eToys - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Data
ar: بيانات

en: Signal
ar: إشارة

en: Spectrum
ar: طيف

en: hide adjustments
ar: إخفاء التعديلات

en: show adjustments
ar: إظهار التعديلات

en: Bias
ar: الإنحياز

en: add a graph...
ar: أضِف رسم...

en: data
ar: بيانات

en: signal
ar: إشارة

en: spectrum
ar: طيف

en: range finder mode
ar: وضع باحث المدى

en: sort by frequency
ar: ترتيب حسب التردد

en: sort by level
ar: ترتيب حسب المستوى
