه--به شما اجازه میدهد تا صدای انتخاب شده رادوباره نام بگذارید
    
    حذف دکمه-- به شما اجازه میدهد تاصدای انتخاب شده را ازکتابخانه صداحذف نمایید  تمام آجرهای که قبلادراین صدا اشاره شده است تغییرخواهد کردتا درعوض به صدای کلاغ اشاره نماید
    
    اجرای دکمه--به شما اجازه میدهد تا یک صدارادرداخل کتابخانه صدا ازیک سند بارگیری نمایید
    
    شما همچنان میتوانید صداهارادرکتابخانه صدا اضافه نمایید که ضبط صدارااستعمال مینماید/وهمچنان باکشیدن صدای خارجی سند به طورمثال یک سند همراه پهن شدن ها/موج ویادرداخل ایتویز
    
    یادداشت:صداهای عمومی که درسیستم ساخته شده است نمیتواند که دوباره نام نهاده شود ویا حذف گردد
    
    برعلاوه/یک فرمان برای بازکردن ابزار تنظیم کننده موج درصدای انتخاب شده میتواند درابزارحلقه نورپیداگردد

en: Please give a name for this sound
fa: لطفا برای این صدا یک اسم بدهید

en: sorry, that name is already taken
fa: متاسفم/آن نام قبلا گرفته شده است

en: New name for
fa: نام جدید برای

en: sorry, that name is already used.
fa: متأسفم که نام قبلاً استعمال شده است

en: You can not rename this sound
fa: شما نمیتوانید این صدارادوباره اسم بگذارید

en: A device for analyzing sound input
fa: یک ابداع برای تجزیه ورودی صدا

en: Spectrum Analyzer
fa: بینایی تجزیه کننده

en: Start
fa: شروع

en: set display type
fa: نوع نمایش را تعیین کن

en: set FFT size
fa: اندازه تعیین کن FFT

en: set sampling rate
fa: میزان نمونه گیری را تعیین کن

en: On
fa: روشن

en: display type (currently {1})
fa: نوع نمایش /فعلا {1})

en: signal
fa: علامت

en: sonogram
fa: سونوگرام

en: spectrum
fa: بینایی

en: FFT size (currently {1})
fa: اندازه فعلاFFT {1})

en: Sampling rate (currently {1})
fa: میزان نمونه گیری/فعلا{1})

en:           rest
fa:           تعیین دوباره

en: chord
fa: قوس

en: dotted
fa: نقطه دار

en: eighth
fa: هشتمین

en: half
fa: نصف

en: legato
fa: سفیر

en: normal
fa: عادی

en: quarter
fa: مربع

en: quints
fa: کوینتس

en: sixteenth
fa: شصتمین

en: staccato
fa: منقطع

en: triplets
fa: سه تایی ها

en: whole
fa: تمام

en: add channel
fa: چینل اضافه کن

en: close MIDI port
fa: بندر را بسته کن MIDI

en: reload instruments
fa: بارگیری دوباره ابزار

en: set MIDI port
fa: بندر را تعیین کن MIDI

en: add movie clip player
fa: بازیگر کلیپ فلم را اضافه کن

en: close drag and drop
fa: کشیدن وانداختن را بسته کن

en: contract time
fa: وقت قرارداد

en: expand time
fa: توسعه وقت

en: open drag and drop
fa: کشیدن وانداختن را بازکن

en: add keyboard
fa: کیبورد اضافه کن

en: copy
fa: تکثیر

en: cut
fa: قطع کردن

en: hide beat lines
fa: خط های ضرب را مخفی کن

en: hide measure lines
fa: خط های اندازه را مخفی کن

en: paste
fa: چسپاندن

en: paste...
fa: چسپاندن

en: show beat lines
fa: خط های ضرب را نشان بده

en: show measure lines
fa: خط های اندازه رانشان بده

en: time
fa: وقت

en:  Mediates between a score such as a MIDIScore, a PianoRollScoreMorph, and the actual SoundPlayer synthesizer
fa:  درمیان یک نمره واقع میشود مانند نمره/ یک طومار پیانوی نمره واژک وترکیب واقعی اجراء کننده صدا

en: ScorePlayer
fa: اجراء کننده صدا

en: open
fa: باز

en: open in midi player
fa: دراجراء کننده میدی بازکن

en: open the midi-player tool on this file
fa: آلت اجراء کننده میدی را دراین سند بازکن

en: make a pause marker
fa: یک سازنده مکث بساز

en: open a MIDI file
fa: یک سند را بازکن MIDI

en: save as AIFF file
fa: به حیث سند حفظ کن AIFF

en: save as Sun AU file
fa: به حیث سند آفتاب حفظ کن AU

en: save as WAV file
fa: به حیث سند حفظ کن WAV

en: [pause]
fa: مکث

en: Disable sound reverb
fa: طنین صدارا ازکاربیانداز

en: Menu
fa: لیست

en: Open a menu
fa: یک فهرست را بازکن

en: Open a PianoRoll
fa: یک طومار پیانورا بازکن

en: Pause
fa: مکث

en: Pause playback
fa: مکث اجرای دوباره

en: PianoRoll
fa: طومارپیانو

en: Play the score
fa: نمره را اجراء کن

en: Playback jumps back to start and continue playing
fa: پریدن دوباره رااجرای دوباره کن تا ادامه اجراء را ادامه دهد

en: Repeat
fa: تکرار

en: Reverb Disable
fa: انعکاس قابل استفاده نیست

en: Rewind
fa: بازپیچی

en: Rewind to score start
fa: دوباره بپیچان تا نمره آغازگردد

en: Choose a MIDI file to open
fa: یک سند را انتخاب کن تا بازگردد MIDI

en: No .mid/.midi files found in the Squeak directory
fa: نی وسط/اسناد میدی درکتاب راهنمای جیرجیرک پیداگردیده است

en:  fast
fa:  تیز

en: Playback speed
fa: سرعت بازنواخت

en: slow
fa: آهسته

en: New file name?
fa: نام فایل جدید؟

en:  end
fa:  پایان..

en: Shows current position in the score
fa: موقعیت فعلی را درنمره نشان میدهد

en: start
fa: شروع

en: Continue
fa: ادامه دادن

en: Continue playing a paused presentation
fa: اجرای یک نمایش مکث شده را ادامه بده

en: Mute
fa: بدون صدا

en:  loud
fa:  بلند

en: soft
fa: نرم

en: Volume slider
fa: لغزنده صدا

en: MIDI port for input:
fa: درب برای ورودیMIDI

en: MIDI port for output:
fa: درب برای خروجیMIDI

en:  not found in the Sound Library
fa:  درکتابخانه صدا پیدا نشد

en: camera
fa: کمره

en: chirp
fa: جیرجیرکردن

en: chomp
fa: چومپ

en: click
fa: کلیک کردن

en: clink
fa: جلنگ جلنگ صداکردن

en: coyote
fa: گرگ صحرایی آمریکای شمالی

en: croak
fa: صدای زاغ

en: horn
fa: هارن/بوق

en: laugh
fa: خندیدن

en: meow
fa: می او

en: motor
fa: ماشین

en: peaks
fa: قله ها

en: scrape
fa: خراشیدن

en: scratch
fa: خاراندن

en: scritch
fa: اسکریچ

en: silence
fa: خاموشی

en: splash
fa: صدای چلپ چلوپ

en: warble
fa: چه چه زدن/سرود

en: please record a sound first
fa: لطفا اولا یک صدارا ضبط کن
