eToys - en to ca translation catalogue (526 entries)

en: color & border
ca: Color del contorn:

en: line width
ca: Amplada de la línia

en: The width of the main part of the Connector
ca: Amplada de la finestra principal de la interfície

en: add label
ca: Afegeix un element etiqueta

en: connector
ca: Connector

en: destination
ca: Destinació:

en: destination arrow name
ca: Nom del dispositiu de vídeo

en: orthogonal
ca: Línia _ortogonal

en: remove all my bends
ca: &Atura i suprimeix tots

en: remove all my labels
ca: &Atura i suprimeix tots

en: remove labels
ca: Insereix etiquetes

en: smooth curve
ca: Centra la corba

en: source
ca: font

en: source arrow name
ca: Títol de la font de dades

en: straighten
ca: Redreça

en: destination x
ca: Destinació:

en: destination y
ca: Destinació:

en: My total length
ca: Llargada del salt mitjà

en: source x
ca: Font: %s

en: source y
ca: Font: %s

en: The X coordinate of my first end
ca: Canvia la primera (mínima) delimitació de la coordenada x

en: The X coordinate of my midpoint
ca: Envia El Meu Suggeriment

en: The X coordinate of my second end
ca: Canvia la segona (màxima) delimitació de la coordenada x

en: The Y coordinate of my first end
ca: Canvia la primera (mínima) delimitació de la coordenada x

en: The Y coordinate of my midpoint
ca: Envia El Meu Suggeriment

en: The Y coordinate of my second end
ca: Canvia la segona (màxima) delimitació de la coordenada x

en: total length
ca: Longitud del pas

en: focused
ca: Enfocat

en: all but first
ca: Primer, desprotegiu tots els fulls.

en: background color
ca: Color de fons

en: character at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: characters
ca: caràcters

en: count
ca: Compte

en: first character
ca: %d caràcter(s) queda (en)

en: How many characters I have
ca: Màxim de caràcters permesos per comentari

en: insert characters
ca: Insereix caràcters

en: insert contents of
ca: Insereix el contingut del porta-retalls

en: last character
ca: %d caràcter(s) queda (en)

en: numeric value
ca: Valor &numèric:

en: The character at the my cursor position
ca: Insereix el nom d'usuari a la posició del cursor

en: The characters in my contents
ca: Els continguts de la CDDB han canviat

en: The color of the background behind the text
ca: El color de fons de l'àrea principal del text

en: The first character in my contents
ca: Els continguts de la CDDB han canviat

en: The last character in my contents
ca: Els continguts de la CDDB han canviat

en: act when
ca: En iniciar

en: height
ca: alçada

en: The height
ca: alçada

en: label
ca: Etiqueta

en: The wording on the button
ca: El text al botó

en: Create a new card
ca: Crea una nova targeta de llibreta d'adreces

en: card number
ca: Número de targeta:

en: Delete the current card
ca: Suprimeix la imatge actual

en: delete card
ca: Suprimeix la targeta

en: Go to the next card
ca: Vés a la pàgina següent

en: Go to the previous card
ca: Vés a la pàgina anterior

en: go to first card of stack
ca: Vés al primer missatge assenyalat

en: go to last card of stack
ca: Torna al missatge anterior Torna endarrere Torna endarrere

en: go to next card in stack
ca: Torna al missatge anterior Torna endarrere Torna endarrere

en: insert card
ca: Gnome-Card

en: stack navigation
ca: Barra de navegació

en: The ordinal number of the current card
ca: Configura la targeta de so actual

en: add patch to display list
ca: _Afegeix a la llista de missatges d'estat

en: add to patch display list
ca: _Afegeix a la llista de missatges d'estat

en: add to turtle display list
ca: _Afegeix a la llista de missatges d'estat

en: add turtle to display list
ca: _Afegeix a la llista de missatges d'estat

en: bottom edge mode
ca: Quadre cantoner inferior

en: clear the patch display list
ca: Neteja la llista de bases de dades disponibles

en: clear the turtle display list
ca: Neteja la llista de bases de dades disponibles

en: left edge mode
ca: Quadre cantoner a l'esquerre

en: patch display list
ca: Mostra el diàleg de llista

en: patches to display
ca: Visualització X per a usar

en: pixels per patch
ca: píxels per segon

en: remove all from patch display list
ca: Esteu segur de voler suprimir de la llista totes les descàrregues?

en: remove all from turtle display list
ca: Esteu segur de voler suprimir de la llista totes les descàrregues?

en: right edge mode
ca: Quadre cantoner a la dreta

en: The color of the object
ca: Color de l'~objecte

en: the display scale
ca: Escala la visualització per pantalla

en: the mode of bottom edge
ca: Quadre cantoner inferior

en: the mode of left edge
ca: Quadre cantoner a l'esquerre

en: the mode of right edge
ca: Quadre cantoner a la dreta

en: the mode of top edge
ca: Quadre cantoner superior

en: top edge mode
ca: Quadre cantoner superior

en: turtle display list
ca: Mostra el diàleg de llista

en: turtles to display
ca: Visualització X per a usar

en: blue component from
ca: Color de fons, component blau

en: blue component into
ca: Color de fons, component blau

en: clear all patch
ca: Neteja tot el text

en: decay
ca: Caiguda [%]

en: decay patch variable
ca: Lletra d'amplada &variable

en: diffuse
ca: Difon

en: diffuse patch variable
ca: Lletra d'amplada &variable

en: diffusion rate
ca: Velocitat de fotogrames

en: display type
ca: Tipus de modulació

en: evaporation rate
ca: Velocitat de fotogrames

en: green component from
ca: Color de fons, component verd

en: green component into
ca: Color de fons, component verd

en: red component from
ca: Color de fons, component roig

en: red component into
ca: Color de fons, component roig

en: scale max
ca: Màx error

en: shift amount
ca: Qu_antitat de decalatge:

en: sniff range
ca: Marge de repetició

en: The rate for the decay function.
ca: Funció «%s» desconeguda per al botó

en: The rate for the diffusion function.
ca: Funció «%s» desconeguda per al botó

en: angle to
ca: Vés al menú d'angle

en: blue component in
ca: Color de fons, component blau

en: bounce on
ca: Aleatori activat

en: color from patch
ca: Canvi de color: des del color

en: color to patch
ca: %s per a definir un color

en: delete this turtle
ca: Voleu suprimir aquesta categoria?

en: distance to
ca: Distància a l'objectiu = %d metres

en: forward by
ca: Contribucions de:

en: get replicated
ca: Recupera

en: get the value at this position
ca: l'entrada gconf «%s» té un valor invàlid a la posició %d.

en: green component in
ca: Color de fons, component verd

en: heading
ca: encapçalament

en: kedama turtle color
ca: Superfície de color per

en: patch value in
ca: Valor a la llista

en: red component in
ca: Color de fons, component roig

en: returns a copy of this turtle
ca: Copia la ubicació d'aquesta imatge

en: set the number of turtles
ca: Nombre de buffers d'àudio

en: The angle to another turtle
ca: Mou a un altre espai de _treball

en: The blue component in specified patch.
ca: Quan es llegia el fitxer de paleta '%s': s'ha perdut el component VERD a la línia %d.

en: The distance to another turtle
ca: Mou a un altre espai de _treball

en: The green component in specified patch.
ca: Quan es llegia el fitxer de paleta '%s': s'ha perdut el component VERD a la línia %d.

en: The red component in specified patch.
ca: Quan es llegia el fitxer de paleta '%s': s'ha perdut el component VERD a la línia %d.

en: The x coordinate
ca: Coordenada X

en: The y coordinate
ca: Coordenada X

en: turn by
ca: Contribucions de:

en: turtle count
ca: &Recompte de paraules

en: turtle visible
ca: Columnes visibles

en: up hill
ca: Biggin Hill

en: collections
ca: Col·leccions

en: cursor
ca: Cursor

en: first element
ca: Element <%1$S> no esperat.

en: graphic at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: player at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: The index of the chosen element
ca: no s'ha trobat cap element

en: the object currently at the cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: A graphic for the current frame
ca: Intercanvia el marc actual (%ld)

en: frame graphic
ca: Calculadora gràfica

en: is running
ca: S'està executant l'Apache.

en: Length of this movie in seconds
ca: Llargada del salt mitjà, en segons.

en: movie controls
ca: Controls ampliats

en: play until position
ca: Força la posició dels subtítols

en: position
ca: posició

en: Rewind the movie/sound
ca: Insereix una pel·lícula i so

en: repeat
ca: repeteix

en: rewind
ca: Rebobina

en: Start playing the movie/sound
ca: Insereix una pel·lícula i so

en: Stop playing the movie/sound
ca: Insereix una pel·lícula i so

en: stop
ca: atura

en: The name for the video file
ca: Cerca el nom del fitxer de declaració.

en: total frames
ca: Fo_togrames en l'animació:

en: total seconds
ca: (0-999 segons)

en: video file name
ca: Nom del fitxer de loopback: %s

en: volume
ca: volum

en: empty trash can
ca: Buida la paperera 'Trash'

en: page count
ca: Recompte de pàgines

en: The number of pages in the scraps book.
ca: Mida de l'historial de la sessió (nombre de pàgines):

en: trash
ca: paperera

en: book navigation
ca: Barra de navegació

en: first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: go to first page
ca: Sou a la primera pàgina

en: go to last page
ca: Sou a l'última pàgina

en: go to next page
ca: Sou a la pàgina següent

en: go to previous page
ca: Sou a la pàgina anterior

en: go to the given page
ca: Vés a la pàgina inicial Vés a la pàgina inicial Inici

en: goto
ca: Vés a

en: last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: next page
ca: propera pàgina

en: number of pages
ca: Nombre de pàgines

en: page controls at top
ca: La marca d'aigua que es mostra a la part superior de la pàgina superior.

en: page controls short
ca: Vés enrere una mica

en: page controls showing
ca: S'ha produït un error en mostrar l'url: %s

en: page number
ca: Número de pàgina

en: previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: revert all pages
ca: En totes les pàgines

en: revert page
ca: propera pàgina

en: The ordinal number of the current page
ca: Informació sobre la pàgina actual

en: hours
ca: hores

en: minutes
ca: minuts

en: seconds
ca: segons

en: time
ca: hora

en: magnification
ca: Magnificació

en: magnifier
ca: ampliador

en: show pointer
ca: Punter del ratolí

en: track pointer
ca: Punter del ratolí

en: camera point
ca: Punt flotant

en: storyboard
ca: _Storyboard

en: the camera point
ca: Punt flotant

en: start painting in
ca: Inicia directament el menú

en: allowing chord
ca: S'estan permetent sessions de proftpd altre cop

en: frequency
ca: Freqüència

en: keyboard
ca: teclat

en: my frequency
ca: Freqüència d`actualització

en: cone position
ca: Posició de Subimatges

en: speaker
ca: Parlant...

en: the position of the speaker cone
ca: Altaveu sense amplificador

en: basic
ca: Bàsic

en: Clear the graph of current contents
ca: Suprimeix els continguts de les cel·les seleccionades

en: clear
ca: Neteja

en: last value
ca: Selecciona Valor:

en: load sine wave
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'ona «%s»: %s

en: load sound
ca: Clip de so

en: play
ca: Reprodueix

en: Reverse the graph
ca: Gràf~ic

en: reverse
ca: Inve~rteix

en: sample at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: sampling
ca: Mostreig

en: The last value obtained
ca: ] no es poden obtenir

en: descending
ca: descendent

en: knob color
ca: Funcions del color

en: max val
ca: Val D'Or

en: min val
ca: Val D'Or

en: slider
ca: selector lliscant

en: The color of the slider
ca: Amplada del lliscador

en: truncate
ca: Trunca línies múltiples

en: star
ca: asterisc

en: star ratio
ca: Ràtio de l'aspecte

en: cell inset
ca: Selecciona la cel·la

en: Horizontal resizing
ca: Permet redimensionar

en: h resizing
ca: S'està canviant la mida

en: List direction
ca: Inverteix la direcció

en: layout
ca: Disposició

en: layout inset
ca: Configuració de l'Aparença

en: list centering
ca: Llista desordenada

en: list direction
ca: Inverteix la direcció

en: The cell inset
ca: Selecciona la cel·la

en: The layout inset
ca: Configuració de l'Aparença

en: The list centering
ca: Llista desordenada

en: Vertical resizing
ca: Permet redimensionar

en: v resizing
ca: S'està canviant la mida

en: Wrap direction
ca: Inverteix la direcció

en: wrap direction
ca: Inverteix la direcció

en: add a vertex at beginning
ca: caràcters a l'inici de la línia

en: add a vertex at end
ca: Afegeix una regla nova al final

en: insert a vertex at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: line is curved
ca: La longitud de la línia superior és:

en: line is opened
ca: La longitud de la línia superior és:

en: polygon
ca: polígon

en: Remove a vertex at the vertex cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: remove at vertex cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: remove the vertex at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: Shuffle the vertices
ca: Mode aleatori

en: showing handles
ca: Manejador gran

en: shuffle vertices
ca: Mode aleatori

en: vertex cursor
ca: &Cursor intermitent

en: vertices count
ca: &Recompte de paraules

en: Whether the handles are showing
ca: Controla si es mostren els contorns.

en: Whether the line is curved
ca: La longitud de la línia superior és:

en: Whether the line is opened
ca: La longitud de la línia superior és:

en: x at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: y at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: base graphic
ca: Calculadora gràfica

en: flip left right
ca: Esque&rra i dreta:

en: flip up down
ca: Fletxa descendent

en: graphics
ca: Gràfics

en: look like
ca: Un joc semblant al boulderdash

en: restore base graphic
ca: Objecte gràfic en blanc

en: rotation style
ca: Estil de Finestra:

en: The picture currently being worn
ca: Fitxers amb edició en curs

en: The color of the text
ca: Color del text

en: A string rendition of myself
ca: en la variable resultant

en: as object
ca: Com a objecte

en: class name
ca: nom de classe

en: halt
ca: %s: l'aturada ha fallat: %s

en: hash
ca: Hash (resum):

en: My hash value
ca: Valor de captura (ms)

en: My physical size
ca: Mida del volum físic:

en: name
ca: nom

en: print directly to display
ca: Imprimeix directament a un fitxer o conducte

en: print in transcript
ca: Imprimeix tots els subdirectoris d'un directori

en: print string
ca: Cadena buida

en: size
ca: mida

en: The name of the class of the object
ca: Violació de la classe de l'objecte

en: Make the specified sound
ca: Editor de so GNU

en: make sound
ca: Clip de so

en: alpha
ca: alfa

en: blue
ca: blau

en: brightness
ca: Brillantor

en: green
ca: verd

en: hue
ca: to

en: red
ca: vermell

en: saturation
ca: saturació

en: connections to me
ca: Rebutja connexions a

en: incoming connection count
ca: Nombre de caràcters (sense espais)

en: outgoing connection count
ca: Nombre de caràcters (sense espais)

en: tell all incoming connections
ca: Permet totes les connexions des d'aquest origen

en: tell all outgoing connections
ca: Permet totes les connexions des d'aquest origen

en: tell all predecessors
ca: Tanca totes les finestres

en: tell all successors
ca: Tanca totes les finestres

en: be locked
ca: {0} està bloquejat

en: drag & drop
ca: Arrossegar i deixar anar

en: drop enabled
ca: (per defecte és habilitat)

en: resist deletion
ca: Confirmeu la supressió

en: Whether drop is enabled
ca: Si l'acció està habilitada.

en: containing object
ca: El quadre de nivell superior que conté aquest objecte

en: pin count
ca: &Recompte de paraules

en: tell all embedded objects
ca: Objectes incrustats enllaçats (OLE)

en: tell all pins
ca: Tanca totes les finestres

en: wants connection when embedded
ca: S'ha refusat la connexió quan es descarregava la URL:

en: border color
ca: Color del contorn:

en: border style
ca: Estil de la vora

en: border width
ca: Amplada del contorn

en: drop shadow
ca: Ombra descendent

en: fill & border
ca: Color del contorn:

en: gradient fill
ca: Omple amb un degradat de color

en: radial fill
ca: Omple l'estil:

en: rounded corners
ca: Polígon amb %N angles

en: second color
ca: Segon color

en: shadow color
ca: Color de l`ombra

en: The color of the drop shadow
ca: Color de l'ombra descendent

en: The color of the object's border
ca: Color de la vora

en: The style of the object's border
ca: L'estil de relleu del cantó

en: The width of the object's border
ca: Amplada del contorn:

en: Whether a drop shadow is shown
ca: Si s'està mostrant la part desplegable del quadre combinat

en: Whether corners should be rounded
ca: Si la barra lateral ha de ser visible

en: bottom
ca: baix

en: forward direction
ca: Inverteix la direcció

en: geometry
ca: Geometria

en: left
ca: esquerra

en: right
ca: dreta

en: scale factor
ca: _Factor d'escalat:

en: The bottom edge
ca: Vora inferior

en: The left edge
ca: Vora esquerra

en: The right edge
ca: Vora dreta

en: The top edge
ca: Vora superior

en: top
ca: dalt

en: input
ca: entrada

en: last keystroke
ca: Darrera Imatge

en: The last unhandled keystroke
ca: Desplaçament en _prémer una tecla

en: clip submorphs
ca: Clip de so

en: copy
ca: còpia

en: do menu item
ca: element d'opció de menú

en: do the menu item
ca: element d'opció de menú

en: element number
ca: Nombre de clons

en: erase
ca: Suprimeix

en: hide
ca: Oculta

en: holder
ca: [place holder]

en: make the object invisible
ca: Fes que la imatge sigui transparent tret de l'objecte

en: make the object visible
ca: Barra d'eines d'objectes visible

en: miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: my index in my container
ca: L'índex del fill en el pare

en: remove this object from the screen
ca: Suprimeix aquest criteri de la cerca

en: returns a copy of this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: show
ca: mostra

en: stamp
ca: Marca horària

en: stamp and erase
ca: Esborra tot el disc

en: the object's container
ca: CONTENIDOR HTML

en: distance
ca: ~Distància

en: heading theta
ca: &Té encapçalament

en: length
ca: ~Longitud

en: location
ca: Ubicació

en: more geometry
ca: Activitats de geometria

en: rotation center x
ca: Centra la corba

en: rotation center y
ca: Centra la corba

en: The length
ca: ~Longitud

en: The width
ca: ample

en: width
ca: ample

en: align after
ca: Text &després:

en: bounce
ca: Remena

en: follow path
ca: ruta /xml:

en: motion
ca: moviment

en: move toward
ca: Mou l'objecte

en: move toward the given object
ca: Selecciona: selecciona i mou l'objecte

en: turn toward
ca: Torn de les blanques

en: turn toward the given object
ca: Selecciona: selecciona i mou l'objecte

en: wrap
ca: A&justa

en: bearing to
ca: Alinia a

en: brightness under
ca: Emès sota: «%S»

en: color under
ca: Emès sota: «%S»

en: luminance under
ca: Emès sota: «%S»

en: observation
ca: Hora d'observació desconeguda

en: saturation under
ca: Emès sota: «%S»

en: The distance to another object
ca: Enllaç a Objecte Extern..

en: clear all pen trails
ca: Buida tots els filtres de cerca

en: dot size
ca: Mida de la lletra

en: pen color
ca: Funcions del color

en: pen down
ca: Mou avall

en: pen size
ca: Mida de la lletra

en: pen use
ca: Utilitza fotogrames claus

en: the width of the pen
ca: Obre fit&xer

en: trail style
ca: Estil de Finestra:

en: do
ca: &No facis res

en: pause all
ca: Pausa-ho tot

en: pause script
ca: Edita el guió...

en: scripting
ca: Fitxers de seqüència

en: send a message to all siblings
ca: Envia el correu no ha pogut enviar el missatge.

en: send to all
ca: Envia un _missatge a tots

en: start all
ca: Sel·lecciona-ho tot

en: start script
ca: Edita el guió...

en: stop all
ca:           stop-all|status-all}

en: stop script
ca: Atura la seqüència

en: tell all siblings
ca: Possibles germans anteriors

en: an empty script
ca: Edita el guió...

en: empty script
ca: Edita el guió...

en: scripts
ca: Seqüències

en: play frequency of
ca: Freqüència d`actualització

en: play sound
ca: A&vís sonor

en: sound
ca: So:

en: stop sound
ca: Atura el so

en: color  sees
ca: Funcions del color

en: is over color
ca: Color sobre una paraula

en: is under mouse
ca: (no hi ha cap ratolí configurat)

en: overlaps any
ca: Qualsevol dels següents

en: tests
ca: Proves

en: whether I overlap a given object
ca: Especifica si l'objecte AtkHyperlink és seleccionat

en: whether the given color sees the given color
ca: Si s'imprimirà el color de fons

en: trigger custom event
ca: Durada p&er defecte de la cita:

en: triggering object
ca: Editar Objecte..

en: button
ca: botó

en: fire
ca: Bomba d'incendis

en: amount
ca: ~Quantitat

en: angle
ca: Angle

en: Button 1 pressed
ca: S'ha premut el botó del ratolí

en: Button 2 pressed
ca: S'ha premut el botó del ratolí

en: button1
ca: botó

en: button2
ca: botó

en: joystick
ca: Joystick 1:

en: left right
ca: Esquerra/dreta

en: The amount of displacement
ca: Desplaçament X del fill

en: The angular displacement
ca: Desplaçament X del fill

en: The horizontal displacement
ca: Desplaçament X del fill

en: The vertical displacement
ca: Desplaçament X del fill

en: up down
ca: Fletxa descendent

en: Add the object to my contents
ca: Afegeix les adreces electròniques al meu:

en: batch pen trails
ca: A mà alçada i ploma

en: clear pen trails
ca: A mà alçada i ploma

en: dial number
ca: _Número a marcar:

en: dial number of sound
ca: El so del to del marcatge

en: graphic
ca: Gràfic

en: include
ca: Include

en: include at beginning
ca: caràcters a l'inici de la línia

en: include at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: include at end
ca: al final de la sessió

en: initiate painting
ca: Pintura a l'oli

en: level of sound
ca: Clip de so

en: lift all pens
ca: Tanca totes les finestres

en: listening
ca: Easy Listening

en: lower all pens
ca: Tot en minúscu_les

en: mouse x
ca: Ratolí

en: mouse y
ca: Ratolí

en: number at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: pen trails
ca: Obre fit&xer

en: pitch of sound
ca: Clip de so

en: Remove all elements from the playfield
ca: Elimina del document tota la informació de revisions

en: remove all
ca: Suprimeix totes les seleccions

en: round up strays
ca: Avança els subtítols

en: Shuffle the contents of the playfield
ca: Mostra el contingut de l'ajuda

en: shuffle contents
ca: Descripció dels continguts

en: sound level
ca: Nivell màxim

en: sound pitch
ca: Distància ~vertical

en: string contents
ca: Descripció dels continguts

en: The x coordinate of the mouse pointer
ca: Punter del ratolí vi~sible

en: The y coordinate of the mouse pointer
ca: Punter del ratolí vi~sible

en: tell all contents
ca: No s'ha pogut visualitzar tot el contingut de «%s».

en: the number at the cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: Unhide all hidden objects.
ca: Suprimeix tots els objectes del document

en: unhide hidden objects
ca: No hi ha objectes seleccionats

en: whether the stethoscope is listening
ca: Si la interfície és una interfície sense fil

en: Display the world as a blueprint
ca: &Mostra les emoticones com a gràfics

en: Display the world normally
ca: El programa ha sortit normalment

en: use blueprint canvas
ca: Feu servir una àrea de dibuix amb traços suavitzats (més lent).

en: use normal canvas
ca: Feu servir una àrea de dibuix amb traços suavitzats (més lent).

en: hide navigation bar
ca: Barra de navegació visible

en: show navigation bar
ca: Barra de navegació visible

en: has pen trails
ca: A mà alçada i ploma

en: pen trail graphic
ca: Objecte gràfic en blanc

en: drop produces watcher
ca: Omet els darrers fotogrames

en: fence enabled
ca: (per defecte és habilitat)

en: implicit self in tiles
ca: Hi ha un certificat signat per ell mateix a la cadena

en: preferences
ca: preferències

en: use vector vocabulary
ca: Vocabulari i lectura

en: subtitles file name
ca: Nom del fitxer de loopback: %s

en: The name for the subtitles file
ca: Cerca el nom del fitxer de declaració.

en: Boolean
ca: Booleà

en: BorderStyle
ca: Estil de la vora

en: Graphic
ca: Imatge

en: Number
ca: Número

en: Patch
ca: Aplica un pedaç

en: Player
ca: Jugador

en: Point
ca: Punt

en: ScriptName
ca: Nom del llenguatge de seqüència

en: Sound
ca: So

en: String
ca: Cadena

en: sound recorder
ca: Enregistradora de so

en: start recording
ca: Reprodueix l'enregistrament

en: stop recording or playback
ca: Drecera per a parar la reproducció.

en: highlight color
ca: Color de ressaltament

en: navigator
ca: navegador

en: The highlight color for the navigator bar
ca: Trieu el color del ressaltat del text

en: use gray look
ca: Aspecte i comportament

en: use green look
ca: Aspecte i comportament

en: A morph with the last frame
ca: Darrer marc de destí manejat

en: auto extent
ca: Mida de l'extensió:

en: configure video device
ca: Nom del dispositiu de vídeo

en: last frame
ca: Darrer marc manejat

en: resolution
ca: resolució

en: Video brightness
ca: Brillantor del vídeo

en: Video contrast
ca: Contrast del vídeo

en: Video resolution
ca: Ressolució del vídeo

en: video
ca: vídeo

en: data color
ca: dades de color

en: relative scale
ca: escala relativa

en: The color hue of the data
ca: S'ha rebut dades de color invàlides

en: Dial a telephone number
ca: Número de telèfon al que trucar

en: dial to
ca: Número de telèfon al que trucar

en: scroll delta
ca: Delta

en: cut off level
ca: Nivell de compressió (0=cap, 10=max):

en: frequency1
ca: Freqüència

en: frequency2
ca: Freqüència

en: frequency3
ca: Freqüència

en: frequency-1 of sound
ca: Clip de so

en: frequency-2 of sound
ca: Clip de so

en: frequency-3 of sound
ca: Clip de so

en: high pass filter value
ca: Filtre de visualització de color d'alt contrast

en: level-1 of sound
ca: Clip de so

en: level-2 of sound
ca: Clip de so

en: level-3 of sound
ca: Clip de so

en: low pass filter value
ca: Filtre de visualització de color d'alt contrast

en: pass over
ca: passa sobre

en: pass under
ca: passa sota

en: read out
ca: Allunya

en: specify how often read the input.
ca: Heu d'especificar la freqüència de repetició.

en: the value for the direct input mode.
ca: no es permet l'ús del valor per a la modalitat de comptatge de la pronunciació  «%s»

en: update interval
ca: Interval d'actualització
