eToys - en to fa translation catalogue (683 entries)

en: button
fa: دکمه

en: click to run the script "{1}" in player named "{2}"
fa: برای اجرای متن "{1}" در اجرا کننده ی بنام "{2}" کلیک کن

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed
fa: لطفا انتخاب کننده ی را که میخواهید به
     هدف با فشردن این  دکمه فرستاده شود را بنویسید

en: Choose one of the following conditions
fa: یکی از شرطهای ذیل را انتخاب کن

en: mouseDown
fa: موشک پائین

en: mouseStillDown
fa: موشک تا بحال پائین

en: mouseUp
fa: موشک بالا

en: Please type the arguments to be sent to the target
    when this button is pressed separated by periods
fa: لطفا استدلال های را که  میخواهید به هدف با فشردن این دکمه جدا شده با مکث فرستاده شود را بنویسید

en: Please a new label for this button
fa: لطفا یک اسم جدیدی برای این دکمه

en: IP Address\Project\Owner
fa: آی پی آدرس/ پروژه/مالک

en: Sorted by
fa: درست شد توسط

en: More
fa: بیشتر

en: Show more info on this project.
fa: معلومات بیشتری در مورد این پروژه نشان بده

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توصیف

en: Tags
fa: برگها

en: Please describe this project
fa: لطفاً این پروژه را شرح دهید

en: A tool that lets you navigate back to recently-visited projects
fa: یک ابزاری که شما را وا میدارد تا به پروژه های تازه بازدید شده دوباره هدایت شوید

en: ProjectHistory
fa: تاریخچه پروژه

en: Jump...
fa: پرش...

en: Enter things to search for
fa: اشیاء را داخل نمایید تاجستجوککند برای

en: Cancel
fa: لغو

en: Cancel this Publish operation.
fa: این عملیات منتشره  را لغو کن

en: Pick a name 24 characters or less and avoid the following characters:
    
     : < > | / \ ? * " .
fa: یک نام 24 حرفی یا کمتر را انتخاب کنید و از حروف ذیل احتراز کنید:
    
      : < > | / \ ? * "
    
     : < > | / \ ? * " .

en: Change my name and continue publishing.
fa: اسم مرا تغییر داده ونشر را ادامه بده

en: I do need a name for the project
fa: من برای این پروژه به یک نام ضرورت دارم

en: Please make the name 24 characters or less
fa: لطفا نام را 24 حرف یا کمتر بسازید

en: Please remove any funny characters from the name
fa: لطفا حروف عجیب را از نام حذف کنید

en: Sorry that name is already used
fa: متأسفم که نام قبلاً استعمال شده است

en: Please enter your login name
fa: لطفا نام ورودی تان را داخل کنید

en: Please remove any funny characters
fa: لطفا حروف عجیب را حذف کنید

en: This border style cannot be used here
fa: این روش حاشیه در اینجا بکار برده نمیشود

en: 2nd gradient color
fa: رنگ شیب دوم

en: Border Color
fa: رنگ حاشیه

en: Border style
fa: روش حاشیه

en: Click to select a complex framed border
fa: برای انتخاب یک حاشیه قالب شده پیچیده کلیک نمائید

en: Click to select a complex inset border
fa: برای انتخاب یک حاشیه درون گذاشته پیچیده کلیک نمائید

en: Click to select a complex raised border
fa: برای انتخاب یک حاشیه بالا آمده پیچیده کلیک نمائید

en: Click to select a simple colored border
fa: برای انتخاب یک حاشیه ساده رنگ کلیک نمائید

en: Click to select a simple inset border
fa: برای انتخاب یک حاشیه ساده درون گذاشته کلیک نمائید

en: Click to select a simple raised border
fa: برای انتخاب یک حاشیه ساده بالا آمده کلیک نمائید

en: Border width
fa: عرض حاشیه

en: Drag in here to change the border width
fa: به اینجا بندازید تا عرض حاشیه تغییر یابد

en:  Rounded corners
fa:  کناره های مدور

en: Turn rounded corners on or off
fa: کناره های مدور را روشن یا خاموش کن

en:  Drop shadow color
fa:  رنگ سایه قطره

en: Turn drop shadows on or off
fa: سایه های قطره را روشن یا خاموش کن

en: Direction
fa: راهنماییی

en: Drag in here to change the direction of the gradient
fa: به اینجا بکشانید تا مسیر شیب تغییر یابد

en:  Gradient fill
fa:  پر سازي شيب دار

en: Turn gradient fill on or off
fa: پر کردن شیب را روشن یا خاموش کن

en: Drag in here to change the origin of the gradient
fa: به اینجابکشانید تا مبدا شیب تغییر یابد

en: Origin
fa: مبدا

en:  Lock
fa:  قفل

en: Turn lock on or off
fa: قفل را روشن یا خاموش کن

en: Color
fa: رنگ

en:  Radial gradient
fa:  شیب شعاعی

en: Turn radial gradient on or off
fa: شیب شعاعی را روشن یا خاموش کن

en: Drag in here to change the offset of the shadow
fa: به اینجا کشیده بندازید تا وزنه تعادل سایه تغییر یابد

en: Offset
fa: خمیدگی

en:  Solid fill
fa:  پرسازی جامد

en: Turn solid fill on or off
fa: پرسازی جامد را روشن یا خاموش کن

en:  Sticky
fa:  چسپناک

en: Turn stickiness on or off
fa: چسپناکی را روشن یا خاموش کن

en: Button
fa: دکمه

en: open a button properties panel for the morph
fa: برای واژک یک تابلوی خصوصیات دکمه باز کن

en: open a text properties panel for the morph
fa: یک تابلوی خصوصیات متنی برای واژک باز کن

en: Text
fa: متن

en:  Apply changes to entire text
fa:  تغییرات را به همه متن عملی کن

en: Whether to apply style changes to entire text or just selection
fa: آیا تغییرات روشی را به همه متن عملی کن ویا تنها انتخاب گردد

en:  Auto-Fit
fa:  شایستگی-خودبخودی

en: Turn auto-fit on or off
fa: شایستگی خودبخودی را روشن یا خاموش کن

en: Drag in here to change the margins of the text
fa: به اینجا کشیده بندازید تا لبه های متن تغییر یابد

en: Margins
fa: لبه ها

en: Text Color
fa: رنگ متن

en:  Wrapping
fa:  پیچیده

en: Turn line wrapping on or off
fa: پیچیدگی خطوط را روشن یا خاموش کن

en: Accept
fa: قبول کردن

en: bold text
fa: متن ضخیم

en: cancel changes made and close panel
fa: تغییرات داده شده را لغو کن و تابلو را ببند

en: decrease kern
fa: پیادگی را کم کن

en: font changing
fa: تغییریابی رسم الخط

en: increase kern
fa: پیادگی را زیاد کن

en: italic text
fa: متن کج

en: Kern+
fa: پیادگی+

en: Kern-
fa: پیادگی-

en: keep changes made and close panel
fa: تغییرات داده شده را نگه دار و تابلو را ببند

en: Main
fa: اصلی

en: narrow text
fa: متن باریک

en: normal text
fa: متن عادی

en: open a main properties panel for the morph
fa: برای واژک یک تابلوی خصوصیات اصلی بازکن

en: Size
fa: اندازه

en: Style
fa: روش

en: struck out text
fa: متن بیرون شده

en: underlined text
fa: متن زیر خط کشیده

en: as object
fa: به حیث شیء

en: basic
fa: اساسی

en: drag & drop
fa: بکشید وبیاندازید

en: fill & border
fa: پرکردن وحاشیه

en: geometry
fa: جیومیتری

en: layout
fa: طرح بندی

en: miscellaneous
fa: متفرق

en: motion
fa: پیشنهاد/اشاره

en: observation
fa: مشاهده

en: pen use
fa: استعمال قلم

en: scripting
fa: متن نمایش

en: scripts
fa: دستخط ها

en: search
fa: جستجو

en: sound
fa: صدا

en: tests
fa: امتحانات

en: variables
fa: متغییرات

en: command
fa: فرمان

en: property
fa: خصوصیات

en: tiles to get...
fa: آجرها برای به دست آوردن

en: empty script
fa: متن نمايشنامه خالي

en: color
fa: رنگ

en: No
fa: نه خیر

en: Test
fa: امتحان

en: Yes
fa: بلی

en: parenthesized
fa: پرانتزی

en: enclose within parentheses
fa: دربین قوسها بگذار

en: parentheses
fa: قوسها

en: remove function
fa: تابع را حذف کن

en: remove parentheses
fa: قوسها راحذف کن

en: strip away the function call, leaving just its former argument in its place
fa: وظیفه تلفون را تهی کرده واستدلال  پیشین رابه جای خودش بگذارید

en: strip away the parenthesises
fa: قوسهارا تهی نمایید

en: Function
fa: وظیفه

en: send to back
fa: به عقب ارسال كن

en: A number readout for a Stack.  Shows current value.  Click and type the value.
fa: یک شماره برای مقدارزیاد بلند خوانده میشود.مقدارفعلی را نشان میدهد.مقداررا نوشته وکلیک نمایید  قيمت فعلی را نشان میدهد  مقدارراکلیک وتایپ کنید

en: A number readout for a Stack.  Shows current value.  Click and type the value.  Shift-click on title to edit.
fa: یک شماره برای مقدارزیاد بلند خوانده میشود.مقدارفعلی را نشان میدهد.مقداررا نوشته وکلیک نمایید  قيمت فعلی را نشان میدهد  مقدارراکلیک وتایپ کنید  کلیک شیفت بالای عنوان برای تنظیم

en: Number (bare)
fa: شماره /آشکار

en: Number (fancy)
fa: شماره/خیال

en: Number (mid)
fa: شماره وسط

en: Player
fa: بازیکنان

en: TestTile
fa: امتحان آجر

en: Repeat Tile
fa: تکرارآجر

en: Repeat
fa: تکرار

en: Times
fa: زمانها

en: PhraseTile
fa: عبارت آجر

en: Sprout a new scriptor around this phrase
fa: جوانه زدن یک مهرزننده جدیددرعبارت

en: evaluation error
fa: ارزیابی اشتباه

en: A random-number tile for use with tile scripting
fa: یک عددتصادفی آجربرای استفاده همراه با متن سند کننده آجر

en: A tile that will produce a random number in a given range
fa: یک آجری که یک عدد تصادفیی در یک محدوده داده شده میسازد

en: Random
fa: تصادفی

en: The name of the script to which this operation applies
fa: نام متن سند که درآن عملیات انجام میشود

en: Sounds
fa: صداها

en: Tile
fa: عنوان

en: hand me this object
fa: این شیء را برایم بده

en: This tile refers to an actual graphical object; use this menu item to grab that object.  Caution!  This may remove the object from a place it really ought to stay.
fa: این آجربه یک شیء گرافیکی واقعی مراجعه میکند/این بخش لیست را استفاده نمایید تاآن شیء را بقاپد  اخطار  این ممکن است شیء راازیک جای که واقعا مشکل است که بماند حذف خواهد کرد

en: false
fa: غلط

en: true
fa: حقیقی

en: place in a function
fa: دریک وظیفه جا گزین کن

en: restore default tile
fa: آجرقراردادی را دوباره ذخیره کن

en: Do
fa: بكن

en: Script to repeat
fa: متن سند برای تکرار

en: times
fa: زمانها

en: choose type...
fa: نوعیت را انتخاب نمائيد...

en: click here to choose a new type for this parameter
fa: اینجا کلیک نمایید تا نوع جدید ازپارامتررا انتخاب نماید

en: show categories
fa: فهرست هارا نشان بده

en: A tool showing all the players in your project
fa: یک ابزار که تمام بازیگرهارادرپروژه شما نشان میدهد

en: Scripting
fa: متن نمایش

en: inspect
fa: تفتیش

en: Players in this Project
fa: بازیکنان دراین پروژه

en: Each row represents an object, or "player" in the project.
    Click on the menu icon to get a menu of options concerning the player.
    Click on a player's picture to reveal its location.
    Click on the turquoise eye to open the player's viewer.
    Click on a player's name to obtain a tile representing it.
fa: هرسطریک شیء را تهیه میکند یا بازیکن را درپروژه
    روی لیست علامت کلیک کنید تالیست ازانتخاب هارا که بازیکنان رانگران میسازد به دست آرد
    بالای تصویریکی ازبازیکنان کلیک نماییدتا موقعیت وی را آشکارسازد
    بالای چشمان فیروزه ای کلیک کنید تا نمایش دهنده بازیکن را بازنماید
    بالای نام بازیکن کلیک نمایید تاآجری رابه دست آرد که آنرا تهیه میسازد

en: Players
fa: بازیکنان

en: 
    Each row represents an object, or "player" in the project.
    Click on the menu icon to get a menu of options concerning the player.
    Click on a player's picture to reveal its location.
    Click on the turquoise eye to open the player's viewer.
    Click on a player's name to obtain a tile representing it.
fa: 
    هرسطریک شیء را تهیه میکند یا بازیکن را درپروژه
    روی لیست علامت کلیک کنید تالیست ازانتخاب هارا که بازیکنان رانگران میسازد به دست آرد
    بالای تصویریکی ازبازیکنان کلیک نماییدتا موقعیت وی را آشکارسازد
    بالای چشمان فیروزه ای کلیک کنید تا نمایش دهنده بازیکن را بازنماید
    بالای نام بازیکن کلیک نمایید تاآجری رابه دست آرد که آنرا تهیه میسازد

en: A tool allowing you to monitor and change the status of all scripts in your project
fa: یک ابزاربه شما اجازه میدهد تاوضعیت تمام متن سندهارادرپروژه شما دیده بانی وتغییردهد

en: A tool that lets you control all the running scripts in your world
fa: یک ابزارکه به شمااجازه میدهدتاتمام متن سندهای قرارداده شده درجهان شماراکنترول نماید

en: A tool that lets you see and control all the running scripts in your project
fa: یک ابزاری که به شمااجازه میدهدتاببینید وکنترول کنیدتما متن سندهای قرارداده شده درپروژه شما

en: all instances
fa: تمام نمونه ها

en: If checked, then entries for all instances will be shown, but if not checked, scripts for only one representative of each different kind of object will be shown.  Consult the help available by clicking on the purple ? for more information.
fa: اگرچک گردید/سپس ورودی ها برای تمام نمونه هانشان داده خواهد شد/اما اگرچک نشده باشد/متن های سندبرای فقط یک نماینده ازنوع مختلف شیء نشان داده خواهد شد  کمک موجودراتوسط کلیک کردن بالای ارغوانی مشورت کن برای معلومات بیشتر

en: If checked, then only scripts that are paused or ticking will be shown
fa: اگرچک شد/سپس فقط متن سندهای که مکث شده اند یاپارچه تشکی نشان داده خواهدشد

en: tickers only
fa: فقط ماشین تحریرخودکار

en: Click here to remove this tool from the screen; you can get another one any time you want from the Widgets flap
fa: اینجا کلیک نمایید تااین ابزارراازصفحه حذف نماید/شما میتوانید یکی دیگرراهرزمانیکه خواسته باشید ازبرگه وایدگیتس بدست اورده میتوانید

en: This tool allows you to see all the scripts for all the objects in this project.
    
    Sometimes you are only interested in those scripts that are ticking, or that are *ready* to tick when you hit the GO button (which are said to be "paused.")
    
    * Check "tickers only" if you only want to see such scripts -- i.e., scripts that are either paused or ticking.
    
    * If "tickers only" is *not* checked, then all scripts will be shown, whatever their status.
    
    * The other checkbox, labeled "all instances", only comes into play if you have created "multiple sibling instances" (good grief) of the same object, which share the same scripts; if you have such things, it is often convenient to see the scripts of just *one* such sibling, because it will take up less space and require less mindshare -- and note that you can control a script for an object *and* all its siblings from the menu of that one that you see, via menu items such as "propagate status to siblings".
    
    * If "all instances" is checked, scripts for all sibling instances will be shown, whereas if "all instances" is *not* checked, only one of each group of siblings will be selected to have its scripts shown.
    
    But how do you get "multiple sibling instances" of the same object?  There are several ways:
    
    (1)  Use the "make a sibling instance" or the "make multiple siblings..." menu item in the halo menu of a scripted object.
    
    (2)  Use the "copy" tile in a script.
    
    (3)  Request "give me a copy now" from the menu associated with the "copy" item in a Viewer.
    
    If you have on your screen multiple sibling instances of the same object, then you may or may want to see them all in the All Scripts tool, and that is what the "all instances" checkbox governs.
    
    Set "all instances" if you want a separate entry for each instance, as
    opposed to a single representative of that kind of object.
    
    Note that if you obtain a copy of an object by using the green halo handle, it will *not* be a sibling instance of the original.  It will in many ways seem to be, because it will start out its life having the same scripts as the original.  But it will then lead an independent life, so that changes to scripts of the original will not be reflected in it, and vice-versa.
    
    This is an important distinction, and an unavoidable one because people sometimes want the deep sharing of sibling instances and sometimes they clearly do not.  But the truly understandable description of these concepts and distinctions certainly lies *ahead* of us!
fa: این ابزاربه شما اجازه میدهدتاتمام متن سند هارابرای تمام پروژه دراین پروژه ببینید
    
    بعضی اوقات شما فقط به آن متن سندهای علاقمند هستید که پارچه تشکی هستندیااینکه آماده هستند که ساعت شوند زمانیکه شما دردکمه جی اوضربه میزنید که گفته شده است که مکث گردد/فقط ماشین های تحیریر خودکاررا چک کنید/اگرشما فقط میخواهید که ماننداین متن سندهاراببینید آی.ای متن سندهای که گاهی مکث یا پارچه تشک شده اند
    
    اگرفقط ماشین تحریرخودکارها چک نشده اند/پس تمام متن سندهانشان داده خواهد شد/اگروضعیت شان هرچی باشد
    
    چک باکس های دیگرتمام نمونه هاراعلامت دارکرده است/فقط داخل بازی می آید اگرشمانمونه های متعدد هم نیاراایجاد کرده ایید/غصه بزرگ/ازعین شیء/که عین متن سندهاراتقسیم میسازد/اگرشما مانند این چیزهارادارید/این گاهی راحت است که متن سندهای فقط مانند هم نیاهارا ببینید/بخاطریکه این فضای کمترراخواهد گرفت وفکرکمترلازم است--وبه یادداشته باشید که شما میتوانید یک متن سند رابرای یک شیء کنترول نمایید  وتمام هم نیاهای وی راازلیست آن یکی که شما می بینید ازطریق لیست ارقام مانند /حالت منتشرشده درهم نیاها
    
    اگرتمام نمونه هاچک شده است متن سندهابرای تمام نمونه های هم نیاها نشان داده خواهد شد/جاییکه اگرتمام نمونه هاچک نشده است فقط یکی ازگروپ هم نیاهاانتخاب خواهد شد که متن سند خویش را نشان دهد
    
    پس چگونه نمونه های متعدد هم نیاهاراازعین شی ء به دست میآورید     راه های گوناگونی موجود است  ساختن نمونه هم نیارااستفاده نمایید یا اینکه ساختن هم نیاهای متعدد ...لیست رقم درلیست حلقه نورازیک شیء رونوشت شده
    
    (1
    
    کاپی آجررادریک رونوشت استفاده نمایید(2)  U
    
    خواهش/همین حالا یک کاپی ازلیست تشریک شده همراه کاپی رقم دریک تماشاکننده رابمن بده (3
    
    اگرشما درصفحه تان نمونه های متعدد هم نیاهارا ازعین شیء دارید/سپس شما ممکن است یا ممکن است که بخواهید که تمام آنهارادرتمام ابزاررونوشت ببینید/وآن چیزی است تمام نمونه ها/چک باکس نظارت میکند
    
    تمام نمونه هاراتعیین کنید/اگرشما دخولی جداگانه رابرای هرنمونه میخواهید /قسمیکه مخالف است برای نمایندگی مفرد ازآن نوع ازشیء
    
    به یاد داشته باشید/اگرشما کاپی یک شیء را توسط استفاده دسته حلقه نورسبزبه دست می آورید/این یک نمونه هم نیای اصلی نخواهد بود  این درراه های مختلفی به نظرمیرسد که باشد/بخاطری اینکه این زندگی خودرادرخارج شروع خواهد کرد که عین رونوشت را مانند اصل آن دارد  اما بعدا این زندگی مستقلی را آغاز خواهد کرد/بنابراین تغییرات دررونوشت های اصلی درآن معکوس نخواهد بود وهمین قسم برعکس
    
    این یک فرق مهمی است ویک غیرقابل جلوگیری بخاطریکه مردم بعضی اوقات تقسیم عمیق ازنمونه های هم نیارامیخواهند وبعضی اوقات آنها آشکارانمی خواهند  امادانستن حقیقی مشخصات ازاین مفهومات وفرق ها یقینا درپیش روی ماقرارخواهد گرفت

en: open or close the lower portion that shows individual scripts
fa: قسمت پایین ترراکه رونوشت های انفرادی را نشان میدهد بازیابسته کنید

en: All Scripts
fa: تمام دست خط ها

en: remove this pane from the screen
    don't worry -- nothing will be lost!.
fa: این نمونه را ازصفحه حذف نمایید/تشویش نکنید/هیچ ازبین نخواهد رفت

en: drag from here to obtain an assignment phrase.
fa: ازاینجا بکش تایک عبارت واگذاری داده شده را به دست آورد

en: category
fa: طبقه

en: Press here to get a menu
fa: اینجارافشاردهید تا یک لیست را به دست آورد

en: drag and drop to 
    add a new script
fa: بکشید وبیاندازید تادستخط جدیدی را اضافه نماید

en: Press here to tear off a  TEST/YES/NO unit which you can drop into your script
fa: اینجارافشاردهدید تابخش جداسازد که شما میتوانید آنرادردستخط تان بیاندازید  TEST/YES/NO

en: Drag here to tear off a  Repeat/Times unit which you can drop into your script
fa: اینجابکشیدتابخش تکراراوقات راجداسازد که شما میتوانید آنرادردستخط تان بیاندازید

en: can be found in the following categories
fa: درطبقات بعدی میتواند پیدا گردد

en: is in the following category
fa: آیا درطبقه بعدی است

en: this tile is not actually suitable for use with this kind of object
fa: این آجراکنون همراه این گونه شیء برای استفاده مناسب نمی باشد

en: A tile holding a plain number
fa: یک آجریک عدد ساده را نگهمیدارد

en: A tile representing a function call.  Click on the function name or the arrows to change functions.
fa: یک آجرتیلفون وظیفه را تهیه میکند  بالای نام وظیفه یا تابع یا بالای تیرک ها کلیک کنید تاوظایف را تغییردهد

en: A tile representing the object being scripted
fa: یک آجراشیاء را که دستخط میگردد تهیه میسازد

en: A tile that will produce a random number in a given range.
fa: یک آجری که یک عدد تصادفیی در یک محدوده داده شده میسازد

en: button down?
fa: دکمه پایین؟

en: button up?
fa: دکمه بالا؟

en: function
fa: وظیفه

en: Gold Box
fa: بکس طلا

en: number
fa: شماره

en: Reports whether the mouse button is down
fa: گزارش میدهد که آیا دکمه موس به طرف پایین است

en: Reports whether the mouse button is up
fa: گزارش میدهد که آیا دکمه موس به طرف بالااست

en: random
fa: تصادفی

en: repeat
fa: تکرار

en: Test/Yes/No panes for testing a condition.
fa: امتحان/بلی /قطعات برای امتحان وضعیت موجود نمی باشد

en: TimesRepeat panes for running a section of code repeatedly.
fa: اوقات قطعات را برای پیشبرد یک بخش ازرمزبه طورمکرر تکرارمینماید

en: test
fa: امتحان

en: tile for me
fa: آجربرای من

en: Method
fa: روش

en: give me a copy now
fa: حالایک کاپی به من بده

en: hand me a picture of pen trail
fa: یک تصویرازخطیا اثر قلم را به من بده

en: name for new variable:
fa: برای متغییرجدید نام بگذار

en: Dividing by zero makes a number too
    large for even a Sorcerer to handle.
    Please change your script.
fa: تقسیم توسط صفریک عددرا بسیاربزرگ میسازدحتی منبع گذارنده را برای دسته
    لطفا دستخط خودراتغیردهید

en: Caution!  There may be scripts belonging to
    other objects that may rely on the presence of
    this variable.  If there are, they may now be broken.
    You may need to fix them up manually.
fa: اخطار  ممکن است آنجادستخط های باشد مربوط به اشیای دیگرکه ممکن است تکیه برحضوریا تهیه متغیرباشد  اگرآنجا هستند آنهاممکن است شکسته شود
    ممکن است که شما ضرورت به ترمیم آنهادستی داشته باشید

en: Sorry, {1} is in
    use in a script.
fa: متاسفم/مورد استفاده دردستخط میباشد {1}

en: Caution!  References in texutally coded scripts won't be renamed.
fa: اخطار  مراجعین دردستخط های رمزی متنی قابل دوباره نام گذاری نخواهد بود

en: Dividing by zero makes a number too
    				large for even a Sorcerer to handle.
    				Please change your script.
fa: تقسیم توسط صفریک عددرا بسیاربزرگ میسازدحتی منبع گذارنده را برای دسته
    				لطفا دستخط خودراتغیردهید

en: Choose the TYPE
    for the parameter (currently {1})
fa: نوع رابرای پارامترانتخاب نمایید فعلا{1})

en: Choose the TYPE
    for {1}
fa: نوع را برای انتخاب نمایید {1}

en: 
    (currently {2})
fa: 
    فعلا {2})

en: Please choose a variable
fa: لطفا یک متغییرراانتخاب نمایید

en: script
fa: دستخط

en: no pen trails present
fa: خط یا اثرقلم تهیه نشده است

en: add parameter
fa: پارامتراضافه نمایید

en: button to fire this script
fa: دکمه برای آتش زدن این دستخط

en: destroy "
fa: خراب شدن

en: edit balloon help
fa: بالون کمک را تنظیم نمایید

en: ok
fa: درست است

en: remove parameter
fa: پارامترراحذف نمایید

en: rename  "
fa: تغییر اسم

en: a variable defined by this object
fa: یک متغییرکه توسط این شیء تعریف شده است

en: choose a costume
fa: یک روش یاعادت راانتخاب نمایید

en: attempt repairs
fa: براي ترميم كوشش كن

en: browse class
fa: جستجوی طبقه

en: Choose a different vocabulary for this Viewer.
fa: یک فرهنگ لغات مختلف را برای این تماشاکننده انتخاب کن

en: choose limit class...
fa: طبقه محدودراانتخاب نمایید

en: choose vocabulary...
fa: فرهنگ لغات را انتخاب نمایید

en: destroy all this object's scripts
fa: تمام دستخط های اشیاء را ازبین ببرید

en: expunge empty scripts
fa: دستخط های خالی را پاک کنید

en: forget other costumes
fa: روش های دیگررافراموش کنید

en: impart scripts to...
fa: رساندن دستخط ها به

en: inspect class
fa: طبقه را تفتیش کن

en: inspect morph
fa: واژك را تفتيش كن

en: inspect player
fa: اجراء كننده را تفتيش كن

en: inspect this Viewer
fa: ین تماشاکننده را تفتیش کن

en: inspect this Vocabulary
fa: این فرهنگ لغات راتفتیش کن

en: open a lexicon that has a type-in pane for search (not recommended!)
fa: یک فرهنگ را که یک نوع را درخط برای جستجودارد بازکن /پیشنهاد نشده است

en: open a window that shows the code for this object in traditional programmer format
fa: یک کلکینی را بازکن که رمزبرای این شیء نشان میدهد درفارمت پروگرامرسنتی

en: open lexicon with search pane
fa: فرهنگ را همراه جستجوی قطعه بازکن

en: open standard lexicon
fa: فرهنگ استندردرا بازکن

en: opens a Viewer directly on the rendered morph.
fa: یک تماشاکننده را مستقیمادرواژک تسلیم داده شده بازمیکند

en: relaunch this Viewer
fa: این تماشا کننده را دوباره شروع کن

en: Specify what the limitClass should be for this Viewer -- i.e., the most generic class whose methods and categories should be considered here.
fa: مشخص سازید که چی طبقه محدودبایدبرای این تماشاکننده باشدطبقه عمومی بیشترکه روش وطبقات بایداینجاملاحظه گردد -- i.e.

en: view morph directly
fa: واژک رامستقیما ببینید

en: Choose the datum
    you want to extract from {1}'s {2}
fa: داتیومی را که شما میخواهید ازخارج سازید انتخاب نمایید {1}'s {2}

en: Choose the TYPE
    of data to get from
    {1}'s {2}
fa: نوع اطلاعات را انتخاب نمایید تاازبه دست آورد
    {1}'s {2}

en: sorry -- no slots of that type
fa: متاسفم--شکاف آن نوع موجود نیست

en: Add a new script that will work for this object and all of its siblings
fa: یک دستخط جدیدی را اضافه کنید که برای این شیء وتمام هم نیاهای وی کارخواهد داد

en: Add a new variable to this object and all of its siblings.  You will be asked to supply a name for it.
fa: یک متغییرجدید را برای این شیء وتمام هم نیاهای وی اضافه کن  شمابرای تهیه یک نام برای این بازپرس خواهیدشد

en: add a new script
fa: یک دستخط جدید اضافه کنید

en: add a new variable
fa: یک متغییر جدید را اضافه کنید

en: add search pane
fa: جستجوی قطعه را اضافه کن

en: grab this object
fa: این شیء را بقاب

en: If you have misplaced the object that this Viewer is looking at, use this item to (try to) make it visible
fa: اگرشماشیء را غلط جاگزین کرده ایید که این تماشاکننده به آن می بیند/این رقم رااستفاده نمایید تااین را آشکاربسازد

en: more...
fa: بیشتر...

en: reveal this object
fa: این شیء را آشکارکن

en: This will actually pick up the object this Viewer is looking at, and hand it to you.  Click the (left) button to drop it
fa: این اکنون شیء راانتقال خواهد داد که تماشاکننده به آن می بیند وبه شمامیدهد  دکمه چپ را کلیک کنید تااین را بکشد

en: tile representing this object
fa: يك آجري كه اين شئ را نمايندگي كند برايم بده

en: Script Name
fa: نام دستخط

en: Sorry, we do not permit you to rename
    classic-tiled scripts that are currently
    textually coded.  Go back to tile scripts
    and try again.  Humble apologies.
fa: متاسفم/مابه شمااجازه نمی دهیم که دستخط های آجرکلاسیک رادوباره نام بگذارید که فعلامتنی رمزداده شده است  دوباره به دستخط های آجربرویدودوباره کوشش کنید  عذخواهی عاجزانه

en: New name for "
fa: نام جدید برای

en: Oops, object "{1}" no longer has
    a script named "{2}".
    It must have been deleted or renamed.
fa: اووپس /شیء یک نام دستخط درازترندارد "{1}" "{2}".
    این باید حذف شده باشد ویا دوباره اسم گذاری شده باشد

en: Expected a Point but instead got
fa: یک نقطه توقع گردیده است اما درعوض به دست آمد

en: How many decimal places? (currently {1})
fa: چقدرجاهای اعشاری؟ فعلا( {1})

en: change value type
fa: نوع مقدارراتغییردهید

en: grab morph
fa: واژک را بقاب

en: remove "{1}"
fa: حذف کنید "{1}"

en: rename "{1}"
fa: دوباره نام بگذارید "{1}"

en: {1} is used for vector operations
fa: برای مسیرعملیات استفاده گردیده است{1

en:  to
fa:  به

en: Cannot "tell "
fa: گفته نمی تواند

en: : exception in script
fa: اعتراض دردستخط

en: Already in the Trash
fa: قبلادرآشغال

en: no change
fa: تغییرنه

en: okay, this object is now named
fa: درست /این شیء حالانام نهاده شد

en: Type the name you insist upon
fa: اسم را تایپ نماییدکه شما روی‌آن اصراردارید

en: there was no conflict; this object is now named
fa: آنجا درگیری نبود/این شیء حالانام نهاده شد

en: 
    and the object formerly known by this name
    is now called
fa: 
    وشیء درسابق بااین نام شناخته شده بودکه حالانامیده میشود

en: copy object's name to clipboard
fa: نام اشیاء را به تخته رسم کاپی کنید

en: destroy this object
fa: این شیء را ازبین ببر

en: forcibly rename object
fa: این شیء را به زوردوباره نام بگذار

en: If you want to give this object a name which conflicts with the name of some other object in the project, use this command.  The other object with the same name will in the process be given a different name.
fa: اگرشما میخواهید که این شیء را نام بدهید که بانام شیءدیگردرگیرمیشود درپروژه /این فرمان را استفاده نمایید  شیء دیگرباعین اسم درجریان پیشرفت نام مختلف خواهدداد

en: inspect object
fa: تفتیش شیء

en: open viewer for this object
fa: تماشاکننده رابرای این شیء بازکن

en: rename object
fa: دوباره نام نهادن شیء

en: tile for this object
fa: آجربرای این شیء

en: where is this object?
fa: این شیء درکجا هست؟

en: Click here to reveal this object
fa: اینجا کلکیک نمایید تااین شیء را آشکارسازد

en: click here to obtain a tile that refers to this player.
fa: اینجا کلیک کنید تایک آجررابه دست آوردکه به بازیکنان مراجعه میکند

en: click here to obtain this object's Viewer
fa: اینجا کلکیک کنید تاتماشاکننده این شیءرا به دست آورد

en: Type new name:
fa: نام جدید تایپ کن

en: open underlying scriptor
fa: اسکریپتوردرزیرقرارداده شده را بازکن

en: Please enter a new label for this button
fa: لطفایک علامت جدید برای این دکمه داخل کن

en: script{1}
fa: دستخط{1}

en: A button to use with tile scripting; its script will be a method of its containing playfield
fa: یک دکمه که همراه رونوشت آجراستعمال میگردد/که رونوشت این روشی ازمحتیوایت ساحه بازی خواهد بود

en: A button whose script will be a method of the background Player
fa: یک دکمه ی که دستخط یا سند آن یک روشی از اجراء کننده پشت زمینه خواهد بود

en: A Scriptable button
fa: یک دکمه قابل دستخط سازی

en: Scriptable Button
fa: دکمه قابل دستخط

en: Press me
fa: مرافشاربده

en: Enter a new label for this button
fa: یک عنوان جدیدی برای این دکمه داخل نمایید

en: Remove this script
    from the screen
    (you can open it
    again from a Viewer)
fa: این دستخط را ازصفحه حذف کن /شما میتوانید این را ازیک تماشاکننده دوباره بازکنید

en: gold box
fa: بکس طلا

en: gold box items
fa: ارقام بکس طلا

en: hand me a numeric-constant tile
fa: یک آجرعددی ثابت برایم بده

en: hand me a test-yest-no tile
fa: یک امتحان دیروزی به من بده آجرنه

en: hand me a tile for self
fa: برای خودبه من یک آجربده

en: hand me a "button down?" tile
fa: یک دکمه پایین آجربرایم بده

en: hand me a "button up?" tile
fa: یک دکمه بالای آجربرایم بده

en: hand me a "function" tile
fa: یک آجروظیفه برایم بده

en: hand me a "random number" tile
fa: یک عدد آجرتصادفی برایم بده

en: hand me a "repeat..times" tile
fa: یک آجرتکراراوقات برایم بده

en: auto fit
fa: برابری خودبخودی

en: Click here to edit the name of the script.
fa: اینجا کلیک کنید تانام دستخط را تنظیم نماید

en: click here to get a palette of useful tiles to use in your script.
fa: اینجا کلیک کنید تاتخته شستی ازآجرهای مفیدی را که دردستخط تان استفاده میشودبه دست آرید

en: Drag from here to get a parameter tile
fa: ازاینجا بکش تاآجرپارامتررا به دست آرد

en: Choose frequency (current: {1})
fa: فریکانس راانتخاب کن فعلا  {1})

en: other...
fa: دیگر

en: Caution -- this destroys this script
    permanently; are you sure you want to do this?
fa: اخطار--این ازبین میبرد این دستخط را به طوردایم/آیا شما مطمین هستید که این کاررا انجام میدهید؟

en: Sorry, this script is being called
    from another script.
fa: متاسفم/این دستخط ازیک دستخط دیگرنامیده میشود

en: Script Status
fa: وضعیت دستخط

en: To resize the script, uncheck the box below
fa: برای دوباره اندازه کردن دستخط/بکس پایین را  بررسی نکنید

en: Script Editor
fa: تنظیم کننده دستخط

en: destroy this script
fa: این دستخط را ازبین ببر

en: detached method pane
fa: روش قطعه را جدا کرده است

en: edit balloon help for this script
fa: بالون کمک را برای این دستخط تنظیم کن

en: explain status alternatives
fa: وضعیت دیگرراتشریح کن

en: fires per tick...
fa: آتش درهرتیک

en: If you have misplaced the object bearing this script, use this item to (try to) make it visible
fa: اگرشماشیء را غلط جاگزین کرده ایید که این تماشاکننده به آن می بیند/این رقم رااستفاده نمایید تااین را آشکاربسازد

en: open a little window that shows the Smalltalk code underlying this script.
fa: یک کلکین کوچک را که /رمز/حرف کوچک که درزیراین دستخط قرارمیگردوآنرانشان میدهد بازکن

en: open the viewer of the object to which this script belongs
fa: تماشاکننده این شیء را بازکن که این دستخط به اومربوط است

en: open viewer
fa: تماشاکننده را بازکن

en: revert to tile version
fa: برگشت به نسخه آجر

en: revert to tile version...
fa: برگشت به نسخه آجر

en: save this version
fa: این نسخه را حفظ کن

en: show code textually
fa: رمزرا متنی نشان بده

en: This will actually pick up the object bearing this script and hand it to you.  Click the (left) button to drop it
fa: این اکنون شیء راانتقال خواهد داد که تماشاکننده به آن می بیند وبه شمامیدهد  دکمه چپ را کلیک کنید تااین را بکشد

en: show arrows
fa: تیرکها را نشان بده

en: Caution -- this script was changed
    textually; if you revert to tiles at this
    point you will lose all the changes you
    may have made textually.  Do you
    really want to do this?
fa: اخطار-- این دستخط متنی تغییریافته است اگرشما درآجرها دراین نقطه برگشت میکنید شما تمام تغییرات را که متنی ساخته ایید ازدست خواهید داد  آیا واقعا میخواهید که این را انجام دهید؟

en: Number of firings per tick:
fa: عدد آتش درهرتیک

en: Please describe this event:
fa: لطفاً این لحظه را شرح دهید:

en: That event is already defined.
fa: آن واقعه قبلا تعریف شده است

en: What is the name of your new event?
fa: نام واقعه جدید شما چی است؟

en: Make the status of this script in all of my sibling instances be the same as the status you see here
fa: وضعیت این دستخط را درتمام نمونه های هم نیای من بسازومانند وضعیت باشد که شما اینجا می بینید

en: Open up a Viewer for this object
fa: یک تماشاکننده رابرای این شیء بساز

en: Open up the Scriptor for this script
fa: یک اسکریپتوربرای این دستخط بازکن

en: open this object's Viewer
fa: تماشاکننده این شیء رابازکن

en: open this script's Scriptor
fa: اسکریپتوراین دستخط را بازکن

en: propagate status to siblings
fa: وضعیت را درهم نیاها منتشرکن

en: The "more..." branch offers you menu items that are less frequently used.
fa: شاخه بیشتربه شما لیست ارقام را ارایه میکندکه کمتراستفاده شده اند

en: Caution!  This is irreversibly destructive -- it removes the script from the system.
fa: اخطار  این غیرقابل معکوس مخرب است /این دستخط را ازسیستم حذف میسازد

en: Wherever this object currently is, the "grab" command will rip it out, and place it in your "hand".  This is a very drastic step, that can disassemble things that may be very hard to put back together!
fa: هرجاییکه این شیء فعلاموجود است/فرمان قاپیدن این را شکاف خواهدکردودردستان شما قرارخواهد داد  این یک مرحله موثر است/که میتوانداشیاء را غیرجمع بسازد که ممکن است بسیارمشکل باشد که دوباره آنهارا باهم یکجاسازد

en: apply my status to all siblings
fa: حالت مرا به همه آینده هاعملي كن

en: closing
fa: بسته کردن

en: define a new custom event
fa: یک واقعه معمول جدید را تعریف کن

en: delete a custom event
fa: یک واقعه معمول را حذف کن

en: more...
fa: بیشتر...

en: normal
fa: عادی

en: opening
fa: بازکردن

en: paused
fa: مکث شده

en: ticking
fa: پارچه تشکی

en: When should this script run?
fa: چی وقت باید این دستخط حرکت نماید؟

en: what do these mean?
fa: اینها چی معنی دارند؟

en: Ticks (now: {1}/sec)
fa: حالاتیک صدامیدهد {1}/sec)

en: This is the name of the player to which this script belongs; if you click here, you will get a menu of interesting options pertaining to this player and script
fa: این نام بازیکنی است که این دستخط مربوط به اوست/شماانتخاب های دلچسپی را به دست خواهید آوردکه مربوط به این بازیکن ودستخط میباشد

en: This is the name of the script to which this entry pertains.
fa: این نام دستخط است که این دخولی مربوط به آن است

en: Number of ticks per second:
fa: عدد تیک ها درهرثانیه

en: take out of window
fa: خارج ازکلیکین

en: Press to toggle ticking state. Hold down to set tick rate.
fa: فشاردهید تاوضعیت تیکینگ را ضامنی بسازد پایین نگهدارید تارقم تیک را تعیین نماید

en: when this script should run
fa: چی وقت باید این دستخط حرکت نماید

en: Type some letters into the pane at right, and then press this Search button (or hit RETURN) and all tiles that match what you typed will appear in the list below.
fa: بعضی ازحروف را درداخل قطعه درطرف راست تایپ نمایید وسپس دکمه جستجورافشاردهیدیا اینکه دکمه برگشت را بزندیدوتمام آجرهای که مطابقت باانچیزی که شما تایپ کردید کند درلیست پایین آشکارخواهد شد

en: No matches found for "
fa: مطابقتی پیدا نشد برای

en: Search
fa: جستجو

en: This is a variable defined by you.  Please edit this into your own meaningful documentation.
fa: این یک متغییراست که توسط شما تعریف شده است  لطفا این را درمستندسازی پرمعنی خودتان تنظیم نمایید

en: Click here to edit the player's name.
fa: آینجا کلیک کنید تانام بازیکن را تنظیم نماید

en: click here to add a variable
    to this object.
fa: اینجا کلکیک نمایید تایک متغییررا دراین شیء اضافه نماید

en: click here to add
    another category pane
fa: اینجا کلیک نمایید فهرست طبقه دیگررااضافه نماید

en: click here to get a menu
    that will allow you to
    locate this object,
    tear off a tile, etc..
fa: اینجاکلیک نمایید تا لیست را به دست آوردکه به شما اجازه خواهد دادتااین شیء را جاگزین نمایید/جداکردن یک آجر وغیره

en: remove this entire Viewer from the screen
    don't worry -- nothing will be lost!.
fa: تمام این تماشا کننده را ازصفحه حذف کن/تشویش نکن هیچ چیزی ازبین نخواهد رفت

en: switch to next costume
fa: به روش بعدی سویچ کن

en: switch to previous costume
fa: بالای روش قبلی سویچ کن

en: kedama
fa: کیداما

en: Choose a vocabulary
fa: یک فرهنگ لغات راانتخاب کن

en: A database of any sort -- slide show, rolodex, and any point in between
fa: یک دیتابیس ازهرطبقه--نشان دادن آهسته/رولودیکس وهرنقطه درمیان

en: A button that takes the user to the next card in the stack
fa: یک دکمه ی که کاربر را به کارت بعدی در دسته میبرد

en: A button that takes the user to the previous card in the stack
fa: یک دکمه ی که کاربر را به کارت قبلی در دسته میبرد

en: A multi-card data base
fa: یک مبنای اطلاعات چند کارتی

en: Next Card
fa: کارت بعدی

en: Previous Card
fa: کارت قبلی

en: Some hints about how to use Stacks
fa: چند اشاره ی در مورد چگونگی استعمال دسته ها

en: Stack Help
fa: کمک دسته ها

en: A "stack" is a place where you can create, store, view and retrieve data "fields" from a set of "cards".  Data that you want to occur on every card (such as a name and an address in an Address Stack) are represented by objects such as "Simple Text", "Fancy Text", and "Scrolling Text" that you obtain from the Stack Tools flap.
    
    When you look at a card in a Stack, you may be seeing three different kinds of material.  Press the § button in the stack's controls to see the current designations, and use the "explain designations" to get a reminder of what the three different colors mean.
    ·  Things that are designated to be seen on every card, and have the same contents whichever card is being shown. (green)
    ·  Things that are designated to be seen on every card, with each card having its own value for them. (orange)
    ·  Things that are designated to occur only on the particular card at hand. (red)
    
    Use the "stack/cards" menu (in an object's halo menu) to change the designation of any object.  For example, if you have an object that is private to just one card, and you want to make it visible on all cards, use "place onto background".  If you further want it to hold a separate value for each separate card, use "start holding separate data for each instance".
    
    The normal sequence to define a Stack's structure is to obtain a blank Stack, then create your fields by grabbing what you want from the Stack Tools flap and dropping it where you want it in the stack.  For easiest use, give a name to each field (by editing the name in its halo) *before* you put it onto the background..  Those fields that you want to represent the basic data of the stack need to be given names, placed on the background, and then told to hold separate data.
    
    When you hit the + button in a stack's controls, a new card is created with default values in all the fields.  You can arrange for a particular default value to be used in a field -- do this either for one field at a time with "be default value on new card", or you can request that the all the values seen on a particular card serve as default by choosing "be defaults for new cards" from the stack's · menu.
    
    It is also possible to have multiple "backgrounds" in the same stack -- each different background defines a different data structure, and cards from multiple backgrounds can be freely mixed in the same stack.
    
    Besides text fields, it is also possible to have picture-valued fields -- and potentially fields with data values of any other type as well.
fa: یک/توده/جایی است که شمامیتوانیدساحه های  اطلاعات را ذخیره /دیده ویاجبران نمایید ازتعیین کارت ها  اطلاعاتی را که شما میخواهید که اتفاق بیافتد درهرکارت/مانند یک نام ویک آدرس درآدرس توده توسط اشیاء تهیه شده است مانند /متن ساده/متن تصوری یا خیالی ومتن بشکل پیچک /که شمامیتوانید آنرا ازبرگه ابزارتوده به دست آورید
    
    زمانیکه شما به یک کارت درتوده نگاه میکنید/شما ممکن است سه نوع مختلف ازوسایل را ببینید  دکمه را درکنترول توده فشاردهید تامعرفی فعلی را ببینید/ومعرفی تشریح شده را استعمال نمایید تاباقیمانده که سه رنگ مختلف به چی معنی است به دست آرید
    اشیاء که معرفی گردیده اند که درهرکارت دیده شوند/ومحتویات یکسان راداشته باشند هرکدام یکی که درکارت نشان داده میشوند سبز/اشیاء که معرفی گردیده اند که درهرکارت دیده شوند/همراه هرکارت که مقدارخودش را برای آنها دارد نارنجی/آشیاء که معرفی شده اند تا درکارت مشخصی دردست اتفاق بیافتد سرخ/کارت های توده رادریک لیست حلقه نوراشیاء استعمال نمایید/تامعرفی هرشیء را تغییردهد  به طورمثال/اگرشما یک شیء دارید که فقط مخصوص یک کارت میباشد/وشما میخواهید که آنرا آشکاردرتمام کارت ها بسازید/جای را درپشت زمینه استعمال نمایید  اگرشما بیشترمیخواهید که برای هرکارت جداگانه مقدارجداگانه تعیین نمایید/تعیین اطلاعات جداگانه رابرای هرنمونه استعمال نمایید
    
    رشته عادی که ساختمان یک توده را تعریف نماید تایک توده خالی رابه دست آورد/وسپس ساحه شماراایجاد نماید توسط قاپیدن چیزی را که شما میخواهید ازبرگه ابزارتوده به دست آورید وآنرا درتوده هرجاییکه شما میخواهید بیاندازید  برای استفاده آسانتر/به هرساحه یک نام بدهدید توسط تنظیم کردن نام درحلقه نورآن /قبل ازاینکه شما آنرادرپشت زمینه بگذارید  ساحه های را که شما میخواهید تا اطلاعات اساسی ازتوده را تهیه سازید ضرورت است نام به آن داده شود/ودرپشت زمینه جاگزین شودوسپس گفته شد که دراطلاعات جداگانه تعیین شود
    
    زمانیکه شما دکمه مثبت را دریک کنترول توده فشارمیدهید /یک کارت جدید همراه بامقداردرتمام ساحه هاایجاد میگردد  شمامیتوانید برای مقدارقراردادی مشخص تنظیم نمایید که قابل استفاده دریک ساحه باشد/این را انجام دهید حتی برای یک ساحه دریک وقت که مقدارقراردادی درکارت جدید باشد/ویا اینکه شما میتوانید که تقاضا نمایید که تمام مقادیردریک کارت مشخص دیده شوند مانند قراردادی توسط انتخاب کردن /قراردادی برای هرکارت باشد ازلیست توده ها
    
    همچنان این هم ممکن است که چندین پشت زمینه درعین توده داشته باشیدکه هرپشت زمینه مختلف یک ساختمان اطلاعات مختلف را تعریف مینماید وکارت های ازپشت زمینه های متعدد میتواند به طورآزادانه درعین توده مخلوط گردد
    
    همچنان ساحه های متن/این همچنان ممکن است که تصویرداشته باشیم مقدارساحه ها وساحه های باالقوه را همراه با مقادیراطلاعات ازهرنوع نیزداشته باشیم

en: book...
fa: کتاب...

en: clear new-page prototype
fa: شکل اولیه صفحه جدید را پاک کن

en: copy page url to clipboard
fa: url صفحه را به حافظه تخته رسمها کاپی کن

en: delete this card
fa: این کارت راحذف کنید

en: fewer card controls
fa: کنترولهای چندی کارت

en: go to card...
fa: برو به کارت...

en: hide card controls
fa: کنترولهای کارت را پنهان کن

en: insert a card
fa: یک کارت را وارد کن

en: keep in one file
fa: نگهداری دریک فایل

en: next card
fa: کارت بعدی

en: paste book page
fa: صفحات کتاب را بچسپان

en: previous card
fa: کارت قبلی

en: reload all from server
fa: همه را از خدمتكار دوباره بارگذاری کن

en: save as new-page prototype
fa: به  حیث شکل اولیه صفحه جدید ثبت کن

en: search for text
fa: برای متن جستجو کن

en: send all pages to server
fa: همه صفحات را به خدمتكاربفرست

en: send this page to server
fa: این صفحه را به خدمتكاربفرست

en: show card controls
fa: کنترولهای کارت را نشان بده

en: sort pages
fa: جورکردن صفحات

en: sound effect for all backgrounds
fa: تأثیر صدا برای همه پس زمینه ها

en: sound effect this background only
fa: تأثیر صدا صرف این پس زمینه

en: stop at last page
fa: در صفحه آخری توقف کن

en: uncache page sorter
fa: جورکننده صفحات را عریان کن

en: visual effect for all backgrounds
fa: تأثیر دیداری برای همه پس زمینه ها

en: visual effect this background only
fa: تأثیر دیداری تنها این پس زمینه

en: wrap after last page
fa: بعد از صفحه آخری پنهان بساز

en:  card(s) added
fa:  کارت اضافه گردید(s)

en:  card(s) and all of their data?
fa:  کارت وتمام اطلاعات آن؟(s)

en: Really delete
fa: واقعا حذف گردد

en: Really delete this card and all of its data?
fa: واقعااین کارت وتمام اطلاعات آن حذف گردد؟

en: No matches were found.
    Be sure the current card is mostly blank
    and only has text you want to match.
fa: مطابقتی پیدا نشد 
    مطمین باشید که کارت فعلی بیشترخالی میباشد وفقط متن را داردکه شما میخواهید تطبیق بدهید

en: Add a new card after this one
fa: بعد ازین یک کارت جدید را اضافه کن

en: Click here to get a menu of options for this stack.
fa: برای یافتن یک لستی از اختیارات این دسته در اینجا کلیک کنید.

en: Delete this card
fa: این کارت را حذف کن

en: Fewer controls
    (if shift key pressed,
    deletes controls)
fa: کنترولهای کمتر/اگرکلید شیفت فشارداده شود/کنترول ها حذف میشوند

en: Final card
fa: کارت آخری

en: First card
fa: کارت اولی

en: Next card
fa: کارت بعدی

en: Previous card
fa: کارت قبلی

en: Show designations
fa: معرفی هارا نشان بده

en: no such card
fa: مانند این کارت نیست

en: Which card number?
fa: عدد کدام کارت؟

en: alternateBackground
fa: پشت زمینه متناوب

en: What should we call this new background?
fa: این پشت زمینه جدید را ما چی بنامیم؟

en: At this time, there IS only one kind of
    background in this stack, so that's
    what you'll get
fa: همین حالا/آنجا فقط یک نوع ازپشت زمینه درتوده میباشد/بنا براین شما چی به دست خواهید آورد

en: add a card of background...
fa: یک کارت پشت زمینه را اضافه نمایید

en: add a card of this background
fa: یک کارت ازاین پشت زمینه رااضافه نمایید

en: be defaults for new cards
fa: برای کارت جدید قراردادی باش

en: bookish items...
fa: ارقام کتابی

en: Caution -- DANGER. Change the order of the variables on the cards
fa: احتیاط-- خطر فرمایش متغییرات را درکارت تغییربده

en: Create new cards from a formatted string on the clipboard
fa: کارت جدید ازنخ اندازه شده درتخته رسم ایجاد مینماید

en: Create new cards from data in a file
fa: کارت های جدیدی ازاطلاعات دریک سند ایجاد مینماید

en: debug...
fa: اشکال زدایی

en: delete all cards *except* this one
fa: تمام کارت ها به جزاین یکی را حذف مینماید

en: explain designations
fa: معرفی هارا تشریح کن

en: find via this template
fa: ازطریق این قالب پیدا کن

en: find...
fa: پیدا کردن

en: first card
fa: کارت اولی

en: insert cards from a file...
fa: کارت را ازیک سند داخل نمایید

en: insert cards from clipboard data
fa: کارت هارا ازاطلاعات تخته رسم داخل نمایید

en: instance variable order...
fa: نمونه فرمایش متغیر

en: last card
fa: کارت آخری

en: Make these current field values be the defaults for their respective fields on new cards
fa: ساحه فعلی رامقادیربسازکه برای ساحه مربوطه درکارت های جدیدقراردادی باشند

en: make a new background...
fa: یک پشت زمینه جدید بساز

en: move card one position earlier
fa: کارت را یک مکان وقت ترحرکت بده

en: move card one position later
fa: کارت رایک مکان بعد ترحرکت بده

en: move card to back of stack
fa: کارت را به عقب توده حرکت بده

en: move card to front of stack
fa: کارت را درپیش روی توده حرکت بده

en: Sort all the cards of the current background using some field as the sort key
fa: تمام کارت های پشت زمینه فعلی را که ساحه را به حیث طبقه کلیدی استعمال مینماید طبقه بندی  نمایید

en: Stack
fa: دسته

en: scripts for this background
fa: دستخط هابرای این پشت زمینه

en: show designations
fa: معرفی هارا نشان بده

en: sort cards by...
fa: طبقه بندی کارت ها توسط

en:  dragNdrop
fa:  کشدین انداختنN

en: background color for all pages...
fa: رنگ پشت زمینه برای تمام صفحات...

en: close
fa: بسته کردن

en: load PPT images from slide #1
fa: تصویرازسلاید بارگذاری نمایید PPT #1

en: make all pages this size
fa: تمام صفحات را این اندازه بسازید

en: open
fa: باز

en: Stack / Book
fa: توده/کتاب

en: sound effect for all pages
fa: تأثیر صدا برای همه صفحات

en: sound effect this page only
fa: تأثیر صدا صرف این صفحه

en: visual effect for all pages
fa: تأثیر دیداری برای همه صفحات

en: visual effect this page only
fa: تأثیر دیداری تنها این صفحه

en: Click here to get a menu for this stack.
fa: اینجا کلیک نمایید تایک لیست برای این توده به دست آید

en: More controls
    (if shift key pressed,
    deletes controls)
fa: کنترول های بیشتر/اگرکلید شیفت فشارداده شود/کنترول هاحذف میشوند

en: KedamaWorld
fa: دنیایKedama

en: A Kedama World with pre-made components
fa: یک دنیای کیداما با اجزاء پیش ساخته شده

en: Basic
fa: اساسی

en: Particles
fa: خرده ها

en: Add a new patch variable
fa: یک متغیر وصله جدید را اضافه کن

en: Add a new turtle
fa: یک سنگ پشت جدید را اضافه کن

en: add a new breed of turtle
fa: اضافه یک جنس جدیدی از سنگ پشت

en: add a new patch variable
fa: یک متغیر وصله جدید را اضافه کن

en: Set the number of pixels per patch (a number between 1 and 10)?
fa: تعدادهرپکسل درهروصله را تعیین نمایید/یک عددمیان ۱الی ۱۰

en: patch
fa: وصله

en: turtle
fa: سنگ پشت

en: Turtle
fa: سنگ پشت

en: Type a number into the pane to specify the individual turtle.
fa: در قاب یک شماره ی را بنویس تا سنگ پشت انفرادی را مشخص کند

en: Click here to run this script once; hold button down to run repeatedly
fa: در اينجا كليك كن تا متن نمايشنامه يكبار اجراء گردد؛ براي اجراي مكرر دكمه را فشرده بگير

en: Run this command once.
fa: اين فرمان را يكبار اجراء كن

en: apply status to all siblngs
fa: حالت را به همه هم نيا ها عملي كن

en: apply the current status of all of my scripts to the scripts of all my siblings
fa: حالت فعلي همه متن سندهاي مرا به سند هاي همه هم نياهاي من عملي كن

en: bring all siblings to my location
fa: همه هم نياها را به موقعيت من بيار

en: find all sibling instances and bring them to me
fa: همه نمونه هاي هم نژادهاراپیدا كن و بمن بيار

en: indicate all siblings
fa: همه هم نياها را نمايان كن

en: Make any number of sibling instances all at once
fa: يك تعداد نمونه هاي هم نياها را در يك وقت بساز

en: Makes another morph whose player is of the same class as this one.  Both siblings will share the same scripts
fa: يك واژك ديگري ميسازد كه اجراءكننده آن از همان صنفي هست كه اين هست.  هردو هم نياها متن سندهاي مشتركي را استفاده ميكنند  يك واژك ديگري ميسازد كه اجراءكننده آن از همان صنفي هست كه اين هست.  هردو هم نياها متن سندهاي مشتركي را استفاده ميكنند

en: make a sibling instance
fa: يك نمونه هم نيا بساز

en: make all my sibling instances look like me.
fa: همه نمونه هاي هم نياهاي مرا بمثل خودم بساز

en: make all siblings look like me
fa: همه هم نياها را بمثل خودم بساز

en: make multiple siblings...
fa: هم نياهاي چندتايي بساز..

en: momentarily show, by flashing , all of my visible siblings.
fa: همه هم نياهاي قابل ديد مرا، با تشعشع، سريعاً و زودگذر نشان بده

en: siblings...
fa: هم نياها...

en: Background field, individual values
fa: ساحه پشت زمينه، مقدارهاي انفرادی

en: Background field, shared value
fa: ساحه پشت زمينه، مقدارهاي مشترك

en: be a card in an existing stack...
fa: در يك پشته موجوده بحيث يك كارت باش

en: be default value on new card
fa: در كارت جديد مقدار قراردادي باش

en: become a stack of cards
fa: يك پشته كارتها میشود

en: make an instance for my data
fa: يك نمونه ي براي اطلاعات من بساز

en: put onto Background
fa: در پشت زمينه بمان

en: remove from Background
fa: از پشت زمينه حذف كن

en: stacks and cards...
fa: پشته ها و كارت ها...

en: start holding separate data for each instance
fa: داشتن اطلاع جداگانه براي هر نمونه را شروع كن

en: start using for reference thumbnail
fa: استفاده براي شكلك كوچك مرجعي را شروع كن

en: stop holding separate data for each instance
fa: داشتن اطلاع جداگانه براي هر نمونه را متوقف كن

en: stop using for reference thumbnail
fa: استفاده براي شكلك كوچك مرجعي را متوقف كن

en: no path obtained
fa: راهی به دست نیامد

en: Please click on a Stack
fa: لطفاً بروي يكي از پشته ها كليك كنيد

en: Caution -- every card of this background
    formerly had its own value for this
    item.  If you put it on the foreground,
    the values  of this item on all other
    cards will be lost
fa: اخطار --هر كارت اين پشت زمينه
    قبلاً داراي يك مقداري براي اين
     بخش داشت.  اگر شما اينرا در پيش زمينه بگذاريد،
    مقدارهاي  اين بخش در همه ديگر
    كارت ها از بين خواهد رفت  .  اگر شما اينرا در پيش زمينه بگذاريد،
    مقدارهاي  اين بخش در همه ديگر
    كارت ها از بين خواهد رفت

en: A searchable source of new objects.
fa: يك منبع قابل تلاش پروژه هاي جديد.

en: A tool that lets you see and manage all the sounds in the sound library
fa: يك ابزاريكه بدان شما همه صداهاي صداخانه را ديده و اداره كرده ميتوانيد

en: A window set up for simple scripting.
fa: يك پنجره براي نمايشنامه نويسي ساده.

en: Allows you to view all the scripts in the project in a traditional programmers' "browser" format
fa: همه متن هاي نمايشنامه ها در پروژه را بشكل "جستجوگر" برنامه ساز سنتي ديده ميتوانيد

en: abandon unsituated players
fa: ترک کردن بازیکن های غیرجاگزین شده

en: attempt misc repairs
fa: براي ترميم ميسك كوشش كن

en: authoring tools...
fa: تالیف ابزار

en: browser for scripts
fa: جستجوگر براي متن نمايشنامه

en: Displays a summary of all the pre-defined commands and properties in the pre-defined EToy vocabulary.
fa: يك خلاصه همه فرمان هاي قبلاً تعريف شده وخصوصيات ذخيره لغات قبلاً تعريف شده بازي الكترونيكي را نشان ميدهد.

en: Empty out all the morphs that have accumulated in the trash can.
fa: همه واژكهاي كه در قوطي چتل داني جمع شده اند را خالي كن.

en: Ensure that all script editors are referring to the first (alphabetically by external name) Player of their type
fa: تضمين ميكند كه همه ويرايشگر هاي متن نمايشنامه به اولين ( الفبا به نام خارجي) بازي كننده اين نوعيت رجوع ميكنند

en: empty trash can
fa: قوطي چتل داني را خالي كن

en: etoy vocabulary summary
fa: خلاصه فرهنگ لغات etoy

en: If any items on the world desktop are currently hidden, make them visible.
fa: اگر يكي از اشياي بروي روميزي جهان پنهان باشد، آنرا قابل ديد بساز.

en: If any items on the world desktop are currently locked, unlock them.
fa: اگر يكي از اشياي بروي روميزي جهان قفل باشد، آنرا باز كن.

en: Lets you view the status of all the scripts belonging to all the scripted objects of the project.
fa: با اين ميتوانيد وضعيت همه متنون نمايش مربوط همه اشياء نمايشي شده اين پروژه را ببينيد.

en: new scripting area
fa: ساحه متن نمایش جديد

en: objects (o)
fa: اشياء (o)

en: Produces a summary of scripted objects in the project, and all of their scripts.
fa: يك خلاصه اشياء نمايشي شده در پروژه و همه متون ديگر ميسازد.

en: Remove all the Viewers from this project.
fa: همه نمايشگر ها را از پروژه حذف كن.

en: refer to masters
fa: به رؤسا رجوع كن

en: remove all viewers
fa: همه نمايشگر ها را حذف كن

en: sound library
fa: صداخانه

en: status of scripts
fa: وضعيت متن نمايش

en: summary of scripts
fa: خلاصه متون نمايش

en: Take measures that may help fix up some things about a faulty or problematical project.
fa: اندازه هاي بگير كه براي درست كردن بعضي اشياء در مورد خطاها يا پروژه مسئله ي شايد مفيد واقع گردد.

en: The place where all your trashed morphs go.
fa: جايي كه همه واژكهاي چتل داني شما ميروند.

en: unhide hidden objects
fa: تمام اشیاء مخفی شده را غیرمخفی بساز

en: unlock locked objects
fa: اشياء قفل شده را باز كن

en: view trash contents
fa: محتويات چتل داني را نشان بده

en: classic tiles
fa: آجرهای کلاسیک

en: {1} [or more] repair(s) made
fa: یابیشتر/ ترمیم کردن دوباره ساخته شد{1(s)

en: auto-phrase-expansion
fa: توسعه عبارت خودکار

en: automatic viewing
fa: دیدن اتومات

en: batch pen trails
fa: همه دنباله هاي قلم را دسته بندی کن

en: This view is ALREADY
    behaving like a holder, which
    is to say, it is set to indicate the
    cursor and to have auto-line-layout.
fa: این منظرقبلا مانند یک نگهدارنده رفتارمیکند که گفته میشود مکان نمای را که حدول طرح بندی خط خودکاررادارد نشان دهد

en: behave like a holder
fa: رفتار مانند یک نگهدارنده

en: There is presently no
    background painting
    to delete.
fa: درحال حاضرپشت زمینه نقاشی شده نیست که حذف گردد

en: fence enabled
fa: حفظ کردن فراهم هست

en: Supplies
fa: تدارکات

en: Allow this area to be separately governed by its own controls.
fa: این منطقه را اجازه میدهد تا به طورجداگانه حکمفرماباشد توسط کنترول های خودش

en: Bring back all objects whose current coordinates keep them from being visible, so that at least a portion of each of my interior objects can be seen.
fa: تمام اشیاء را که کواردینیت فعلی آن  آنهارا ازقابل دیدن حفظ میکند دوباره بیاور/بنابراین حداقل یک قطعه ازهراشیاء داخلی من قابل دید باشد

en: Design your own graph paper and use it as the background texture here.
fa: کاغذ گراف خود را دیزاین نماییدوآنرا درپشت زمینه متنی دراینجا استفاده نمایید

en: delete background painting
fa: نقاشی پشت زمینه را حذف نمایید

en: delete the graphic that forms the background for this me.
fa: گرافیک راکه پشت زمینه را شکل میدهد برای این من حذف کن

en: governs whether, when an object is touched inside me, a viewer should automatically be launched for it
fa: نظارت میکندکه آیا چی وقت یک شیء درداخل من تماس میکند/یک تماشا کننده باید به طوراتومات برای این مامورشود

en: if currently showing thumbnails governs the standard height for them
fa: اگرفعلاهم شصت هارا نشان میدهد بلندی استندردرا برای آنها نظارت میکند

en: Make viewers for all players which have user-written scripts in this playfield.
fa: برای تمام بازیگرها که استفاده کننده دستخط نوشته شده درساحه بازی دارد تماشا کننده بساز

en: make detachable
fa: قابل جداشدنی بساز

en: make graph paper...
fa: کاغذ گراف بساز

en: playfield options
fa: انتخاب های ساحه بازی

en: Rearranges my contents in random order
fa: محتویات من را درفرمان تصادفی دوباره تنظیم مینماید

en: Remove the viewers for all players in this playfield. This will save space before you publish this project
fa: تماشاکنندگان را برای تمام بازیگران دراین ساحه بازی حذف کن قبل ازاین که شما این پروژه را منتشرکنید این فضاراحفظ خواهدکرد

en: remove viewers of all players
fa: تماشا کنندگان تمام بازیگران را حذف کن

en: round up strays
fa: راه گذرهارا گردکن

en: Set the spacing to be used when gridding is on
fa: فضادادن را تعین کنید که استفاده گردد زمانیکه میله ایی روشن میباشد

en: set grid spacing...
fa: فضای میله ایی را تعین کن

en: set thumbnail height...
fa: بلندی ناخن شصت را تعیین کن

en: show viewers of all players
fa: تماشا کنندگان تمام بازیگران را نشان بده

en: shuffle contents
fa: اختلاط محتویات

en: use a pale yellow-and-blue background texture here.
fa: یک ترکیب زرد کمرنگ وپشت زمینه آبی رااینجا استفاده نمایید

en: use standard texture
fa: ترکیب استندرد را استعمال نمایید

en: whether auto-line-layout, resize-to-fit, and indicate-cursor should be set to true; useful for animation control, etc
fa: آیا جدول بندی خط خودکاردوباره مناسب اندازه میشود/ومکان نمارامشخص سازید که به شکل درست تعیین گردد/مفید برای کنترول های انیمیشن وغیره

en: whether dragging an object from the interior should produce a COPY of the object
fa: آیا کشیدن یک شیء ازداخل باید یک کاپی ازشیء را تولیدنماید

en: whether gridding should be used in my interior
fa: آیا میله ایی باید درداخل من استعمال گردد

en: whether I should automatically strive exactly to fit my contents
fa: آیا من باید دقیقا به طوراتومات تلاش نمایم تا محتویات خودرا برابرنمایم

en: whether large objects should be represented by thumbnail miniatures of themselves
fa: آیا اشیاء بزرگ باید توسط ناخن شصت کوچکترازخودشان تهیه گردد

en: whether moving objects should stop at the edge of their container
fa: آیا حرکت اشیاء باید درلبه ظرف شان متوقف گردد

en: whether objects should put up halos when the mouse is over them
fa: آیا اشیاء حلقه های نوررا بالابگذارد زمانیکه موس دربالای آنان قراردارد

en: whether submorphs should automatically be laid out in lines
fa: آیاواژک های زیربطوراتومات بایددرخط ها رویهم بیفتد

en: whether the grid should be shown when gridding is on
fa: آیا میله نشان داده شود زمانیکه میله ایی روشن میباشد

en: whether the "current" submorph should be indicated with a dark black border
fa: آیاواژک زیرین فعلی باید باحاشیه سیاه تاریک گونه نشان داده شود

en: whether tile phrases, dropped on me, should automatically sprout Scriptors around them
fa: آیا عبارات آجرکه درمن افتیده اند باید به طوراتومات اسکریپتورهارا دراطراف آنها جوانه بزند

en: A tool that lets you find out about all the players used in this project
fa: یک ابزاری که به شما اجازه میدهد تادرباره تمام بازیگرهای که دراین پروژه استعمال شده است تحقیق نمایید

en: gallery of players
fa: گالری بازیگرها

en: viewing options for "{1}"
fa: نمایش انتخاب ها برای "{1}"

en: EToy Vocabulary
fa: فرهنگ لغاتEToy

en: New height for thumbnails?
fa: بلندی جدید برای ناخن شصت؟

en: Please be reasonable!
fa: لطفا دارای دلیل باش

en: setting the thumbnail height is only
    applicable when you are currently
    showing thumbnails.
fa: تنظیمات بلندی ناخن شصت فقط زمانی قابل اجراء است که شما فعلا ناخن شصت را نشان میدهید

en: view by icon
fa: توسط علامت نمایش بده

en: view by name
fa: توسط نام نمایش بده

en: view by size
fa: توسط اندازه نمایش بده

en: view with line layout
fa: همراه جدول بندی خط نمایش بده

en: add
fa: اضافه

en: divide
fa: تقسیم کردن

en: divide & truncate
fa: تقسیم کردن و ناقص کردن

en: larger value
fa: مقداربزرگتر

en: multiply
fa: به طورمتعدد

en: remainder when divided by
fa: وقتیکه باقیمانده تقسیم گردیده است توسط

en: smaller value
fa: مقدارکوچکتر

en: subtract
fa: تفریق کردن

en: Resume running all paused scripts
fa: تمام دستخط های توقف داده شده را آغازنمایید

en: Sorry, no help available here
fa: متاسفم/کمک دراینجا موجود نیست

en: divisible by
fa: قابل ساخت توسط

en: equal
fa: مساوی

en: greater than
fa: بزرگترنسبت به

en: greater than or equal
fa: بزرگترنسبت به یا مساوی

en: less than
fa: کمترنسبت به

en: less than or equal
fa: کمتریا مساوی

en: not equal
fa: مساوی نیست

en: mouseEnter
fa: ثبت کردن موس

en: mouseEnterDragging
fa: کشیدن ثبت کردن موس

en: mouseLeave
fa: ترک موس

en: mouseLeaveDragging
fa: کشیدن ترک موس

en:  or
fa:  یا

en: More events:
fa: وقایع بیشتر

en: ready to run all the time
fa: آماده هستیدکه تمام وقت را حرکت دهید

en: run all the time
fa: تمام وقت را حرکت دهید

en: run when called
fa: زمانیکه تلفون گردید حرکت دهید

en: run when mouse goes down on me
fa: زمانیکه موس به طرف من پایین میرود حرکت دهید

en: User custom events:
fa: رویداد عادتی استفاده کننده

en: when I am being closed
fa: وقتیکه من بسته میشوم

en: when I am being opened
fa: وقتیکه من بازمی شوم

en: when mouse comes back up
fa: وقتیکه موس  کمک میکند

en: when mouse enters my bounds, button down
fa: وقتیکه موس دراستخوان های من داخل میشود/دکمه پایین میشود

en: when mouse enters my bounds, button up
fa: وقتیکه موس دراستخوان های من داخل میشود/دکمه بالامیشود

en: when mouse exits my bounds, button down
fa: وقتیکه موس دراستخوان های من موجوداست/دکمه پایین میشود

en: when mouse exits my bounds, button up
fa: وقتیکه موس دراستخوان های من موجود است/دکمه بالامیشود

en: while mouse still down
fa: زمانیکه موس تاهنوزپایین است

en: Run every paused script exactly once.  Keep the mouse button down over "Step" and everything will keep running until you release it
fa: هردستخط مکث شده را دقیقا یکبارحرکت دهید  موس رابالای مرحله پایین نگهدارید وهرچیزحرکت خود راحفظظ خواهد کردتا زمانیکه شما انرا دوباره رها کنید

en: Pause all ticking scripts.
fa: تمام دستخط های تیکی را مکث دهید

en: add a vertex at beginning
fa: یک رأس را در ابتدا اضافه کن

en: add a vertex at end
fa: یک رأس را در انتها اضافه کن

en: align after
fa: در رديف بعدي قرار بده

en: clear all pen trails
fa: همه دنباله هاي قلم را پاك كن

en: clear pen trails
fa: همه دنباله هاي قلم را پاك كن

en: color  sees
fa: رنگ  ميبيند

en: dial to
fa: زنگ زدن به

en: distance to
fa: فاصله به

en: do
fa: بكن

en: forward by
fa: ارسال جلو توسط

en: include at beginning
fa: شامل درشروع

en: include at end
fa: شامل درآخر

en: insert a vertex at cursor
fa: گذاشتن یک رأس درمکان نما

en: is over color
fa: بالاي رنگ هست

en: line is curved
fa: خط قوسی هست

en: line is opened
fa: خط باز هست

en: listening
fa: گوش کردن

en: look like
fa: ديد بمثل

en: make sound
fa: صدا بساز

en: no arrowheads on pens
fa: تیرک بالای قلم ها نیست

en: play
fa: نواختن

en: play frequency of
fa: اجراء فريكانس

en: remove all vertices but cursor
fa: همه رأسها را بغیر از مکان نما خذف کن

en: remove the vertex at cursor
fa: رأس را درمکان نما حذف کن

en: send to all
fa: به همه ارسال كن

en: start painting in
fa: رسامی را شروع کنید در

en: start recording
fa: ثبت کردن را شروع کن

en: stop
fa: توقف

en: turn by
fa: گردش توسط

en: detailed watcher
fa: جزییات شده تماشاکننده

en: simple watcher
fa: تماشا کننده ساده

en: readout string
fa: رشته را بلند بخوان

en: decimal places...
fa: جاهای اعشاری

en: Lets you choose how many decimal places should be shown in readouts for this variable
fa: به شما اجازه میدهد که انتخاب نمایید چی مقدارجاهای اعشاری باید دربلند خواندن هابرای این متغییرنشان داده شود
