eToys - en to bg translation catalogue (97 entries)

en: Arrow
bg: Стрелка

en: arrow sizes
bg: големини на стрелките

en: add label
bg: добавяне етикет

en: line color...
bg: цвят на линията...

en: line width...
bg: ширина на линията...

en: new arrow...
bg: нова стрелка...

en: end...
bg: край...

en: add arbitrary shape...
bg: добавяне на произволна форма...

en: add pre-made shape...
bg: добавяне на предварително създадена форма...

en: attach to...
bg: прикрепяне към...

en: delete shape...
bg: премахване на форма...

en: display attachments
bg: показване на прикрепените обекти

en: lock text
bg: заключване на текста

en: unlock text
bg: отключване на текста

en: lock all text
bg: заключване на целия текст

en: set all fonts to...
bg: промяна на всички шрифтове на...

en: unlock all text
bg: отключване на целия текст

en: smooth edges
bg: заглаждане на ръбовете

en: UML Package
bg: UML пакет

en: add swim lane
bg: добавяне на лента за плуване

en: delete swim lane
bg: премахване на лента за плуване

en: A circle shape with text inside
bg: Кръг с текст по средата

en: A diamond shape with text inside
bg: Ромб с текст по средата

en: A happy face
bg: Щастливо лице

en: A pointing hand shape with text inside
bg: Показваща ръка с текст по средата

en: A sad face
bg: Тъжно лице

en: An 'and gate' shape with text inside
bg: Кръг с текст по средата

en: An 'or gate' shape with text inside
bg: Кръг с текст по средата

en: An 'xor gate' shape with text inside
bg: Кръг с текст по средата

en: Diamond
bg: Ромб

en: Happy face
bg: Щастливо лице

en: Pointing Hand
bg: Показваща ръка

en: Pointing Hand2
bg: Показваща ръка 2

en: Sad face
bg: Тъжно лице

en: An ellipse or circle
bg: Елипса или кръг

en: Ellipse
bg: Елипса

en: An elliptical or circular shape with text
bg: Елипса или кръг с текст по средата

en: Text Ellipse
bg: Елипса с текст

en: A UML note shape
bg: UML бележка

en: Note
bg: Бележка

en: turn off smoothing
bg: изключване на изглаждането

en: turn on smoothing
bg: включване на изглаждането

en: set scaling
bg: настройка на мащабиране

en: turn smoothing off
bg: изключване на изглаждането

en: turn smoothing on
bg: включване на изглаждането

en: add text
bg: добавяне на текст

en: add text block
bg: добавяне на текстов блок

en: delete line
bg: премахване на линия

en: delete text
bg: премахване на текст

en: delete text block
bg: премахване на текстов блок

en: emphasis...
bg: подчертаване...

en: set font for this text
bg: избор на шрифт за текста

en: text properties...
bg: свойства на текста...

en: hide lower text
bg: скриване на долния текст

en: Class
bg: Клас

en: choose font...
bg: избор на шрифт...

en: Text that you can grab and move around (click to edit)
bg: Текст, който може да бъде прихванат и влачен (натиснете за редакция)

en: font...
bg: шрифт...

en: Arrows
bg: Стрелки

en: make new arrow
bg: създаване нова стрелка

en: Open an Arrow editor
bg: Отваряне редактор на стрелки

en: Remove this arrow from the dictionary
bg: Премахване на стрелка от речника

en: Rename this arrow
bg: Преименуване на стрелка

en: rename
bg: преименуване

en: Add Array
bg: Добавяне на масив

en: Add
bg: Добавяне

en: Default
bg: По подразбиране

en: None
bg: Нищо

en: Make movable
bg: Позволяване на движението

en: Make non-movable
bg: Забраняване на движението

en: Turn grid off
bg: Изключване на мрежата

en: Turn grid on
bg: Включване на мрежата

en: add button
bg: добавяне на бутон

en: remove bar label
bg: премахване на етикет

en: turn off button labels
bg: изключване надписите на бутоните

en: turn on button labels
bg: включване надписите на бутоните

en: Choose label font:
bg: Промяна шрифта на етикет:

en: Arrow Editor
bg: Редактор на стрелки

en: change arguments
bg: промяна на аргументите

en: erase pixels of color...
bg: изтриване на пиксели с цвят...

en: recolor pixels of color...
bg: повторно оцветяване на пиксели с цвят...

en: remove label
bg: премахване на етикет

en: resize image
bg: оразмеряване на изображение

en: update image
bg: обновяване на изображение

en: Text
bg: текст

en: A label
bg: добавяне етикет

en: A rectangle with text, or a button
bg: Правоъгълник с текст или бутон

en: Label
bg: Етикет

en: Text Rectangle
bg: Правоъгълник с текст

en: Title
bg: Заглавие

en: A UML end state shape
bg: UML бележка

en: A UML State shape
bg: UML бележка

en: A UML start state shape
bg: UML бележка

en: End State
bg: Крайно състояние

en: Start State
bg: Начално състояние

en: State
bg: Състояние

en: code font...
bg: избор на шрифт...
