eToys - en to el translation catalogue (36 entries)

en: PhonePad
el: Τηλεφωνικό πληκτρολόγιο

en: A device for dialing by tone.
el: Μια συσκευή για τονική κλήση.

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: dial to...
el: κλήση του...

en: Phone number?
el: Αριθμός τηλεφώνου;

en: You should adjust 'cut off level' to find range well.
el: Πρέπει να προσαρμόσετε το «επίπεδο αποκοπής» για να βρείτε καλά το εύρος.

en: FFT size (currently
el: Μέγεθος FFT (τρέχουσα τιμή

en: Sampling rate (currently
el: Ρυθμός δειγματοληψίας (τρέχουσα τιμή

en: WorldStethoscope
el: Παγκόσμιο Στηθοσκόπιο

en: A device for analyzing phenomena as sounds
el: Μια συσκευή για την ανάλυση φαινομένων με μορφή ήχου

en: Menu
el: Μενού

en: Start
el: Έναρξη

en: Stop
el: Διακοπή

en: calibration
el: βαθμονόμηση

en: cut off level
el: επίπεδο αποκοπής

en: Data
el: Δεδομένα

en: Signal
el: Σινιάλο

en: Sonogram
el: Σονόγραμμα

en: Spectrum
el: Φάσμα

en: hide adjustments
el: απόκρυψη ρυθμίσεων

en: show adjustments
el: εμφάνιση ρυθμίσεων

en: AC
el: Εναλλασσόμενο ρεύμα

en: Bias
el: Πόλωση

en: add a graph...
el: προσθήκη γραφήματος...

en: data
el: δεδομένα

en: set FFT size
el: ορισμός μεγέθους FFT

en: set sampling rate
el: ορισμός ρυθμού δειγματοληψίας

en: signal
el: σήμα

en: sonogram
el: σονόγραμμα

en: spectrum
el: φάσμα

en: On
el: Ενεργό

en: range finder mode
el: κατάσταση ανεύρεσης εύρους

en: sort by frequency
el: ταξινόμηση κατά συχνότητα

en: sort by level
el: ταξινόμηση κατά επίπεδο

en: AC
el: Εναλλασσόμενο ρεύμα

en: DC
el: Συνεχές ρεύμα
