eToys - en to el translation catalogue (48 entries)

en: operation not supported
el: η ενέργεια δεν υποστηρίζεται

en: Use the journal to delete entries
el: Χρήση του ημερολογίου για την διαγραφή εγγραφών

en: Journal
el: Ημερολόγιο

en: make XO bundle
el: δημιουργία πακέτου XO

en: wrap as an OLPC XO bundle
el: δημιουργία ως πακέτου OLPC XO

en: Making bundle
el: Γίνεται δημιουργία πακέτου

en: Buddies
el: Φίλοι

en: untitled
el: χωρίς τίτλο

en: Cannot open {1}
el: Αδυναμία ανοίγματος του {1}

en: Inviting buddy ...
el: Γίνεται πρόσκληση φίλου ...

en: Joining activity ...
el: Γίνεται σύνδεση στην δραστηριότητα ...

en: Looking for shared activity ...
el: Γίνεται αναζήτηση για κοινή δραστηριότητα ...

en: Opening journal entry
el: Άνοιγμα εγγραφής ημερολογίου

en: Etoys Project
el: Έργο Etoys

en: Unnamed
el: Χωρίς όνομα

en: Sugar Navigator Flap
el: Πτερύγιο περιήγησης του Sugar

en: Find...
el: Εύρεση...

en: File Dialog
el: Διάλογος αρχείων

en: The list of files and directories
el: Η λίστα των αρχείων και καταλόγων

en: Present a virtual display that approximates the actual OLPC display in resolution, centered within the actual Squeak display window.
el: Παρουσίαση μιας εικονικής οθόνης με παρόμοια ανάλυση με αυτή της πραγματικής οθόνης του OLPC, κεντραρισμένη στο ενεργό παράθυρο οθόνης του Squeak.

en: Scale the Squeak display so that it appears to have the same resolution as an OLPC display.  If you resize the Squeak window to approximate the physical dimensions of the real OLPC display, this will result in an appearance that closely resembles the appearance on an OLPC screen.
el: Κλιμάκωση της οθόνης του Squeak έτσι ώστε να φαίνεται πως έχει την ίδια ανάλυση με αυτή μιας οθόνης OLPC.  Αν αλλάξετε το μέγεθος του παραθύρου του Squeak ώστε να πλησιάζει τις φυσικές διαστάσεις της πραγματικής οθόνης OLPC, αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα μια εμφάνιση που μοιάζει πολύ με αυτή μιας οθόνης του OLPC.

en: Use the normal Squeak display, without applying any special scaling.
el: Χρήση της κανονικής οθόνης του Squeak, χωρίς να εφαρμοστεί κάποια ειδική κλίμακα.

en: Help
el: Βοήθεια

en: FIND
el: ΕΥΡΕΣΗ

en: PUBLISH IT!
el: ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ!

en: Click here to choose your language.
el: Πατήστε εδώ για να επιλέξετε τη γλώσσα σας.

en: Make a painting
el: Δημιουργία ζωγραφιάς

en: Enable sharing. When another user joins, you can exchange objects.
el: Ενεργοποίηση κοινής χρήσης. Όταν ένας άλλος χρήστης συνδεθεί, μπορείτε να ανταλλάξετε αντικείμενα.

en: Undo the last change
el: Αναίρεση της τελευταίας ενέργειας

en: display mode
el: τύπος εμφάνισης

en: Make a Badge
el: Δημιουργία ενός σήματος

en: My Neighborhood
el: Η γειτονιά μου

en: Private
el: Προσωπικά

en: To start,
    click here
    to create
    a new
    painting.
el: Για να
    ξεκινήσετε,
    κάντε κλικ
    εδώ για να
    δημιουργήσετε
    μια νέα ζωγραφιά.

en: This is the name of current project.
    You can edit it as well.
el: Αυτό είναι το όνομα του τρέχοντος έργου.
    Μπορείτε να το επεξεργαστείτε επίσης.

en: Supplies
el: Προμήθειες

en: Centered Virtual Extent
el: Εικονική επέκταση κεντραρισμένη

en: No Scaling
el: Χωρίς κλιμάκωση

en: Scaled Virtual Extent
el: Εικονική επέκταση σε κλίμακα

en: Full Screen
el: Πλήρης οθόνη

en: Or, click to see Supplies.  
    Choose an object or 
    choose the Object Catalog for more choices.
el: Ή πατήστε για να δείτε τις Προμήθειες.  
    Επιλέξτε ένα αντικείμενο ή 
    επιλέξτε τον κατάλογο αντικειμένων για περισσότερες επιλογές.

en: color...
el: χρώμα...

en: destroy this flap
el: καταστροφή αυτού του πτερύγιου

en: height...
el: ύψος...

en: highlight color...
el: χρώμα επισήμανσης...

en: use default gray look
el: χρήση προεπιλεγμένης γκρίζας εμφάνισης

en: use default green look
el: χρήση προεπιλεγμένης πράσινης εμφάνισης

en: Sugar Navigation Flap
el: Πτερύγιο περιήγησης Sugar
