eToys - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: A broom to align Morphs with
ar: مِقشة لمحاذاة الِأشكال

en: Broom
ar: مِقشة

en: Graphics
ar: رسوم

en: Drag me to align other Morphs. Drag with the Shift key to move me without affecting other Morphs. Drag me with the second mouse button to align centers.
ar: إسحبني لمحاذاة الأشكال الأخرى. إسحب مع الضغط على زر Shift لتحريكي بدون التأثير على الأشكال. إسحبني مع الضغط على زر الفأرة الثاني للمحاذاة إلى المنتصف.

en: A broom to align shapes with
ar: مِقشة لمحاذاة الِأشكال

en: Connector Broom
ar: مِقشة موصلة
