eToys - en to el translation catalogue (30 entries)

en: background
el: παρασκήνιο

en: use graphic as background
el: χρήση γραφικού ως παρασκηνίου

en: use the graphic as the background for the desktop
el: χρήση του γραφικού ως παρασκήνιο για την επιφάνεια εργασίας

en: import all images from here and subdirectories
el: εισαγωγή όλων των εικόνων από το φάκελο αυτό και τους υποφακέλους του

en: import subdirs
el: εισαγωγή υποφακέλων

en: Load all graphics found in this directory and its subdirectories, adding them to the ImageImports repository.
el: Φόρτωση όλων των γραφικών που βρέθηκαν σε αυτό το φάκελο και τους υποφακέλους, προσθέτοντας τους στη βιβλιοθήκη Εισαγωγές Γραφικών.

en: import all images from this directory
el: εισαγωγή όλων των εικόνων από αυτό το φάκελο

en: import dir
el: φάκελος εισαγωγής

en: Load all graphics found in this directory, adding them to the ImageImports repository.
el: Φόρτωση όλων των γραφικών που βρέθηκαν σε αυτό το φάκελο, και προσθήκη τους στη βιβλιοθήκη ΕισαγωγέςΓραφικών.

en: import
el: εισαγωγή

en: Load a graphic, placing it in the ImageImports repository.
el: Φόρτωση ενός γραφικού, τοποθετώντας το στη βιβλιοθήκη ΕισαγωγέςΓραφικών.

en: read graphic into ImageImports
el: ανάγνωση ενός γραφικού μέσα στη βιβλιοθήκη ΕισαγωγέςΓραφικών

en: open
el: άνοιγμα

en: open a graphic file in a window
el: άνοιγμα ενός αρχείου γραφικού σε παράθυρο

en: open graphic in a window
el: άνοιγμα γραφικού σε παράθυρο

en: set background to a picture
el: ορισμός παρασκηνίου σε μια εικόνα

en: Bold
el: Έντονα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Narrow
el: Στενά

en: Normal
el: Κανονικά

en: StruckOut
el: Διαγραμμισμένα

en: Underlined
el: Υπογραμμισμένα

en: Choose your font
el: Επιλέξτε τη γραμματοσειρά σας

en: external font
el: εξωτερική γραμματοσειρά

en: new size
el: νέο μέγεθος

en: change color...
el: αλλαγή χρώματος...

en: new font name
el: νέο όνομα γραμματοσειράς

en: emphasis
el: έμφαση

en: Font styles and sizes
el: Στυλ και μεγέθη γραμματοσειρών

en: Enter the point size
el: Εισάγετε το μέγεθος σημείου
