eToys - en to el translation catalogue (43 entries)

en:  height=
el:  ύψος=

en:  width=
el:  πλάτος=

en: height in pixels
el: ύψος σε εικονοστοιχεία

en: keep ratio
el: διατήρηση αναλογιών

en: width in pixels
el: πλάτος σε εικονοστοιχεία

en: <unknown option>
el: <άγνωστη επιλογή>

en: Frame extent
el: Επέκταση καρέ

en: show time
el: εμφάνιση χρόνου

en: Type
el: Τύπος

en: the frame extent in pixels
el: επέκταση καρέ σε εικονοστοιχεία

en: the test image includes the time
el: η δοκιμαστική εικόνα συμπεριλαμβάνει τον χρόνο

en: the type of the test image
el: ο τύπος της δοκιμαστικής εικόνας

en: DEFAULT - The palette the camera liknes most
el: ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ - Η παλέτα που η κάμερα προτιμάει περισσότερο

en: YUV422 - YUV422 capture
el: YUV422 - YUV422 σύλληψη

en: Palette
el: Παλέτα

en: the palette of the test image
el: η παλέτα της δοκιμαστικής εικόνας

en: closed
el: κλειστό

en: no connected video device id: {1}
el: δεν έχει συνδεθεί η συσκευή βίντεο αρ.: {1}

en: A player for video devices like cameras, video capturers, etc.
el: Ένα σύστημα αναπαραγωγής περιεχομένου συσκευών βίντεο όπως ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές, βιντεοκάμερες, κτλ.

en: Camera
el: Κάμερα

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: 256 colors
el: 256 χρώματα

en: 256 grays
el: 256 διαβαθμίσεις του γκρί

en: 4 grays
el: 4 διαβαθμίσεις του γκρί

en: black and white
el: μαυρόασπρο

en: original
el: πρωτότυπο

en: configure video device
el: ρύθμιση συσκευής βίντεο

en: reset statistics
el: επαναφορά στατιστικών

en: start showing statistics (in Transcript)
el: έναρξη εμφάνισης στατιστικών (στην Καταγραφή Συστήματος)

en: stop showing statistics (in Transcript)
el: διακοπή εμφάνισης στατιστικών (στην Καταγραφή Συστήματος)

en: the video device has not parameters to configure
el: η συσκευή βίντεο δεν έχει παραμέτρους για ρύθμιση

en: Video Device Configuration
el: Ρυθμίσεις συσκευής βίντεο

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: cancel changes made and close panel
el: ακύρωση των αλλαγών που έχουν γίνει και κλείσιμο του πίνακα εφαρμογών

en: keep changes made and close panel
el: διατήρηση των αλλαγών που έχουν γίνει και κλείσιμο του πίνακα εφαρμογών

en:   Brightness ({1}%)
el:   Φωτεινότητα ({1}%)

en:   Contrast ({1}%)
el:   Αντίθεση ({1}%)

en:  Auto Extent
el:  Αυτόματη Επέκταση

en: Turn auto-extent on or off
el: Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση αυτόματης επέκτασης

en: Configure Video Device
el: Ρύθμιση συσκευής Βίντεο

en: press here to configure the video device
el: Πάτησε εδώ για να ρυθμίσεις τη συσκευή Βίντεο

en: Properties for {1}
el: Ιδιότητες για {1}
