eToys - en to el translation catalogue (13 entries)

en: decompress to file
el: αποσυμπίεση σε αρχείο

en: install
el: εγκατάσταση

en: install into new change set
el: εγκατάσταση σε νέο σύνολο αλλαγών

en: install the decompressed contents of the file as a body of code in the image: create a new change set and file-in the selected file into it
el: εγκατάσταση του αποσυμπιεσμένου περιεχομένου του αρχείου ως μέρος του κώδικα στην εικόνα: δημιουργία νέου συνόλου αλλαγών και καταγραφή του επιλεγμένου αρχείου σε αυτό

en: file in the entire decompressed contents of the file, which is expected to contain Smalltalk code in fileout ("chunk") format
el: αρχειοθετήστε όλα τα αποσυμπιεσμένα περιεχόμενα του αρχείου, που αναμένεται να περιέχουν κώδικα Smalltalk σε μορφή fileout ("chunk")

en: fileIn entire file
el: αρχειοθέτηση ολόκληρου αρχείου

en: filein
el: αρχειοθέτηση

en: view decompressed
el: προβολή αποσυμπιεσμένων

en: {1}
    appears to be a compressed file.
    Do you want to uncompress it?
el: Το {1}
    φαίνεται πως είναι ένα συμπιεσμένο αρχείο.
    Θέλετε να το αποσυμπιέσετε;

en: compress file
el: συμπίεση αρχείου

en: compress file using gzip compression, making a new file
el: συμπίεση αρχείου με την χρήση συμπίεσης gzip, και δημιουργία νέου αρχείου

en: Unzip a stream
el: Αποσυμπίεση ενός stream

en: Wrong CRC-32 (expected {1} got {2}) (proceed to ignore)
el: Λανθασμένο CRC-32 (αναμενόταν {1} λήφθηκε {2}) (αγνόηση)
