eToys - en to ca translation catalogue (143 entries)

en: Zip Tool
ca: Eina per a càmeres web

en: add file to new zip
ca: Afegeix un nou fitxer/directori a l'arbre CVS

en: to new zip
ca: A un ~arxiu ZIP

en: extract all
ca: Sel·lecciona-ho tot

en: extract all to...
ca: Res&pon a tots

en: open in zip viewer
ca: Obre en una nova pestan&ya

en: open zip
ca: Codi postal/Població

en: Select Zip archive to open...
ca: Seleccioneu el fitxer d'adreces d'interès per obrir

en: Destination Zip File Name:
ca: La columna del nom de l`arxiu </i>ha estat esborrada

en: Prepended File:
ca: Descarregant arxiu:

en: what to show...
ca: Vés &a:

en: What to show
ca: Vés &a:

en: whose script is this?
ca: És correu legítim

en: append contents of file...
ca: Afegeix a un fitxer

en: save contents to file...
ca: Transcodifica/Desa-ho al fitxer

en: Browser
ca: Navegador

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
ca: Aquesta clau no té esquema

en: Message Names
ca: Noms de les pistes:

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
ca: Recupera la llista sencera de missatges

en: Message List
ca: Crea fils basats en la llista de missatges.

en: Package Browser
ca: /Navegador d'skins

en: Method Finder
ca: Cercador de persones

en: changelist browser
ca: /Navegador d'skins

en: changes
ca: canvis

en: recent changes
ca: Obre els canvis recents

en: recent changes in file
ca: Error de cerca en el fitxer %s

en: Change List
ca: &Canvia tota la llista

en: Change Set
ca: Conjunt de canvis

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Change Sorter
ca: Classificador de diapo~sitives

en: Dual Change Sorter
ca: Classificador de ~diapositives

en: Versions Browser
ca: /Navegador d'skins

en: Comparison from {1} to {2}
ca: Calendari: de %s a %s

en: Exact Match
ca: Coincidència exacta

en: {1} (in {2})
ca: in

en: Debugger
ca: Depurador

en: The system debugger.
ca: El depurador de GNU

en: bring up a debugger
ca: Mostra la finestra de preferits Preferits

en: continue execution
ca: Continua amb l'execució del programa

en: Debug
ca: Depura

en: Proceed
ca: Voleu continuar amb l'actualització?

en: Store log
ca: Arxiu de registre

en: write a log of the encountered problem
ca: Ha hagut un problema en la descàrrega

en: What files?
ca: Branca/Arxius

en: browse code files
ca: Navega pels fitxers de l'usuari

en: code
ca: codi

en: code-file browser
ca: Explorador de fitxers en 3D

en: File Contents Browser
ca: Explorador de fitxers en 3D

en: Class exists already in the system
ca: %url% ja existeix a la Barra lateral.

en: Method already exists
ca: Aquest nom ja existeix

en: New class
ca: Nova classe

en: New method
ca: Mètode de suavitzat

en:  already exists in the package
ca: %url% ja existeix a la Barra lateral.

en: Please type new class name
ca: Escriviu un nom per al tipus de dades nou

en: File List
ca: Llista d`arxius

en: New {1} Name?
ca: Nom nou

en: {1}Name
ca: Nom

en:   -- Folder Summary --
ca: Resum de la taula:

en: NO FILE SELECTED
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: Directory must be empty
ca: El directori del perfil no pot estar buit!

en: Really delete {1}?
ca: Realment vols eliminar "%s"?

en: accept (s)
ca: accepta (s)

en: cancel (l)
ca: cancel.la (l)

en: copy (c)
ca: copia (c)

en: cut (x)
ca: retalla (x)

en: do again (j)
ca: Refés l'acció desfeta

en: do it (d)
ca: fes-ho (d)

en: fileIn selection (G)
ca: Oculta la selecció

en: find again (g)
ca: torna a cercar (g)

en: find...(f)
ca: cerca...(f)

en: inspect it (i)
ca: És

en: more...
ca: Més

en: paste (v)
ca: enganxa (v)

en: paste...
ca: enganxa...

en: print it (p)
ca: És

en: set search string (h)
ca: Cerca una cadena

en: undo (z)
ca: Desfés

en: all possible file operations
ca: S'estan realitzant totes les operacions llistades.

en: No fileName is selected
ca: No s`ha seleccionat cap arxiu

en: do you want to clobber the existing
ca: Voleu sobreescriure el fitxer existent?

en: NewFileName?
ca: Nou nom del fitxer

en: add new directory
ca: afegeix un directori nou

en: adds a new, empty directory (folder)
ca: Crea una nova carpeta buida dins d'aquesta carpeta

en: add new file
ca: afegeix un fitxer nou

en: show all the options available
ca: Mostra totes les opcions d'ajuda

en: broadcast
ca: difon

en: broadcast as update
ca: Comprovant actualització

en: broadcast file as update
ca: CVS: actualitza el fitxer/directori

en: compress
ca: comprimeix

en: compress file
ca: Descarregant arxiu:

en: copy name to clipboard
ca: Copia els detalls al porta-retalls

en: delete
ca: suprimeix

en: delete the seleted item
ca: suprimeix l'element actual

en: view as encoded text
ca: Visualitza com a text DOS

en: view as hex
ca: Crea com a vista

en: get entire file
ca: No es pot obtenir el fitxer

en: remove version #
ca: Nova versió

en: rename
ca: reanomena

en: rename file
ca: reanomena el fitxer

en: by date
ca: per data

en: date
ca: data

en: sort entries by date
ca: Ordena els missatges per data

en: by name
ca: per nom

en: name
ca: nom

en: sort entries by name
ca: Ordena les entrades de la llibreta d'adreces per nom

en: by size
ca: per mida

en: size
ca: mida

en: sort entries by size
ca: Feu un clic per ordenar per mida

en: workspace with contents
ca: Actualització de la base de dades amb el contingut de l`arxiu

en: add server...
ca: afegeix servidor...

en: delete directory...
ca: Suprimeix el directori seleccionat

en: recent...
ca: recents...

en: remove server...
ca: Elimina el servidor de grups de notícies

en: OK
ca: SÃ

en: return without saving
ca: Tanca &sense desar

en: Save
ca: Salva

en: Save in the place specified above
ca: Desa el missatge a una carpeta determinada

en: saves in the Squeaklets folder
ca: en la carpeta &de baixades per defecte

en: Please select a file
ca: Si us plau tria un arxiu

en: Find...
ca: Cerca...

en: Load A Project
ca: No s'ha pogut carregar el projecte: '%s'

en: Publish This Project
ca: Desar com un nou projecte

en: Network Error
ca: S'ha produït un error de xarxa

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: cancel
ca: cancel·la

en: hit here to cancel
ca: No es pot cancel·lar el missatge!

en: ok
ca: d'acord

en: load
ca: carrega

en: load as project
ca: Desa com a projecte del glade

en: open project from file
ca: Esborra un fitxer del projecte

en: Login
ca: Entra

en: Logout
ca: Surt

en: Your Squeakland user name
ca: La contrasenya associada amb el vostre nom d'usuari

en: (not logged in)
ca: No ha entrat

en: Cancel
ca: Cancel.lar

en: Cancel this search
ca: Desa aquesta cerca a les adreces d'interès

en: {1}
    already exists.
ca: La base de dades ja existeix

en: Yes
ca: Sí

en: start over...
ca: Passa al següent

en: Select Another File
ca: Si us plau tria un arxiu

en: Enter a new file name
ca: Introduïu un nom p&er al nou perfil:

en: Select a File:
ca: Selecciona un fitxer

en: Processes
ca: Processos
