eToys - en to el translation catalogue (60 entries)

en: unknown
el: άγνωστο

en: A tool for sending messages to other Squeak users
el: Ένα εργαλείο αποστολής μηνυμάτων σε άλλους χρήστες Squeak

en: Text chat
el: Συνομιλία κειμένου

en: IP address for chat partner
el: Διεύθυνση IP του συνομιλητή

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Send with Return?
el: Αποστολή με το Return;

en: Your message to:
el: Το μήνυμα σας προς:

en: A tool for sending objects to other Squeak users
el: Ένα εργαλείο για την αποστολή αντικειμένων σε άλλους χρήστες του Squeak

en: Fridge
el: Ψυγείο

en: Changes between group mode and individuals
el: Αλλαγές ανάμεσα στην λειτουργία ομάδας και μεμονωμένων ατόμων

en: the Fridge
el: το Ψυγείο

en: You currently are not listening and will not hear a reply.
    Shall I start listening for you?
el: Προς το παρόν δεν ακούτε και δεν θα ακούσετε μια απάντηση.
    Να αρχίσω να ακούω;

en: A tool for receiving things from other Squeak users
el: Ένα εργαλείο για την λήψη αντικειμένων από άλλους χρήστες του Squeak

en: Listener
el: Ακροατής

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Grab
el: Αρπαγή

en: Morph from
el: Μορφή από

en: Click to START listening for messages
el: Κάντε κλικ για να ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ να ακούτε μηνύματα

en: Click to STOP listening for messages
el: Κάντε κλικ για να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ να ακούτε μηνύματα

en: Incoming communications
el: Εισερχόμενες επικοινωνίες

en: receiving
el: γίνεται λήψη

en: working
el: εργάζεται

en: A sign that you accept morphs dropped directly into your world
el: Ένα σήμα με το οποίο αποδέχεστε τις μορφές που αποθέτονται άμεσα στον κόσμο σας

en: Welcome
el: Καλωσορίσατε

en: My presence in this world means received morphs may appear automatically
el: Η παρουσία μου στον κόσμο αυτό σημαίνει πως οι ληφθείσες μορφές μπορεί να εμφανίζονται αυτόματα

en: A tool for sending messages to several Squeak users at once
el: Ένα εργαλείο για την αποστολή μηνυμάτων σε διαφορετικούς χρήστες του Squeak ταυτόχρονα

en: Text chat+
el: Συνομιλία κειμένου+

en: Who are you chatting with?
el: Με ποιον συνομιλείτε;

en: Click to edit participant list
el: Κάντε κλικ για επεξεργασία της λίστας συμμετεχόντων

en: Multi chat with:
el: Πολλαπλή συνομιλία με:

en: A tool for collaborating with other Squeak users
el: Ένα εργαλείο για συνεργασία με άλλους χρήστες της Squeak

en: Badge
el: Σήμα

en: Get his status now\Send my status now
el: Λήψη της κατάστασης του τώρα\Αποστολή της κατάστασης μου τώρα

en: Last name:
el: Τελευταίο όνομα:

en: \Last message in:
el: \Τελευταίο μήνυμα σε:

en: \Last status check at:
el: \Τελευταίος έλεγχος κατάστασης στις:

en: \Last status in:
el: \Τελευταία κατάσταση σε:

en: No connection to:
el: Δεν υπάρχει σύνδεση με:

en: Open a written chat with this person
el: Άνοιγμα μιας γραπτής συνομιλίας με αυτό το άτομο

en: See if this person is available
el: Δείτε αν το άτομο αυτό είναι διαθέσιμο

en: See this person's world (if he allows that)
el: Προβολή του κόσμου αυτού του ατόμου (αν το επιτρέπει)

en: Start telemorphic with this person
el: Έναρξη τηλεμορφικού με αυτό το άτομο

en: sending
el: γίνεται αποστολή

en: Tell this person about the current project
el: Ενημέρωση αυτού του ατόμου για το τρέχον έργο

en:  would like to see your desktop
el:  θέλει να δει την επιφάνεια εργασίας σας

en:  would like to know if you are available
el:  θέλει να μάθει αν είστε διαθέσιμος

en: Request buffered Nebraska session
el: Αίτηση buffered συνεδρίας Nebraska

en: Quit
el: Έξοδος

en: Quit this Nebraska session
el: Έξοδος από αυτή τη συνεδρία Nebraska

en: Switch between 1x1 and scaled view
el: Εναλλαγή μεταξύ 1x1 και προβολή σε κλίμακα

en: A button to start the Nebraska desktop sharing server
el: Ένα πλήκτρο για την εκκίνηση του εξυπηρετητή κοινής χρήσης επιφάνειας εργασίας Nebraska

en: NebraskaServer
el: Εξυπηρετητής Nebraska

en: Shutdown the server?
el: Τερματισμός του εξυπηρετητή;

en: End Nebrasks session
el: Λήξη συνεδρίας Nebraska

en: Show more or less of Nebraska Status
el: Εμφάνιση περισσότερων ή λιγότερων πληροφοριών για την κατάσταση του Nebraska

en: --clients--
el: --πελάτες--

en:  Nebraska: {1} clients
el:  Nebraska: {1} πελάτες

en: backlog:
el: αρχείο καταγραφής:

en: <Nebraska not active>
el: <Nebraska μη ενεργό>

en: could not connect to server
el: αδύνατη η σύνδεση στον εξυπηρετητή
