eToys - en to el translation catalogue (54 entries)

en: Kindly edit the description
el: Επεξεργαστείτε την περιγραφή με προσοχή

en: arrowheads
el: κεφαλές βέλους

en: arrows
el: βέλη

en: bottom center
el: κάτω κέντρο

en: bottom left
el: κάτω αριστερά

en: bottom right
el: κάτω δεξιά

en: bottom to top
el: κάτω προς πάνω

en: bouncing
el: αναπήδηση

en: button down
el: κουμπί πατημένο

en: button up
el: κουμπί απελευθερωμένο

en: center
el: κέντρο

en: color
el: χρώμα

en: do not rotate
el: να μην γίνει περιστροφή

en: dots
el: τελείες

en: flip left right
el: γύρισμα αριστερά δεξιά

en: flip up down
el: γύρισμα πάνω κάτω

en: global rect
el: γενικό ορθογώνιο

en: global square
el: γενικό τετράγωνο

en: inset
el: ένθεμα

en: justified
el: πλήρως στοιχισμένο

en: left center
el: αριστερά κέντρο

en: left to right
el: αριστερά προς δεξιά

en: linear
el: γραμμικό

en: lines
el: γραμμές

en: local rect
el: τοπικό ορθογώνιο

en: local square
el: τοπικό τετράγωνο

en: log scale
el: λογαριθμική κλίμακα

en: none
el: κανένα

en: raised
el: ανυψωμένο

en: right center
el: δεξιά κέντρο

en: right to left
el: δεξιά προς αριστερά

en: rigid
el: σταθερό

en: rotate
el: περιστροφή

en: shrink wrap
el: σμίκρυνση αναδίπλωσης

en: simple
el: απλό

en: space fill
el: γέμισμα διαστήματος

en: stick
el: αυτοκόλλητο

en: top center
el: πάνω κέντρο

en: top left
el: πάνω αριστερά

en: top right
el: πάνω δεξιά

en: top to bottom
el: πάνω προς κάτω

en: while pressed
el: ενώ είναι πατημένο

en: wrap
el: αναδίπλωση

en: decrease by
el: μείωση κατά

en: divisible by
el: διαιρείται με

en: increase by
el: αύξηση κατά

en: multiply by
el: πολλαπλασιασμός με

en: A tool for browsing the full protocol of an instance.
el: Ένα εργαλείο περιήγησης στο πλήρες πρωτόκολλο ενός στιγμιοτύπου.

en: Instance Browser
el: Περιηγητής στιγμιοτύπων

en: A tool for browsing the full protocol of a class.
el: Ένα εργαλείο για την περιήγηση στο πλήρες πρωτόκολλο μιας κλάσης.

en: Lexicon
el: Λεξικό

en: Choose a vocabulary
    blue = current
    red = imperfect
el: Επιλέξτε ένα λεξιλόγιο
    μπλε = τρέχον
    κόκκινο = ατελές

en: decimal places...
el: δεκαδικά ψηφία...

en: Lets you choose how many decimal places should be shown in readouts for this variable
el: Σας επιτρέπει να επιλέξετε πόσα δεκαδικά ψηφία θα εμφανίζονται στις αναγνώσεις για αυτή την μεταβλητή
