eToys - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: This file's version ({1}) is higher than 
    the currently supported version ({2}). 
    It may contain features that are not supported 
    and it may not display correctly.
    Do you want to continue?
ar: نسخة هذا الملف ({1}) أعلى من النسخة الحالية المدعومة ({2}) ربما تحتوي على خصائص غير مدعومة. وربما لا تظهر بشكل صحيح. هل تريد الإكمال؟

en: open as Flash
ar: افتح في صيغة فلاش

en: open file as flash
ar: افتح الملف في صيغة فلاش

en: Enter the Smalltalk code to execute:
ar: ادخل كود Smalltalk للتنفيذ:

en: remove all actions
ar: أزل كل الاجراءات

en: set custom action
ar: اضبط إجراء مخصص

en: add project target
ar: أضف هدف المشروع

en: remove project target
ar: إحذف هدف المشروع

en: show compressed size
ar: أظهر الحجم المضغوط

en: more smoothing
ar: إنسيابية أكثر

en: turn off smoothing
ar: أطفئ الإنسيابية

en: turn on smoothing
ar: شغل الإنسيابية

en: make controls
ar: اصنع ضوابط

en: open sorter
ar: افتح المصنف

en: Flash Player
ar: مشغّل فلاش

en: continue playing
ar: متابعة التشغيل

en: stop playing
ar: إيقاف التشغيل
