eToys - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: browse state handler class
fa: حالت طبقه جابه جا کننده راجستجوکن

en: clear log
fa: لاگ را پاک کن

en: start logging all but move and step events
fa: ثبت کردن تمام چیزهارا شروع کن امارویدادهارا حرکت بده

en: start logging event...
fa: واقعه نگاری را شروع کن

en: start logging move events
fa: واقعه نگاری وثبت وقایع را شروع کن

en: start logging step events
fa: مراحل واقعه نگاری را شروع کن

en: stop logging all events
fa: مراحل تمام واقعه نگاری را شروع کن

en: stop logging event...
fa: واقعه نگاری را توقف بده

en: view log
fa: دیدن ثبت وقایع

en: view state hierarchy
fa: نمایش حالت سلسه مراتب
