eToys - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Instances of {1} do not respond to keyed accessing messages.
fa: مورد {1} به پیغامات دستیابی کوک شده پاسخ نمیدهد.

en: a stream
fa: یک جریان

en: Reading
fa: خواندن

en: A Transcript is a window usable for logging and debugging; browse references to #Transcript for examples of how to write to it.
fa: رونوشت یک پنجره ایست برای واقعه نگاری و اشکال زدائی؛ مراجع را به رونوشت # ببر تا مثالهای چگونگی نوشته در آنرا نشان داده شود

en: Transcript
fa: رونوشت

en: The system transcript
fa: متن کود سیستم

en: Save method with style
    Save method simply
fa: روش را همراه استایل حفظ نمایید/روش را به سادگی حفظ نمایید

en: This method contains style for the first time (e.g. bold or colored text).
    Do you really want to save the style info?
fa: این روش برای اولین باراستایل را شامل می باشد به طورمثال متن رنگه وضخیم
    آیا واقعا می خواهید که معلومات استایل را حفظ نمایید

en: Couldn't find a web browser.  View
    page as source?
fa: یک جستجوگرشبکه را پیدا کرده نمیتواند  نمایش صفحات بطور منبع

en: open a browser to view this URL?
fa: برای دیدن این URL یک جستجوگر را باز کند؟

en: View web page as source
    Cancel
fa: نمایش صفحات بطور منبع/nلغو
