eToys - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: choose new graphic
ar: اختر رسماً جديداً

en: grab new graphic
ar: احضر رسماً جديداً

en: change first color
ar: تغيير اللون الأول

en: change second color
ar: تغيير اللون الثاني

en: linear gradient
ar: تدرّج خطّي

en: radial gradient
ar: تدرّج دائري

en: change orientation
ar: تغيير الاتجاه

en: change origin
ar: تغيير نقطة الأصل

en: Graphics
ar: رسوم

en: stop playing
ar: إيقاف التشغيل

en: choose new graphic...
ar: اختر رسما جديدا

en: turn off smoothing
ar: أطفئ الإنسيابية

en: turn on smoothing
ar: شغل الإنسيابية

en: Choose a new graphic
ar: اختر رسما جديدا

en: Move
ar: تحريك

en: move
ar: تحريك

en: more smoothing
ar: إنسيابية أكثر

en: A short text in a beautiful font.  Use the resize handle to change size.
ar: نص قصير بخط جميل. -- إستخدام ذراع تغيير حجم الخط.

en: edit contents...
ar: تحرير المحتوى

en: how to find more fonts...
ar: كيف تجد خطوط أكثر...

en: load font from web...
ar: حمّل خط من الويب
