eToys - en to tr translation catalogue (1146 entries)

en: 
    
    Good luck!
tr: 
    
    bol şans!

en:   Help
tr: yardım

en:   New game
tr: Yeni oyun

en:   Play
tr: oynat.

en:   Quit
tr: çıkmak

en:  Change morph
tr: Morfu değiştir

en:  Mouse-down action
tr: mouse'u aşağıya kaydırma hareketi

en:  Mouse-down look
tr: mouse-aşağı görünümü_

en:  Mouse-down repeating
tr: mouse-aşağı tekrar_

en:  Mouse-enter look
tr: mouse-giriş görünümü_

en:  Mouse-over highlighting
tr: mouse-üzerinde vurgulama

en:  Mouse-up action
tr: mouse'u yukarıya taşıma hareketi

en:  loss
tr: kayıp

en:  losses
tr: zararlar

en:  menu definition
tr: menü tanımı

en:  scripts:
tr: betikler:

en:  tile(s) changed to "
tr: "değişen parça(lar)

en:  tiles reverted to "clink"
tr: "tıklamaya" dönüşen karolar

en:  win
tr: kazanmak

en:  wins
tr: kazananlar

en: 's
tr: 'in

en: 1 if argument is positive, -1 if argument is negative, 0 if argument is zero.
tr: Argüman pozitifse 1, negatifse -1, sıfırsa 0.

en: A  data field which will have a different value on every card of the background
tr: Arka planın her kartında farklı bir değeri olan data alanı.

en: A Personal Digital Assistant
tr: bir kişisel dijital asistan

en: A board game implementedby Tim Olson, based on a game originally written for UNIX by Eiji Fukumoto.
tr: Tim Olson tarafından tamamlanan pano oyunu. Temeli UNIX için Eiji Fukumoto tarafından yazılan orijinal bir oyuna dayanmaktadır.

en: A button to use with tile scripting; its script will be a method of its containing playfield
tr: Karo betiklemede kullanılan buton; betik içerdiği oyun alanının metodu olacaktır.

en: A circular shape
tr: Yuvarlak bir şekil

en: A device for making sound recordings.
tr: ses kayıt cihazı

en: A fine game of chess
tr: satranç oyunu

en: A five-paned tool that lets you see all the code in the system
tr: sistemdeki tüm kodları görmenizi sağlayan 5 panelli araç

en: A framework for creating tutorial snippets
tr: eğitsel programcıklar oluşturmak için taslak

en: A joystick-like control
tr: joystick gibi kontrol

en: A menu of choices useful for authoring
tr: yönetim için yararlı menü seçenekleri

en: A menu of commands relating to use of projects
tr: projelerin kullanımıyla bağlantılı komut menüsü

en: A menu of options pertaining to this object as viewed as a playfield
tr: bu projeye ait oyun alanı gibi görünen seçenekler menüsü

en: A menu relating to use of flaps.  For best results, use "keep this menu up"
tr: Kanatları kullanmayla ilgili menü. En iyi sonuç için, "menüyü yukarıda tut" u kullan.

en: A multi-paged structure
tr: çok-sayfalı yapısı

en: A non-editable picture of something
tr: düzenleme yapılamayan resim

en: A non-editable picture.  If you use the Paint palette to make a picture, you can edit it afterwards.
tr: Düzenlenemeyen resim. Resim yapmak için boyama aracını kullanırsan, sonrasında resmi düzenleyebilirsin.

en: A piece of text that will occur on every card of the background
tr: Arka planın her kartında görünen metin parçası

en: A place for assembling parts or for staging animations
tr: biraraya gelmiş parçalar için ya da morfları sergilemek için bir yer

en: A place for recording "event movies" using the Event Recorder
tr: olay kaydediciyi kullanarak olay filmlerini kaydettiği yer

en: A place for storing alternative pictures in an animation, etc.
tr: Animasyondaki alternatif resimleri saklamak için bir yer.

en: A rectangle
tr: dikdörtgen

en: A rectangle which continuously reports its size in pixels
tr: boyutunu devamlı olarak piksel şeklinde açıklayan dikdörtgen

en: A rectangular shape, with border and fill style
tr: kontur ve istenen stiliyle dikdörtgen şekil

en: A scrolling data field which will have a different value on every card of the background
tr: arka planın her kartında farklı bir değeri olan kaydırılabilir data alanı

en: A series of connected line segments, which may be a closed solid, or a zig-zag line.  Shift-click to get handles and move the points.
tr: Birbirine bağlı doğru parçası serisi. Kapalı ya da zik-zak çizen bir çizgi haline gelebilir. Elle kontrol etmek ve noktaları hareket ettirmek için shift-tıkla.

en: A short text in a beautiful font.  Use the resize handle to change size.
tr: Güzel bir font'da kısa bir metindir. Boyutu değiştirmek için''yeniden ölçeklendir'' tutamacını kullan.

en: A slider for showing and setting numeric values.
tr: Sayı değerlerini gösterip değiştiren kaydıraç.

en: A smooth wiggly curve, or a curved solid.  Shift-click to get handles and move the points.  Using the halo menu, can be coverted into a polygon, and can be made "open" rather than closed.
tr: Hareket eden düzgün eğridir ya da katı eğik. noktayı hareket ettirmek ve elle kontrol için shift tuşuna basarak tıkla. Halo menüsünü kullanarak, bunu çokgene çevirebilirsiniz veya "açık" hale getirebilirsin.

en: A star
tr: yıldız

en: A straight line.  Shift-click to get handles and move the ends.
tr: Düz çizgi. Noktayı hareket ettirmek ve elle kontrol etmek için shift-tıkla.

en: A text field with a rounded shadowed border, with a fancy font.
tr: Yuvarlak ve gölgeli sınırı olan süslü yazı tipli metin alanı.

en: A tool allowing you to browse any file
tr: herhangi bir dosyayı taramanızı sağlayan araç

en: A tool allowing you to compare and manipulate two change sets concurrently
tr: iki değişiklik setini aynı anda karşılaştırmanızı ve hareket ettirmenizi sağlayan araç

en: A tool allowing you to view the methods in a single change set
tr: tek bir değişiklik setinde metodları görmenizi sağlayan araç

en: A tool for discarding objects
tr: nesneleri çıkarma aracı

en: A tool for discovering methods
tr: metodları keşfetmenizi sağlayan araç

en: A tool for finding and editing methods that contain any given keyword in their names.
tr: İsimlerinde herhangi bir anahtar kelime bulunduran metodları bulma ve düzenlemeyi sağlayan araç

en: A tool for finding and obtaining many kinds of objects
tr: birçok değişik nesneyi bulmak ve elde etmek için kullanılan araç

en: A tool listing all the scripted objects in the project.
tr: Projedeki tüm betikleri listeler.

en: A tool that lets you browse and load packages from SqueakMap, an index of Squeak code available on the internet
tr: Squeak haritasından paketler araştırıp yüklemenize olanak sağlayan araç, Squeak kodu göstergesi internette mevcuttur.

en: A tool that lets you browse the catalog of available objects
tr: var olan nesnelerin kataloglarını indirme aracı

en: A unique solitaire card game
tr: tek solitaire kart oyunu

en: A window for composing text
tr: metin oluşturmak için pencere

en: A window used to report messages sent to Transcript
tr: ikinci belgeye yollanan mesajları raporlamada kullanılan pencere

en: Abandon  this piano roll.  If you have made changes and wish them to be propagated back to the originating event-theatre, be sure to do that before abandoning the piano roll.
tr: Bu piyano bant sarımını kapat. Değişiklik yapmak ve bunları orijinal sahneye geri yaymak istiyorsanız, bunu piyano bant sarımını kapatmadan yaptığından emin ol.

en: Abandon existing recording and start a new one.
tr: Var olan kayıtları yok et ve yeni bir kayıda başla.

en: Abandon this effort and throw away this window
tr: çalışmayı bırak ve pencereyi kapat.

en: About the Cipher Panel
tr: şifre paneli hakkında

en: About the Crostic Panel
tr: crostic panel hakkında

en: Accept
tr: Kabul

en: Accept(s)
tr: kabul etmek(s)

en: Action:
tr: hareket:_

en: Add a new morph
tr: yeni bir morf ekle.

en: Add a voiceover to the existing event-recorded sequence
tr: var olan olay kayıt sırasına seslendirme ekle.

en: Add label
tr: Etiket ekle

en: All Scripts
tr: bütün betikler

en: All scripts in this project
tr: bu projedeki tüm betikler

en: Allows you to change the font used to display the numbers.
tr: Numaraları göstermek için kullanılan fontu değiştirmenize izin verir.

en: Allows you to provide a message to be presented to a user as balloon-help when the mouse lingers over buttons that trigger playback of the tape of this event theatre
tr: mouse tuşlar üzerinde takılıp kaldığında ve bu olay tiyatrosunu geri oynattığında kullanıcıya balon içinde yardım mesajı göndermeyi sağlar.

en: Allows you to specify a new color for the hands of the watch.  Note that actual *watch* color can be changed simply by using the halo's recoloring handle.
tr: Saatin kolları için yeni bir renk seçmene imkan sağlar. Gerçek *saat* rengi sadece halo'nun renklendirme tablosuyla da değiştirilebilir.

en: Allows you to specify a new color to be used during PM hours for the center portion of the watch; during AM hours, a lighter shade of the same color will be used.
tr: Saatin merkez kısmı için öğleden sonra saatlerde kullanılmak üzere renk seçmene imkan sağlar; sabah saatlerinde ise, aynı rengin daha hafif ve gölgeli biçimi kullanılır.

en: An analog clock face
tr: Analog saat yüzü

en: An attachment point for Connectors that you can embed in another Morph.
tr: Başka bir morfun içine koyabileceğiniz bağlayıcı ekleme noktası.

en: An ellipse or circle
tr: oval ya da çember

en: An elliptical or circular shape
tr: oval ya da yuvarlak şekil

en: An example of how to use double-click in moprhic
tr: çift-tıklamayı gösteren örnek

en: An extreme-wide-angle lens
tr: çok-geniş-açılı lensler

en: An eye which follows the cursor
tr: İmleci takip eden göz

en: Are you sure you want to discard all typing?
tr: tüm yazıları çıkarmak istediğinizden emin misin?

en: As hints, you will be given the five longest answers.
    Do you really want to do this?
tr: İpuçlarında, size en uzun beş cevap verilecektir. bunu gerçekten istiyor musun?

en: BMP file
tr: BMP dosya

en: Background Field
tr: Arka plan alanı

en: Background Label
tr: Arka plan etiketi

en: Basic
tr: temel

en: Book
tr: kitap

en: Brings an open MessageNames window to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
tr: ön kısma açık mesaj isimleri getirir_ gerekliyse yeni bir tane yaratır, ve onu aktif pencere yapar.

en: Brings an open Transcript to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
tr: ön kısma açık ikinci belge getirir_ gerekliyse yeni bir tane yaratır, ve onu aktif pencere yapar.

en: Brings an open change sorter to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
tr: ön kısma açık bir değişiklik düzenleyici getirir, gerekli olursa yeni bir tane yaratır ve onu aktif pencere yapar.

en: Brings an open fileList  to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
tr: Açık dosya listesini öne getirir. Gerekliyse yeni bir pencere yaratır ve onu aktif yapar.

en: Building Viewers...
tr: Göstericiler oluşturuluyor...

en: Button
tr: tuş

en: Button Properties for {1}
tr: {1} için tuş özellikleri

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel this login operation.
tr: Yayınlama işlemini iptal et.

en: Cancel(l)
tr: iptal etmek(l)

en: Cards Left:
tr: soldaki kartlar:_

en: Caution! This method may have been
    changed elsewhere since you started
    editing it here.  Accept anyway?
tr: Dikkat! Siz burada düzenlemeye 
    başladığınızdan beri bu metod başka
    bir yerde değişikliğe uğramış olabilir. 
    Yinede kabul ediyor musun?

en: Caution: this is broken!
tr: dikkat: bu kırık!

en: Center of rotation (hold down shift key and drag to change it)
tr: dönmenin merkezi (shift tuşunu basılı tut ve değiştirmek için sürükle. )

en: Change character
tr: karakteri değiştir.

en: Change color (press shift for more properties)
tr: renk değiştir (daha çok özellik için shift tuşuna bas)

en: Change font
tr: fontni değiştir.

en: Change scale
tr: ölçeği değiştir.

en: Change size (press shift to preserve aspect)
tr: Boyutu değiştir (oranı korumak için shift tuşuna bas)

en: Change style
tr: biçimi değiştir.

en: Change the color of this object
tr: bu nesnenin rengini değiştir.

en: Change the size of this object
tr: bu nesnenin boyutunu değiştir.

en: Changes have not been saved.
    Is it OK to cancel those changes?
tr: Değişiklikler kaydedilmedi. 
    Değişikliklerin iptalini onaylıyormusun?

en: Check the current change set for halts, references to the Transcript, etc., and if any such thing is found, open up a message-list browser detailing all possible slips.
tr: Şu anki duraklama değişikliklerini, transkriptleri referansları vb. kontrol et ve herhangi birşey bulursan, olası çözümleri içeren mesaj listesini aç.

en: Chess
tr: satranç

en: ChineseCheckers
tr: çin daması

en: Choose a background color
tr: arka plan rengi seç.

en: Choose a display depth
tr: görüntü derinliği seç.

en: Choose a file
    to load
tr: yüklenecek bir dosya
    seç.

en: Choose a line color
tr: çizgi rengi seç.

en: Choose a new graphic
tr: yeni grafik seç.

en: Choose a version to restore
tr: geri yükleme için bir versiyon seç.

en: Choose another year
tr: başka bir yıl seç.

en: Choose font:
tr: Font seç:

en: Choose forward direction
tr: ileri yönelimi seç.

en: Choose one of the following conditions
tr: durumlardan birini seç

en: Choose orientation...
tr: Oryantasyon seç...

en: Choose the font for this list
tr: bu liste için font seç.

en: Choose the standard fonts to use for code, lists, menus, window titles, etc.
tr: Kodlama, listeleme, menüler, pencere başlıkları vb. için standart bir font belirle.

en: Choose which color should be used for text highlighting in Morphic.
tr: Metin vurgusu için morfik'de hangi rengin kullanılacağını seç.

en: Choose which color to use for highlighting which pane has the keyboard focus
tr: hangi panelin klavye ayarında kullanıldığını vurgulamak için bir renk seç.

en: Choose which color to use for the text insertion point in Morphic.
tr: Metin ekleme noktası için morfik'de hangi rengin kullanılacağını seç.

en: Choose which physical device is associated with the joystick.
tr: Joystick ile hangi fiziksel aygıtın ilişkin olduğunu seç.

en: Cipher
tr: şifre

en: Circle
tr: Daire

en: Click here to enter the
    project named
    "{1}"
tr: projenin adını "{1}"olarak girmek için tıkla.

en: Click here to get a little window that will allow you to specify which types of annotations, in which order, you wish to see in the annotation panes of browsers and other tools
tr: tarayıcının açıklama panelinde ve diğer araçlarda hangi çeşit ve hangi sırada açıklama istediğinizi özelleştirmenizi sağlayan küçük bir pencere açmak için buraya tıkla.

en: Clipboard
tr: pano

en: Clock
tr: saat

en: Close the topmost window if possible.
tr: Mümkünse en üstteki pencereyi kapat.

en: Collapse
tr: Küçült

en: Connectors
tr: Bağlayıcılar

en: Create a file holding the logged changes (going as far back as you wish), and open a window on that file.
tr: Değişikliklerin kaydını içeren bir dosya yap (istediğiniz kadar geri gidebilirsiniz) ve bu dosyada bir pencere aç.

en: Create a new change set and make it the current one.
tr: Yeni bir değişiklik seti oluştur ve onu şu an geçerli olan yap.

en: Creates a new morphic project
tr: yeni bir morf projesi oluştur.

en: Creates a new project of the classic "mvc" style
tr: klasik mvc stilinde yeni bir proje oluştur.

en: Crostic
tr: crostic

en: Crostic Hints
tr: crostik ipuçları

en: Current:
tr: şimdiki:_

en: Curve
tr: eğri

en: Debug (press shift to inspect morph)
tr: hata ayıklamak ( morfu denetlemek için shift tuşuna bas)

en: Delete this object -- warning -- can be destructive!
tr: bu nesneyi silmek--dikkat--yıkıcı olabilir!

en: Delete\Keep
tr: sil. \kaydet.

en: Deletes all non-window morphs lying on the world.
tr: Sahnede bulunan penceresiz morfları sil.

en: Deletes all windows that do not have unsaved text edits.
tr: Kaydedilmemiş metin düzeltmelerinin olduğu tüm pencereleri sil.

en: Display this event-movie in a form such that its score can be viewed and edited.
tr: Olay-filmi skoru gösterilebilen ve düzeltilebilen bir formatta gösterir.

en: Do you really want to close all windows
    except those with unaccepted edits?
tr: onaylanmayan değişiklikler içeren bu pencere dışındaki tüm pencereleri gerçekten kapatmak istiyor musun?

en: Do you really want to delete the
    project named {1}
    and all its contents?
tr: adı {1} olan projeyi ve tüm içeriğini silmeyi gerçekten istiyor musun?

en: Do you really want to discard all objects
    that are not in windows?
tr: pencerede bulunmayan tüm nesneleri çıkarmak istediğinizden emin misin?

en: Document
tr: döküman

en: Double-click on me to change my color; 
    single-click on me to change border color;
    hold mouse down within me and then move it to grow 
    (if I'm red) or shrink (if I'm blue).
tr: rengimi değiştirmek için çift tıkla;
    kontur rengini değiştirmek için tek tıkla;
    büyütmek(kırmızıysam) ya da küçültmek (maviysem)
    için mouse'u üzerimde aşağıda tutup hareket ettir.

en: DoubleClick
tr: çift tıklama

en: Drag in here to change how often the button repeats while the mouse is down
tr: mouse aşağıdayken tuş tekrarının sıklığını değiştirmek için buraya bırak.

en: Drag in here to change the halo width
tr: halo genişliğini değiştirmek için buraya bırak.

en: Drop another morph here to change the target and action of this button. (Only some morphs will work)
tr: hedefi ve bu tuşun hareketini değiştirmek için buraya başka bir morf bırak. (sadece bazı morflar çalışır)

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button when the mouse enters it.
tr: Mouse içeri girdiğinde tuşun görünümünü değiştirmek için buraya başka bir morf bırak.

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button when the mouse is clicked in it.
tr: Mouse içinde tıklatıldığında tuşun görünümünü değiştirmek için buraya başka bir morf bırak.

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button. Or click here to get a menu of possible replacement morphs.
tr: Bu tuşun görünümünü değiştirmek için buraya başka bir morf bırak. Diğer seçenekleri menüde görmek için buraya tıkla.

en: Duplicate
tr: çoğaltmak

en: Duplicate (press shift to make a sibling)
tr: Çoğalt (kardeş oluşturmak için shift tuşuna bas)

en: ENTER ACTIVE
tr: GİRİŞ AKTİF

en: Each line represents an event in the event sequence I represent
tr: her satır olay sıralamasında bir olayı temsil etmektedir.

en: Edit the balloon help text for
tr: balon içindeki yardım metnini düzenle.

en: Edit the balloon help to be supplied for playback buttons made for this event movie
tr: bu olay filminde geri oynatım tuşları olarak tedarik edilen balon yardımlarını düzenle.

en: Elapsed Time:
tr: geçen zaman:_

en: Ellipse
tr: oval

en: Embed {1} into...
tr: {1}i içine yerleştir...

en: Emphasis & alignment
tr: vurgu & hizalama

en: Enter a dash specification as
    { major dash length. minor dash length. minor dash color }
    The major dash will have the normal border color.
    A blank response will remove the dash specification.
    [Note: You may give 5 items as, eg, {10. 5. Color white. 0. 3}
    where the 4th ityem is zero, and the 5th is the number of pixels
    by which the dashes will move in each step of animation]
tr: kısa çizgi tanımlamasını { ana kısa çizgi uzunluğu. küçük çizgi uzunluğu. küçük kısa çizgi rengi} olarak gir. ana kısa çizgi normal sınır renginde olacaktır. boş yanıt, kısa çizgi düzenlemelerini siler. [not: 5 parça verebilirsin, örneğin {10. 5. beyaz renk. 0. 3} burada dördüncü parça sıfırdır ve beşinci parça çözünürlük numarasıdır. bununla kısa çizgiler animasyonun her adımında hareket eder.

en: Enter an expression that create the target
tr: hedefi oluşturan bir açıklama gir.

en: Enter grid size
tr: grid koordinat boyutu seç.

en: Enter new value (0 - 1.0)
tr: yeni değer gir (0-1. 0)

en: Event Roll
tr: olay bant sarımı

en: Event Roll for
tr: İçin olay bant sarımı

en: Event Theatre
tr: olay tiyatrosu

en: Event Theatre menu Definition
tr: olay tiyatrosu menü tanımı

en: Event-Roll Options
tr: olay- bant sarımı seçenekleri

en: Expand all collapsed windows and other collapsed objects back to their expanded forms.
tr: Küçültülen tüm pencereleri ve küçülmüş diğer nesneleri eski genişletilmiş hallerine getir.

en: Fancy Text
tr: süslü yazı

en: Fewer halo handles
tr: daha az halo tuşu

en: File name? (".morph" will be added to end)
tr: dosya adı? ("morf" sona eklenecektir)

en: File name? ("{1}" will be added to end)
tr: dosya adı? ("{1} sona eklenecektir)

en: Find those mines
tr: mayınları bul.

en: FishEye
tr: balık gözü

en: Forward direction (hold down shift key and drag to change it)
tr: İlerleme yönü ( değiştirmek için shift tuşunu basılı tut ve sürükle. )

en: FreeCell
tr: freecell

en: FreeCell Help
tr: freecell yardım

en: FreeCell Statistics
tr: freecell istatistikleri

en: GIF file
tr: GIF dosyası

en: Game #1 is a special case
    for performance analysis
tr: oyun#1 performans analizi için özel bir durumdur.

en: Game #:
tr: oyun #:_

en: Games
tr: oyunlar

en: GeeMail stuff...
tr: Geemail ilintili...

en: Good luck!
tr: bol şans!

en: Governs whether menu colors should be derived from the desktop color.
tr: Menü renklerinin masa üstü renginden türeyip türememesi gerektiğini yönetir.

en: Governs whether morphic windows and menus should have rounded corners.
tr: Morfik pencerelerinin ve menülerin yuvarlak köşeli olup olmaması gerektiğini yönetir.

en: Governs whether this joystick should track the motions of a real, physical joystick attached to the computer.
tr: Bu joystickin bilgisayara bağlı gerçek bir joysitiğin hareketlerini izlemesi gerekip gerekmediğini yönetir.

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Halma - the classic board game of Chinese Checkers, written by Dan Ingalls
tr: Halma- klasik çin daması oyunu, Dan Ingalls tarafından yazılmıştır.

en: Hand is holding a Morph in its paste buffer:\
tr: el, eklenen arabelleğinde morf tutuyor.

en: Hand me a copy of this object
tr: bu nesnenin bir kopyasını bana yedekle.

en: Hand me a tile represting this object
tr: Bu nesneyi temsil eden bir karo belirle.

en: Head size for arrowheads:
tr: ok uçları için uç boyutu

en: Help
tr: yardım

en: Help not yet supplied
tr: yardım henüz oluşturulmadı.

en: Hint
tr: ipucu

en: Hit ESC to stop recording
tr: kaydı durdurmak için ESC'yi tıkla.

en: Holder
tr: tutacak

en: How many decimal places? (currently {1})
tr: kaç ondalık basamak var? (şu an {1})

en: How many humans?
tr: kaç insan?

en: How many players?
tr: kaç oyuncu?

en: I suggest:
tr: tavsiye ediyorum:_

en: Iconic button
tr: sembolik tuş

en: If the button is to act when the mouse goes down
tr: mouse aşağıya giderken tuş hareket ederse

en: If the button is to act when the mouse goes up
tr: mouse yukarıya giderken tuş hareket ederse

en: Image
tr: resim

en: Index
tr: içerik

en: Inline
tr: sıralı

en: Is it OK to discard this crostic?
tr: bu crostic'i atıyor muyuz?

en: Isolate this project and its subprojects from the rest of the system.  Changes to methods here will be revoked when you leave this project.
tr: Bu projeyi ve onun yan projelerini sistemin geri kalan kısmından ayır. Projeden ayrıldığınızda metodlardaki değişiklikler iptal edilecektir.

en: JPEG file
tr: JPEG dosyası

en: Joystick
tr: oyun kolu

en: Joystick device number (currently {1})
tr: joystick alet numarası (şu an {1})

en: Just for Fun
tr: eğlence için

en: Lets you open a window on a single file
tr: tek bir dosya penceresi aç

en: Lets you specify colors for standard system windows.
tr: standart sistem pencerelerinin renklerini seçmenizi sağlar.

en: Lets you visualize all the individual events that constitute this sequence in an onionskin overlay to the event theatre.
tr: Bu sıralamayı ince katmanda oluşturan tüm tek olayları sahnede canlandır.

en: Line
tr: Satır

en: Magnification is fixed, sorry.
tr: Büyütme oranı sabittir, üzgünüm.

en: Main
tr: Ana

en: Make a new sibling of this object and hand it to me
tr: bu nesnenin kardeşini kopyalayıp bana kaydet.

en: Make a scratch script
tr: scratch betiği yap.

en: Make a sibling
tr: Bir kardeş oluştur

en: Make a sibling (press shift to make simple duplicate)
tr: Bir kardeş oluştur (basit çoğaltma yapmak için shift tuşuna bas).

en: Make a tile representing this object
tr: Bu nesneyi temsil edecek bir karo yap

en: Make all windows fully visible on the screen
tr: tüm pencereleri ekranda görünür kıl.

en: Make an open recent-submissions browser be the front-window, expanding a collapsed one or creating a new one if necessary.  A recent-submissions browser is a message-list browser that shows the most recent methods that have been submitted, latest first.  If you submit changes within that browser, it will keep up-to-date, always showing the most recent submissions at the top of the browser.
tr: açık yeni-bildirimler tarayıcısını ön pencere yap, ufak bir tanesini genişletiniz ya da gerekliyse yeni bir tane yarat. _ yeni-bildirimler tarayıcısı, sunulan en yeni metodları sondan başa doğru sıralayarak gösteren mesaj listesi tarayıcısıdır. _ eğer bu tarayıcı içinde değişiklikler sunarsanız, güncellenirler ve her zaman en yeni olan bilgileri en üstte tutarlar.

en: Make the topmost window become the backmost one, and activate the window just beneath it.
tr: En öndeki pencereyi en gerideki yapıp onun altındaki pencereyi aktif hale getir.

en: Menu
tr: menü

en: Menu to see another Guide
tr: diğer rehberi görmek için kullanılan menü

en: Milliseconds per pixel [currently
tr: her milisaniye başına düşen çözünürlük [şu anda_

en: Mines
tr: mayınlar

en: Mines is a quick and dirty knock-off of the Minesweeper game found on Windows. I used this to teach myself Squeak. I liberally borrowed from the <SameGame> example, so the code should look pretty familiar, though like any project it has rapidly ...morphed... to reflect my own idiosyncracies. Note especially the lack of any idiomatic structure to the code - I simply haven't learned them yet.
    
    Mines is a very simple, yet extremely frustrating, game to play. The rules are just this: there are 99 mines laid down on the board. Find them without ""finding"" them. Your first tile is free - click anywhere. The tiles will tell you how many mines are right next to it, including the diagonals. If you uncover the number '2', you know that there are two mines hidden in the adjacent tiles. If you think you have found a mine, you can flag it by either 'shift' clicking, or click with the 'yellow' mouse button. Once you have flagged all of the mines adjacent to a numbered tile, you can click on the tile again to uncover the rest. Of course, you could be wrong about those too... 
    
    You win once you have uncovered all of the tiles that do not contain mines. Good luck...
    
    David A. Smith
    dastrs@bellsouth.net
tr: mayınlar, windows'ta bulunan hızlı bir mayın bulma oyunudur. ben bunu kendime Squeak'ı öğretmek için kullanıyorum. <aynı oyun>örneğinden ödünç aldım, bu yüzden şifre çok benzer olmalıydı, benim kendi mizacımı yansıttığı halde herhangi bir proje gibi hızlı canlandırılıyor. şifrenin deyimsel yapısının eksikliğini dikkate al-henüz bunları öğrenemedim. mayınlar çok basit ve heyecanlı bir oyundur. kurallar sadece şunlardır: oyun panosunun altında 99 mayın var. Bunları üzerlerine tıklamadan bulmaya çalış. İlk hamlenizi panoda istediğiniz yere yapabilirsin. Hamleler diagonel olarak çevrenizde kaç mayın olduğunu gösterir. 2 numarasını açarsanız, bitişik kutulardan iki tanesinde mayın olduğunu anlarsın. bir mayının yerini bulduğunuzu düşünüyorsanız, 'shift' tuşuna basarak ya da 'sarı' mouse tuşunu tıklayarak buraya bir flep koyabilirsin. numaralandırılmış bir kutunun çevresindeki tüm mayınları fleple gösterdiğinizde, gerisini açmak için numaralı kutuya tekrar tıklayabilirsin. tabiki, bunları yaparken hata yapmış da olabilirsin... mayın içermeyen tüm kutuları açtığınızda oyunu kazanırsın. İyi şanslar... David A. Smithdastrs@bellsouth. net

en: Mines:
tr: mayınlar:

en: More halo handles
tr: daha çok halo tuşu

en: More options
tr: daha fazla seçenek

en: Most bodies of english text follow a general pattern of letter usage.  The following are the most common letters, in approximate order of frequency:
    	E  T  A  O  N  I  R  S  H
    The following are the most common digraphs:
    	EN  ER  RE  NT  TH  ON  IN
    
    The message you are trying to decode has the following specific statistics:
tr: pek çok ingilizce metin genel bir harf kullanım modeli izler. _ aşağıdakiler en çok kullanılan harflerdir, yaklaşık sıklık düzeninde: E T A O N I R S Haşağıdakiler en yaygın tek sesli harflerdir:EN ER RE NT TH ON INşifresini çözmeye çalıştığınız mesajın belirli istatistikleri aşağıdadır:

en: MouseUp expression:
tr: mouse yukarı hareketinin anlamı

en: Move
tr: Taşı

en: Move cursor down and to the right
    to increase margin inset.
    Click when done.
tr: Kenar boşluğu ekini arttrmak için imleci aşağı ve sağa oynat. Bitince tıkla.

en: Move cursor farther from
    this point to increase border width.
    Click when done.
tr: Kontur genişliğini arttırmak için
    oku bu noktadan uzağa taşı. 
    Onay için tıkla.

en: Move cursor farther from
    this point to increase pane.
    Click when done.
tr: Paneli büyütmek için imleci 
    bu noktadan ileriye taşı. 
    Bitince tıkla.

en: Move cursor left and right
    to change arrow length and style.
    Move it up and down to change width.
    Click when done.
tr: Okun uzunluğunu ve stilini değiştirmek için imleci sağa sola oynat. Genişliğini değiştirmek için yukarı aşağı oynat. Onay için tıkla.

en: Move to trash
tr: Çöpe at

en: MovingEye
tr: hareketli göz

en: Multimedia
tr: multimedya

en: Must be a Point with coordinates (for example 10@10)
tr: koordinatlarıyla bir nokta olmalıdır (örneğin 10'da 10)

en: Navigator
tr: yön bulucu

en: Navigator Flap
tr: Gezici kanadı

en: New character?
tr: yeni karakter?_

en: New game
tr: yeni oyun

en: New grid origin (usually 0@0):
tr: yeni bölme orijini (genellikle 0a0)

en: New grid spacing:
tr: yeni bölme boşluğu:

en: New title for this window
tr: bu pencere için yeni isim

en: Next page
tr: diğer sayfa

en: Nothing recorded yet
tr: henüz birşey kaydedilmemiştir.

en: Number of joystick to track?
tr: izlenecek joystick sayısı?

en: OK
tr: Tamam

en: Object Catalog
tr: nesne kataloğu

en: Offers a variety of ways to create new objects
tr: yeni nesneler yaratmak için değişik yollar sunar.

en: Open a 3-paned changed-set viewing tool
tr: 3 panelli değişiklik seti gösterge aracını aç.

en: Open a Viewer for me
tr: benim için bir gösterici aç.

en: Open a Viewer that will allow everything about this object to be seen and controlled.
tr: Bu nesne hakkında herşeyi görebilmenize ve kontrol edebilmenize imkan veren bir gösterici aç.

en: Open a change sorter that shows you two change sets at a time, making it easy to copy and move methods and classes between them.
tr: değişiklik sıralayıcı her seferde iki değişiklik gösterir. Aralarında metodlarla ve sınıfları kopyalanmaya kolay hale getirir.

en: Open a change-list browser on the latter part of the changes log.  You can use this browser to recover logged changes which were not saved in your image, in the event of a crash or other interruption.
tr: Değişiklik günlüğünün son kısmında değişiklik listesi tarayıcısı aç. Bu tarayıcıyı, bir hata sırasında ya da karışıklıkta imaja kaydedilmeyen çökme nedenei değişiklikleri tekrar bulmak için kullanabilirsin.

en: Open a message-list browser showing all methods in the current change set
tr: tüm metodları şu anki değişiklik setinde gösteren mesaj listesi tarayıcısı aç.

en: Open a new recent-submissions browser.  A recent-submissions browser is a message-list browser that shows the most recent methods that have been submitted.  If you submit changes within that browser, it will keep up-to-date, always showing the most recent submissions.
tr: yeni bir bildirim tarayıcısı aç. _ şu anki bildirim tarayıcısı, düzenlenen en son metodları gösteren mesaj listesi tarayıcısıdır. _ bu tarayıcı içinde değişiklikleri düzenlerseniz, güncellenirler ve her zaman en yeni bildirimi gösterirler.

en: Open a property sheet for me. Allows changing lots of stuff at once.
tr: Benim için bir özellik kağıdı aç.
    Bir kerede pek çok değişiklik 
    yapmanıza olanak sağlar.

en: Open a tool that will facilitate tile scripting of this object.
tr: bu nesnenin karo betiklemesini kolaylaştıran bir araç aç.

en: Open an Inspector on this object
tr: bu nesnenin bir denetleyicisini aç.

en: Opens a "Preferences Panel" which allows you to alter many settings
tr: pek çok ayarı değiştirmenize olanak sağlayan "tercihler paneli" aç.

en: Opens a Viewer on this Morph, rather than on its Player
tr: oynatıcının üzerinde açmak yerine bu morfda bir gösterici aç.

en: Opens a viewer on my Player -- this is the same thing you get if you click on the cyan "View" halo handle
tr: Oynatıcmın üzerinde bir gösterge aç--cam göbeği rengindeki "görünüm" halo tuşuna basmakla da aynı şeyi elde edersin.

en: Opens a window that shows names and relationships of all the projects in your system.
tr: Sisteminizdeki projelerin isimlerini ve ilişkilerini gösteren bir pencere açar.

en: PNG file
tr: PNG dosyası

en: PUBLISH (also saves a local copy)
tr: YAYINLAMAK (yerel bir kopyasını da yapar. )

en: PUBLISH to a different server
tr: başka bir sunucuda YAYINLA.

en: Package Loader
tr: Dosya yükleyici

en: Paint background
tr: arka planı boya.

en: Paint new object
tr: yeni bir nesne boya.

en: Paragraph
tr: paragraf

en: Pause
tr: duraklat.

en: Pick a game number between 1 and 32000.
    or
    set the hardness of the next game by typing 'H 30'.
    Above 100 is very hard.  Zero is standard game.
    Current hardness is:
tr: 1 ile 32. 000 arasında bir oyun numarası seç.
    ya da
    'H 30' yazarak bir sonraki oyunun zorluk seviyesini belirle. 
    100 üzeri çok zordur. Sıfır standart oyundur. 
    Şu andaki zorluk derecesi:

en: Pick game
tr: oyun seç.

en: Pick this object up -- warning, since this removes it from its container, it can have adverse effects.
tr: bu nesneyi yakala --dikkat, bu hareket nesnenin asıl yerini değiştirdiği için, ters etkileri de olabilir.

en: Pick up
tr: Yakala

en: Picture
tr: Resim

en: Play
tr: oynat.

en: Players
tr: oynatıcılar

en: Playfield
tr: oyun alanı

en: Please edit the caption
tr: lütfen başlığı düzenle.

en: Please enter a new label for this button
tr: bu tuş için yeni bir etiket gir

en: Please enter a number greater than one.
    (note: this cannot be undone, so answer zero
    to abort if you need to make a backup first)
tr: Lütfen 1'den büyük bir sayı seç. (not: geri alması yok, yedekleme yapmaya ihtiyacınız varsa şimdi sıfır yaz).

en: Please enter the desired border width
tr: lütfen istenen kontur genişliğini gir.

en: Please enter the image file name
tr: resim dosya adını gir.

en: Please enter the name
tr: lütfen isim gir.

en: Please enter your login name
tr: lütfen oturum açma adını gir.

en: Please make the name 24 characters or less
tr: Lütfen 24 ya da daha az karakterli bir isim oluştur.

en: Please remove any funny characters
tr: lütfen komik tüm karakterleri çıkar.

en: Please type the arguments to be sent to the target
    when this button is pressed separated by periods
tr: periyotlarla ayrılan bu tuşa bastığınızda hedefe yollanan argümanları lütfen yaz

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed
tr: bu tuşa basıldığında hedefe yollanan seçiciyi lütfen yaz

en: Polygon
tr: Çokgen

en: Present the Viewing menu
tr: gösterge menüsünü göster.

en: Presents a list of all windows that have unsubmitted changes; if you choose one from the list, it becomes the active window.
tr: Bildirilmeyen değişiklikleri olan pencerelerin bir listesini gösterir; listeden birini seçerseniz, bu aktif pencere olur.

en: Presents a list of all windows; if you choose one from the list, it becomes the active window.
tr: Tüm pencerelerin bir listesini gösterir; listeden birini seçerseniz, bu aktif pencere olur.

en: Presents a list of browsers that have unsubmitted changes; if you choose one from the list, it becomes the active window.
tr: Bildirilmeyen değişiklikleri olan tarayıcıların bir listesini gösterir; listeden bir tanesini seçersen, bu aktif pencere olur.

en: Presents the constituent events of this sequence in a scrolling list for your inspection.
tr: Kontrol için, bu sıradaki olayları kaydırmalı liste halinde göster.

en: Presents you with a menu of themes; each item's balloon-help will tell you about the theme.  If you choose a theme, many different preferences that come along with that theme are set at the same time; you can subsequently change any settings by using a Preferences Panel
tr: Tema menüsünü gösterir; her temanın balon içindeki yardım yazısı temayı anlatır. Eğer bir tema seçersen, bu temayla beraber gelen bir sürü seçenek aynı anda kurulur; tercihler panelini kullanarak herhangi bir ayarı değiştirebilirsin.

en: Previous page
tr: önceki sayfa

en: Project Named \"{1}"
tr: \"{1}"isimli proje

en: Project not found
tr: proje bulunamadı.

en: ProjectView
tr: proje görünümü

en: Property Sheet (press shift for simple recolor)
tr: özellikler listesi (yeniden renklendirmek için shift tuşuna bas).

en: Quick Guides
tr: hızlı rehber

en: Quit
tr: çıkmak

en: Really throw this away
tr: bunu gerçekten sil.

en: Record
tr: Kayıt

en: Record Again
tr: tekrar kayıt yap.

en: Recording Options
tr: kayıt seçenekleri

en: Rectangle
tr: dikdörtgen

en: Reduce all open windows and all other objects on the desktop to labeled tabs
tr: masa üstündeki tüm açık pencereleri ve tüm diğer nesneleri belirlenmiş sekmelere indirger.

en: Reduce all open windows to collapsed forms that only show titles.
tr: Tüm açık pencereleri sadece başlıkları gösteren küçük formlara dönüştürür.

en: Remove
tr: Çıkar

en: Remove from screen
tr: ekrandan kaldır.

en: Remove label
tr: etiketi çıkar.

en: Repaint
tr: tekrar boyamak

en: Replay this sequence
tr: bu sırayı tekrar oynat.

en: Reset
tr: sıfırlamak

en: Reset to the starting condition for this recording
tr: bu kayıt için başlamış durumları sıfırla.

en: Resume
tr: yeniden başlamak

en: Resume playback
tr: geri oynatımı yeniden başlat.

en: Rewind
tr: geri sar

en: Rotate
tr: Döndür

en: Rotation center (hold down the shift key and drag to change it)
tr: döndürme merkezi (shift tuşunu basılı tutun ve buradan tutarak değiştir)

en: Ruler
tr: cetvel

en: Same
tr: aynı

en: Same game
tr: aynı oyun

en: Save a file that, when reloaded, reconstitutes the current World.
tr: Tekrar yüklendiğinde şu anki sahneyi tekrar oluşturabilecek bir dosya kaydet.

en: Save changes before quitting?
tr: Çıkmadan önce değişiklikleri kaydedecek misin?

en: Score:
tr: puan:

en: Scrolling Field
tr: Kaydırma Alanı

en: See the script for this button
tr: bu tuş için betiği göster.

en: Select a Crostic File...
tr: Crostic puzzle dosyası seç...

en: Select a File:
tr: bir dosya seç.

en: Select a project
tr: bir proje seç.

en: Select the font to be
    used for balloon help
tr: balon yardım yazısı için fontni seç.

en: Selected {1} objects
tr: seçilen {1} nesneler

en: Selection
tr: seçim

en: Selection:
tr: seçim:

en: Set center of rotation
tr: dönüş merkezini belirle.

en: Similar to the regular browser, but adds an extra pane at top-left that groups class-categories that start with the same prefix
tr: normal tarayıcıya yakın, ama sol üstte aynı ön ekle başlayan sınıf kategorilerini guruplamaya yarayan ekstra paneli vardır.

en: Simple Text
tr: Basit yazı

en: Sketch
tr: Çizim

en: Slider
tr: kaydıraç

en: Some Useful Statistics
tr: bazı yararlı istatistikler

en: Sorry, no suitable files found
    (names should end with .morph, .gif,
    .bmp, .jpeg, .jpe, .jp, or .form)
tr: Üzgünüz, uygun dosya bulunamadı.
    (uzantılar .morph, .gif, 
    .bmp, .jpeg, .jpe, .jp, veya .form ile bitmeli)

en: Sorry, you can only paint
    one object at a time
tr: üzgünüm, bir seferde sadece tek bir nesneyi boyayabilirsin.

en: Sound Recorder
tr: ses kaydedici

en: Star
tr: yıldız

en: Start Recording
tr: kayıt yapmaya başla.

en: Start Recording Voiceover
tr: seslendirmeyi kaydetmeye başla.

en: Statistics
tr: istatistikler

en: Stop
tr: Duraklat.

en: Stop Record Voiceover
tr: seslendirme kaydını durur.

en: Stop playing or recording this panel
tr: bu oturumu oynatmayı ya da kaydetmeyi durur.

en: Stop, Step, and Go buttons for controlling all your scripts at once.  The tool can also be "opened up" to control each script in your project individually.
tr: Dur, Adım ve Git tuşları, tüm betiklerinizi kontrol etmek içindir. Bu araç aynı zamanda betikleri tek tek de kontrol edebilir.

en: Streaks:
tr: süre:_

en: Supplies
tr: Kaynaklar

en: Target:
tr: hedef:_

en: Telemorphic
tr: telemorfik

en: Temporarily pause this playback
tr: bu geri oynatımı geçici olarak durur.

en: Tetris
tr: tetris

en: Tetris, yes Tetris
tr: tetris, evet tetris

en: Text
tr: yazı

en: Text that you can edit into anything you desire.
tr: İstediğin herşeye ekleyebileceğin yazı

en: Text that you can edit into anything you wish
tr: istediğiniz yere ekleyebileceğiniz bir metin

en: Textual button
tr: metinsel tuş

en: The Cipher Panel displays an encrypted message.  The encryption is a simple substitution code;  each letter of the alphabet has been changed to a different one.
    
    You can solve the cipher by clicking above any letter in the message, and typing the letter you think it should be.  The Cipher Panel automatically makes the same substitution anywhere else that letter occurs in the encoded message.
    
    If you are having trouble, you can use the command menu to 'show cipher hints'.  That will display how many of each letter occurs, which is often a help in solving ciphers.
tr: Şifre paneli şifreli mesajları gösterir. Bu şifreleme basit bir yerdeğiştirme şeklindedir. Alfabedeki her harf başka bir tanesiyle yer değişir. 
    
    Şifreyi çözmek için mesajın üzerindeki herhangi bir harfin üzerine tıklayarak ve olması gerektiğini düşündüğünüz harfi buraya yazabilirsin.  Şifre paneli otomatik olarak aynı yerdeğiştirmeyi harfin bulunduğu başka yerlerde de yapar. 
    
    Eğer bir sorun yaşıyorsanız, 'şifre ipuçlarını göster' menü linkine tıklayabilirsin. Bu size her harfin kaç kez göründüğünü gösterir ki şifreyi çözmek için genelde yararlıdır.

en: The Cipher Panel: A playground for cryptograms, by Dan Ingalls
tr: şifre paneli: şifre ile yazılı oyun tipi, Dan Ingalls tarafından.

en: The Crostic Panel presents an acrostic puzzle for solution.  As you type in answers for the clues, the letters also get entered in the text of the hidden quote.  Conversely, as you guess words in the quote, those letters will fill in missing places in your answers.  In addition, the first letters of all the answers together form the author's name and title of the work from which the quote is taken.
    
    If you wish to make up other acrostic puzzles, follow the obvious file format in the sampleFile method.  If you wish to print an acrostic to work it on paper, then change the oldStyle method to return true, and it will properly cross-index all the cells.
    
    Have fun.
tr: Crostic paneli, çözüm için bir akrostik yapbozu temsil eder. _ ipucu için cevaplara yazdığınız gibi, harfler gizli alıntının içine de girebilirler. _ tersine, alıntıdaki harfleri tahmin etmeniz gibi, bu harfler cevaplarınızdaki boş yerleri dolduracaklardır. _ayrıca, tüm cevapların ilk harfleri beraber yazarın adını ve alıntının alındığı çalışmanın başlığını oluştururlar. başka acrostik yapbozlar da yapmak isterseniz, 'örnek dosya' metodundaki belli dosay formatınıtakip et. _ kağıt üzerinde acrostic yapbozu yapmak isterseniz, 'eski stil'metodunu doğruya geç olarak değiştir ve böylece tüm parçalara geçer. iyi eğlenceler

en: The Crostic Panel: A classic word diagram game, by Dan Ingalls
tr: crostic panel: Dan Ingalls'ın klasik kelime grafik oyunudur.

en: The changes made in this isolated project will propagate to projects up to the next isolation layer.
tr: Bir tek bu projede yapılan değişiklikler bir sonraki ayırma bölümüne göre diğer projelere çoğaltılacaktır.

en: The current recording has not been saved, and will be
    lost if you do this; are you sure you want to proceed?
tr: şu anki kayıt kaydedilmedi ve bunu yaparsanız silinecek; bunu yapmak istediğinizden emin misin?

en: The five longest answers are...
tr: En uzun beş cevap gösteriliyor...

en: The object of SameGame is to maximize your score by removing tiles from the board.  Tiles are selected and removed by clicking on a tile that has at least one adjacent tile of the same color (where adjacent is defined as up, down, left, or right).
    
    The first click selects a group of adjacent tiles, a second click in that group will remove it from the board, sliding tiles down and right to fill the space of the removed group.  If you wish to select a different group, simply click on it instead.
    
    The score increases by "(selection - 2) squared", so you want to maximize the selection size as much as possible.  However, making small strategic selections may allow you to increase the size of a later selection.
    
    If you are having a hard time finding a group, the "Hint" button will find one and select it for you (although it is likely not the best group to select!).
    
    When there are no more groups available, the score display will flash with your final score.  Your final score is reduced by 1 for each tile remaining on the board.  If you manage to remove all tiles, your final score is increased by a bonus of 5 times the number of tiles on a full board.
    
    Come on, you can beat that last score!  Click "New game"  ;-)
    
    SameGame was originally written by Eiji Fukumoto for UNIX and X; this version is based upon the same game concept, but was rewritten from scratch.
tr: SameGame oyununun amacı, kutuları panodan kaldırarak puanını arttırmaktır. _ bitişiğinde en az bir tane aynı renkte kutu olan kutuların üstüne tıklayarak seçebilir ya da kaldırabilirsiniz(bitişik üst, alt, sol, sağ anlamındadır. )ilk tıklama bitişikteki kutuları seçer, bu gruptaki ikinci tıklama bunu panodan siler, kutuları aşağı ve sağa kaydırarak boş kalan yerleri doldurabilirsin. _başka bir grup seçmek için onun üzerine tıklamanız yeterli. puan "(seçim-2)tam"ile yükselir, bu yüzden seçim boyutunu mümkün olduğunca arttırmaya çalışırsın. _fakat, küçük stratejik seçimler yapmak size sonraki seçimin boyutunu büyütmenize imkan sağlayabilir. bir grup bulmakta zorlanıyorsanız, "ipucu" tuşu bir tane bulur ve sizin için bunu seçer(tabiki en iyi grubu seçmez!)fazladan grup yoksa, puan östergesi sizin son puanınızı gösterir. _panoda kalan her kutu için puanınızdan 1 düşülür. _tüm kutuları silmeyi başarırsanız, son puanınız tüm panodaki kutuların 5katı kadar bonus puanla artar. hadi, bu son puanı yakalayabilirsiniz!_ "yeni oyun"a tıkla_;)aynı oyun orijinal olarak Eiji Fukumoto tarafından UNIX ve X için yazılmıştır; bu versiyonu aynı oyun konseptine dayanıyor fakat scratch'ten tekrar yazılmıştır.

en: The objective of FreeCell is to move all of the cards to the four "home cells" in the upper right corner.  Each home cell will hold one suit and must be filled sequentially starting with the Ace.
    
    There are four "free cells" in the upper left corner that can each hold one card.  Cards can be moved from the bottom of a stack to a free cell or to another stack.  
    
    When moving a card to another stack, it must have a value that is one less than the exposed card and of a different color.
tr: freecell oyununun amacı tüm kartları sağ üstteki kutularına toplamaktır. _her kutu kendi cinsini barındırır ve as'tan başlayarak toplanmalıdır. sol üstte dört boş kutu vardır, bunlar birer tane tutabilirler. _kartlar bir sıranın aşağısından bu soldaki kutulardan birine alınabilirler ya da başka bir sıranın sonuna taşınabilirler. bir kartı başka bir sıraya taşırken, kartın değeri gideceği sıradaki kartın değerinden bir az olmalı ve farklı bir renkte olmalıdır.

en: The project is not present and may not be renamed now
tr: proje şu an görünmüyor ve belki şu an tekrar isimlendirilmemiştir.

en: Things dropped into here will automatically be organized into a column. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored rectangles that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
tr: Buraya düşen şeyler otomatik olarak bir sütunda düzenlenir. Bir kere kendi öğelerinizi buraya eklediğinizde, başlangıçta olan örnek renkli dikdörtgenleri kaldırmak isteyeceksiniz ve yardım kutusunu kendi öğelerinizden biriyle değiştirmek isteyeceksiniz!

en: Things dropped into here will automatically be organized into a row. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored eggs that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
tr: Buraya düşen şeyler otomatik olarak satırda düzenlenir. Bir kere kendi öğelerini buraya eklediğinizde, başlangıçta olan renkli taslağı kaldırmak isteyeceksiniz ve yardım kutusunu kendi öğelerinizden biriyle değiştirmek isteyeceksiniz!

en: This object is *already* showing its baseGraphic
tr: bu nesne zaten ana grafiğini gösteriyor

en: This object will always show whatever is on the text clipboard
tr: metin panosunda ne olursa olsun bu nesne gösterilecektir.

en: This session:
tr: bu bölüm:_

en: This will remove all windows except those
    containing unsubmitted text edits, and will
    also remove all non-window morphs (other
    than flaps) found on the desktop.  Are you
    sure you want to do this?
tr: Bu işlem, gönderilmemiş metin değişiklikleri içerenler 
    hariç tüm pencereleri kapatır. Ayrıca pencerede 
    olmayan tüm morfları da kapatır. (fleplerdan ayrı 
    olarak). Bunu yapmk istediğinizden emin misin?

en: Time:
tr: zaman:

en: Total:
tr: toplam:_

en: Trash
tr: çöp kutusu

en: TrueType banner
tr: True Type fontunda başlık

en: Turn mouse-over highlighting on or off
tr: mouse-üzerinde vurgulamayı aç ya da kapat.

en: Turn repeating while mouse is held down on or off
tr: mouse aşağıdayken tekrarı aç ya da kapat.

en: Type a cipher text to work on here below...
tr: Burada çalışmak için şifre yazısı yaz...

en: Type in a year
tr: bir yıl yaz.

en: Type the maximum value for the X axis
tr: X ekseni için maksimum değeri gir.

en: Type the maximum value for the Y axis
tr: Y ekseni için maksimum değeri gir .

en: Um, no, let me reconsider
tr: um, hayır, tekrar düşünmeliyim.

en: Untitled
tr: başlıksız

en: Untitled Window
tr: isimsiz pencere

en: VM Statistics
tr: sanal bellek istatistikleri

en: When auto-center is on, every time you let go of the Joystick knob, it springs back to the neutral position at the center of the device
tr: otomatik merkez açıksa, her seferinde Joystick kontrol düğmesine gidersiniz, ve o da aletin merkez pozisyonuna geri döner.

en: When checked, bounds are automatically adjusted to fit the contents.
tr: İşaretlendiğinde, sınırlar içeriğe uymak için otomatik olarak uyarlanırlar.

en: When checked, contents will automatically be translated upon a locale change
tr: kontrol edildiğinde, içerikler otomatik olarak lokal değişikliğe tercüme edilirler

en: When checked, text is automatically wrapped to fit horizontally within the boundaries specifed.
tr: İşaretlendiğinde, metin belirlenen sınırlara uymak için otomatik olarak sarılır.

en: When you hit this, you will be handed a button which, when it is clicked,  will open up an Event Player in which the recording can be played back.
tr: Bunu tıkladığında, içinde kayıtların geri oynatılabildiği olay oynatıcı bir tuş açılacaktır.

en: Where in the world menu is...
tr: Sahne menüsünde bulunduğu yer...

en: Who should be be unlocked?
tr: kim kilitli olmalıdır?

en: With replays:
tr: tekrarlı:_

en: World
tr: Sahne

en: Write the current change set out to a file whose name reflects the change set name and the current date & time.
tr: Şu anki değişiklik setini bir dosyaya yaz. Bu dosyanın adı değişiklik setinin adını ve şu anki tarih ve zaman ayarlarını yansıtsın.

en: Yes
tr: evet

en: Your Title Goes Here
tr: başlığınız buraya gidiyor.

en: a menu of debugging items
tr: hata ayıklama menüsü

en: a randomly chosen integer between 1 and the argument
tr: 1 ve argüman arasında rastgele seçilmiş tamsayı

en: a window full of useful expressions.
tr: yararlı ifadeler ile dolu bir pencere.

en: abandon any event-roll that may be associated with this theatre.
tr: Bu sahneyle ilgili olabilecek herhangi bir olay-sarımını bırak.

en: abandon costume history
tr: model geçmişini bırak.

en: abandon this execution by closing this window
tr: pencereyi kapatarak uygulamaya son ver.

en: about this system...
tr: bu sistem hakkında...

en: absolute value
tr: tam değer

en: accept drops
tr: iptal etmeyi kabul et

en: add a border around this shape...
tr: bu şeklin çevresine kontur ekle...

en: add halo
tr: halo ekle.

en: add item...
tr: öge ekle...

en: add line
tr: satır ekle.

en: add mouse up action
tr: mouse'u yukarı taşıma hareketi ekle.

en: add navigator flap
tr: yön bulma bayrağı ekle.

en: add new card
tr: yeni kart ekle.

en: add pin
tr: kişisel kimlik numarası ekle.

en: add predecessor
tr: önce geleni ekle

en: add slot for {1}
tr: {1} için yer ekle.

en: add some text to the button
tr: tuşa bazı metinler ekle

en: add successor
tr: sonra geleni ekle

en: add sugar navigator flap
tr: sugar yön bulma bayrağı ekle.

en: add supplies flap
tr: tedarik bayrağı ekle.

en: add title...
tr: başlık ekle...

en: adhere to edge...
tr: kenara yapış...

en: adjust translucency
tr: yarı şeffaf düzenlemek

en: align bottom edges
tr: alt kenarları hizala.

en: align centers horizontally
tr: merkezleri yatay olarak hizala.

en: align centers vertically
tr: merkezleri dikey olarak hizala.

en: align left edges
tr: sol kenarları hizala.

en: align right edges
tr: sağ kenarları hizala.

en: align top edges
tr: üst kenarları hizala.

en: all pens down
tr: tüm kalemleri bırak.

en: all pens show arrowheads
tr: tüm kalemler okbaşlarını gösterir.

en: all pens show arrows
tr: tüm kalemler okları gösterir.

en: all pens show dots
tr: tüm kalemler noktaları gösterir.

en: all pens show lines
tr: tüm kalemler çizgileri gösterir.

en: all pens up
tr: tüm kalemleri al.

en: allows you to back up to any earlier version of the event tape.
tr: kaydın önceki versiyonlarına yedekleme yapmanı sağlar.

en: allows you to supply a precise scale-factor manually.
tr: belirli ölçeği elle girişini sağlar.

en: angle, in degrees, whose tangent is the argument
tr: tanjantı argüman olan açı, derece cinsinden

en: angle, in radians, whose tangent is the argument
tr: tanjantı argüman olan açı, radyan cinsinden

en: animate moves
tr: hamle yap.

en: annotation setup...
tr: ek açıklama kurulumu...

en: anti-aliasing
tr: uyuşmayan

en: appearance...
tr: görünüm...

en: apply a graph-paper-like texture background to the desktop.
tr: masa üstüne grafiksel-kağıt-benzeri dokulu arka plan uygula.

en: arrowheads on pen trails...
tr: kalem izlerinde ok uçları...

en: attach to resource
tr: kaynağa ekle.

en: authoring tools...
tr: düzenleme araçları...

en: auto dismiss
tr: otomatik silme

en: auto start
tr: otomatik başlatma

en: auto-center
tr: otomatik merkez

en: auto-line-layout
tr: otomatik-satır-düzeni

en: balloon help for this object
tr: bu nesne için ekranda balon içinde çıkan yardım

en: be locked
tr: Kilitli olsun

en: become this world's model
tr: bu sahnenin modeli yap.

en: bitmap fill
tr: nokta esaslı doldurma

en: bold
tr: koyu

en: border
tr: kontur

en: border change
tr: kontur değişikliği

en: border color...
tr: kontur rengi...

en: border style...
tr: kontur biçimi...

en: border width...
tr: kontur genişliği...

en: bottom
tr: alt

en: bottom left
tr: sol alt

en: bottom right
tr: sağ alt

en: bring to front
tr: öne getir.

en: browse changed methods
tr: değişen metodlara göz at.

en: browse hierarchy
tr: sıralamaya göz at.

en: browse recent submissions
tr: şu anki bildirilere göz at.

en: browser (b)
tr: tarayıcı (b)

en: buttonDown
tr: aşağı tuşu

en: buttonUp
tr: yukarı tuşu

en: call #tempCommand
tr: geçici komut#'ı ara.

en: call this my base graphic
tr: ana grafiğim olarak adlandır

en: can't seem to find that project
tr: bu projeyi bulamıyor.

en: cancel - do not delete anything
tr: iptal et- bir şeyi silme.

en: cancel changes made and close panel
tr: yapılan değişiklikleri iptal et ve paneli kapat.

en: card und stack
tr: kart ve ek bellek

en: caution - old playback; button lacks vital data.
tr: uyarı - eski oynatım tuşu; tuş önemli bilgileri içermemektedir.

en: cell positioning
tr: ünite yerleştirmesi

en: cell spacing
tr: ünite boşluğu

en: center
tr: merkez

en: centered
tr: ortalanmış

en: change action selector
tr: hareket seçiciyi değiştir

en: change arguments
tr: argümanları değiştir

en: change caption
tr: başlığı değiştir.

en: change cell inset...
tr: kenarla içerik arasındaki boşluğu değiştir...

en: change center color...
tr: merkez rengini değiştir...

en: change color...
tr: renk değiştir...

en: change emphasis
tr: vurguyu değiştir.

en: change first color
tr: ilk rengi değiştir

en: change font
tr: fontni değiştir.

en: change font...
tr: fontu değiştir...

en: change hands color...
tr: ellerin rengini değiştir...

en: change label
tr: etiketi değiştir.

en: change layout inset...
tr: anahat iç boşluğunu değiştir...

en: change max cell size...
tr: maksimum hücre boyutunu değiştir...

en: change min cell size...
tr: minimum hücre boyutunu değiştir...

en: change name...
tr: ad değiştir...

en: change orientation
tr: yönü değiştir

en: change origin
tr: merkezi değiştir

en: change scale...
tr: ölçek değiştir...

en: change second color
tr: ikinci rengi değiştir

en: change the color or pattern of the desktop background that lies behind everything else on the screen.
tr: Ekranda herşeyin arkasında görünen masa üstü arka plan rengini ya da desenini değiştir.

en: change title...
tr: başlık değiştir...

en: change when to act
tr: hareket etme zamanını değiştir

en: changes...
tr: değişiklikler...

en: check change set for slips
tr: internet modem protokolünün değişiklik setini kontrol et.

en: child layout
tr: yavru anahat

en: choose a uniform color to use as desktop background.
tr: masa üstü arka planı olarak kullanmak için tek renk belirle.

en: choose how many bits per pixel.
tr: her pikselde kaç bit olduğunu belirle.

en: choose new graphic
tr: yeni grafik seç

en: choose new graphic...
tr: yeni grafik seç...

en: choose second color to use as gradient for desktop background.
tr: masa üstü arka planında kullanmak için geçişlemenin ikinci rengini belirle.

en: choose the color you want to replace
tr: değiştirmek istediğiniz rengi seç

en: choose the language in which tiles should be displayed.
tr: karoların görünmesi gerektiği dili seç.

en: choose the shape to be used in arrowheads on pen trails.
tr: kalem çizimlerinde ok uçları yerine kullanılacak şekli belirle.

en: choose theme...
tr: tema seç...

en: clear
tr: temizle.

en: clear cipher typing
tr: şifrelemeyi temizle.

en: clear crostic typing
tr: crostic yazıyı temizle.

en: clear pen trails
tr: kalem izlerini temizle.

en: clear target
tr: hedefi temizle.

en: clear turtle trails from desktop
tr: tanecik izlerini masa üstünden temizle.

en: clear typing
tr: yazıyı temizle.

en: click here for help
tr: yardım için buraya tıkla.

en: click here to get a menu with further options
tr: daha fazla seçenek içeren menüyü görmek için buraya tıkla.

en: cling to edge... (current: {1})
tr: kenara yapıştır... (şu an:{1})

en: clip to cell size
tr: ünite boyutunu kırp.

en: close editing
tr: düzenlemeyi kapat.

en: close this window
tr: bu pencereyi kapat.

en: close top window (w)
tr: üst pencereyi kapat (w).

en: close window
tr: pencereyi kapat.

en: closed
tr: kapalı

en: code pane menu...
tr: kod bölmesinin menüsü ...

en: code pane shift menu...
tr: kod bölmesinin kaydırma menüsü...

en: collapse
tr: çökmek

en: collapse all objects
tr: tüm nesneleri daralt.

en: collapse all windows
tr: tüm pencereleri daralt.

en: collapse this window
tr: bu pencere düştü.

en: collapse/expand window
tr: pencereyi küçültmek/genişletmek

en: color change
tr: renk değişimi

en: color...
tr: renk...

en: command-key help
tr: komut şifre yardımı

en: commands for doing multi-machine "telemorphic" experiments
tr: çoklu "telemorfik" deneyimleri için komutlar

en: connect remote user
tr: uzaktaki kullanıcıya bağlan.

en: contract to original size
tr: orijinal boyutuna kısalt.

en: control-menu...
tr: kontrol menüsü...

en: convert to canonical coordinates (broken)
tr: kurallara uygun koordinatlara geç (bozulmuş).

en: copy & print...
tr: kopyala & yazdır...

en: copy Postscript
tr: Postskripti kopyala.

en: copy list to clipboard
tr: listeyi panoya kopyala.

en: copy selection to clipboard
tr: seçtiklerinizi panoya kopyala.

en: copy text
tr: metni kopyala.

en: copy to paste buffer
tr: arabelleği yapıştırmak için kopyala.

en: corrupted imageData
tr: bozuk resim datası

en: create new change set...
tr: yeni bir değişiklik seti yarat...

en: create new morphic project
tr: yeni morf projesi yarat.

en: create new mvc project
tr: yeni mvc projesi yarat.

en: cube root of the argument
tr: argümanın küpkökü

en: current version information.
tr: Güncel sürüm bilgileri.

en: curve
tr: eğri

en: customize arrows
tr: okları ihtiyaca göre düzenle.

en: debug...
tr: hata ayıklama...

en: debugging -- change the definition of this menu.
tr: hata ayıklama -- bu menünün tanımını değiştir.

en: debugging -- open an Inspector on this event roll
tr: hata ayıklama -- bu olay bant sarımında bir denetleyici aç.

en: debugging -- update the red roll cursor
tr: hata ayıklama -- kırmızı bant sarımı imlecini güncelle.

en: debugging -- update the scrollbar
tr: hata ayıklama -- kaydırma çubuğunu güncelle.

en: decimal places...
tr: ondalık haneleri...

en: default fill
tr: geçerli doldurma

en: define #tempCommand
tr: geçici komut#'ı tanımla.

en: define application view
tr: uygulama görünümünü belirle.

en: define factory view
tr: üretim görünümünü belirle.

en: definition for...
tr: ... için tanımlama

en: delete
tr: sil.

en: delete both of the above
tr: yukarıdakilerin hepsini sil.

en: delete existing path
tr: var olan yolu sil.

en: delete non-windows
tr: penceresiz olanları sil.

en: delete old versions
tr: eski versiyonları sil.

en: delete this card
tr: bu kartı sil.

en: delete unchanged windows
tr: değişmeyen pencereleri sil.

en: deletes all unchanged windows and also all non-window morphs lying on the world, other than flaps.
tr: Kanatlardan başka, değişmeyen tüm pencereleri ve sahnedeki tüm açılmayan pencereleri sil.

en: desktop
tr: masa üstü

en: desktop color
tr: masa üstü rengi

en: desktop color...
tr: masaüstü rengi...

en: destroy this flap
tr: bu bayrağı yok et.

en: detach submenu
tr: yan menü ayır.

en: direction handles
tr: yön tuşları

en: disable layout in tables
tr: tablodaki anahat düzenini iptal et

en: disconnect all remote users
tr: uzaktaki tüm kullanıcılarla bağlantıyı kes.

en: disconnect remote user
tr: uzaktaki kullanıcıyla bağlantıyı kes.

en: dismiss
tr: çıkarmak_

en: dismiss color picker
tr: renk toplayıcıyı çıkarır.

en: display mode...
tr: görüntü durumu

en: distribute horizontally
tr: yatay olarak dağıt.

en: distribute vertically
tr: dikey olarak dağıt.

en: do not stay up
tr: durmak

en: do...
tr: yap...

en: don't animate moves
tr: hamle yapma.

en: dot
tr: nokta

en: draw new path
tr: yeni bir yol çiz.

en: drop
tr: iptal etmek

en: drop shadow
tr: gölgeyi kaldır.

en: dual change sorter
tr: ikili değişiklik düzenleyici

en: duplicate
tr: çoğalt

en: edit contents...
tr: içeriği düzenle...

en: edit label...
tr: etiket düzenle...

en: edit this menu
tr: bu menüyü düzenle.

en: embed into
tr: içine yerleşmek

en: embed {1} in...
tr: {1}'i içine yerleştir...

en: embed...
tr: gömmek..

en: enter a new cipher
tr: yeni bir şifre gir.

en: enter this project
tr: bu projeye gir.

en: erase pixels of color
tr: rengin çözünürlüğünü sil.

en: etoys source
tr: etoys kaynağı

en: event roll
tr: olay sarımı

en: event theatre
tr: olay tiyatrosu

en: event timeline
tr: olay zaman çizgisi

en: expand
tr: genişlemek

en: expand all
tr: hepsini genişlet.

en: expand this window
tr: bu pencereyi büyüt.

en: expand to full screen
tr: tam ekran yap.

en: explain designations
tr: gösterimi açıkla.

en: explore
tr: araştırmak

en: explore model
tr: model araştırmak

en: explore morph
tr: morf araştırmak

en: explore world
tr: sahneyi araştır

en: exponential (e to the power of the argument)
tr: üstel (e üssü argüman)

en: export...
tr: dışarı aktar...

en: expunge this project
tr: bu projeyi çıkar.

en: extract this frame
tr: bu kareyi çıkar...

en: extras...
tr: ekstralar...

en: file list
tr: dosya listesi

en: file out current change set
tr: şu anki değişiklik setini dosyadan çıkar.

en: file...
tr: dosya...

en: fill
tr: doldur

en: fill owner's shape
tr: kullanıcı'nın şeklini doldur

en: fill style
tr: doldurma biçimi

en: find a change sorter (C)
tr: değişiklik düzenleyici bul (C).

en: find a fileList (L)
tr: bir dosya listesi bul (L).

en: find a transcript (t)
tr: ikinci bir belge bul (t).

en: find changed browsers...
tr: değişen tarayıcıları bul...

en: find changed windows...
tr: Değişen pencereleri bul...

en: find message names (W)
tr: mesaj adı bul (W).

en: find recent submissions (R)
tr: şu anki bildirimi bul (R).

en: find window
tr: pencere bul.

en: flap
tr: flep

en: flaps...
tr: kanatlar...

en: follow existing path
tr: var olan yolu izle

en: follow owner's curve
tr: kullanıcı'nın eğrisini takip et

en: font for entire text...
tr: tüm metin için font...

en: font size summary
tr: yazı boyutu özeti

en: font size...
tr: font boyutu...

en: font style...
tr: font biçimi...

en: from a file...
tr: ... dosyadan

en: from alphabetical list
tr: alfabetik listeden

en: from paste buffer
tr: arabellekten

en: full screen
tr: tam ekran

en: full screen off
tr: tam ekranı kapat.

en: full screen on
tr: tam ekranı aç.

en: give the current image a new version-stamped name and save it under that name on disk.
tr: Şu anki imaja yeni bir versiyon-belirleme adı ver ve bu isimle diske kaydet.

en: go behind
tr: aslını araştırmak

en: go to next card
tr: diğer karta geç.

en: go to next project
tr: diğer projeye geç.

en: go to previous card
tr: önceki karta geç.

en: go to previous project
tr: bir önceki projeye git.

en: grab
tr: kavramak

en: grab flood area from screen
tr: akıcı alanı ekrandan yakala.

en: grab new graphic
tr: yeni grafik al

en: grab rectangle from screen
tr: dikdörtgeni ekrandan yakala.

en: grab rubber band from screen
tr: lastik şeridi ekrandan yakala.

en: grab with lasso from screen
tr: ekrandan kementle yakala.

en: gradient fill
tr: Geçişli doldurma

en: graphical imports
tr: grafiksel anlam

en: graphical view
tr: grafiksel görünüm

en: grid visible when gridding
tr: bölme yaparken görünen bölümler

en: halo actions...
tr: halo etkileri...

en: hand me tiles to fire this button
tr: bu karoyu çalıştırmak için bir buton ekle

en: height...
tr: yükseklik...

en: help...
tr: yardım...

en: helps find menu items buried in submenus.
tr: yan menüde saklanan alt menü parçalarını bulmanıza yardım eder.

en: highlight color...
tr: belirginleştirme rengi...

en: holder for characters
tr: karakterler dosyası

en: horizontal resizing
tr: yatay tekrar biçimlendirme

en: how many siblings do you want?
tr: kaç kardeş yaratmak istiyorsunuz?

en: how to find more fonts...
tr: daha fazla yazı biçimi bulabilmek için...

en: if connected to the internet, use this to look up the definition of an English word.
tr: internete bağlandığında, ingilizce bir kelimenin anlamına bakmak için bunu kullan.

en: if in full-screen mode, takes you out of it.
tr: tam ekran modunda, sizi ekrandan atar.

en: if true, detailed movement of pens between display updates is ignored.  Thus multiple line segments drawn within a script may not be seen individually.
tr: Doğruysa, ekran güncellemeleri arasındaki kalem hareketleri görünmeyecektir.  Böylece, bir betik içine sürüklenen çoklu satır bölümleri tek başlarına görünmeyeceklerdir.

en: imprint HINT
tr: ipucunu göster.

en: indicate cursor
tr: imleci göster

en: insert into movie
tr: filmin içine ekle.

en: insertion point color...
tr: eklenti noktası rengi...

en: inspect
tr: denetle.

en: inspect event recorder
tr: olay kaydediciyi kontrol et.

en: inspect event roll
tr: olay sarımını kontrol et.

en: inspect event tape
tr: olay bant kaydını kontrol et.

en: inspect event theatre
tr: olay tiyatrosunu kontrol et.

en: inspect model
tr: modeli kontrol etmek

en: inspect model in morphic
tr: kontrol modeli

en: inspect morph
tr: morfu kontrol et

en: inspect morph (in MVC)
tr: morfu kontrol et (MVC içinde)

en: inspect nav bar
tr: net mal değeri tablosunu kontrol et.

en: inspect owner chain
tr: kullanıcı zincirini kontrol etmek

en: inspect player
tr: oynatıcıları kontrol etmek

en: inspect properties
tr: özellikleri kontrol etmek

en: inspect sound recorder
tr: ses kaydediciyi kontrol et.

en: inspect world
tr: sahneyi incele

en: internal name
tr: iç isim_

en: interval:
tr: aralık:

en: isolate changes of this project
tr: bu projedeki değişiklikleri ayır.

en: italic
tr: eğik

en: its governing pen trails drawn within
tr: içinde çizilen kalem izlerini kontrol eder

en: jump to project...
tr: projeye geç...

en: jump to year...
tr: yıla geç...

en: justified
tr: hizalı

en: keep changes made and close panel
tr: yapılan değişiklikleri kaydet ve paneli kapat.

en: keyboard
tr: klavye

en: keyboard focus color
tr: klavye ayar rengi

en: layout
tr: anahat

en: left
tr: sol

en: left flush
tr: sol hiza

en: lets you view and change the system's standard library of graphics.
tr: Sistemin standart grafik kitaplığını görmenize ve değiştirmenize olanak sağlar.

en: linear gradient
tr: doğrusal geçişleme

en: list centering
tr: listenin ortalama yöntemi

en: list direction
tr: liste yönü

en: list font...
tr: font listele...

en: list spacing
tr: boşluğu listele.

en: load
tr: yükle.

en: load a project from a file
tr: dosyadan bir proje yükle

en: load as morph
tr: morf olarak yükle.

en: load as project
tr: proje olarak yükle.

en: load font from web...
tr: fontu webden yükle...

en: load latest code updates via the internet
tr: internette güncellenen son kodları yükle.

en: load project from file...
tr: dosyadan proje yükle...

en: local host address
tr: bağlanılabilecek yerel bilgisayar adresi

en: logarithm, base 10
tr: 10 tabanında logaritma

en: make a sibling
tr: kardeşini oluştur

en: make closable
tr: kapanabilir yap.

en: make draggable
tr: sürüklenebilir yap.

en: make link to project...
tr: projeye bağ oluştur...

en: make new drawing
tr: yeni çizim yap.

en: make next-to-topmost
tr: en üste en yakın yap.

en: make own subclass
tr: kendi yan sınıfını yapmak

en: make scrollbar inboard
tr: kaydırma çubuğunu içte yap.

en: make scrollbar retractable
tr: kaydırma çubuğunu geri çekilebilir yap.

en: make unclosable
tr: kapanmayan hale getir.

en: make undraggable
tr: sürüklenmeyen hale getir.

en: mal-formed crostic file
tr: tekrar oluşturulmuş crostic dosya

en: margin change for
tr: kenar boşluğunu değiştir.

en: media
tr: araçlar

en: message names (W)
tr: mesaj adı (W)

en: method finder
tr: metod bulucu

en: model protocol
tr: model kuralı

en: more smoothing
tr: daha çok yumuşatma

en: more...
tr: daha çok...

en: morph protocol
tr: morf kuralı

en: morph's SqueakPage property is out of date
tr: morfun Squeak sayfası özelliğinin tarihi geçmiştir.

en: morphic project
tr: morf proje

en: mouse-down halo color
tr: mouse-aşağı halo rengi

en: mouse-down halo width:
tr: mouse-aşağı halo genişliği

en: mouse-over halo color
tr: mouse-üzerinde halo rengi

en: mouse-over halo width:
tr: mouse-üzerinde halo genişliği

en: mouse-over halos
tr: mouse'u halonun üzerine taşı.

en: move
tr: hareket ettirmek_

en: move card
tr: kartı hareket ettir.

en: move this color-picker to another position, and keep it on the screen until dismissed with the X button
tr: Renk seçiciyi başka bir konuma taşır ve bunu X tuşuyla çıkarana kadar ekranda tutar.

en: move to the left
tr: sola kaydır.

en: move to the right
tr: sağa kaydır.

en: move windows onscreen
tr: pencere görüntülerini hareket ettir.

en: movie-clip player
tr: film-kırpma oynatıcı

en: movie...
tr: film...

en: mvc project
tr: mvc proje

en: my {1}
tr: benim {1}

en: named
tr: adlandırılmış

en: narrow
tr: dar

en: natural logarithm
tr: doğal logaritma

en: new game
tr: yeni oyun

en: new height of the bar
tr: çubuğun yeni yüksekliği

en: new morph...
tr: yeni morf...

en: next frame
tr: diğer çerçeve

en: no - delete icon but keep the project
tr: hayır - ikonu sil ama projeyi koru.

en: no layout
tr: anahat düzeni yok

en: no properties to inspect, sorry
tr: kontrol edilecek bir özellik yok, üzgünüm.

en: no versions available, sorry
tr: üzgünüm, bir version bulunamadı.

en: no, let me reconsider
tr: hayır, tekrar incelemeliyim.

en: none
tr: hiçbiri

en: normally not necessary, but if you suspect that edits you have made in this event roll have not been fully appreciated by the event theatre, choose this to force the event theatre to reflect what you see in the event roll.
tr: Normalde gerekli değil, fakat bu olay bant sarımında yaptığınız değişikliklerin olay sahne tarafından değerlenmediğinden şüpheleniyorsanız, güncellemeyi zorlamak için bunu seç.

en: nothing recorded yet
tr: henüz kaydedilen birşey yoktur.

en: now choose the color you want to replace it with
tr: şimdi bununla değiştirmek istediğiniz rengi seç

en: objects (o)
tr: nesneler (o)

en: obtain some intriguing data about the vm.
tr: Sanal makine hakkında şaşırtıcı bilgiler elde eder.

en: oops, this menu is a for a morph that
    has been replaced, probably because a
    "look like" script was run.  Please dismiss
    the menu and get a new one!.  Sorry!
tr: Üzgünüz! bu menü morf için yapılmıştı, 
    muhtemelen değişti. 
    lütfen menüyü sil ve yeni bir
    tane oluştur!

en: opaque
tr: ışık geçirmeyen

en: open a code editor on the method that defines this menu
tr: metodta bu menüyü belirleyecek bir şifre düzenleyici aç.

en: open a full property sheet
tr: tüm özelliklerin bulunduğu bir sayfa aç.

en: open a horizontal piano-roll-like tool for the viewing and editing the events of this event theatre.
tr: Bu sahnedeki olaylarını görmek ve düzenlemek için yatay piyano-sarım benzeri bir araç.

en: open a main properties panel for the morph
tr: morf için ana özellikler panelini aç.

en: open crostic file...
tr: crostic dosyayı aç...

en: open editing
tr: düzenlemeyi aç.

en: open for editing
tr: düzenlemek için aç.

en: open for score-editing
tr: skor düzeltmek için aç.

en: open in recording theatre
tr: kayıtlı tiyatroda aç.

en: open process browser
tr: işlem tarayıcıyı aç.

en: open project from file
tr: dosyadan projeyi aç.

en: open to drag & drop
tr: sürükle ve bırak seçeneğini aç.

en: open...
tr: aç...

en: origin-at-center
tr: merkezdeki orijin

en: package-pane browser
tr: paket-panel tarayıcı

en: painting...
tr: boyama...

en: parse event tape
tr: olay bant kaydını ayrıştır.

en: parts bin
tr: parçalar kutusu

en: parts window controls...
tr: parçalar ekranının kontrolü...

en: pause
tr: mola

en: pen color
tr: kalem rengi

en: pen size
tr: kalem boyutu

en: pen trails
tr: kalem izleri

en: pen trails...
tr: kalem izleri...

en: pen-trail arrowhead size...
tr: kalem izinde ok ucu boyutu

en: perform a full garbage-collection and report how many bytes of space remain in the image.
tr: Tam bir atık toplama yapar ve imajın içinde kaç bayt'lık yer kaldığını bildirir.

en: personalize...
tr: kişiselleştir...

en: place into a column
tr: bir sütuna yerleştir.

en: place into a row
tr: bir sıraya yerleştir.

en: play
tr: oynamak

en: play again
tr: tekrar oyna.

en: play loop
tr: döngüyü oynat.

en: play once
tr: bir kere oynat.

en: play the event in isolation.
tr: olayı yalnız oynat

en: playback at button position
tr: tuş pozisyonunda geri oynatım

en: playback at container origin
tr: bulunduğu yerin merkezinde geri oynatım

en: playback at screen center
tr: ekran ortasında geri oynatım

en: playfield
tr: oyun alanı

en: playfield options...
tr: oyun alanı seçenekleri...

en: plug all to model
tr: herşeyi örneğe yerleştir.

en: plug all to model slots
tr: herşeyi örnek kısımlara yerleştir

en: plug mouseDown to model
tr: mouse'u aşağı çekmeyi örnekle

en: plug mouseDown to model slot
tr: örnek kısma mouse'u aşağı çekmeyi yerleştir

en: plug mouseMove to model
tr: mouse'u hareket ettirmeyi örnekle

en: plug mouseMove to model slot
tr: mouse'u hareket ettirmeyi örnek kısma yerleştir

en: portrait (tall)
    landscape (wide)
tr: düşey (uzun)yatay (geniş)

en: post-playback feature
tr: sonra- geri oynatım özelliği

en: preferences...
tr: tercihler...

en: present a menu of potential embeddeding targets for this object, and embed it in the one chosen.
tr: bu nesne için yerleştirilecek potansiyel hedeflerinin bir menüsünü göster ve bunu seçilenin içine yerleştir.

en: previous frame
tr: önceki çerçeve

en: previous project
tr: önceki proje

en: print PS to file...
tr: PS'i dosyaya yazdır...

en: print Postscript to file...
tr: Postscript'i dosyaya bas...

en: progress color...
tr: süreç rengi...

en: progress value...
tr: ilerleme değeri...

en: projects...
tr: projeler...

en: propagate changes upward
tr: değişiklikleri yukarıya doğru çoğalt.

en: property sheet
tr: özellik kağıdı

en: proportional layout
tr: orantılı anahat düzeni

en: provide clipping
tr: kırpmayı sağla.

en: purge undo records
tr: önceki kayıtları siler.

en: put in a window
tr: bir pencereye koy.

en: put up a list of all projects, letting me choose one to go to
tr: tüm projelerin bir listesini yap, bana da bakmam için bir tane seç.

en: put up a menu offering many controls over appearance.
tr: görünüm üzerine birçok denetim öğesi sunabilecek bir menü koy.

en: put up an editible list of convenient expressions, and evaluate the one selected.
tr: Uygun ifadelerin değiştirilebilir listesini ortaya koy ve seçileni incele.

en: puts up a menu of useful items for updating the system, determining what version you are running, and much else
tr: sistemi güncellemek için yararlı parçaların bir menüsünü koy, bu hangi versiyonu kullandığınızı ve bazı başka bilgileri almanıza olanak sağlar.

en: puts you in full-screen mode, if not already there.
tr: tam ekran modunda değilseniz, sizi tam ekan moduna geçirir.

en: query
tr: sorgu

en: quit
tr: çıkış

en: quit out of Squeak.
tr: Squeak'ten çık.

en: quote from Squeak
tr: Squeak'tan alıntı

en: radial gradient
tr: merkezsel geçişleme

en: recent log file...
tr: son günlük dosyası...

en: recently logged changes...
tr: güncedeki son değişiklikler..

en: recolor pixels of color
tr: rengin çözünürlüğünü tekrar renklendir.

en: record voice during event recording
tr: olay kaydındaki kayıt sesi

en: rectangular bounds
tr: dikdörtgen sınırlar

en: redraw screen (r)
tr: ekranı tekrar düzenle (r).

en: reduce
tr: azalmak

en: reduce color palette
tr: renk paletini azaltın.

en: remove any pigment laid down on the desktop by objects moving with their pens down.
tr: Masa üstünde kalemi aşağı olan nesnelerin bıraktığı lekeleri kaldırır.

en: remove event-roll
tr: olay-sarımını kaldır.

en: remove mouse up action
tr: mouse'u yukarı kaldırma hareketini sil.

en: remove navigatorFlap
tr: yön bulma bayrağını kaldır.

en: remove selection
tr: seçimi kaldır.

en: remove sugar navigatorFlap
tr: sugar yön bulma bayrağını kaldır.

en: remove suppliesFlap
tr: tedarik bayrağını kaldır.

en: remove text from the button
tr: yazıyı tuştan çıkar.

en: remove the button properties of this morph
tr: bu morfun tuş özelliklerini çıkar.

en: repaint
tr: tekrar boyamak

en: repaint the screen -- useful for removing unwanted display artifacts, lingering cursors, etc.
tr: ekranı tekrar boya -- istenmeyen görüntüleri kaldırmak için yararlıdır.

en: reset forward-direction
tr: ileriye yönelmeyi sıfırla.

en: reset...
tr: sıfırla...

en: resist being deleted
tr: silinmeye karşı dayanıklı

en: resist being picked up
tr: Seçilmeye dirensin.

en: resize
tr: tekrar biçimlendirmek

en: resize
tr: yeniden boyutlandırmak

en: resize to fit
tr: uydurmak için yeniden boyutlandır.

en: restore base graphic
tr: ana grafiği düzenle

en: restore display (r)
tr: görüntüyü tekrar yerleştir (r).

en: restore original aspect ratio
tr: orijinal açı oranını tekrar düzenle.

en: restore original color
tr: orijinal rengi geri yükle.

en: retrofit to event-theatre
tr: olay tiyatrosunu geri uyarla.

en: return to the most-recently-visited project
tr: en çok bakılan projeye geri dön.

en: reverse direction
tr: ters yön

en: reverse table cells
tr: ters tablo ünitesi

en: revert to saved copy
tr: kaydedilen haline dön.

en: revert to version...
tr: sürüme geri dön

en: rewind
tr: geri sar

en: right
tr: sağ

en: right flush
tr: sağ hiza

en: roman numerals
tr: roma rakamları

en: rotate
tr: döndürmek

en: rotate anticlockwise
tr: saat yönünün tersine çevir.

en: rotate clockwise
tr: saat yönünde çevir.

en: round corners
tr: yuvarlak köşeler

en: rubber band cells
tr: lastik bant ünitesi

en: save
tr: kaydet

en: save and quit
tr: kaydet ve çık.

en: save as new version
tr: yeni versiyon olarak kaydet.

en: save as resource
tr: kaynak olarak kaydet.

en: save as...
tr: ... farklı kaydet.

en: save for future revert
tr: ileride olabilecek değişiklikler için kaydet.

en: save morph as prototype
tr: morfu prototip olarak kaydet.

en: save morph in file
tr: morfu bir dosyaya kaydet.

en: save on server (also makes a local copy)
tr: sunucuya kaydet ( yerel bir kopya da yapar).

en: save project on file...
tr: projeyi dosyaya kaydet...

en: save project on local file only
tr: projeyi sadece yerel dosyada sakla.

en: save space by removing all the undo information remembered in all projects.
tr: Tüm projelerde kullanılan geri al bilgilerini silerek bellek aç.

en: save the current image on disk, and quit out of Squeak.
tr: şu anki imajı diske kaydet ve Squeak'tan çık.

en: save the current version of the image on disk
tr: resmin şu anki versiyonunu diske kaydet.

en: save the current version of the image on disk under a new name.
tr: imajın şu anki versiyonunu yeni bir isimle diske kaydet.

en: save this project on a file
tr: bu projeyi bir dosyaya kaydet.

en: save to a different server
tr: başka bir sunucuya kaydet.

en: save world as morph file
tr: sahneyi morf dosyası olarak kaydet

en: screen
tr: ekran

en: script
tr: betik-

en: scroll bar on left
tr: soldaki kaydırma çubuğu

en: scroll bar on right
tr: sağdaki kaydırma çubuğu

en: see if server version is more recent
tr: sunucu versiyonunun daha yeni olup olmadığına bak.

en: see if server version is more recent...
tr: Sunucu versiyonunun daha güncel olup olmadığını denetle.

en: send contents back to donor
tr: içerikleri vericiye geri yolla.

en: send to back
tr: geri gönder.

en: send top window to back (\)
tr: üst pencereyi arkaya gönder (\).

en: set X range
tr: X sırasını kur.

en: set Y range
tr: Y sırasını kur.

en: set as background
tr: arka plan olarak belirle

en: set author initials...
tr: yazar başharflerini gir...

en: set balloon help
tr: balon yardımını kur.

en: set baseline
tr: ana hatları oluştur.

en: set color
tr: renk belirle.

en: set desktop color...
tr: masaüstü rengini belirle...

en: set display depth...
tr: görüntüleme derinliğini belirle...

en: set gradient color...
tr: geçişleme rengini belirle...

en: set language...
tr: dil belirle...

en: set mouseDown selector...
tr: mouseAşağı seçicisini belirle...

en: set mouseMove selector...
tr: mouseHareket seçicisini belirle...

en: set mouseUp selector...
tr: mouseYukarı seçicisini belirle...

en: set page sound
tr: sayfa sesi ekle

en: set page visual
tr: sayfa görüntüsü ekle

en: set real joystick number (now {1})
tr: gerçek joystick sayısını gir (şimdi {1}).

en: set rotation center
tr: dönüş merkezi belirle.

en: set rotation style
tr: dönüş biçimi belirle.

en: set target
tr: hedefi belirle

en: set target...
tr: hedef belirle...

en: set variable name...
tr: değişken isimi ata...

en: shadow color...
tr: gölge rengi...

en: shadow offset...
tr: Gölge kayması...

en: show actions
tr: hareketleri göster.

en: show application view
tr: uygulama görünümünü göster.

en: show background objects
tr: arka plan nesnelerini göster.

en: show caption
tr: başlık göster.

en: show cipher help
tr: şifre yardımını göster.

en: show cipher hints
tr: şifre ipuçlarını göster.

en: show crostic errors
tr: crostic hataları göster.

en: show crostic help
tr: crostic yardımı göster.

en: show crostic hints
tr: crostic ipuçlarını göster.

en: show designations
tr: gösterimleri göster.

en: show errors
tr: hataları göster.

en: show factory view
tr: üretim görünümünü göster.

en: show final picture
tr: son halini göster.

en: show foreground objects
tr: ön plan nesnelerini göster.

en: show handles
tr: işaretçileri göster

en: show help
tr: yardımı göster.

en: show hints
tr: ipuçlarını göster.

en: show initial picture
tr: ilk halini göster.

en: show project hierarchy
tr: proje sıralamasını göster.

en: show shadow
tr: gölgeyi göster.

en: show this theatre's script in a piano-roll-like format for visualizaitoin and editing.
tr: Gözünde canlandırma ve düzenleme için bu sahnenin betiğini piyano-bant sarımı benzeri formatta göster.

en: show thumbnails
tr: tırnak işaretlerini göster.

en: show whole world view
tr: tüm sahne görünümünü göster.

en: show-source menu
tr: kaynak gösterilen menü

en: show/hide voice controls
tr: ses kontrollerini göster/sakla.

en: shows selected color
tr: seçilen renkleri gösterir.

en: shrink event tape
tr: olay bant kaydını küçült.

en: simple change sorter
tr: basit değişiklik düzenleyici

en: smooth image
tr: düz resim

en: solid fill
tr: aralıksız doldurma

en: space left
tr: kalan boşluk

en: specify dashed line
tr: çizgili çizgiyi belirt.

en: square root of the argument
tr: argümanın karekökü

en: stagger: new windows positioned so you can see a portion of each one.
                    tile: new windows positioned so that they do not overlap others, if possible.
tr: Basamaklama: Yeni pencereler her birinin bir kısmını örtecek şekilde yerleştirilsin. 
    Döşeme: Yeni pencereler üst üste gelmeyecek şekilde yerleştirilsin.

en: standard arrows
tr: standart oklar

en: standard graphics library
tr: standart grafik kitaplığı

en: start MessageTally
tr: mesaj sayacını başlat.

en: start drawing again
tr: çizime yeniden başla.

en: start stepping again
tr: yürümeye tekrar başla.

en: start/browse MessageTally
tr: mesaj sayacı taraması başlat.

en: startDrag
tr: sürüklemeye başla.

en: stay up
tr: uyanık kal

en: stop playing
tr: oynatmayı durur

en: struck out
tr: üstü çizli

en: submorphs...
tr: alt morflar...

en: summary of keyboard shortcuts.
tr: klavye kısa yolları özeti.

en: summary of names and sizes of available fonts.
tr: var olan yazı tiplerinin adları ve boyut özetleri.

en: supply initials to be used to identify the author of code and other content.
tr: kod ve diğer içeriklerin yazarını tespit etmek için baş harflerini belirt.

en: system fonts...
tr: sistem fontları...

en: table layout
tr: tablo anahatları

en: telemorphic...
tr: telemorfik...

en: text anchor
tr: metin sabitleyici

en: text auto fit
tr: yazı otomatik uyumu

en: text color...
tr: yazı rengi...

en: text highlight color...
tr: metin vurgu rengi...

en: text margins...
tr: metin kenar boşlukları...

en: text properties...
tr: metin özellikleri...

en: text wrap to bounds
tr: yazının sınırlara sıkıştırılması

en: textual view
tr: metinsel görünüm

en: the argument multiplied by itself
tr: kendisiyle çarpılan argüman

en: the argument times itself, times itself again
tr: argüman çarpı kendisi, çarpı kendisi tekrar

en: the integer closest to the argument.
tr: Argümana en yakın tamsayı.

en: the integer nearest to the argument toward zero
tr: argümana en yakın sıfıra doğru tamsayı

en: the negative of the argument
tr: argümanın negatif değeri

en: the number of degrees equivalent to the argument which is assumed to be expressed in radians
tr: radyan cinsinden açıklanan argümanın derece cinsinden değerleri

en: the number of radians equivalent to the argument, which is expressed in degrees.
tr: Derece cinsinden açıklanan argümanın radyan cinsinden değeri.

en: the product of all the whole numbers between 1 and the argument
tr: 1 ve argüman arasındaki tüm tam sayıların çarpımı

en: there are no scripted players
tr: Betikli oynatıcı yoktur.

en: there are no scripts in this project!
tr: bu projede yazılı metin yok!

en: this already *was* your baseGraphic
tr: zaten ana grafikte var

en: tile browser
tr: karo tarayıcı

en: tile representing this object
tr: Bu nesneyi temsil edecek bir karo yap

en: top
tr: üst

en: top left
tr: sol üst

en: top right
tr: sağ üst

en: track real joystick
tr: gerçek joystick'i izle.

en: transcript (t)
tr: ikinci belge (t)

en: translatable
tr: çevrilebilir

en: translations...
tr: çeviriler...

en: trignometric sine, argument in degrees
tr: trigonometrik sinüs, derece cinsinden

en: trigonometric cosine, argument in degrees
tr: trigonometrik kosinüs, derece cinsinden

en: trigonometric cosine, argument in radians
tr: trigonometrik kosinüs, radyan cinsinden

en: trigonometric sine, argument in radians
tr: trigonometrik sinüs, radyan cinsinden

en: trigonometric tangent, argument in degrees
tr: trigonometrik tanjant, derece cinsinden

en: trigonometric tangent, argument in radians
tr: trigonometrik tanjant, radyan cinsinden

en: turn off smoothing
tr: yumuşatmayı kapat

en: turn on smoothing
tr: yumuşatmayı aç

en: turning sound off will completely disable Squeak's use of sound.
tr: Buradaki sesi kapatmak Squeak'ın ses kullanımını tamamen etkisiz hale getirir.

en: underlined
tr: altı çizili

en: undo (z)
tr: geri al (z)

en: unlock "{1}"
tr: "{1} kilitsiz

en: unlock all contents
tr: tüm içeriklerin kilidini aç.

en: unlock...
tr: kilit aç...

en: unrecognized image file format
tr: tanımlanmayan resim dosyası formatı

en: update code from server
tr: kodu sunucudan güncelle.

en: update continuously
tr: devamlı olarak güncellenmek

en: update cursor
tr: imleci güncelle.

en: update from resource
tr: kaynaktan güncelle.

en: update only at end
tr: sadece sonda güncellenmek

en: update scrollbar
tr: kaydırma çubuğunu güncelle.

en: url of a place to store this object.
    Must begin with file:// or ftp://
tr: bu nesnenin yerleştirileceği yerin url'si.
    file:// veya ftp:// ile başlamak zorundadır.

en: use default gray look
tr: geçerli gri görünümü kullan.

en: use default green look
tr: geçerli yeşil görünümü kullan.

en: use gridding
tr: bölme kullan.

en: use texture background
tr: metinsel arka planı kullan.

en: useful expressions
tr: yararlı anlatımlar

en: vertical resizing
tr: düşey tekrar biçimlendirme

en: view and change various options.
tr: değişik seçenekleri göster ve değiştir.

en: view the global repository called ImageImports; you can easily import external graphics into ImageImports via the FileList
tr: resim içerikeri denen büyük havuzu göster; dış grafikleri dosya listesi yardımıyla kolayca resim içeriklerine ekleyebilirsin.

en: viewer
tr: gösterici

en: viewer for Morph
tr: morf için gösterici

en: viewer for Player
tr: oynatıcı için gösterici

en: vm statistics
tr: sanal bellek istatistikleri

en: when "locked", I am inert to all user interactions
tr: kilitlendiğinde, tüm kullanıcı paylaşımlarına hareketsiz kalırım.

en: whether I am open to having objects dropped into me
tr: İçime bırakılan nesneleri almaya hazır olup olmadığım

en: whether I should be reistant to easy deletion via the pink X handle
tr: pembe x tuşuyla kolay silinmeye karşı dirençli olup olmamam gerektiği

en: whether I should be resistant to a drag done by mousing down on me
tr: mouse'u üzerimde aşağı kaydırmayla sürüklenmeye karşı dirençli olup olmamam gerektiği

en: whether direction handles are shown with the halo
tr: yön tuşlarının halo'yla birlikte gösterilip gösterilmediği

en: whether my corners should be rounded
tr: köşelerimin yuvarlak olup olmaması gerektiği

en: whether the parts of objects within me that are outside my bounds should be masked.
tr: Benimle yapışık olan nesnelerin dışımda kalan parçalarının maskelenip maskelenmediği.

en: whilePressed
tr: basılı olduğunda

en: window color...
tr: pencere rengi...

en: window colors...
tr: pencere renkleri...

en: window menu
tr: pencere menüsü

en: windows
tr: pencereler

en: windows...
tr: pencereler...

en: workspace (k)
tr: çalışma alanı (k)

en: world
tr: Sahne

en: world menu help
tr: sahne menü yardımı

en: world scale and clip...
tr: sahne ölçeği ve kırpma...

en: wrap centering
tr: sarma merkezi

en: wrap direction
tr: sarma yönü

en: write the world into a postscript file
tr: sahneyi dipnot dosyasına yaz.

en: yes - delete icon and delete the project
tr: evet - ikonu sil ve projeyi de sil.

en: yes, abandon this Event Theatre
tr: evet, bu olay tiyatrosunu bırak.
