eToys - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Connector Button
ar: مِقشة موصلة

en: move
ar: تحريك

en: properties...
ar: خصائص

en: lock text
ar: قفل النص

en: unlock text
ar: إلغاء قفل النص

en: duplicate view only
ar: عرض مكرر فقط

en: lock all text
ar: قفل كل النص

en: set all fonts to...
ar: ضبط كافة الخطوط إلى ...

en: unlock all text
ar: إلغاء قفل كافة النص

en: turn off smoothing
ar: أطفئ الإنسيابية

en: turn on smoothing
ar: شغل الإنسيابية
