eToys - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: If true, set http proxy automatically on startUp. Only works on MacOS X for now
fa: اگرراست باشد/پراکسی را به طوراتومات درتعیین کن http startUp. فقط بالای کارمیکند برای حالا MacOS X

en: Host name or address?
fa: نام میزبان یا آدرس؟

en: Document could not be fetched
fa: سند به فروش رفته نمیتواند

en: Retry\Give Up
fa: دوباره تلاش کن/منصرف شدن

en: operation not supported
fa: عملیات حمایت نگردیده است

en: Server responded: {1}
fa: سرورپاسخ داده است {1}

en: Enter a new file name
fa: یک نام سند جدید را واردکن

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
fa: آن سند را چندین باربنویسید/یک نام دیگری انتخاب کنید/کنسل

en: Upload for {1} did not succeed ({2}).
fa: انتقال برای موفق نگردید {1} ({2}).

en: (uploading {1}...)
fa: درحال انتقال دادن( {1}...)

en: No projects found for your criteria
fa: پروژه برای معیارشما پیدا نگردید

en: Server responded
fa: سرورپاسخ داده است

en: (uploading
fa: درحال انتقال

en: An editor for the http proxy settings
fa: یک تنظیم کننده برای تنظیمات پراکسی http

en: http proxy editor
fa: تنظیم کننده پراکسی http

en: Proxy Server Named: '{1}' port: {2}.
fa: سرورپراکسی نامیده شد/دریچه '{1}'  {2}.

en: Stop using Proxy Server.
fa: استفاده سرورپراکسی را متوقف کن

en: Accept
fa: قبول کردن

en: Accept the proxy settings
fa: تنظیمات پراکسی را قبول کن

en: Cancel
fa: لغو

en: Cancel the proxy settings
fa: تنظیمات پراکسی را لغوکن

en: Port:
fa: مخرج

en: Server Name:
fa: نام سرور

en: HTTP Proxy Editor
fa: تنظیم کننده پراکسی http

en: view this attachment
fa: این ضمیمه را نمایش بده

en: view this image attachment
fa: این ضمیمه تصویررانمایش بده

en: \save this attachment
fa: این ضمیمه را حفظ کن
