eToys - en to el translation catalogue (67 entries)

en: accept (s)
el: αποδοχή (s)

en: cancel (l)
el: ακύρωση (l)

en: copy (c)
el: αντιγραφή (c)

en: cut (x)
el: αποκοπή (x)

en: debug it
el: αποσφαλμάτωση του

en: do again (j)
el: επανάληψη (j)

en: do it (d)
el: εκτέλεσέ το (d)

en: explore it (I)
el: εξερεύνηση του (I)

en: find again (g)
el: εύρεση ξανά (g)

en: find...(f)
el: εύρεση...(f)

en: inspect it (i)
el: επιθεώρηση του (i)

en: more...
el: περισσότερα...

en: paste (v)
el: επικόλληση (v)

en: paste...
el: επικόλληση...

en: print it (p)
el: εκτύπωση του (p)

en: set search string (h)
el: καθορισμός συμβολοσειράς αναζήτησης (h)

en: show bytecodes
el: εμφάνιση κώδικα ακολουθίας bytes

en: undo (z)
el: αναίρεση (z)

en: browse it (b)
el: εξερεύνηση (b)

en: change sets with it
el: αλλαγή των ομάδων με αυτό

en: choose language
el: επιλογή γλώσσας

en: class comments with it
el: κατηγοριοποίηση σχολίων με αυτό

en: class names containing it
el: κατηγοριοποίηση ονομάτων που το περιέχουν

en: definition of word
el: ορισμός της λέξης

en: explain
el: εξήγηση

en: file it in (G)
el: αρχειοθέτηση στο (G)

en: implementors of it (m)
el: οι εφαρμογές του (m)

en: method source with it
el: ο πηγαίος κώδικας της μεθόδου με αυτό

en: method strings with it (E)
el: οι συμβολοσειρές της μεθόδου με αυτό (E)

en: pretty print
el: βέλτιστη εμφάνιση

en: pretty print with color
el: βέλτιστη έγχρωμη εμφάνιση

en: printer setup
el: ρυθμίσεις εκτυπωτή

en: recognizer (r)
el: αναγνωριστής (r)

en: references to it (N)
el: αναφορές σ' αυτό (Ν)

en: save contents to file...
el: αποθήκευση περιεχομένων στο αρχείο...

en: selectors containing it (W)
el: επιλογείς που το περιέχουν (W)

en: send contents to printer
el: αποστολή περιεχομένων στον εκτυπωτή

en: senders of it (n)
el: οι αποστολείς του (n)

en: set alignment...
el: ορισμός στοίχισης...

en: set font... (k)
el: ορισμός γραμματοσειράς... (k)

en: set style... (K)
el: ορισμός στυλ... (K)

en: spawn (o)
el: δημιουργία (o)

en: special menu...
el: ειδικό μενού...

en: tiles from it
el: πλακίδια από αυτό

en: translate it
el: μετάφραση του

en: verify spelling of word
el: επαλήθευση ορθογραφίας της λέξης

en: centered
el: κεντραρισμένο

en: justified
el: πλήρως στοιχισμένο

en: left flush
el: σπρώξιμο αριστερά

en: right flush
el: στοιχισμένο δεξιά

en: bold
el: έντονο

en: italic
el: πλάγιο

en: narrow
el: στενό

en: normal
el: κανονικό

en: struck out
el: διαγραμμισμένο

en: underlined
el: υπογραμμισμένο

en: Comparison to Clipboard
el: Σύγκριση με πρόχειρο

en: Exact match
el: Ακριβές ταίριασμα

en: Find what?
el: Τι να βρώ;

en: nothing to save.
el: τίποτε για αποθήκευση.

en: nothing to print.
el: τίποτε για εκτύπωση.

en: Save changes before quitting?
el: Αποθήκευση αλλαγών πριν την έξοδο;

en: Choose a display depth
    (it is currently {1})
el: Επιλέξτε ένα βάθος χρώματος
    (η τιμή του είναι τώρα {1})

en: File name?
el: Όνομα αρχείου;

en: Caution! This method may have been
    changed elsewhere since you started
    editing it here.  Accept anyway?
el: Προσοχή! Αυτή η μέθοδος μπορεί να έχει
    αλλαχτεί αλλού από την στιγμή που ξεκινήσατε
    να την επεξεργάζεστε εδώ.  Αποδοχή;

en: Sorry that name is already used
el: Συγγνώμη αυτό το όνομα ήδη χρησιμοποιείται

en: Changes have not been saved.
    Is it OK to cancel those changes?
el: Οι αλλαγές δεν έχουν αποθηκευτεί.
    Είναι εντάξει να χαθούν αυτές οι αλλαγές;
