eToys - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: The characters in my contents
ar: العنصر الأول في محتوياتي

en: The first character in my contents
ar: العنصر الأول في محتوياتي

en: The last character in my contents
ar: العنصر الأول في محتوياتي

en: heading
ar: قراءة

en: collections
ar: تشكيلات

en: cursor
ar: مؤشر

en: first element
ar: العنصر الأول

en: graphic at cursor
ar: الرسوم على المؤشر

en: player at cursor
ar: المشغل على المؤشر

en: The first object in my contents
ar: العنصر الأول في محتوياتي

en: The index of the chosen element
ar: رقم العنصر المختار

en: the object currently at the cursor
ar: الجسم الموجود حالياً على المؤشر

en: movie controls
ar: اصنع ضوابط

en: graphics
ar: رسوم

en: graphic
ar: رسوم

en: level of sound
ar: مستوى الصوت-1

en: number at cursor
ar: المشغل على المؤشر

en: Graphic
ar: رسوم

en: configure video device
ar: ضبط أداة فيديو

en: frequency-1 of sound
ar: تردد الصوت-1

en: frequency-2 of sound
ar: تردد الصوت-2

en: frequency-3 of sound
ar: تردد الصوت-3

en: high pass filter value
ar: قيمة المرشح للمرور المرتفع

en: level1
ar: مستوى1

en: level2
ar: مستوى2

en: level3
ar: مستوى3

en: level-1 of sound
ar: مستوى الصوت-1

en: level-2 of sound
ar: مستوى الصوت-2

en: level-3 of sound
ar: مستوى الصوت-3

en: low pass filter value
ar: قيمة مرشح المرور المنخفض

en: the value for the direct input mode.
ar: قيمة وضعية الإدخال المباشر

en: update interval
ar: تحديث فترة
