eToys - en to ca translation catalogue (154 entries)

en: Current Change Set:
ca: Defineix el fitxer actual

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Unknown user:
ca: Usuari/a desconegut:

en: merge
ca: combina

en: merge the translation file
ca: &Obre arxiu de tipus C

en: Loading
ca: Carregant

en: Cannot load additional fonts
ca: Carrega un mòdul Gtk addicional

en: cancel
ca: cancel·la

en: enable Pango
ca: Habilita l'àudio

en: load font
ca: No es pot carregar la font %s.

en: no help available
ca: No hi ha ajuda disponible

en: automatic flap layout
ca: Esborra e&l format de memòria cau

en: no themes found
ca: No s'ha trobat cap tema.

en: Choose the etoy button font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra per a la nota

en: Choose the etoy code font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra per a la nota

en: Choose the eToys font
ca: Trieu una mida de lletra

en: Choose the etoy title font
ca: El títol del diàleg de selecció del tipus de lletra

en: Choose a flaps font
ca: Trieu una mida de lletra

en: Choose the standard list font
ca: La llista de famílies de tipus de lletra disponibles

en: Choose the standard menu font
ca: S'està creant l'estructura de menú estàndard

en: Choose the default text font
ca: Canvia el tipus de lletra del text seleccionat

en: Choose the window title font
ca: El títol del diàleg de selecció del tipus de lletra

en: About Preferences
ca: Sobre les preferències

en: Alphabetical listing of all Preferences
ca: Seleccioneu les preferències per a tots els plafons

en: show navigator (N)
ca: Navegador de formularis

en: browse themes
ca: /_Més temes

en: Choose a theme to install
ca: Seleccioneu un tema per a instal·lar

en: about this system...
ca: Quant a aquest programa

en: previous project
ca: Aquest projecte

en: start using vectors
ca: Inicia &utilitzant-lo d'un bon començament

en: stop using vectors
ca: Visualitza els vectors de moviment

en: Preferences
ca: Preferències

en: Current system font settings
ca: Paràmetres del text i el tipus de lletra

en: balloon-help font...
ca: Mida de la lletra (píxels)

en: button font...
ca: Botó de selecció de tipus de lletra

en: Choose the font to be used in code panes.
ca: Tipus de lletra que es farà servir en el control grid

en: Choose the font to be used in list panes
ca: Tipus de lletra que es farà servir en el control grid

en: Choose the font to be used in menus
ca: Tipus de lletra que es farà servir en el control grid

en: Choose the font to be used on etoy tiles
ca: Tipus de lletra que es farà servir en el control grid

en: code font...
ca: Opcions font

en: default text font...
ca: Tipus de lletra per al text

en: etoy button font...
ca: Botó de selecció de tipus de lletra

en: etoy code font...
ca: Mida de la lletra (píxels)

en: etoy tile font...
ca: Mida de la lletra (píxels)

en: etoy title font...
ca: Tipus de lletra del títol de les finestres

en: flaps font...
ca: Opcions font

en: list font...
ca: Llista de fonts

en: menu font...
ca: Opcions font

en: Open a window showing the current font settings
ca: Obre una finestra nova de l'editor de la configuració editant els paràmetres actuals

en: refresh this menu
ca: actualitza aquest menú

en: restore default font choices
ca: Visualitzador de tipus de lletra predeterminat del Navegador

en: Standard System Fonts
ca: _Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: show current font choices
ca: Mostra'm una llista amb les possibilitats

en: Use the standard system font defaults
ca: Utilitza el tipus de lletra estàndard del sistema en els títols de les finestres

en: window-title font...
ca: Tipus de lletra del títol de les finestres

en: Annotations
ca: Anotacions

en: there was an error restoring the preferences
ca: S'ha produït un error en executar el diàleg de preferències del ratolí: %s

en: start rounding window corners
ca: Inicia el sistema de finestres X a l'arrencada

en: stop rounding window corners
ca: Inicia el sistema de finestres X a l'arrencada

en: turn sound off
ca: Desactiva l'Agent

en: turn sound on
ca: Activa l'Agent

en: stagger windows
ca: Windows fusió

en: change theme...
ca: Canvia el tema del GTK1

en: About Window Colors
ca: Inverteix els colors de la imatge

en: Bright
ca: ~Lluminós

en: Click for an explanation of this panel
ca: Feu clic en aquest botó per a la llista d'ordres prèvies

en: White
ca: Blanc

en: Window Colors
ca: Colors recents:

en: browse senders
ca: Navegar pel web

en: copy this name to clipboard
ca: Copia el quadre de text al porta-retalls

en: show category...
ca: Mostra la columna de categoria

en: show flaps (F)
ca: Mostra amics/gues

en: show shared tabs (F)
ca: Mostra sempre les pestanyes

en: classic
ca: clàssic

en: custom
ca: personalitzat

en: customizable halos
ca: Data/hora personalitzable

en: fewer, larger halos
ca: Mida de lletra més gran

en: plain circular halos
ca: té una referència circular

en: Edit custom halos
ca: Edita el diccionari personalitzat

en: load
ca: carrega

en: load a package version
ca: Imprimeix la informació de la versió

en: Preferences Panel
ca: panell d`administració

en: Help!
ca: Ajuda!

en: Inspect Parameters
ca: Paràmetres de la textura...

en: Restore my Personal Preferences
ca: Preferències i paràmetres personals

en: Restore Settings from Disk
ca: Restaura des del disc dur.

en: Save Current Settings to Disk
ca: Desa els paràmetres actuals a un nou perfil...

en: Search
ca: Cerca

en: Search Preferences for:
ca: &Cerca ajuda

en: find preference... (f)
ca: Plantilla de preferència

en: inspect parameters
ca: Paràmetres de la textura...

en: Search for preferences containing:
ca: Ce_rca claus que continguin:

en: Type here, hit Search
ca: Introduïu els termes de la cerca

en: server is unavailable
ca: El servidor LDAP no està disponible

en: Publishing
ca: Edició

en: Painting
ca: S'està pintant

en: Scripting
ca: Fitxers de seqüència

en: Stack Tools
ca: Eines de fitxer

en: choose language
ca: Escollir idioma:

en: I cannot locate the project\
ca: No es pot localitzar el manual

en: $	Fixing fonts	$
ca: Incrusta els tipus de lletra

en: Saving
ca: S'està desant

en: Cancel
ca: Cancel.lar

en: nothing to revert to
ca: _Reverteix a l'original

en: Revert to saved version
ca: Recupera la versió desada del fitxer

en: Can't exit the top project
ca: No s'ha pogut trobar $PRIVOXY_CONF, sortint.

en: Segment not written
ca: S'ha escrit el bolcat

en: (collecting resources...)
ca: Assignar recursos...

en: Sugar Navigator Flap
ca: Actualitza els paràmetres del Navegador

en: show the tool bar
ca: mostra la  barra d'eines

en: Help
ca: Ajuda

en: Load it\Cancel
ca: Cancel·la l'operació actual

en: Loading
ca: Carregant

en: Reload anyway\Cancel
ca: Cancel·la l'operació actual

en: Navigator
ca: Navegador

en: Objects
ca: Objectes

en: Tools
ca: Eines

en: Widgets
ca: Ginys

en: Project password
ca: Contrasenya HTTP

en: Store anyway\Cancel
ca: Cancel·la l'operació actual

en: WARNING
ca: AVÍS

en: \Project:
ca: \Projecte:

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
ca: Aquesta signatura s'ha modificat, però no s'ha desat.

en: \There are newer version(s) on the server
ca: No hi ha missatges nous al servidor.

en: Try to find a server\Cancel
ca: Fes servir difusió per trobar el servidor NIS

en: Sorry that name is already used
ca: Ja s'utilitza el nom «%s». Utilitzeu un nom diferent.

en: Please name this thread.
ca: Si us plau, introduïu un nom per a aquest compte.

en: No project found in this file
ca: Aquest fitxer no conté text automàtic.

en: install
ca: instal·lació

en: install SAR
ca: Instal·la el Programari

en: Do not load it
ca: No ho carreguis

en: Load it anyways
ca: Obr&e'l amb l'aplicació

en: License
ca: Llicència

en: Show license?
ca: Acord de llicència

en: New File Name?
ca: Nou nom del fitxer

en: {1} already exists. Overwrite?
ca: El fitxer %s ja existeix. Voleu reemplaçar-lo?

en: latest update: #
ca: Actualització de web

en:  (case-insensitive)
ca: Considera iguals majúscules i minúscules

en:  (case-sensitive)
ca: (Distingeix entre majúscules i minúscules)

en: Methods with string
ca: Reemplaça coincidències amb la CADENA

en: Please type your initials:
ca: Si us plau, seleccioneu el tipus del vostre ratolí.

en: <no author>
ca: Metadata de l'autor

en: Choose a file
ca: Trieu un fitxer

en: Do you really want to empty the trash?
ca: Esteu segur de que voleu tancar el FileZilla?

en: Common Requests
ca: Peticions sense límit

en: edit this list
ca: Edita aquesta llista

en: Command Key Actions
ca: Realit&za les següents accions:

en: No new updates on the server
ca: No hi ha missatges nous al servidor.

en: {1} new update file(s) processed.
ca: CVS: actualitza el fitxer/directori

en: Click here to empty the trash.
ca: Feu clic aquí per executar l'auxiliar ->

en: EMPTY
ca: Buit

en: Please type your name:
ca: Si us plau, introduïu el vostre nom.

en: Your Name
ca: El vostre nom

en:   ({1} pages)
ca: Pàgines:
