eToys - en to ca translation catalogue (132 entries)

en: Change sound volume
ca: Ajusta el volum del so

en: open wave editor
ca: Editor de fitxers d'ona (.wav)

en: read file
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer:

en: File name?
ca: Nom del fitxer?

en: Sorry, I cannot find that file
ca: S'ha produït un error: no s'ha trobat l'id del fitxer «%s»

en: Play
ca: Reprodueix

en: Save
ca: Salva

en: Stop
ca: Atura

en: wave editor
ca: Editor de fitxers d'ona (.wav)

en: kindly give the sound a name:
ca: Si us plau, introduïu un nom d'usuari

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: select codec
ca: Selecciona còdec de vídeo

en: new MIDI controller
ca: Controlador MIDI

en: play via MIDI
ca: Controlador MIDI

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: SoundRecorder
ca: Enregistradora de so

en: Record
ca: Enregistra

en: Start a new recording
ca: Inicia la gravació a disc

en: Stop current recording or playback
ca: Inicia o atura l'animació actual

en: choose compression...
ca: ~Compressió sense pèrdua

en: help
ca: ajuda

en: Sound Recorder Options
ca: Opcions de finestres emergents

en: trim
ca: Re~talla

en: maximum record-level
ca: Nivell màxim d'ampliació

en: minimum record-level
ca: Nivell mínim d'ampliació

en: Compression method\Currently: {1}
ca: Versió actualment instal·lada:

en: GSM (simple compression)
ca: Compressió de corba QP

en: No compression
ca: Sense compressió

en: None
ca: Cap

en: Speex (for speech)
ca: Paquet de desenvolupament per a speex

en: Vorbis (for music)
ca: Un reproductor de música per al GNOME

en: no sound recorded yet
ca: S'ha produït un error: encara no hi ha informació

en: Sound Recorder
ca: Enregistradora de so

en: Sound name?
ca: Nom de peça

en: unnamed
ca: sense nom

en:  second(s) trimmed
ca: Primer - Segon

en: A tool for managing the sound library
ca: Una eina per gestionar bases de dades bibliogràfiques

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete the selected sound from the sound library
ca: Elimina la cançó/les cançons seleccionades de la biblioteca

en: Load
ca: Carrega

en: Play the selected sound
ca: Reprodueix el so per defecte

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename the selected sound
ca: Reanomena el directori seleccionat

en: Tile
ca: Mosaic

en: Sound Library
ca: Biblioteca %MACROLANG

en: No sound selected
ca: No hi ha objectes seleccionats

en: You can not delete this sound
ca: No podeu canviar el nom a un grup si esteu desconnectat.

en: Please give a name for this sound
ca: Si us plau, introduïu un nom per a aquest compte.

en: sorry, that name is already taken
ca: S'està usant el nom de l'estil

en: New name for
ca: Introduïu un nom nou per al conjunt de filtres

en: sorry, that name is already used.
ca: Ja s'utilitza el nom «%s». Utilitzeu un nom diferent.

en: You can not rename this sound
ca: No podeu canviar el nom a un grup si esteu desconnectat.

en: Spectrum Analyzer
ca: Analitzador d'espectre

en: Start
ca: Inici

en: set display type
ca: Estableix el tipus de dia a:

en: set FFT size
ca: Definiu la mida de la imatge

en: set sampling rate
ca: Velocitat de mostres d'àudio

en: On
ca: Activat

en: display type (currently {1})
ca: Visualitza els IDs dels fluxes coneguts

en: signal
ca: senyal

en: spectrum
ca: espectre

en: FFT size (currently {1})
ca: Ajusta la mida de la finestra FFT

en: Sampling rate (currently {1})
ca: Versió actualment instal·lada:

en:           rest
ca: No s'ha pogut desar la resta

en: del
ca: Supr

en: dotted
ca: Punts

en: eighth
ca: Vuitè nivell d'esquema

en: half
ca: 1:2 Meitat

en: normal
ca: Normal

en: quarter
ca: 1:4 Un quart

en: sixteenth
ca: Semicorxera

en: whole
ca: Tota la &pàgina

en: add channel
ca: Afegeix un canal

en: close MIDI port
ca: Port del servidor CDDB

en: reload instruments
ca: /Recarregar l'skin

en: set MIDI port
ca: No es pot definir el port sèrie: %s.

en: add movie clip player
ca: Reproductor de vídeo que utilitza %s i %s

en: close drag and drop
ca: Insereix arrossega i deixa anar

en: contract time
ca: Hora d'inici

en: expand time
ca: Hora d'inici

en: open drag and drop
ca: Insereix arrossega i deixa anar

en: add keyboard
ca: Propietats del teclat

en: copy
ca: còpia

en: cut
ca: retalla

en: hide beat lines
ca: &Mantingues les línies juntes

en: hide measure lines
ca: &Mantingues les línies juntes

en: paste
ca: enganxa

en: paste...
ca: enganxa...

en: show beat lines
ca: Mostra línies guia

en: show measure lines
ca: Mostra línies guia

en: time
ca: hora

en: open
ca: obre

en: open in midi player
ca: Obre en una nova pestan&ya

en: make a pause marker
ca: Insereix un marcador de l'índex

en: open a MIDI file
ca: S'està important el fitxer MIDI '%s'

en: save as AIFF file
ca: Salva com a fitxer d'imatge

en: save as Sun AU file
ca: Desa la cerca actual com a un fitxer

en: save as WAV file
ca: Salva com a fitxer d'imatge

en: [pause]
ca: Pausa

en: Disable sound reverb
ca: Habilita/inhabilita el so

en: Menu
ca: Menú

en: Open a menu
ca: Neteja el menú

en: Open a PianoRoll
ca: Obre directori

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause playback
ca: /Reproduir/Pausar

en: Play the score
ca: Mostra puntuació

en: Repeat
ca: Repetir

en: Reverb Disable
ca: Inhabilita el protector de pantalla

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Rewind to score start
ca: Suprimeix fins a l'inici de la línia

en: Choose a MIDI file to open
ca: Escolliu quin fitxer XML voleu obrir

en:  fast
ca: ràpid

en: Playback speed
ca: Límits de velocitat

en: slow
ca: lent

en: New file name?
ca: Nou nom del fitxer

en:  end
ca: Fi

en: Shows current position in the score
ca: Extreu l'arxiu seleccionat a la posició actual

en: start
ca: Inici

en: Continue
ca: Continua

en: Mute
ca: Silenci

en: soft
ca: Soft

en: Volume slider
ca: Amplada del lliscador

en: MIDI port for input:
ca: /Entrada i sortida/Entrada de control MIDI

en: MIDI port for output:
ca: /Entrada i sortida/Entrada de control MIDI

en:  not found in the Sound Library
ca: No s'ha trobat l'URL a la memòria cau:

en: camera
ca: càmera

en: click
ca: clica

en: clink
ca: Clink

en: peaks
ca: Habilita els pics

en: silence
ca: Insereix un silenci

en: splash
ca: Selecció de pantalla de presentació

en: please record a sound first
ca: Si us plau, afegiu una categoria primer.
