eToys - en to el translation catalogue (70 entries)

en: open
el: άνοιγμα

en: open as movie
el: άνοιγμα ως ταινία

en: open file as movie
el: άνοιγμα αρχείου ως ταινία

en: Back one frame
el: Πίσω ένα καρέ

en: Forward one frame
el: Μπροστά ένα καρέ

en: Go to final page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Go to first page
el: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

en: Invoke menu
el: Κλήση μενού

en: Play backward
el: Αναπαραγωγή προς τα πίσω

en: Play forward
el: Αναπαραγωγή προς τα μπροστά

en: Scan by slider
el: Ανίχνευση με την μπάρα κύλισης

en: Stop playback
el: Διακοπή αναπαραγωγής

en: add sound track
el: προσθήκη ηχητικού αρχείου

en: end clip here
el: τέλος κομματιού εδώ

en: hide sound track
el: απόκρυψη ηχητικού αρχείου

en: make a new movie
el: δημιουργία μιας νέας ταινίας

en: make thumbnail
el: δημιουργία μικρογραφίας

en: open movie file
el: άνοιγμα αρχείου ταινίας

en: show sound track
el: προβολή ηχητικού αρχείου

en: Choose a movie file to open
el: Επιλέξτε ένα αρχείο ταινίας για άνοιγμα

en: add soundtrack
el: προσθήκη ηχητικού αρχείου

en: create JPEG movie from folder of frames
el: δημιουργία ταινίας JPEG από ένα φάκελο με πλαίσια

en: create JPEG movie from MPEG
el: δημιουργία ταινίας JPEG από MPEG

en: create JPEG movie from SqueakMovie
el: δημιουργία ταινίας JPEG από ταινία Squeak

en: remove all soundtracks
el: αφαίρεση όλων των κομματιών ήχου

en: set frame rate
el: ορισμός ρυθμού εναλλαγής καρέ

en: turn off repeat (now on)
el: Απενεργοποίηση επανάληψης (τώρα είναι ενεργή)

en: turn on repeat (now off)
el: Ενεργοποίηση επανάληψης (τώρα είναι ανενεργή)

en: Frame rate?
el: Ρυθμός εναλλαγής καρέ;

en: New movie name?
el: Νέο όνομα ταινίας;

en: Quality level (1 to 100)?
el: Επίπεδο ποιότητας (1 ως 100);

en: advanced
el: προχωρημένα

en: next frame (->)
el: επόμενο καρέ (->)

en: open file (o)
el: άνοιγμα αρχείου (o)

en: play (p)
el: Αναπαραγωγή (p)

en: previous frame (<-)
el: προηγούμενο καρέ (<-)

en: rewind (r)
el: Επαναφορά στην αρχή (r)

en: stop (s)
el: Διακοπή (s)

en: subtitles
el: υπότιτλοι

en: zoom
el: μεγέθυνση

en: File not found: {1}
el: Το αρχείο δε βρέθηκε: {1}

en: Not an MPEG or JPEG movie file: {1}
el: Δεν είναι αρχείο ταινίας MPEG ή JPEG: {1}

en: opening the file, please wait
el: γίνεται άνοιγμα του αρχείου, παρακαλώ περιμένετε

en: select a video file
el: επιλέξτε ένα αρχείο βίντεο

en: Desired frames per second?
el: Επιθυμητός αριθμός καρέ ανά δευτερόλεπτο;

en: Path changed. Enter new one for:
el: Η διαδρομή άλλαξε. Εισάγετε μια νέα για:

en: open subtitles file (u)
el: άνοιγμα αρχείου υποτίτλων (u)

en: set subtitles background color
el: ορισμός χρώματος παρασκηνίου υποτίτλων

en: set subtitles color
el: ορισμός χρώματος υποτίτλων

en: set subtitles font
el: ορισμός γραμματοσειράς υποτίτλων

en: turn off full screen
el: Απενεργοποίηση πλήρους οθόνης

en: turn on full screen
el: Ενεργοποίηση πλήρους οθόνης

en: A player for MPEG and JPEG movies
el: Ένας αναπαραγωγέας για ταινίες MPEG και JPEG

en: MPEGPlayer
el: Αναπαραγωγέας MPEG

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: A Player for MPEG movies
el: Μια εφαρμογή αναπαραγωγής ταινιών MPEG

en: Movie Player
el: Αναπαραγωγέας ταινιών

en: open file in an MPEG player
el: άνοιγμα αρχείου σε ένα αναπαραγωγέα MPEG

en: play
el: αναπαραγωγή

en: play in MPEG player
el: αναπαραγωγή με αναπαραγωγέα MPEG

en: Menu
el: Μενού

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Rewind
el: Επαναφορά στην αρχή

en: Stop
el: Διακοπή

en:  end
el:  τέλος

en: start
el: αρχή

en:   soft
el:   απαλό

en:  loud
el:  δυνατό

en: Quit
el: Έξοδος
