eToys - en to ca translation catalogue (214 entries)

en: RandomConnector
ca: Connectors de l'objecte

en: Arrow
ca: Fletxa

en: A basic Connector
ca: Connector estàndard

en: A basic Connector with an arrowhead
ca: El connector comença amb una fletxa

en: A basic smooth Connector with an arrowhead
ca: El connector comença amb una fletxa

en: A blank buttton flap
ca: Mostra una pàgina en blanc

en: Button Flap
ca: Botó d'activació

en: Connector Button
ca: Botó d'activació

en: Connectors Flap
ca: Connectors de l'objecte

en: Random Connectors
ca: Connectors de l'objecte

en: arrow sizes
ca: Mida del pas

en: add label
ca: Afegeix un element etiqueta

en: delete
ca: suprimeix

en: line border color...
ca: Color de la vora

en: line border width...
ca: Amplada del contorn:

en: line color...
ca: Color de la línia

en: line width...
ca: Amplada de la línia

en: make button
ca: Botó d'activació

en: straighten
ca: Redreça

en: make segmented line
ca: Mida de línia superada

en: make smooth line
ca: Suavitza els nodes seleccionats

en: new arrow...
ca: Amunt

en: duplicate
ca: Duplica

en: duplicate model and view
ca: Visualitza i edita una fotografia

en: New line border width?
ca: Amplada de la vora de les barres.

en: New line width?
ca: Amplada del cap de línia

en: hide handles
ca: Manejador gran

en: show handles
ca: Mo_stra les nanses de l'àrea

en: be orthogonal
ca: Línia _ortogonal

en: stop being orthogonal
ca: Atura la depuració del programa

en: end...
ca: Fi

en: add arbitrary shape...
ca: Apply Fontwork Shape

en: attach to...
ca: Adjunta a procés

en: connect to center
ca: Requadre entrant

en: connect to nearest point
ca: Insereix un punt d'adhesió %O

en: connect to relative point...
ca: Insereix un punt d'adhesió %O

en: delete shape...
ca: Ajustament de la forma

en: display attachments
ca: &Visualitza les adjuncions en línia

en: no connection preference
ca: No hi ha cap connexió de xarxa

en: Select Morph
ca: Mesa morph

en: connect to nothing
ca: Res a fer

en: connector end
ca: Hora de finalització

en: Schematic Connector
ca: Connector estàndard

en: add mouse up action
ca: Acció amb pulsació del ratolí

en: move
ca: Mou...

en: properties...
ca: Propietats...

en: remove mouse up action
ca: Acció amb pulsació del ratolí

en: resize
ca: Canvia la mida

en: grab
ca: Capta...

en: lock text
ca: Fitxer de text

en: unlock text
ca: Fitxer de text

en: inspect
ca: s'està inspeccionant...

en: duplicate view only
ca: Només fracció de sortida

en: lock all text
ca: Selecciona tot el text

en: set all fonts to...
ca: Voleu baixar tipus de lletra per a la impressora?

en: unlock all text
ca: Selecciona tot el text

en: smooth edges
ca: Arrodoneix les vores

en: Choose font for text:
ca: Tipus de lletra per al text fix

en: Choose font:
ca: Elecció del tipus de lletra

en: A UML package shape
ca: Apply Fontwork Shape

en: UML Package
ca: Paquet Domèstic

en: add swim lane
ca: Afegeix a la llista de reproducció

en: delete swim lane
ca: Elimina els fotogrames clau seleccionats

en: A happy face
ca: Rostre per omissió

en: A sad face
ca: Rostre per omissió

en: AND Gate
ca: porta AND

en: Another pointing hand
ca: Dóna una altra mà

en: Diamond
ca: Diamant

en: Happy face
ca: Rostre per omissió

en: OR Gate
ca: porta OR

en: Pointing Hand
ca: Llista de mans

en: Pointing Hand2
ca: apuntant a «%s»

en: Sad face
ca: Rostre per omissió

en: XOR Gate
ca: porta XOR

en: An ellipse or circle
ca: Organitza %O en cercle

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Text Ellipse
ca: Diagrames de sectors el·líptics

en: A UML note shape
ca: Apply Fontwork Shape

en: Note
ca: Nota

en: Embed pin into...
ca: Insereix (Copia a)

en: <do not embed>
ca: No aliniïs

en: turn off smoothing
ca: Desactiva l'Agent

en: turn on smoothing
ca: Activa l'Agent

en: set scaling
ca: Escalat del vídeo

en: turn smoothing off
ca: Desactiva l'Agent

en: turn smoothing on
ca: Activa l'Agent

en: become composite
ca: Fill composat

en: become scrollable composite
ca: Encongeix l'àrea de desplaçament

en: add line
ca: Afegeix números de línia cada:

en: add text
ca: Afegir text

en: add text block
ca: Afegeix capa de text

en: delete line
ca: Suprimeix l'estil de línia

en: delete text
ca: Suprimeix el text

en: delete text block
ca: Suprimeix el quadre de text

en: emphasis...
ca: È&mfasi

en: set font for this text
ca: Estil del subratllat per a aquest text

en: text properties...
ca: Propietats de text

en: hide lower text
ca: Amaga el text de l'entrada

en: A UML class symbol
ca: Carrega la paleta de símbols

en: Class
ca: Classe

en: Enhanced Text
ca: Fitxer de text

en: choose font...
ca: Elecció del tipus de lletra

en: font...
ca: Font

en: change margins
ca: Marges (Centímetres)

en: accept on CR
ca: CR+LF (Windows)

en: accept on focus loss
ca: Agafa el focus quan et facin clic

en: Accept
ca: Accepta

en: Cancel
ca: Cancel.lar

en: Connector Properties for {1}
ca: Ximian Connector per a Exchange

en: cancel changes made and close panel
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i tancar l'editor?

en: keep changes made and close panel
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i tancar l'editor?

en: Arrows
ca: Fletxes

en: OK
ca: SÃ

en: New key?
ca: _Nova clau

en: copy name
ca: &Copia el nom

en: Find an entry by name
ca: Ordena el node per nom

en: find...
ca: Cerca...

en: make new arrow
ca: Fes una nota del Tomboy

en: Open an Arrow editor
ca: &Obre Editor Hexadecimal

en: Remove this arrow from the dictionary
ca: Això suprimirà per sempre el diccionari font de la llista.

en: Rename this arrow
ca: Canvia el nom a aquest fitxer

en: remove
ca: suprimeix

en: rename
ca: reanomena

en: Attachment Point Adjuster
ca: Punt d'inici del navegador de fitxers

en: Attachment Adjuster
ca: Estat de l'adjunció

en: Add Array
ca: Operadors de matrius

en: Add
ca: Afegeix

en: Default
ca: Omissió

en: None
ca: Cap

en: Make movable
ca: Per_met moure aquest element

en: Make non-movable
ca: Per_met moure aquest element

en: Turn grid off
ca: Desactiva l'Agent

en: Turn grid on
ca: Activa l'Agent

en: A buttonBar for UML Class Diagrams
ca: Editor de diagrames d'estructures estàtiques UML

en: Class ButtonBar
ca: Mostra la barra de botons

en: Class diagram Flap
ca: Comprimeix els fitxers del diagrama

en: FSM ButtonBar
ca: Mostra la barra de botons

en: Drop a Morph on the button.
ca: Feu clic a un botó d'ordre

en: add bar label
ca: %d %%

en: add button
ca: Afegeix un botó

en: change bar label text
ca: &Canviar el text de la barra d'estat

en: collapse
ca: Reduir

en: remove bar label
ca: %d %%

en: set bar label font
ca: Utilitza el tipus de lletra

en: turn off button labels
ca: Desactiva la carpeta de la barra d'eines

en: turn on button labels
ca: Columnar - Etiquetes a dalt

en: Enter label:
ca: KP_Retorn

en: Choose label font:
ca: Trieu una mida de lletra

en: Arrow Editor
ca: E&ditor per defecte:

en: Choose Font
ca: Elecció del tipus de lletra

en: You must choose a TrueType font
ca: Heu d'escollir una contrasenya més llarga

en: Arrow scales
ca: Amunt

en: Choose font
ca: Elecció del tipus de lletra

en: Clear clicks
ca: Neteja el menú

en: Install
ca: Instal·lació

en: Make morph
ca: Mesa morph

en: Rotate
ca: Rota

en: Sample
ca: Mostra

en: Toggle dots
ca: Punts 78:

en: Write code
ca: Escriu el codi font

en: Install with what name?
ca: Quin és el vostre nom?

en: Constructor text is on clipboard.
ca: Enganxa el text emmagatzemat al porta-retalls

en: Install in which selector?
ca: S'esperava un testimoni en el selector d'atribut: «%1$S».

en: change action selector
ca: Canvia el nom de l'acció:

en: change arguments
ca: Els arguments no són vàlids

en: change when to act
ca: Quan agrupar les finestres

en: erase pixels of color...
ca: Superfície de color per

en: recolor pixels of color...
ca: Superfície de color per

en: remove label
ca: &Suprimeix l'etiqueta

en: replace target
ca: Fitxer objectiu:

en: resize image
ca: Canvia la mida de la imatge

en: set target
ca: E_stableix la cel·la objectiu:

en: update image
ca: Actualitza la imatge d'etiquetes automàticament

en: Drop a Morph on me
ca: Si us plau, respóndame sobre la meva feedback

en: Properties for {1}
ca: Propietats de «%s»

en: name for new variable:
ca: Introduïu un nom nou per al conjunt de filtres

en: Class Diagrams
ca: /Ordena els _diagrames

en: My Flap
ca: El meu ordinador

en: A basic connector
ca: Connector estàndard

en: A basic connector with an arrowhead
ca: El connector comença amb una fletxa

en: A basic curved connector
ca: Connector corb amb fletxes

en: A basic curved connector with an arrowhead
ca: El connector corb comença amb una fletxa

en: A buttonBar for customizing
ca: Comprovant actualització

en: A label
ca: Etiqueta

en: A new button flap
ca: Nova caixa de botons horitzontal

en: AP Adjuster
ca: Mapa de _relleu:

en: Basic Shape
ca: Ajustament de la forma

en: ButtonBar
ca: Mostra la barra de botons

en: Curvy Connector
ca: Connector estàndard

en: Curvy ConnectorArrow
ca: Corbat a l'esquerra

en: Label
ca: Etiqueta

en: Maker Button
ca: Botó d'activació

en: New Button Flap
ca: Nova caixa de botons horitzontal

en: Smart Label
ca: &Hereta l'etiqueta

en: Text Rectangle
ca: Rectangle arrodonit

en: Title
ca: Títol:

en: A state transition for UML State Diagrams
ca: Editor de diagrames d'estructures estàtiques UML

en: A UML end state shape
ca: Establiu l'estat del tauler en iniciar.

en: A UML State shape
ca: Apply Fontwork Shape

en: A UML start state shape
ca: Establiu l'estat del tauler en iniciar.

en: Composite State
ca: S'està reproduint una pel·lícula

en: End State
ca: Estat inicial/final

en: Scrolled State
ca: S'està reproduint una pel·lícula

en: Start State
ca: S'està reproduint una pel·lícula

en: State
ca: Estat

en: State Transition
ca: ~Transició entre diapositives

en: balloon-help font...
ca: Mida de la lletra (píxels)

en: Connectors label font...
ca: Utilitza el tipus de lletra

en: code font...
ca: Opcions font

en: default text font...
ca: Tipus de lletra per al text

en: flaps font...
ca: Opcions font

en: list font...
ca: Llista de fonts

en: menu font...
ca: Opcions font

en: window-title font...
ca: Tipus de lletra del títol de les finestres
