eToys - en to si translation catalogue (728 entries)

en:  Basic
si:  මූලික

en:  objects vanished in this process.
si: මෙම  ක්‍රියාවලිය තුළ නොපෙනී යන වස්තුන්

en:  seconds
si: තත්පර

en: *I have too many submorphs*
si: *මට බොහෝ උපමෝෆයන් ඇත*

en: *Please add a screen morph*
si: *කරුණාකර තිරයට මෝෆය එක් කරන්න*

en: *Please add a source morph*
si: *කරුණාකර මූලාශ්‍ර මෝෆය එක් කරන්න*

en: .bo size mismatch.  Please tell Ted what you just did to this book.
si: .bo ප්‍රමාණය නොගැලපේ.  ඔබ මේ පොතට කල දෙය Ted ට කියන්න.

en: < PREV
si: < පෙර

en: A  data field which will have a different value on every card of the background
si: විවිධ වටිනාකම් සහිත සෑම කාඩ් පතකම පසුබිමෙහි දත්ත ක්ෂේත්‍රයක් පවතියි

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
si: පිරික්සකය පද්ධතිය තුළ ඇති සියලු කේත සහ පංති නැරඹීමට ඉඩ සාදන උපකරණයකි

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and FTP servers.
si: ගොනු ලෑයිස්තුව  ගොනු සහ මෙහෙයුම් පිරික්සීමට ඈති උපකරණයක්.

en: A Player for MPEG movies
si: ක්‍රීඩකයා සඳහා MPEG චලන චිත්‍ර

en: A Process Browser shows you all the running processes
si: ධාවනය වන සියලුම සිද්ධින් දක්වන සැකසුම් බ්‍රවුසරයක්

en: A Scriptable button
si: පිටපත් බොත්තමක්

en: A Transcript is a window usable for logging and debugging; browse references to #Transcript for examples of how to write to it.
si: කවුළුවකට ලොග්වීමට සහ දෝෂ සෙවිමට ප්‍රයෝජනවත් වන පිටපතක්; සමුද්දේශ ගවේශණයට # පිටපත සඳහා එය ලියන්නේ කෙසේදැයි උදාහරණ

en: A Workspace is a simple window for editing text.  You can later save the contents to a file if you desire.
si: පෙළ සංස්කරණ සඳහා ඉඩක් සහිත සරල කවුළුවක්. ඔබගේ අභිමතය පරිදි අන්තර්ගතය පසුව ගොනුවක සුරැකිය හැකිය.

en: A button that takes the user to the next card in the stack
si: භාවිත කරන්නාට ඊළඟ රාක්කය වෙත ගෙන යාම සඳහා බොත්තමක්

en: A button that takes the user to the previous card in the stack
si: භාවිත කරන්නාට කලින් රාක්කය වෙත ගෙන යාම සඳහා බොත්තමක්

en: A button that takes you to the next page
si: ඔබව ඊලඟ පිටුවට ‍ගෙනයන බොත්තමක්

en: A button that takes you to the previous page
si: ඔබව පෙර පිටුවට ගෙනයන බොත්තමක්

en: A button to use with tile scripting; its script will be a method of its containing playfield
si: ටයිල් පෙළ සමඟ භාවිත කිරීමට බොත්තමක්; එම පෙළෙහි  එහි  ධාවන තීරු ඇතුළත් ක්‍රමයක් තිබිය හැක

en: A button which, when clicked, takes the reader to the next page of a book
si: බොත්තම, ක්ලික් කල විට, කියවන්නා පොතේ ඊලග පිටුවට ගෙනයයි

en: A button which, when clicked, takes the reader to the previous page of a book
si: බොත්තම, ක්ලික් කල විට, කියවන්නා පොතේ පෙර පිටුවට ගෙනයයි

en: A button whose script will be a method of the background Player
si:  පිටපත පසුබිම් වාදකයා ගේ ක්‍රමයටදැයි දක්වන බොත්තම

en: A circle that flashes
si: බබළන වෘත්තයක්

en: A confined place for drawing and scripting, with its own private stop/step/go buttons.
si: චිත්‍ර ඇඳීම සහ පිටපත් කරණය සඳහා සීමා වූ පෙදෙසක්, ඊටම පුද්ගලිකව අදාළ නවතන්න/පියවර/යන්න බොත්තම් සමඟ.

en: A confined place for drawing and scripting. with its own private stop/step/go buttons.
si: ඇඳීමට සහ පිටපත්කරණයට සීමිත ඉඩක්. ඒවාට අයත් පුද්ගලික නැවතුම/පියවර/යාම බොත්තම් සහිතව

en: A curve
si: වක්‍රයක්

en: A curved line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the points.
si: ඊ හිසක් සහිත වක්‍රාකාර රේඛාවකි.ලක්ෂ්‍යය එහා මෙහා කිරීමට හසුරුවන ලබා ගැනීමට shift යතුර සමග ක්ලික් කරන්න.

en: A device for making sound recordings.
si: හඬ පටිගත කිරීම සඳහා උපකරණයක්.

en: A digital clock
si: ඩිජිටල් ඔරලෝසුවක්

en: A flap housing the paint palette.  Click on the closed tab to make make a new painting
si: ෆ්ලැප් නිවෙස්නාව පින්තාරු කිරීමේ වර්ණ ඵලකය. නව පින්තාරු කිරීමකට වැසීමේ ටැබය මත ක්ලික් කරන්න

en: A flap providing documentation, tutorials, and other help
si: ෆ්ලැප් ප්‍රතිපාදක ප්‍රලේඛනය, ඉගැන්වීම් , සහ වෙනත් උදව්

en: A graph of numbers, normalized so the full range of values just fits my height.  I support a movable cursor that can be dragged with the mouse.
si: ප්‍රස්තාරයෙහි මුලු ඉලක්කම් පරාසය , මගේ උසට සරිලන  අගයයන් ලෙස  සාමාන්‍යකරණය කරන්න. මම මවුසයෙන් ඇදිය හැකි චලනය වන කර්සරයක් ලෙස උපකාරි වේ.

en: A joystick-like control
si: පාලකයක් වැනි ජොයිස්ටිකයක්

en: A line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the ends.
si: ඊහිසක් සහිත රේඛාවකි.හසුරුවන ලබාගෙන  අන්ත වෙනස් කිරීමට shift යතුර සමග ක්ලික් කරන්න.

en: A magnifying glass
si: අන්වීක්ෂයක්

en: A magnifying glass that also shows Morphs in the Hand and displays the Hand position.
si: අතැති මෝෆයන් සහ අතෙහි ස්ථානය පෙන්වන්න අනුමැතිය ඇති විශාලක කාචයක්

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
si: ඉතා මෑතකදී-යොමුකරලද ක්‍රමවේද සහිත පථ සඳහා පණිවුඩ බ්‍රවුසරයක්

en: A multi-card data base
si: බහු පත්‍රිකා දත්ත සමුදායක්

en: A multi-paged structure
si: බහු-පිටු ගතකළ ව්‍යුහයක්

en: A non-editable picture of something
si: කිසිදු සංස්කරණයක් නොකළ පින්තූරයක්

en: A piano keyboard
si: පියානෝ යතුරු පුවරුවක්

en: A piece of text that will occur on every card of the background
si: සියලුම පත්‍රිකා පසුබිමෙහි පෙළ කොටසක් දක්නට ඇත

en: A place for assembling parts or for staging animations
si: කොටස් එකතු කිරීමට හෝ සජීවකරණයන් ඉදිරිපත් කිරීමට ස්ථානයක්

en: A place for storing alternative pictures in an animation, ec.
si: සජීව විකල්ප පින්තූර තැන්පත් කිරීම සදහා ස්ථානයක්.

en: A place for storing alternative pictures in an animation, etc.
si: සජීවකරණයකින් තෝරාගත් පින්තූර තැන්පත් කිරීම සදහා ස්ථා‍නයක් සහ වෙනත්.

en: A place to obtain many kinds of objects
si: විවිධ වස්තූන් වර්ග ලබා ගැනීමට ස්ථානයක්

en: A place to present annotated content
si: විස්තරාත්මක පටුන දක්වන ප්‍රදේශයක්

en: A quick way to get browsers, change sorters, file lists, etc.
si: බ්‍රව්සර,තෝරන්නා මාරුවීම,ගොනු ලයිස්තු, වැනිදැ ලබා ගැනීමට ක්ෂණික ක්‍රමය

en: A raw piece of text which you can edit into anything you want
si: ඔබට අවශ්‍ය ලෙස සකසා ගත හැකි අමු පෙළ කොටස

en: A readout that allows you to monitor the frame rate of your system
si: ඔබගේ මොනිටර් රාමුවෙහි ප්‍රමාණයට අනුව කියවීමක් ඔබගේ පද්ධතිය අනුමත කරයි

en: A rectangle
si: ඍජුකෝණාස්‍රයක්

en: A rectangle with a diagonal gradient
si: විකර්ණ අනුක්‍රමණයක් සහිත ඍජුකෝණාස්‍රයක්

en: A rectangle with a horizontal gradient
si: තිරස් අනුක්‍රමණයක් සහිත ඍජුකෝණාස්‍රයක්

en: A rectangle with rounded corners
si: වටකුරු මුළු සහිත ඍජුකෝණාස්‍රයක්

en: A round magnifying glass
si: රවුම් විශාලක කාචයක්

en: A scriptable control that allows you to choose a numeric value by dragging a knob.
si: පිටපත් පාලකයක්, නොබයක් ඇදීමෙන් සංඛ්‍යත්මක අගයක් තෝරා ගැනීමට ඔබට ඉඩ සලසයි.

en: A scrollable, editable body of text
si: සැකසිය හැකි, සංස්කරණය කළ හැකි පද මාලාව

en: A scrolling data field which will have a different value on every card of the background
si: සෑම කාඩ් පතකම පසු බිමෙහි විවිධ අගයන් සහිත අනුචලන දත්ත ‍ක්ෂේත්‍රයක්

en: A separate tab for each letter of the alphabet
si: හෝඩියේ සෑම අක්ෂරයකටම වෙන්වු ටැබයක්

en: A simple digital clock
si: සරල ඩිජිටල් ඔරලෝසුවක්

en: A slider for showing and setting numeric values.
si: අංකිත අගයන් පෙන්වීම සහ සැකසීමට ස්ලයිඩයක්

en: A smooth wiggly curve, or a curved solid.  Shift-click to get handles and move the points.  Using the halo menu, can be coverted into a polygon, and can be made "open" rather than closed.
si: පණුවෙකු මෙන් දඟලන සුමට කවය හෝ ස්ථිර කවය _ ෂිෆ්ට් ක්ලික් කර අත් ලබාගෙන ලක්ෂ්‍යයන් ඒහා මෙහා ගෙන යන්න._ හලෝ මෙනුව භාවිත කරන්න, බහුඅශ්‍රයක් බවට හැරවිය හැක, විවෘත කරන්න මෙන්ම වසා දමන්න සැකසිය හැකිය.

en: A source for single-letter objects
si: සරල-ලේඛන වස්තුන්ට මූලාශ්‍රයක්

en: A star
si: තරුවක්

en: A storyboard authoring tool
si: කතා පුවරු ලේඛක මෙවලම්

en: A straight-sided figure with any number of sides
si: ඍජු-පැති රූපයක ඕනෑම පැති සංඛ්‍යාවක්

en: A structure with tabs
si: ටැබ් සමග ආකෘතියක්

en: A symmetrical polygon in the shape of a star
si: තරුවක හැඩය ගත් සමමිතික බහු අශ්‍රයක්

en: A text field with a rounded shadowed border, with a fancy font.
si: අලංකාර අකුරු වලින් යුතු වටකුරු සෙවනැලි බෝඩරයක් සහිත පෙළ ක්ෂේත්‍රයක්

en: A text field with border
si: දාරයක් සහිත පෙළ ක්ෂේත්‍රය

en: A three-sided polygon.
si: පැති තුනක් සහිත බහු අස්‍රය.

en: A tile that will produce a random number in a given range
si: දෙන ලද පරාසයක් තුළ අහඹු සංඛ්‍යාවක් නිපදවිය හැකි කොටුවක්.

en: A tool for discarding objects
si: වස්තූන් බැහැර කිරීම සඳහා මෙවලමක්

en: A tool for discovering methods by providing sample values for arguments and results
si: නියැදි වටිනාකම් සපයන තර්ක සහ ප්‍රතිපල සඳහා ක්‍රමවේද එළිදරව් කර ගැනීමට මෙවලමක්

en: A tool for finding, viewing, and editing all methods whose names contain a given character sequence.
si: සෙවීමට දර්ශනය කිරීමට සහ සංස්කරණය කිරීමට අදාළ සියලු ක්‍රමෙවේද  සහිත නම් අඩංගු දෙනු ලබන අනු ලකුණු පිළිවෙල සඳහා මෙවලමක්

en: A tool listing all the scripted objects in the project.
si: ව්‍යාපෘතියෙහි සියලුම පිටපත් කළ වස්තූන්ට සවන්දීම සඳහා මෙවලමක්.

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
si: සියලුම වෙනස්වීම් එක වෙනස්වීම් කණ්ඩයක් තුළ නැරඹීමට සහ වෙනස් කිරීමට ඉඩ දෙන උපකරණයක්

en: A tool that lets you browse the catalog of available objects
si: තිබෙන වස්තූන්ගේ නාමාවලිය ගවේෂණයට ඔබට ඉඩ සලසන මෙවලමක්

en: A tool that lets you browse the catalog of objects
si: වස්තූන් නාමාවලියක් ගවේශනය කිරීම සඳහා මෙවලමක්

en: A tool that lets you control all the running scripts in your world
si: ඔබගේ සි‍යලු වැඩකරන පිටපත් ඔබට පාලනය කිරිමට ඉඩ දෙන මෙවලමක්

en: A tool that lets you navigate through a thread of projects.
si: ඔඛට ව්‍යාපෘති ඇමුණුමක් හරහා යාත්‍රාකිරීමට ඉඩ දෙන මෙවලමක්.

en: A tool that lets you see and control all the running scripts in your project
si: ඔබගේ ව්‍යාපෘතියේ වැඩකරන සි‍යළු පිටපත් බැලිමට සහ පාලනයට ඉඩ දෙන මෙවලමක්

en: A translucent, borderless rectangle of a standard size, delivered in a predictable sequence of pastel colors
si: ආලෝකය විනිවිද වැටෙන, බෝඩරය රහිත සම්මත ප්‍රමාණයේ ඍජුකෝණාස්‍රයක්,  අනාවැකි කියහැකි පිළිවෙළකට යවනු ලබන පැස්ටල් වර්ණ

en: A variety of controls and media tools
si: පාලකයන් සහ මාධ්‍ය මෙවලම්වල විවිධත්වය

en: A workbench for seing and editing wave forms
si: තරංග ආකාර සැකසුම් හා සංස්කරණය කිරීම සඳහා කාර්ය මේසයක්

en: Accept the changes made here as the new page-order for this book
si: මේ පොත සඳහා නව පිටු පිළිවෙළ ලෙස මෙහි සිදුකරන ලද වෙනස්කම් පිළිගන්න

en: Add a new page after this one
si: මෙයට පසු අළුත් පිටුවක් එකතු කරන්න

en: Add column break
si: තීරු නැවතුම එක්කරන්න

en: All Scripts
si: සියළු පිටපත්

en: Allows you to control numerous options
si: බොහෝ විකල්ප පාලනයට ඔබට අවසර ඇත

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
si: බ්‍රවුසරයේ අනුසටහන් තලයෙහි විශේෂිත අනු සටහන් ආදිය දැක්වීමට ඔබට අවසර ලැබේ

en: Alphabet
si: අකාරාදිය

en: An ellipse or circle
si: ඉලිප්සයක් හෝ රවුමක්

en: An indicator of how fast your system is running
si: පද්ධතිය කොතරම් වේගයෙන් ධාවනය වන්නේද දක්වන දර්ශකයක්

en: An object that presents the things within it in a column
si: ඉදිරිපත් කරන දෑ තීරයට අන්තර්ගත වී ඇති වස්තුවක්

en: An object that presents the things within it in a row
si: ඉදිරිපත් කරන දෑ පේළියට අන්තර්ගත වී ඇති වස්තුවක්

en: Annotations
si: අනු සටහන්

en: Are you certain that you
    want to delete this page and
    everything that is on it?
si: ඔබට ඇත්තටම මෙම පිටුව හා එහි සියලුම දෑ ඉවත් කිරීමට උවමනාද?

en: Are you sure you want to quit Etoys?
si: ස්ථිර ලෙසම ඔබට ඊටෝයිස් වලින් ඉවත්වීමට අවශ්‍යද?

en: Arrow
si: ඊතලය

en: Atoms, mate
si: පරමානු සහකරු

en: Background Field
si: පසුබිම් ‍ක්ෂේත්‍රය

en: Background Label
si: පසුබිම් ලේබලය

en: Basic
si: මූලික

en: Book
si: පොත

en: Book may be open in some other project
si: වෙනත් සමහර ව්‍යාපෘති සදහා මේ පොත  විවෘතයි

en: Bookmark
si: පොත් යොමුව

en: Bouncing Atoms
si: (දඟර පරමානු )පරමානු උඩපැනීම

en: BouncingAtoms
si: පරමානු උඩපැනීම (දඟර පරමානු)

en: Browser
si: පිරික්සකය (බ්‍රවුසරය)

en: Browser Reentry
si: ගවේශකය නැවත ඇතුල් කරන්න

en: Building icons
si: ගොඩනැගිමේ ලාංඡන

en: Button
si: බොත්තම

en: ButtonDown?
si: බොත්තම පහළට වැටී ඇත්ද?

en: ButtonUp?
si: බොත්තම ඉහළට?

en: Buttons to run, stop, or single-step scripts
si: පිටපත් දුවන්නට, නවතන්නට, හෝ තනි පියවර නගන්නට වූ බොත්තම්

en: CAUTION! This will destroy all the shared
    flaps, so that they will not be present in 
    *any* project.  If, later, you want them
    back, you will have to reenable them, from
    this same menu, whereupon the standard
    default set of shared flaps will be created.
    Do you really want to go ahead and clobber
    all shared flaps at this time?
si: අවවාදයයි: බෙදා ගැනීම මෙමගින් විනාශ විය හැක
    පියන්, ඉදිරිපත් නොවිය හැක
    *කුමන* හෝ ව්‍යාපෘතියක්. ඔබට ඒවා පසුව අවශ්‍ය වූවොත්
    ආපස්සට,ඔබට ඒවා නැවත පිහිටුවා ගැනීමෙන්
    මේ හා සමාන මෙනුව, කිසියම් ආකාරයක ප්‍රමිතියට
    බෙදාගන්නා පියන් (flaps) පුරුදු ආකාරයට නිර්මා‍නය කල හැක
    ඇත්තෙන්ම ඔබට ඉදිරියට ගොස් කුරුටුගාන්න අවශ්‍යද?
    මේ මොහොතේ බෙදාගත් සියලුම පියන් (flaps)?

en: CLEAR
si: පිරිසිදු කරන්න

en: Can only load a single morph
    into an mvc project via this mechanism.
si: මෙම සැකැස්ම මගින් mvc ව්‍යාපෘතියකට තනි morph කෙනෙකු ප්‍රවේශනය කිරීමට පමණයි හැකියාව තිබෙන්නේ

en: Cancel
si: අත් හරින්න

en: Caption for this button?
si: මෙම බොත්තමේ නාමය කූමක්ද?

en: Caution -- this is permanent!  Do
    you really want to do this?
si: අවවවාදයයි -- මෙය ස්ථිරයි!  ඔබට
    මෙය කිරීමට අවශ්‍යමද?

en: Caution -- this would permanently
    remove this flap, so it would no longer be
    available in this or any other project.
    Do you really want to this?
si: අවවාදයයි -- මෙය ස්ථිරවම
    ෆ්ලැපය ඉවත් කරයි, එම නිසා එය තවදුරටත්
    මෙහි හෝ වෙනත් ව්‍යාපෘතියක නොපවතිනු ඇත.
    ඔබට මෙය කිරීමට අවශ්‍යමද?

en: Change Set
si: කොටස වෙනස් කරන්න.

en: Change Sorter
si: තෝරනය වෙනස් කරන්න.

en: Check the Squeak server for any new code updates, and load any that are found.
si: නව කේත යාවත්කාලීන කිරීම සඳහා සිහින් හඬ නගන (Squeak) සේවාදායකයා පරීක්ෂා කරන්න, සහ හමුවන දෑ ප්‍රවේශනය කරන්න.

en: Choose a color to assign as the background color for all of this book's pages
si: මෙම පොත් සියල්ලෙහි පසුබිම් වර්ණය සඳහා වර්ණයක් ‍තෝරන්න

en: Choose a flap to destroy, from a pop-up list that will be presented
si: දර්ශනයවන ක්ෂණික ලැයිස්තුවෙක්, උපුටා දැමීමට ප්ලැපයක් තේරන්න

en: Choose a font and style
si: අකුරු සහ විලාසය තෝරන්න

en: Choose a sound
    (it is now
si: ශබ්දයක් තෝරන්න
    (එය දැන්

en: Choose a super swiki:
si: අනර්ඝතම swiki යක් තෝරන්න:

en: Choose an effect
    (it is now {1})
si: ඵලයක් තෝරන්න
    (එය දැන් {1})

en: Choose magnification
    (currently {1})
si: විශාල කිරීමට තෝරන්න
    (දැනට  {1})

en: Choose one of the following conditions
si: පහත සඳහන් තත්ත්වයන්ගෙන් එකක් තෝරන්න

en: Choose orientation...
si: දිශානතිය තෝරන්න

en: Click here to choose your language.
si: ඔබගේ භාෂාව තේරීමට මෙතන ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to get a menu of options for this book.
si: මෙම පොත සඳහා විකල්ප ඇතුළත් මෙනුව ලබා ගැනීමට ‍මෙහි ක්ලික් කරන්න.

en: Click here to start or finish painting.
si: පින්තාරු කිරීම ආරම්භ කිරීමට මෙතැන ක්ලික් කරන්න

en: Clock
si: ඔරලෝසුව

en: Close
si: වසන්න

en: Close WaveEditor
si: තරංග සකසන්නා වසන්න

en: Codec
si: කේතයන්

en: Color only pertains to a flap tab when the 
    tab is textual or "solid".  This tab is
    currently graphical, so color-choice
    does not apply.
si: ටැබය පාඨ පිළිබඳ හෝ "ඝන" විට
    ෆ්ලැප් ටැබයකට පමණක් වර්ණය අදාලව පවතී.  මෙම‍
    ටැබය දැනට ප්‍රස්තාරිකයි, එනිසා වර්ණ-තේරීම
     නොයෙදේ.

en: Column
si: තීරුව

en: Create a new flap.  You can later make it into a shared flap is you wish.
si: නව ප්ලැපයක් නිමවන්න.   පසුව හවුල්ගත ප්ලැපයක් ඔබ කැමති අයුරින් නිමවිය හැකියි.

en: Create the default set of shared flaps used by successive versions of the Squeak development platform
si: අනුක්‍රමික අනුවාදයේ භාවිත වන ස්ක්වීක් සංවර්ධන වේදිකාවේ හවුල් ෆ්ලැප පෙරනිමි කට්ටලය සාදන්න

en: Curve
si: වක්‍රය

en: Curvy Arrow
si: වක්‍රාකාර ඊතලය

en: Define as jump end
si: පැනීම අග දී පැහැදිලි කරනවා

en: Define as jump start
si: පැනීම ආරම්භයේ දී පැහැදිලි කරනවා

en: Delete this page
si: ‍‍මෙම පිටුව මකන්න

en: Destroy all the shared flaps and disable their use in all projects.
si:  සියලු හවුල්ගත ප්ලැප් සහ එහි සියලු ව්‍යාපෘතින්හි බාධාවන් උපුටා දමන්න.

en: Destroy flap named...
si: ෆලැප් නම විනාශ කරන්න...

en: Destroy thread <{1}> ?
si: ඇමුණුම විනාශ කරන්න <{1}> ?

en: Digital Clock
si: ඩිජිටල් ඔරලෝසුව

en: Do you really want to throw away 
    what you just painted?
si: ඔබ දැන් පින්තාරු කළ දෙය ඉවත් කිරීමට
     ඇත්තටම ඔබට වුවමනාද?

en: Drag me sideways to
    rotate your
    picture.
si: ඔබගේ පින්තූරය
    වටේ කරකැවීමට
    මාව දෙපැත්තට අදින්න.

en: Drag me up and down to change
    the size
    of your picture.
si: ඔබගේ පින්තූරයේ
    ප්‍රමාණය වෙනස් කිරීමට
    මාව උඩට සහ පහළට අදින්න.

en: Drop this icon to grab a patch from the screen with a lasso.
si: මන්ද සහිත තිරයට මෙම නිරූපකය දමන්න.

en: Drop this icon to start painting a new object.
si: අලුත් වස්තුවක් පාටකිරීමට මෙම නිරූපකය ඉවත්කරන්න.

en: Drop this into an area to start making a fresh painting there
si: නව චිත්‍රයක් නිර්මාණය කිරීමට මෙය හිස් පෙදෙසකට දමන්න.

en: Each page will be a file on the server.  
    Do you want to page numbers be the names of the files? 
    or name each one yourself?
si: සෑම පිටුවක්ම සර්වරයේ ගොනුවක් වනු ඇත.  
    ඔබට පිටු අංක ගොනු නාම ලෙස තැබීමට අවශ්‍යද? 
    නැතිනම් ඔබ විසින්ම පිටු නම් කරනවාද?

en: Each time you obtain one of these pastel, translucent, borderless rectangles, it will be a different color from the previous time.
si: ඔබ අපේක්ෂිත කරණ සෑම කාලයක්ම මෙම පැස්ටල් වලින් එකක්,ආලෝකය විනිවිද වැටෙන, බෝඩරය රහිත ඍජුකෝණාස්‍ර, ඒවා පෙර කාලයෙන් ආ විවිධ වර්ණ විය හැකියි.

en: Ellipse
si: ඉලිප්සය

en: Empty!
si: හිස්!

en: Enter a new label for this button
si: මෙම බොත්තම සඳහා නව ලේබලයක් ඇතුල් කරන්න

en: Enter the new full-scale value...
si: නව පූර්ණ-පරිමාණ අගයට ප්‍රවේශ වන්න

en: Escape Browser
si: ගවේශකය මගහරින්න

en: Establish a sound-effect that should be used whenever there is a transition between any two pages of this book.
si: මෙම පොතේ පිටු දෙකක් අතර ස්ථාන මාරුවීමක් සිදුවන හැමවිටම ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි යම් නාදයක් පිහිටුවන්න.

en: Establish a visual -effect that should be used for all transitions between pages of this book
si: මෙම පොතේ පිටු අතර මාරුවීම් සිදුවන විට ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි චලන රටාවක් පිහිටුවන්න

en: Event Recorder
si: සිද්ධි පටිගතකරනය

en: FIND
si: සොයන්න

en: Fancy Text
si: අලංකාර අකුර

en: Fewer controls
si: සුළුතර පාලක

en: File List
si: ගොනු ලැයිස්තුව

en: File name? (".ps" will be added to end)
si: ගොනු නාමය? (".ps"අගට එකතු වේ)

en: Final page
si: අවසාන පිටුව

en: Finding possible loop points...
si: වියහැකි ලූප ලක්ෂ්‍ය සෙයා ගනිමින්

en: First page
si: පළමු පිටුව

en: First project in thread
si: මෙම ඇමිණුමෙහි පළමු ව්‍යාපෘතිය

en: Flap
si: ෆලැප්

en: Flap problem
si: ෆලැප් ගැටළුව

en: Flaps
si: ෆලැප්

en: Flaps are like drawers on the edge of the screen, which can be opened so that you can use what is inside them, and closed when you do not need them.  They have many possible uses, a few of which are illustrated by the default set of flaps you can get as described below.
    
     'Shared flaps' are available in every morphic project.  As you move from project to project, you will see these same shared flaps in each, though there are also options, on a project-by-project basis, to choose which of the shared flaps should be shown, and also momentarily to suppress the showing of all shared flaps.   
    
     To get started using flaps, bring up the desktop menu and choose 'flaps...', and make the menu stay up by choosing 'keep this menu up'.  If you see, in this flaps menu,  a list of flap names such as 'Squeak', 'Tools', etc., it means that shared flaps are already set up in your image.  If you do not see the list, you will instead see a menu item that invites you to 'install default shared flaps'; choose that, and new flaps will be created, and the flaps menu will change to reflect their presence.
    
     'Project flaps' are flaps that belong to a single morphic project.  You will see them when you are in that project, but not when you are in any other morphic project.
    
     If a flap is set up as a parts bin (such as the default Tools and Supplies flaps), you can use it to create new objects -- just open the flap, then find the object you want, and drag it out; when the cursor leaves the flap, the flap itself will snap closed, and you'll be left holding the new object -- just click to place it exactly where you want it.
    
     If a flap is *not* set up as a parts bin (such as the default 'Squeak' flap at the left edge of the screen) you can park objects there (this is an easy way to move objects from project to project) and you can place your own private controls there, etc.  Everything in the default 'Squeak' flap (and all the other default flaps, for that matter) is there only for illustrative purposes -- every user will want to fine-tune the flaps to suit his/her own style and needs.
    
     Each flap may be set up to appear on mouseover, dragover, both, or neither.  See the menu items described below for more about these and other options.
    
     You can open a closed flap by clicking on its tab, or by dragging the tab toward the center of the screen
    
     You can close an open flap by clicking on its tab or by dragging the tab back off the edge of the screen.
    
     Drag the tab of a flap to reposition the tab and to resize the flap itself.  Repositioning starts when you drag the cursor out of the original tab area.
    
     If flaps or their tabs seem wrongly positioned or lost, try issuing a restoreDisplay from the screen menu.
    
     The red-halo menu on a flap allows you to change the flap's properties.   For greatest ease of use, request 'keep this menu up' here -- that way, you can easily explore all the options in the menu.
    
     tab color...				Lets you change the color of the flap's tab.
     flap color...				Lets you change the color of the flap itself.
    
     use textual tab...		If the tab is not textual, makes it become textual.
     change tab wording...	If the tab is already textual, allows you to edit
    							its wording.
    
     use graphical tab...		If the tab is not graphical, makes it become
    							graphical.
     choose tab graphic...	If the tab is already graphical, allows you
    							to change the picture.
    
     use solid tab...			If the tab is not solid, makes it become solid, i.e.
    							appear as a solid band of color along the
    							entire length or width of the screen.
    
     parts-bin behavior		If set, then dragging an object from the flap
    							tears off a new copy of the object.
    
     dragover				If set, the flap opens on dragover and closes
    							again on drag-leave.
    
    
     mouseover				If set, the flap opens on mouseover and closes
    							again on mouse-leave. 
    
     cling to edge...			Governs which edge (left, right, top, bottom)
    							the flap adheres to.
    
     shared					If set, the same flap will be available in all projects; if not, the
    							flap will will occur only in one project.
    
     destroy this flap		Deletes the flap.
    
     To define a new flap, use 'make a new flap', found in the 'flaps' menu.
    
     To reinstate the default system flaps, you can use 'destroy all shared flaps' from the 'flaps' menu, and once they are destroyed, choose 'install default shared flaps'.
    
     To add, delete, or edit things on a given flap, it is often wise first to suspend the flap's mouse-over and drag-over sensitivity, so it won't keep disappearing on you while you're trying to work with it.
    
     Besides the three standard flaps delivered with the default system, there are two other flaps readily available on demand from the 'flaps' menu -- one is called 'Stack Tools', which provides some tools useful for building stack-like content, the other is called 'Painting', which provides a quick way to make a new painting.  Simply clicking on the appropriate checkbox in the 'flaps' menu will toggle the corresponding flap between being visible and not being visible in the project.
si: පියන් (Flaps)තිරය කෙළවර සිටින අණ දෙන්නන් වැනිය. ඒවා විවීත කිරීමෙන් ඇතුලත ඇති දෑ ප‍්‍රයෝජනයට ගත හැකි අතර අනවශ්‍ය විටදී වසා තැබිය හැක. ඒවායින් ගතහැකි ප්‍රයෝජන රාශියකි. ඉන් සමහරක් පහතින් දැක්වේ.'බෙදාගන්නා පියන්' ('Shared flaps')සෑම රූප(මෝෆ) ව්‍යාපෘතියකම ඇත. ඔබ ව්‍යාපෘතියෙන් ව්‍යාපෘතියට ගමන් කරන විට, ඒ සෑම අවස්ථාවකම මේ හා සමාන බෙදාගන්නා පියන්(Shared flaps) ඔබට දැකිය හැකි වන සේම ව්‍යාපෘතියෙන් ව්‍යපෘතියට විකල්පද ඇත. දක්වනු ලබන බෙදාගන්නා පියන්(Shared flaps) කුමක් තෝරා ගත යුතුද, එමෙන්ම වහා විනාශවී සැඟව ගන්නා බෙදාගන්නා පියන්(Shared flaps) දක්වයි.     ආරම්භක භාවිත ෆ්ලැප්ස් ලබා ගැනීමට, ඩෙස්ක්ටොප් මෙනුව ගැනීම සහ ෆ්ලැප්ස්... තෝරන්න, සහ   තෝරාගන්නා ලද මෙනුව පවත්වා ගැනීම සඳහා මෙනුවක් සාදන්න.  ඔබ මෙම ෆ්ලැප්ස් මෙනුව දුටුවොත්,'Squeak' වැනි ෆ්ලැප් නාම ලැයිස්තුව, මෙවලම්, ආදිය..,  බෙදා ගන්නා ලද ෆ්ලැප් මේ වන විටත් ඔබගේ අනුරූපය සකසන බව එයින් අදහස් කරයි. ඔබ ලැයිස්තුව නොදුටුවොත්, එසැනින් 'බෙදාගන්නා ෆ්ලැප් පැහැර හැරීම පිහිටුවන්න' මෙනු අයිතම දකින්නට ඇරයුම්කරනු ඇත. එය තෝරන්න, සහ නව ෆ්ලැප් නිර්මානය කරන්න සහ ඒවා පවත්නා ප්‍රමාණය පරාවර්තනයට ෆ්ලැප් මෙනුව වෙනස් කරන්න.
    
    'ව්‍යාපෘති ෆ්ලැප්' තනි මෝෆ ව්‍යාපෘතින්ගෙන් පැවත එන්නකි. එම ව්‍යාපෘතියෙහිදී ඔබට ඒවා දැකිය හැක, නමුත් ශබ වෙනත් මෝෆ ව්‍යාපෘතියක සිටියදී නොහැක
    
    ෆ්ලැප් එකක් බඳුනනක කොටස් ලෙස සැකසුනහොත් (පවතින මෙවලම් සපයන ෆ්ලැප් සේ), ඔබට නව වස්තු නිර්මාණය කිරීමට එය යොදාගත හැකි වේ -- ක්ෂනිකව ෆ්ලැප් විවෘත කරන්න, එවිට ඔබට අවශ්‍ය වස්තුව සොයාගත හැකිවනු සහ එය පිටතට අදින්න; කර්සරය ෆ්ලැප් ඉවත්කල විට, ෆ්ලැප් එය විසින්ම ආසක්තිය චසාදම්නු ඇත. සහ නව වස්තුව රඟඟඳවා ගැනීම අත්හල හැක-- නියත වශයෙන්ම ඔබට අවශ්‍ය දෑ සඳහා අදාළ ස්ථානය ක්ෂනිකව ක්ලික් කරන්න.
    
    බඳුනේ කොටසක් ලෙස ෆ්ලැප් සැකසී *නැත* නම් ( පුරුදු 'Squeak' ෆ්ලැප් තිරයේ වම් කෙලවරෙහි පවත්නා ලෙස)  ඔබට වස්තු එහි රඳවා තැබිය හැක (ව්‍යාපාතියෙන් ව්‍යාපෘතියට වස්තු ගෙන යාමට මෙය පහසු මගක් වනු ඇත) සහ ඔබට අවශ්‍ය ස්ව පුද්ගලික පාලකයන් ආදිය එහි ස්ථානගතකල හැකිය. සියල්ල සුපුරුදු 'Squeak' ෆ්ලැපයෙහි ඇත. (සහ අනෙක් සියළු පුරුදු ෆ්ලැප්, එම කාර්ය සඳහා) එය විස්තර දක්වන අභිමතාර්ථය සඳහා පමණි -- සැම ෆ්ලැප් භාවිත කරන්නෙකුටම තමන්ට අවශ්‍ය කදිම-තාලයක් ඔහුට/ඇයට ෆ්ලැප්ස් වලට තමනට අවශ්‍ය පරිදි ගළපන්කට හැකිය.
    
    සැම ෆ්ලැප් එකක්ම දර්ශනය වූ විට මූසිකය මත,ඇදදැමීම මත, දෙආකාරයෙන්ම හෝ සකස් වනු ඇත. පහතින් දැක්වෙන මෙනු අයිතම විස්තර මේවා පිළිබඳ වැඩිපුර විස්තර සහ වෙනත් විකල්ප සඳහා බලන්න.
    
    වසා ඇති ෆ්ලැප් එකක් එහි ටැබ් එක ක්ලික් කර ඔබට විවෘත කල හකිය, හෝ තිරයේ මැද පෙදෙසට ටැබ් එක ඇදගන යාමෙන්
    
    විවෘතව ඇති ෆ්ලැප් එකක් එහි ටැබ් එක ක්ලික් කර ඔබට වසා දැමීම කල හකිය, හෝ තිරයේ ආපස්සට ටැබ් එක ඇදගෙන යාමෙන්.
    
    නැවත ෆ්ලැප් ටැබ් ස්ථානගත කිරීමට ටැබ් එකෙන් ඇදගෙන යන්න සහ ෆ්ලැප් විසින් නැවත ප්‍රමාණ සකසනු ඇත. ආරම්භය යලි ස්ථානගත කරන්නට කර්සරය නියමිත ක්ෂේත්‍රයෙන් පිටතට අදින්න.
    
    ෆ්ලැප් හෝ ඒවායේ ටැබ් වැරදි ලෙස ස්ථානගත වී ඇත්නම් හෝ නැතිවී ඇත්නම්, තිර මෙනුව මගින් දර්ශන නැවත පිහිටුවන්නට හෝ නිකුත් කරන්නට උත්සහ ගන්න .
    
    රෆ්ලැප් මත වන රතු හලෝ මෙනුව ෆ්ලැප් එකක වටිනාකම් වෙනස් කිරීමට අවසර දෙනු ඇත.TF හෝ  විශාලතම ලිහිල් භාවිතය, 'මෙම මෙනුව මෙහි ඉහළින් තබන්න(keep this menu up)' ඉල්ලීම මෙනුවෙහි ඇති සියලු විකල්ප පහසුවෙන් විදහා දැක්වීමේ මාර්ගයක් ලෙස  යොදා ගත හැක.
    
    ටැබ් වර්ණ...				 ෆ්ලැප් ටැබ්වල වර්ණය වෙනස් කරමු.
    ෆ්ලැප් වර්ණ...				ෆ්ලැප් විසින් ෆ්ලැප් වර්ණ වෙනස් කිරීමට සලසමු.
    
    පාඨාන්තර ටැබ් භාවිතා කරන්න...		ටැබ් පාඨාන්තර නොවුවොත්,එය පාඨාන්තර බවට පත්කර සකසන්න.
    ටැබ්වල වචන යෙදූ අන්දම වෙනස් කරන්න...	If ටැබ් මේ වන විටත් පාඨාන්තරයි එය සංස්කරණය සඳහා ඔබට අවසර ඇත 
    							its වචන යෙදූ අන්දම.
    
    ප්‍රස්තාරික ටැබ් භාවිතා කරන්න...		ටැබ් ප්‍රස්තාරික නොවුවොත් එසේ වීමට සකසන්න
    							ප්‍රස්තාරික.
    ප්‍රස්තාරික ටැබ් තෝරන්න...	 දැනුත් ටැබ් ප්‍රස්තාරික නම්, ඔබට අවසර ඇත
    							පින්තූරය වෙනස් කිරීමට.
    
    ඝන ටැබ් භාවිතා කරන්න...			ටැබ් ඝන නොවුවොත්, එය ඝන බවට පත්කර සකසන්න , i.e.
    							ඝණ වර්ණ කලාපයක් ඔස්සේ ආකාරයට දර්ශනය වේ 
    							තිරයේ සම්පුර්ණ දිග හෝ පළල.
    
    කොටස්-බඳුන හැසිරීම		 ෆ්ලැප් වස්තුව ඇදගෙන යාමට සැකසුවොත්
    							කඳුල නවතන්න වස්තුවෙහි නව පිටපතක්t.
    
    ඇදගෙන යාම මතt			ඇදගෙන යාම මත ෆ්ලැප් විවෘත කලොත් සහ වසා දැමීමට සකසන්න
    							නැවත ඇදීම_අත්හරින්න.
    
    
    මූසිකය මත				nමූසිකය මත සහ වසා ඇති විට ෆ්ලැප් විවෘත වීමට සැකසුනොත්
    							නැවත මූසිකය නිදහස් කරන්න. 
    
    කෙළවරට එල්ලන්න...			කුමන කෙළවර හසුරුවන්නද (වම, දකුණ, ඉහළ, පහළ)
    							ෆ්ලැප් පිලිපැදීමට.
    
    බෙදන්න					සම ෆ්ලැප් සියලු ව්‍යාපෘතින්ට ලැබිය හැකි ලෙස සැකසුනොත්; නොවුනොත්,
    							ෆ්ලැප් එක ව්‍යාපෘතියකට පමණක් දක්නට ලැබෙනවා ඇතf.
    
    මෙම ෆ්ලැප් විනාශ කරන්න		ෆ්ලැප් මකන්න.
    
    නව ෆ්ලැප් එකක් නියම කරන්න,'නව ෆ්ලැප් එකක් සාදන්න (make a new flap)' භාවිත කරන්න, ෆ්ලැප් මෙනුයවන් සොයා ගන්න.
    
    පුරුදු ෆ්ලැප් පද්ධතිය යථා තත්ත්වයට පත් කරන්නට, ඔබට 'flaps' මෙනුවෙන් 'බෙදා ඇති සියලු ෆ්ලැප් විනාශ කරන්න(destroy all shared flaps)' යනුවෙන් තෝරාගත හැක, සහ ඒවා එකවර විනාශ නකරේ, 'install default shared flaps තෝරන්න'.
    
    ෆ්ලැප් වෙතින් ලබා දෙන දෑ එකතු කිරීමට, මැකීමට, හෝ සංස්කරණයට බොහෝ විට ඥානවන්ත ලෙස පළමුව ෆ්ලැප්ගේ මත සං‍දෙී ලෙස මූසිකය තැබීම හෝ ඇදගෙන යාම අත්හිටවනවා, so it won't keep disappearing on you while you're trying to work with it.
    
    Besides the three standard flaps delivered with the default system, there are two other flaps readily available on demand from the 'flaps' menu -- one is called 'Stack Tools', which provides some tools useful for building stack-like content, the other is called 'Painting', which provides a quick way to make a new painting. Simply clicking on the appropriate checkbox in the 'flaps' menu will toggle the corresponding flap between being visible and not being visible in the project.

en: Flasher
si: විහිදවීම

en: Forgot any changes made here, and dismiss this sorter
si: මෙහි සිදුකරන ලද වෙනස්කම් අමතකකර මෙම තෝරනය ඉවත දමන්න

en: Frame Rate
si: රාමුවේ ප්‍රමාණය කූමක්ද?

en: FrameRate
si: රාමුවේ සීඝ්‍රතාවය

en: Frequency:
si: සංඛ්‍යතය:

en: GO TO
si: යෑමට

en: Gee-Mail
si: ජී-මේල්

en: Gives a window full of details about how to use flaps.
si: ෆ්ලැප භාවිතය පිළිබඳ විස්තරාත්මක වි‍‍න්ඩෝවක් ලබා ‍දෙන්න.

en: Go to another project
si: තවත් ව්‍යාපෘතියකට යෑමට

en: Go to this mark
si: මෙම සංකේතය වෙත යන්න

en: Go to top of document
si: ලේඛනයේ ඉහළට යන්න

en: Grab Patch
si: පිළියමක් කිරීම

en: Grab patch
si: පිළියමක් කිරීම

en: Gradient
si: අනුක්‍රමණය

en: Gradient (slanted)
si: අනුක්‍රමණය (බෑවුම)

en: Graph
si: ප්‍රස්තාරය

en: Graphics
si: චිත්‍රක

en: Group all the standard shared flaps along the bottom edge of the screen
si: තිරයේ පහළ කෙළවර ඔස්සේ බෙදාගන්නා ලද සම්මත ෆ්ලැප සියල්ල සමූහනය කරන්න

en: Grouped by category
si: කණ්ඩායම් අනුව වර්ග කරන්න

en: Hand Magnifier
si: අත්කාචය

en: Has a few generally-useful controls; it is also a place where you can "park" objects
si: සාමාන්‍යයෙන්-ප්‍රයෝජනවත් පාලක ස්වල්පයක් සතුව ඇත; වස්තුන් "park" කල හැකි සේම එයට ස්ථානයක්ද ඇත

en: Help
si: උදව්

en: Hide tabs
si: ටැබ් සඟවන්න

en: Holder
si: රඳවනය

en: Holds any amount of text; has a scroll bar
si: ඕනැම ප්‍රමාණයක් දරා සිටින; අනු චලන දණ්ඩක් සහිත පෙළ

en: I cannot find that project
si: මට ව්‍යාපෘතිය හඳුනා ගත නොහැක

en: I need a name
si: මට නමක් අවශ්‍යයි

en: If checked, this flap will be available in all morphic projects; if not, it will be private to this project.,
si: පරීක්ෂාකිරීමේදී,සියලුම මෝෆික් ව්‍යාපෘති වලදී මෙම ෆ්ලැප් ලබාගත හැකිනම්; නැතිනම්,මේ ව්‍යාපෘතිය සඳහා පෞද්ගලිකවේ

en: If on, page controls (when present), will appear at the the top of the book; if off, they will appear at its bottom
si: ක්‍රියාත්මකව පවතීනම්, "පිටු පාලනය (page controls)" පොතෙහි ඉහළින් දර්ශනය වේ·ක්‍රියාත්මක නොවේ නම් ,ඒවා පහළින් දර්ශනය වේ

en: If set, a row of page controls will appear at the top of the book
si: නිවැරැදි ආකාරයට සකස් කර ඇත්නම් පිටුපාලනයෙහි(page controls) පේලියක් පොතෙහි ඉහළින් දර්ශනය වේ.

en: If set, stop-step-go buttons within the page's interior will govern only scripts for objects  residing within the page
si: නිවැරැදි ආකාරයට සකස් කර ඇත්නම් පිටු අභ්‍යන්තරයෙහි ඇති stop-step-go බොත්තම් මෙහෙයවන්න

en: If set, the book page occupies the entire screen
si: නිවැරැදි ආකාරයට සකස් කර ඇත්නම් පොතේ පිටුව මුළු තිරය පුරා පැතිරේ

en: If set, the first page in the book will be considered to be the next page after the last page, so that continuallly pressing the next or previous buttons will continually cycle through all pages of the book
si: නිවැරැදි ආකාරයට සකස් කර ඇත්නම් පළමුවෙනි පිටුව අවසාන පිටුවට පසුව ඇති පිටුව ලෙස සැලකෙන අතර පෙර සහ පසු බොත්තම් අඛණ්ඩව එබීම මගින් පොතේ සියලුම පිටු හරහා ගමන් කල හැක

en: If set, the shorter form of page controls will be used when page controls are showing
si: නිවැරැදි ආකාරයට සකස් කර ඇත්නම් පිටු පාලන පෙන්වීමේ දී ඒවාහි කෙටි ආකාරය භාවිතාවේ

en: If set, when you resize the book, all of its pages get automatically resized.
si: නිවැරැදි ආකාරයට සකස් කර ඇත්නම් ඔබ පොත ප්‍රතිප්‍රමාණ කරනවිට,එහි සියලුම පිටු ද ස්වයංක්‍රීයව ප්‍රතිප්‍රමාණ වේ.

en: Index:
si: සූචිය:

en: Instrument name?
si: උපකරනයේ නම?

en: Is there a newer version of this project ?
si: මෙම ව්‍යාපෘතියේ නවතම අනුවාදයක් ති‍බේද ?

en: Joystick
si: ජොයිස්ටිකය

en: Just for Fun
si: දැන් විනෝදය සඳහා

en: KEEP
si: තබන්න

en: Lasso
si: මන්ද

en: Last project in thread
si: ඇමුණුම තුළ අවසාන ව්‍යාපෘතිය

en: Lets you record and play back interactions
si: ඔබ පටිගත කරන සහ නැවත වාදනය වීමේ සම්බන්ධතාවයට ඉඩදෙන්න

en: Loop cycles:
si: ලූපයේ චක්‍ර:

en: Loop end:
si: ලූපයේ අවසානය:

en: Loop length:
si: ලූපයේ දිග:

en: Magnifier
si: කාචය

en: Make a complete snapshot of the current state of the image onto disk.
si: ඩිස්කයෙහි ඇති පින්තූරයෙහි පවත්නා තත්වය ක්ෂණික ඡායාරූපයකින් සම්පූර්ණයෙන් සකස්කරන්න.

en: Make a new Project
si: නව ව්‍යාපෘතියක් සාදන්න

en: Make a painting
si: ‍චිත්‍රයක් සකසන්න

en: Make all the pages of this book be the same size as the page currently showing.
si: මෙම පොතෙහි සියළු පිටු මේ අවස්ථාවේ පෙන්වන පිටුවෙහි ප්‍රමාණයට සකසන්න.

en: Maximum value?
si: උපරිම අගය?

en: Menu
si: මෙනුව

en: Message Names
si: පණිවුඩ නාමයන්

en: Method Finder
si: ක්‍රම සොයන්නා

en: Minimum value?
si: අවම අගය?

en: Modify the old book, or make a new
    book sharing its pages?
si: පැරණි පොත වෙනස් කරනවාද, නැතහොත්
    එහි පිටු හවුලේ බුක්ති විඳීමට හැකිවනසේ නව පොතක් සාදනවාද?

en: More commands
si: තව දුරටත් විධාන

en: More controls
si: තවත් පාලක

en: Morph
si: මෝෆය

en: Move selection to top of page
si:  පිටුවේ ඉහළ තෝරාගැනීමට ගෙනයන්න

en: Movie Player
si: චිත්‍රපට ක්‍රියාකරවන්නා

en: Multi-page structures
si: බහු-පිටු ව්‍යුහ‍

en: Multimedia
si: බහුමාධ්‍ය

en: MyBook
si: මගේ පොත

en: NEW
si: අලුත්

en: NEXT >
si: ඊළඟ>

en: Name of file to write:
si: ලිවිමට යන ‍ගොනුවේ නම:

en: Name this thread.
si: මෙම ඇමුණුම නම් කරන්න.

en: Navigator
si: යාත්ත්‍රිකයා

en: Navigator Flap
si: ෆලැප් පරීක්ෂාව

en: New thickness:
si: නව ඝනකම:

en: Newer?
si: නවතම ?

en: Next
si: ඊළග

en: Next Card
si: ඊළඟ කාඩ්පත

en: Next page
si: ඊලඟ පිටුව

en: Next project
si: ඊළඟ ව්‍යාපෘතිය

en: Next:
si: ඊළඟ:

en: NextPage
si: ඊලඟ පිටුව

en: Number of atoms?
si: පරමානු කිහිපයක්?

en: OK
si: හරි

en: Object Catalog
si: වස්තු නාමාවලිය

en: Objects
si: වස්තූන්

en: Objects Catalog
si: වස්තු නාමාවලිය

en: Okay
si: හරි

en: Old book
    New book sharing old pages
si: පැරණි පොත
    පැරණි පිටු හවුලේ බුක්ති විඳීන අළුත් පොත

en: Open a menu
si: මෙනුවක් විවෘත කරන්න

en: PUBLISH IT!
si: එය ප්‍රසිද්ධ කරන්න!

en: Package Browser:  like a System Browser, except that if has extra level of categorization in the top-left pane, such that class-categories are further organized into groups called "packages"
si: පැකේජ බ්‍රවු‍සරය: පද්ධති බ්‍රවුසරයකට සමානය, වමත්පස ඉහළ කවුළුවෙහි දැක්වෙන අතිරේක මට්ටමේ වර්ගීකරණයන් හැර, පන්ති-වර්ග ලෙස වඩාත් සැලසුම් සහගත කාණ්ඩ "පැකේජ" නම් වේ

en: Packages
si: පැකේජ

en: Page does not have a url.  Send page to server first.
si: පිටුවට අන්තර්ජාල ලිපිනයක් නොමැත.පළමුව සර්වරයට පිටුව යවන්න.

en: Page?
si: පිටුව?

en: Paint
si: පින්තාරු කරන්න

en: Painting
si: චිත්‍ර

en: Parts bin
si: බඳුනේ කොටස්

en: PianoKeyboard
si: පියානෝ යතුරු පුවරුව

en: Picture
si: පින්තුරය

en: Play
si: ධාවනය කරවන්න

en: Play After
si: පසුව ධාවනය කරන්න

en: Play Before
si: මුලින් ධාවනය කරන්න

en: Play Loop
si: ලූපයක් ලෙස ධාවනය කරන්න

en: Play after cursor
si: කර්සරයට පසුව ධාවනය කරන්න

en: Play before cursor
si: කර්සරයට පෙර ධාවනය කරන්න

en: Play sound
si: නාදය ධාවනය කරන්න

en: Play the loop
si: ලූපය ක්‍රියා කරන්න

en: Players
si: ක්‍රිඩකයන්

en: Playfield
si: ක්‍රීඩා ‍ක්ෂේත්‍රය

en: Please a new label for this button
si: කරුණාකර මෙම බොත්තම සඳහා නව ලේබලයක්

en: Please confirm name for library...
si: කරුණාකර පුස්තකාලය සඳහා නම සනාථ කරන්න

en: Please confirm name for save...
si: කරුණාකර සුරැකීම සඳහා නම සනාථ කරන්න

en: Please name this thread.
si: කරුණාකර මෙම සම්බන්ධය නම් කරන්න.

en: Please name your new sound
si: කරුණාකර ඔබගේ නව හඬ නම්කරන්න

en: Please set the loop end and the approximate frequency
    first, then position the cursor one or more cycles
    before the loop end and try this again.
si: කරුණාකර ලූපයේ අවසානය සහ ලඟාවියහැකි සංඛ්‍යාතය යොදන්න
    පළමුව, එකක් හෝ බොහොමයක් චක්‍ර වල කර්සරය ස්ථාන ගත කරන්න
    ලූපය අවසන්වීමට පෙර නැවත මෙය උත්සාහ කරන්න.

en: Please type the arguments to be sent to the target
    when this button is pressed separated by periods
si: කරුණාකර ඉලක්කය කරා යැවීම සඳහා තර්කයන් ටයිප් කරන්න
    මෙම බොත්තම වෙනස් කාලඡේදයන්හි එබීම කලහොත්

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed
si: කරුණාකර යැවීමට තෝරන්නා ටයිප් කරන්න 
    ඉලක්කය ලද විට මෙම බොත්තම ඔබන්න

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this slider is changed
si: මේ ස්ලයිඩරය වෙනස් කරන විට කරුණාකර 
    යැවීමට තෝරාගත් කෙනා සඳහන් කරන්න

en: Polygon
si: බහු අස්‍රය

en: Preferences
si: කැමති දේ

en: Prev
si: පෙර

en: Previous
si: පෙර

en: Previous Card
si: පෙර කාඩ්පත

en: Previous page
si: පෙර පිටුව

en: Previous project
si: පෙර ව්‍යාපෘතියට

en: Previous:
si: පෙර:

en: PreviousPage
si: පෙර පිටුව

en: Print...
si: මුද්‍රණය...

en: Processes
si: සැකසුම්

en: Project navigator:  includes controls for navigating through linked projects.  Also supports finding, loading and publishing projects in a shared environment
si: ව්‍යාපෘති යාත්‍රිකයා:  සම්බන්ධ කළ ව්‍යාපෘති සඳහා පාලක ඇතුලත්.  එසේම බෙදාගන්නා ලද පරිසරයක ව්‍යාපෘති සොයමින්, ප්‍රවේශ කරමින් සහ ප්‍රකාශනය කරමින් සිටීමට ආධාර කරයි.

en: Projects on Parade
si: එකට එක්ව ඇති යෝජනා

en: Provides a type-in pane allowing you to match
si: තහඩුව මත සටහන් කළ දේ ගළපන්න ඔබට අවසර දෙනවා

en: Put up the default etoy flaps: a custom Supplies flap and the Navigator flap
si: පෙරනිමි etoy ෆ්ලැප ගන්න: රිසිකරන ලද සැපයුම් ෆ්ලැපය  සහ ෆ්ලැප යොමුකරණය

en: QUIT
si: ඉවත්ව යන්න

en: Random
si: අහඹු ලෙස

en: Re-enter the browser
si: ගවේශකය නැවත ඇතුල් කරන්න

en: Really throw this flap away
si: ඇත්තටම මේ ෆ්ලැපය අහකට විසිකරන්න

en: Recent
si: ආසන්න

en: Record
si: තැටිගත කරන්න

en: Rectangle
si: ඍජුකෝණාස්‍රය

en: RoundGlass
si: රවුම් වීදුරුව

en: RoundRect
si: ඍජු වක්‍රය

en: Row
si: පේළිය

en: SButton
si: S බොත්තම

en: Save
si: සුරකින්න

en: Save the sound
si: නාදය සුරකින්න

en: Scriptable Button
si: ස්ක්‍රිප්ට් බොත්තම.

en: Scripting
si: පිටපත්කරණය

en: Scrolling Field
si: ක්ෂේත්‍රය අනු චලනය කරන්න.

en: Scrolling Text
si: අනු වලන පෙළ

en: Set Loop End
si: ලූපයේ අවසානය සකසන්න

en: Set Loop Start
si: ලූපයේ ආරම්භය යොදන්න

en: Set One Cycle
si: එක චක්‍රයක් යොදන්න

en: Set loop end at cursor
si: ලූපයේ අවසානය කර්සරයෙහි සකසන්න

en: Set one cycle
si: එක චක්‍රයක් යොදන්න

en: Set the loop start at cursor
si: ලූපයේ ආරම්භය කර්සරයෙහි යොදන්න

en: Set transition
si: සංක්‍රමණය සකසන්න

en: Show
si: පෙන්වන්න

en: Show tabs
si: ටැබ් පෙන්වන්න

en: Shows two change sets side by side
si: වෙනස් කොටස් දෙකක් පැත්තෙන් පැත්ත පෙන්වන්න.

en: Simple Text
si: සරල පෙළ

en: Slider
si: ස්ලයිඩය

en: Some hints about how to use Stacks
si: ස්ටැක්ස් භාවිතයට ඉඟි කිහිපයක්

en: Sound
si: හඬ

en: Sound Recorder
si: හඬ  පටිගතකරනය

en: SoundRecorder
si: හඬ පටිගතකරණය

en: Squeak
si: උස් හීන් හඬ

en: Stack
si: ගොඩගසන්න

en: Stack Help
si: ෙගාඩ වලට ෙවන් කිරිමට උදව්

en: Stack Tools
si: අට්ටි ගැසීමේ මෙවලම

en: Star
si: ආරම්භ කරන්න

en: Start a new project
si: නව ‍ව්‍යාපෘතියක් අරඹන්න

en: Status
si: තත්වය

en: Sticky Pad
si: ඇලෙන තුනී කොට්ටය

en: Stop
si: නවතන්න

en: Stop options
si: විකල්පයන් නවත්වන්න

en: Stop, Step, and Go buttons for controlling all your scripts at once.  The tool can also be "opened up" to control each script in your project individually.
si: (Stop) නවතින්න  (Step) පියවර ලෙස , සහ ( Go buttons)  යන බොත්තම් ඔබගේ සියලු පෙළ එකවර පාලනය කිරිමට අවස්ථාව ලබා දේ.   ඔබගේ ව්‍යපෘතියේ පෙළ තනි තනිව විවෘත කිරීමට මෙවලමක්  ලෙසද "විවෘත කරන්න"  මෙය භාවිත කල හැකිය.

en: Storyboard
si: කතා පුවරුව

en: Sugar Navigator Flap
si: Sugar යාත්‍රිකයාගේ ෆලැප්

en: Supplies
si: සැපයුම්කරුවන්

en: Supplies Flap
si: සැපයුම් ෆලැප්

en: TOSS
si: උඩ දමන්න

en: TabbedPalette
si: ටැබ් සායම් ලෑල්ල

en: Tabs
si: ටැබ්

en: Tape to read
si: කියවීමේ පටිය

en: Tape to write
si: ලිවීමේ  පටිය

en: Tell a friend about this project
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය ගැන යහළුවකුට පවසන්න

en: Tell!
si: පැවසිම!

en: Test
si: පරික්ෂණය

en: Test the note
si: සටහන පරීක්ෂා කරන්න

en: Text
si: පෙළ

en: Text (border)
si: පෙළ(දාරය)

en: Text that you can edit into anything you desire.
si: ඔබ කැමති ආකාරයකට පෙළ සැකසිය හැක.

en: Text that you can edit into anything you wish
si: ඔබ කැමති අයුරින් සංස්කරණය කල හැකි පෙළක්

en: The "Objects Catalog" allows you to browse through, and obtain copies of, many kinds of objects.
    
    You will find the Objects Catalog in the Supplies flap.
    
    There are three ways to use the Object Catalog, corresponding to the three tabs seen at the top:
    
    alphabetic - gives you separate buttons for a, b, c, etc.  Click any button, and you will see icons of all the objects whose names begin with that letter.
    
    find - gives you a type-in pane for a search.  Type any letters there, and icons of all the objects whose names match what you have typed will appear in the lower pane.
    
    categories - provides buttons representing categories of related items. Click on any button to see the icons of all the objects in the category.
    
    When the cursor lingers over the icon of any object, you will get balloon help for the item.
    
    When you drag an icon from the Objects Catalog, it will result in a new copy of it in your hand; the new object will be deposited wherever you next click.
si: "වස්තු නාමාවලිය" ඔබට  විවිධ වර්ගයේ වස්තු බ්‍රවුස්කිරීමට විමසීමට, පිටපත් ලබා ගැනීමට අවසර දෙනවා
    
    ඔබට "වස්තු නාමාවලිය" Supplies flap මගින් සොයා ගත හැකිය
    
    "වස්තු නාමාවලිය" "Objects Catalog" පරිහරණය කරන ක්‍රම තුනක් ඇත, ඉහළ දැකිය හැකි සමාන ටැබ් මේ සදහා යොදා ගත හැක.
    
    හෝඩිය අනුව - වෙනස් බොත්තම් a, b, c, හා අනෙකුත් ලෙස . ඕනැම බොත්තමක් ක්ල්ක් කරන්න, එවිට ඹබට එම අකුරින් ආරම්භ වන   සියලුම වස්තුන් සදහා ප්‍රතිමා නැරඹිය හැකිය.
    සොයන්න - ගවේෂණය සදහා ටයිප් කිරීමට  තිරයක් ස්ථානයක්.  එහි ඕනැම අකුරක් ටයිප් කරන්න ,  එවිට එම නමට ගැළපෙන සියලුම වස්තුන් සහ ප්‍රතිමා  පහළ තිරයේ දර්ශනය වේ .
    වර්ගීකරණ - අයිතම වලට   සම්බන්ධිත වර්ගීකරණ බොත්තම් ඉදිරිපත් කෙරේ.  ඕනැම බොත්තමක් ක්ලික් කරන්න එවිට වර්ගීකරණයෙහි ඇති ඕනෑම වස්තුවක් බලා ගත හැකිය.
    ඕනැම වස්තුවක් තුළ කර්සරය හැසිරෙද්දී, ඹබට බැලුනයක් මෙම අයිතම  සදහා උදවු ලෙස  ලැබේ.
    
    ඹබ වස්තු නාමාවලියෙන් ප්‍රතිමාවක් ඇදීම සිදුකළ හොත්,එහි ප්‍රතිඵලය ලෙස අලුත් පිටපතක් එහි තිබෙනු ඇත ; එම අලුත් වස්තුව ඹබ කොහේ ක්ල්ක් කලත් තැන්පත් වේ.

en: The flap itself needs to be open
    before you can change its
    color.
si: ෆ්ලැප්ට විවෘත වීමට අවශ්‍යයි‍
    ඔබට එහි වර්ණය පෙර වෙනස් 
    කලහැක

en: The original, intensively-optimized bouncing-atoms simulation by John Maloney
si: ජෝන් මෙලනි විසින් මූලය, තීව්‍ර-යහපත් දඟර-පරමානු වලට සමාන කර දක්වයි

en: The time of day.  If you prefer to see seconds, check out my menu.
si: දවසේ වේලාව. ඔබ තත්පරවලින් දකින්නට බොහෝ ආසානම්, මෙනුව පරීක්ෂා කරන්න.

en: This book is already open in some other project
si: සමහර ව්‍යාපෘති සදහා මේ පොත නිතරම විවෘතයි

en: This book is already open in some project
si: සමහර ව්‍යාපෘති සදහා මේ පොත නිතරම විවෘතයි

en: This book is marked 'keep in one file'. 
    Several pages use a common Player.
    Save the owner of the book instead.
si: 'එක ගොනුවක තබන්න' යනුවෙන් මෙම පොත සළකුණු කර ඇත. 
    පිටු කිහිපයක් පොදු ධාවකයක් භාවිතා කරයි.
    ඒ වෙනුවට පොතෙහි අයිතිකරු සුරකින්න.

en: This is the frame of an embedded project. Click on the colored boxes:
    blue - expand or reduce
    yellow - app view
    red - factory view
    cyan - full view
    white - enter the project completely
si: මෙය ඹබන ලද  රාමුවකි. වර්ණ කොටුමත ක්ලික් කරන්න:‍
    නිල් වර්ණය - විහිදීම හෝ අඩු කරන්න
    කහ වර්ණය -දර්ශනය කරන්න
    රතු වර්ණය - නිපැයුම දර්ශනය කරන්න
    සියෑන් වර්ණය - මුලුමනින්ම දර්ශනය කරන්න
    සුදු වර්ණය - ව්‍යාපෘතිය සම්පූර්ණව ඇතුළත් කරන්න

en: This is the only project in this thread
si: මෙය මෙම ඇමුණුම තුළ ඇති එකම ව්‍යාපෘතියයි

en: ThreadNavigator
si:   ඇමුණුම  යාත්‍රාකිරීම

en: Tile
si: ටයිල්

en: Tiles for querying whether the mouse button is down
si: කෝක නමුත් විජෙට්ටුව සඳහා විමසීමට මූසික බොත්තම පහත හෙලන්න.

en: Tiles for querying whether the mouse button is up
si:  කෙසේ නමුත් විජෙට්ටුව සඳහා විමසීමට මූසික බොත්තම ඉහළට ගන්න.

en: To remove an object, drop it on any trash can. To view, and maybe retrieve, items that have been thrown away, double-click on any trash-can.  Things are retained in the trash-can if the "preserveTrash" preference is set, otherwise they are purged immediately
si: වයස්තුවක් මැකීමට,  එය කුමන හෝ ලටපට ගොඩකට (නොවටිනා තැනකට) හෙළීමට ඔබට හැකිය. වෙනතකට විසිකර දැමූ අයිතමයන් දර්ශනය කර ගැනීමට සහ සොයා ලබා ගැනීමට, කුමන හෝ ලටපට ගොඩක් (නොවටිනා තැනක්) ඩබල් ක්ලික් කිරීමෙන් ඔබට හැකිය. වැඩි කැමැත්ත අනුව "රක්ෂිත ලටපට"("preserveTrash") සකසා ගතහොත් ඒ අතර රඳවාගත් දෑ ආපසු ගැනීමට පුළුවන් වුවත්, හැකි ඉක්මනින් ඒවා පවිත්‍ර කල යුතුවේ

en: Too few samples after the cursor to take an FFT.
si: නියැදි කිහිපයකුත් කර්සරයට පසු FFT එකකුත් ගන්න

en: Tools
si: මෙවලම්

en: Tools for building stacks.  Caution!  Powerful but young and underdocumented
si: stacks තැනීම සඳහා මෙවලම්.  අවවාදය!  බලවත් නමුත් තරුණ සහ ලේඛනගත යටතේ

en: Tools useful when doing tile scripting
si: ටයිල් සක්‍රිප්ට සඳහා සහායක මෙවලම්

en: Transcript
si: පිටපත

en: Trash
si: ඉවතලන බඳුන

en: Triangle
si: ත්‍රිකෝණය

en: Trim
si: කපා හැරීම

en: Type here and all entries that match will be shown.
si: මෙහි ටයිප් කරන්න සියලු ඇතුලත් කිරිම්වලට අදාල ගැළපිම් දර්ශනය වනු ඇත.

en: Type name or fragment:
si: නම හෝ එහි කොටසක් ටයිප් කරන්න

en: UNDO
si: පෙර අවස්ථාවට

en: Um, no, let me reconsider
si: ම්...නෑ...මට යලි සලකාබලන්න ඉඩදෙන්න

en: Undo or redo the last undoable action
si: ආසන්නතම නැවත කිරි‍මේ ක්‍රියාව නැවත කරන්න හෝ අහෝසි කරන්න

en: Unnamed Flap
si: නම් නොයෙදු පියන්

en: Use page numbers
    Type in file names
    Save in a new place (using page numbers)
    Save in a new place (typing names)
    Save new book sharing old pages
si: පිටු අංක භාවිතා කරන්න
    ගොනු නම් ලියන්න
    නව ස්ථානයක සුරකින්න (පිටු අංක භාවිතා කරමින්)
    නව ස්ථානයක සුරකින්න (නම් ලියමින්)
    පැරණි පිටු හවුලේ තබමින් නව පොත සුරකින්න

en: Use the full screen
si: සම්පූර්ණ තිරයම භාවිතා කරන්න

en: Use this to grab a rectangular patch from the screen
si: තිරයෙන් හතරැස් පරිමාවක් ගැනීමට මෙය පාවිච්චි කරන්න

en: Value:
si: අගය:

en: WaveEditor
si: තරංග සකසන්නා

en: Where should the new flap cling?
si: අළුත් ෆලැප් තදින් ඇලිය හැක්කේ කොතැනටද?

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
si: කෙසේ වෙතත් පැතිර පවත්නා ෆ්ලැප්ස් පෙන්වීම ව්‍යාපෘතියෙහි දකුණ දැන් හෝ නැති

en: Widgets
si: තාරාවුන් වර්ගයක්

en: Wording for this flap:
si: මෙම ෆලැප් සඳහා වචන යෙදූ අන්දම:

en: Workspace
si: කාර්ය අවකාශය

en: Yes
si: ඔව්

en: You seem to be painting a sketch.
    Do you continue and publish the project with the paint tool?
si: ඔබ චිත්‍රයක කටු සටහනක් අඳින බව පෙනී යයි.
    ඔබ ව්‍යාපෘතිය ඉදිරියට කරගෙනයෑම සහ ව්‍යාපෘතිය චිත්‍ර මෙවලම සමඟ ප්‍රසිද්ධ කරනවද?

en: You selected a {1}.
    I can't handle these kinds of sounds.
si: ඔබ තේරුවා {1} එකක්.
    මට මෙවැනි හඩක් හැසිරවීමට නොහැක.

en: a menu of palette-related controls
si: සායම් ලෑල්ලට අදාල පාලක මෙනුවක්

en: a sound of duration
si: ශබ්ද කාල පරාසයක්

en: a tool for discarding objects
si: බැහැර කරන වස්තූන් සදහා මෙවලම

en: about flaps...
si: ප්ලැප් පිළිබඳ...

en: about this system
si: මේම පද්ධතිය පිළිබඳ

en: accept
si: බාරගන්න

en: add a new page just like this one to0 the book.
si: මෙහි දැක්වෙන ආකාරයේ අළුත් පිටුවක් පොතට එකතු කරන්න.

en: add journal file
si: ජර්නල් ගොනුව එක් කරන්න

en: add palette menu
si: සායම් ලෑල්ලෙහි මෙනුව ඵකතු කරන්න

en: add voice controls
si: ශබ්ද පාලක එක් කරන්න

en: adjust scale...
si: සංගීත නාද පෙළ ගලපන්න...

en: advanced...
si: දියුණු කරන ලද...

en: all (default)
si: සියල්ල (පෙර පැවති)

en: alphabetic
si: අකාරාදී

en: background color
si: පසුබිම් වර්ණය

en: become the Standard palette
si: ප්‍රමිති සායම් ලෑල්ලට පැමිණිම

en: book...
si: පොත...

en: border color...
si: දාරයේ වර්ණය...

en: border width...
si: දාරයේ පළල...

en: button
si: බොත්තම

en: buttonDown
si: බොත්තම ඔබන්න

en: buttonUp
si: බොත්තම අතහරින්න

en: can't undo
si: පෙර අවස්ථාවට ගත නොහැක

en: categories
si: වර්ග කරනවා

en: change action selector
si: ක්‍රියා වාරකය වෙනස් කරන්න

en: change arguments
si: විස්තාරක වෙනස් කරන්න

en: change font
si: අකුරු වෙනස් කරන්න

en: change label
si: ලේබලය වෙනස් කරන්න

en: change label wording...
si: ලේබලයේ වචන යොදන අන්දම වෙනස් කරන්න...

en: change label...
si: ලේබලය වෙනස්කරන්න...

en: change tab wording...
si: ලේබලයේ වචන යෙදන අන්දම වෙනස්කරන්න...

en: change tilt and zoom keys
si: ඇල හා ලංකර බලන යතුරු වෙනස් කරන්න

en: change when to act
si: ක්‍රියාත්මක වන අවස්ථාව වෙනස් කරන්න

en: choose blocking color
si: අවධාරණය කරන ලද වර්ණය තෝරන්න

en: choose denominator...
si: කොටස තෝරන්න...

en: choose graphic...
si: චිත්‍රය තෝරන්න...

en: choose loop start
si: ලූපයේ ආරම්භය තෝරන්න

en: choose new colors for tabs
si: ටැබ් සදහා නව වර්ණ තෝරන්න

en: choose new graphic...
si: නව චිත්‍රයක් තෝරන්න...

en: choose passing color
si: බොහෝ සේ වූ වර්ණය තෝරන්න

en: clear new-page prototype
si: අළුත් පිටු මූලාකෘතිය හිස්කරන්න

en: clear new-page template
si: අළුත් පිටුවෙහි ආකෘතිය හිස් කරන්න

en: clear target
si: පැහැදිලි ඉලක්කය

en: click here to find out version information
si: වෙළුමෙහි තොරතුරු සොයා ගැනීමට මෙතැන ක්ලික් කරන්න

en: cling to edge... (current: {1})
si: දාරයට එල්ලී සිටින්න... (තිබෙනන:{1})

en: compact flap
si: සංගත පත්ත

en: copy page url to clipboard
si: පිටුවෙහි URL එක පිටපතකට පිටපත් කරන්න

en: create a new thread
si: අළුත් ඇමුණුමක් සකසන්න

en: create an icon representing this page
si: මෙම පොත නියෝජනය කරන අයිකොනයන්  අළුතින් හදන්න

en: create thread of all projects
si: සියලු ව්‍යාපෘති සදහා ඇමුණුමක් සකසන්න

en: currently using solid tab
si: වර්තමානයේ භාවිතා ඝන ටැබය

en: debug...
si: දෝෂ ඉවත් කරන්න...

en: delete this page
si: මෙම පිටුව මකන්න

en: destroy all shared flaps
si: සියලු හවුල්ගත ප්ලැප් උපුටා දමන්න

en: destroy flap...
si: ෆ්ලැප් විනාශ කරන්න...

en: destroy this flap
si: මේ ෆලැප් විනාශකරන්න

en: destroy this thread
si: මෙම ඇමුණුම විනාශ කරන්න

en: disable bookmark action
si: පොත්යොමුවට අදාළ  ක්‍රියාව අක්‍රීය කරන්න

en: dismiss
si: ඉවත් කරන්න

en: display 24-hour
si: පැය 24 පෙන්වන්න

en: dissolve
si: විසුරුවා හරිනවා

en: down
si: පහතට

en: down left
si: වම් පස පහතට

en: down right
si: දකුණු පස පහතට

en: duplicate this page
si: මෙම පිටුවේ තව පිටපතක් හදන්න

en: edit an existing camera script
si: පවතින කැමරා අත්පතක් සංස්කරණය කරන්න

en: edit project info
si: ව්‍යාපෘති තොරතුරු සකසන්න

en: edit this thread
si: මෙම ඇමිණුම සකසන්න

en: enable bookmark action
si: පොත්යොමුවට අදාළ  ක්‍රියාව ක්‍රියාත්මක  කරන්න

en: exchange source and screen
si: මූලාශ්‍රය හා තිරය හුවමාරු කරන්න

en: exit full screen
si: මුළු තිරයෙන් පිටවෙන්න

en: fewer page controls
si: සුළුතර පිටු පාලක

en: fewer sides
si: අඩු පැති

en: file out
si: ගොනුව ඉවතට

en: fill
si: පුරවන්න

en: find
si: සොයනවා

en: find a project
si: ව්‍යාපෘතියක් සොයන්න

en: find a project (more places)
si: ව්‍යාපෘතියක් සොයන්න (තව ස්ථාන වල)

en: find again
si: නැවත සොයන්න

en: find any file
si: ඕනෑම ගොනුවක් සොයන්න

en: find...
si: සොයන්න...

en: flap color...
si: ෆලැප් වර්ණය...

en: flap tab
si: ෆලැප් ටැබය

en: flap:
si: ෆ්ලැප්:

en: flaps
si: ෆ්ලැප

en: french door
si: ප්‍රංශ දොරටුව

en: get sound from lib
si: පුස්තකාලයෙන් හඬ ලබාගන්න

en: go directly to a page, if you know its page-number
si: ඔබ පිටුවේ අංකය දන්නවා නම් එම පිටුවට කෙලින්ම යන්න

en: go to page...
si: පිටුවට යන්න...

en: goto page
si: පිටුවට පිවිසෙන්න

en: grab original morph
si: මුල් මෝෆයක් අල්ලා ගන්න

en: grab stamp from screen
si: මෙම තිරයෙන් මුද්‍රාව ග්‍රහණය කරන්න

en: gradient color
si: අනුක්‍රමණ වර්ණය

en: hand me a bookmark for this page
si: මෙම පිටුවට මා හට පිටු යොමුවක් ලබා දෙන්න

en: hand me a thumbnail for this page
si: මෙම පිටුවට මා හට පොඩි විස්තරයක් ලබාදෙන්න

en: hide page controls
si: පිටු පාලක සඟවන්න

en: horizontal pan
si: තිරස් තැටිය

en: in
si: ඇතුළත

en: in h
si: h ඇතුළත

en: insert a page
si: පිටුවක් ඇතුළු කරන්න

en: insert new project
si: අළුත් ව්‍යාපෘතිය ඇතුල් කරන්න

en: inspect
si: පරීක්ෂා කරනවා

en: install classic etoy flaps
si:  උසස් etoy ප්ලැප් පිහිටුවන්න

en: install developers' flaps
si: විකාශන ප්ලැප් පිහිටුවන්න

en: install olpc etoy flaps
si: olpc etoy ප්ලැප් පිහිටුවන්න

en: jump to <{1}>
si:  පනින්නට <{1}>

en: jump to loop end
si: ලූපයේ අවසානයට පනින්න

en: jump to loop start
si: ලූපයේ ආරම්භයට පනින්න

en: jump within this thread
si: මෙම ඇමුණුම තුළ පැනුම

en: just had one!
si: එකක් තිබුනා!

en: keep all pages the same size
si: සියළුම පිටු සමාන ප්‍රමාණයෙන් තබන්න

en: keep in one file
si: එක ගොනුවක් තුළ තබන්න

en: keyStroke
si: යතුරු සම්බන්ධය

en: last command
si: අවසාන විධානය

en: left
si: වම

en: load as book
si: පොතක් මෙන් ප්‍රවේශ කරන්න

en: load code updates
si: යාවත්කාලීන කේත ප්‍රවේශනය කරන්න

en: magnification
si: විශාල කිරීම

en: magnification...
si: විශාලනය...

en: make 1-column book
si:  තීරු-1  පොතක් සාදන්න

en: make 2-column book
si: තීරු-2  පොතක් සාදන්න

en: make 3-column book
si:  තීරු-3  පොතක් සාදන්න

en: make 4-column book
si:  තීරු-4 පොතක් සාදන්න

en: make a bookmark object which, when clicked, will make the book turn to this page.
si: පොත් යොමුව මත ක්ලික් කළ විට අදාළ පොතෙහි පිටුවට යන පරිදි පොත් යොමුවක් සාදන්න.

en: make a flex morph
si: මෝපය නැවෙන අයුරින් තනන්න

en: make a galley of me
si: මට සදැල්ලක් ලබා දෙන්න

en: make a new flap
si: නව ප්ලැපයක් සකසන්න

en: make a thread of projects in this book
si: මෙම පොතෙහි ව්‍යාපෘති වල සම්බන්ධයක් ගොඩ නගන්න

en: make all pages the same size as this page
si: සියළුම පි‍ටු මෙම පිටුවෙහි ප්‍රමාණයට සකසන්න

en: make this the template for new pages
si: මෙය අළුත් පිටු සඳහා ආකෘතිය ලෙස සකසන්න

en: make unlooped
si: ලූපය ඉවත්කිරීම කරන්න

en: make unpitched
si: හැඩය නොමැති ලෙස සකසන්න

en: more commands
si: තව දුරටත් විධාන

en: more sides
si: බොහෝ පැති

en: navigation
si: යාත්‍රා කිරීම

en: new wording for this tab:
si: ටැබය සඳහා නව වචන යෙදීම

en: next page
si: ඊළඟ පිටුව

en: none
si: කිසිත් නැත

en: not found
si: සොයාගෙන නැත

en: open a tool allowing you to arrange the pages of the book.
si: ඔබට පොතේ පිටු සැකසීමට උවමනා වන මෙවලමක් විවෘත කරගන්න.

en: open as bookmorph
si: මෝපය පොත මෙන් විවෘත කරන්න

en: out
si: පිටත

en: out h
si: h පිටතට

en: page back
si: පසු පිටුවට

en: page controls at top
si: පිටු පාලක ඉහලින්

en: page controls short
si: කෙටියෙන් පිටු පාලනය

en: page controls visible
si: පිටු පාලකයන් දෘෂ්‍යමාන වේ.

en: page forward
si: ඉදිරි පිටුවට

en: page should already have a url
si: මේ වනවිටත් පිටුවට වෙබ් ලිපිනයක් තිබිය යුතුය

en: parts bin
si: බඳුනේ කොටස්

en: parts-bin
si: බදුනේ කොටස්

en: paste book page
si: පොතේ පිටුව අලවන්න

en: pen color
si: පෑනේ වර්ණය

en: pen size
si: පෑනේ ප්‍රමාණය

en: play
si: වාදනය ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: play after cursor
si: කර්සරයට පසුව ධාවනය කරන්න

en: play before cursor
si: කර්සරයට පෙර ධාවනය කරන්න

en: play loop
si: නැවත නැවත ධාවනය කරන්න

en: play sound
si: ශබ්දය වයන්න

en: play straight through
si: ඍජුවම ධාවනය කරන්න

en: play test note
si: පරීක්ෂණ සටහන ක්‍රියා කරන්න

en: pop out on dragover
si: මතුපිටින් ඇදගෙනයාමේදී මතුවේ

en: pop out on mouseover
si: මතුපිටින් ඇදගෙනයාමේදී මතුවේ

en: portrait (tall)
    landscape (wide)
si: සිරස් (උස)
    තිරස් (පළල්)

en: previous page
si: පෙර පිටුව

en: project loading
si: ව්‍යාපෘතිය ගබඩා වෙමින් පවති

en: publish
si: ප්‍රසිද්ධ කිරිම

en: publish as...
si: ලෙස ප්‍රසිද්ධ කිරිම...

en: publish to different server
si: විවිධ සේවාදායකයන්ට ප්‍රසිද්ධ කරන්න

en: put shared flaps on bottom
si: හවුල්ගත ප්ලැප් බොත්තම මත තබන්න

en: put sound in lib
si: පුස්තකාලයට හඬ දමන්න

en: quit without saving
si: සුරුකිමකින් තොරව පිටව යෑමට

en: read sound from disk...
si: තැටියෙන් හඬ කියවන්න...

en: redo
si: නැවත කරන්න

en: ref
si: විනිසුරු

en: reload all from server
si: සියල්ල සර්වර‍යෙන් (server)  නැවත අසුරන්න

en: remember preferred location in this project
si: මෙම ව්‍යාපෘතියෙහි වඩාත් කැමති ම  ස්ථානය මතක තබා ගන්න

en: repaint
si: නැවතත් පාට කරන්න

en: reset preferred location
si: වඩාත් කැමති ම ස්ථානය නැවත සකසන්න

en: reset thumbnails
si: ඉතා කුඩා චිත්‍රය යළි සකසන්න

en: restore all pages of this book to their initial condition if possible.
si: හැකිනම්,මෙම පොතෙහි සියලුම පිටු ඒවායේ මුල් තත්ත්වයට නැවත පත්කරන්න.

en: restore this page to its initial condition, if possible.
si: හැකිනම්,මෙම පිටුව එහි මුල් තත්ත්වයට නැවත පත්කරන්න.

en: reveal original morph
si: මුල් මෝෆය අනාවරණය කරගන්න

en: revert
si: පසුපසට හැරවීම

en: revert entire book
si: සම්පූර්ණ පොතෙන් ආපසු යන්න

en: revert this page
si: මෙම පිටුව ආපසු හරවන්න

en: right
si: දකුණ

en: round
si: රවුම

en: run an existing camera script
si: පවතින කැමරා අත්පතක් ධාවනය කරන්න

en: save
si: සුරකින්න

en: save as new-page prototype
si: අළුත් පිටු මූලාකෘතිය ලෙස සුරකින්න

en: save for later revert...
si: මීට පෙර ආපසු හැරවූ ඒවා සුරකින්න...

en: save library on disk...
si: පුස්තකාල තැටිය සුරකින්න...

en: save script
si: අත්පත සුරකින්න

en: save sound on disk...
si: හඬ තැටියේ සුරකින්න...

en: scripting area
si: සිද්ධිමාලාව සඳහන් ප්‍රදේශය

en: scrolledIntoView
si: බලා ගැනීමට scrolled කරා

en: scrolledOutOfView
si: බලා ගැනීමට scrolled කරා

en: search for text
si: පෙළ සඳහා සොයන්න

en: search for the next occurrence of a string
si: වචනයක ඊළග සිදුවීම සොයන්න

en: search the book for word(s)
si: මෙම වචන සඳහා පොත සොයන්න

en: selection...
si: තේරීම...

en: send all pages to server
si: සෑම පිටුවක්ම සර්වරයට (server) යවන්න

en: send this page to server
si: මෙම පිටුව සර්වරයට (server) යවන්න

en: set action selector
si: ක්‍රියාව තෝරන්නා යොදන්න

en: set atom count
si: මනාව වැඩුනු පරමානු

en: set background color for all pages
si: සියළුම පිටු සඳහා පසුබිම් වර්ණය යොදන්න

en: set channel
si: නාලිකාව සවිකරන්න

en: set controller
si: පාලකය සවිකරන්න

en: set maximum value
si: උපරිම අගය යොදන්න

en: set minimum value
si: අවම අගය යොදන්න

en: set page sound
si: පිටුවේ ශබ්දය සකස් කරන්න

en: set page visual
si: පිටුව පෙනෙන ලෙස සකසන්න

en: set sound effect for all pages
si: පිටු සියල්ලටම නාදය සකසන්න

en: set sound effect for this page
si: මෙම පිටුවට නාද රටා සකසන්න

en: set target
si: ඉලක්කය පිහිටුවන්න

en: set visual effect for all pages
si: පිටු සියල්ලටම චලන රටා සකසන්න

en: set visual effect for this page
si: මෙම පිටුවට චලන රටා සකසන්න

en: shared by all projects
si: සියලු කාර්යන් මඟින් බෙදදාහරිනන ලද

en: show FFT
si: FFT පෙන්වන්න

en: show envelope
si: ලියුම් කවරය පෙන්වන්න

en: show full screen
si: මුළු තිරයේ පෙන්වන්න

en: show infection history
si: ආසාදනයේ ඉතිහාසය පෙන්වන්න

en: show more controls
si: තවත් පාලක පෙන්වන්න

en: show page breaks
si: පිටු නැවතීම් පෙන්වන්න

en: show page controls
si: පිටු පාලක පෙන්වන්න

en: show pointer
si: දක්වනය පෙන්වන්න

en: show screen only
si: තිරයේ පෙන්වීම පමණයි

en: show screen over source
si: මූලාශ්‍රයෙන් පිට පෙන්වීම පමණයි

en: show seconds
si: තත්පර පෙන්වන්න

en: show source only
si: මූලාශ්‍ර පෙන්වීම පමණයි

en: show source screened
si: මූලාශ්‍ර පෙන්වීම තිරයෙන්

en: simply close this navigator
si: සරලව මෙම යාත්‍රකයා වසන්න

en: skip over next project ({1})
si: ඊළග ව්‍යාපෘතිය පසුකර  යන්න({1})

en: slide away
si: සලයිඩයෙන් ඉවතට

en: slide border
si: ස්ලයිඩයේ දාරය

en: slide both
si: ස්ලයිඩ දෙකම

en: slide over
si: ස්ලයිඩයේ පිට

en: sorry that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
si: සමාවන්න, මෙම නම ශබ්දකෝෂයේ ඇති වෙනත් පිවිසුමක නමක් සමග ගැටේ

en: sorry, nothing was saved for this page.
si: කණගාටුයි මෙම පිටුවෙහි කිසිවක් සුරැකීම කර නැත

en: sort pages
si: පිටු අනුපිළිවෙලට සකසන්න

en: sort tabs
si: තේරිමට ඇති ටැබ්

en: sound
si: ශබ්දය

en: sound effect for all pages
si: සියලු පිටු සඳහා ශබ්ද විලාසය

en: sound effect this page only
si: මෙම පිටුව සඳහා පමණක් ශබ්ද විලාසය

en: start
si: ආරම්භ කරන්න

en: start keyboard navigation with this thread
si: යතුරුපුවරුවේ යාත්‍රනය මෙම ඇමුණුම සමග අරඹන්න

en: startInfection
si: ආසාදනයේ ආරම්භය

en: sticky off
si: සවිවීම නිවන්න

en: sticky on
si: සවිවීම අරින්න

en: stop
si: නවත්වන්න

en: stop Etoys
si: Etoys නවත්වන්න

en: stop at last page
si: අවසාන පිටුවෙදී නවත්වන්න

en: stop keyboard navigation with this thread
si: මෙම ඇමුණුම සමඟ යතුරුපුවරුවේ යාත්‍රණය නවතන්න

en: switch to <{1}>
si: මාරුවෙන්න <{1}>

en: switch to ascending
si: ආරෝහණ පිළිවෙළට සකස් කරන්න

en: switch to descending
si: අවරෝහණ පිළිවෙළට සකස් කරන්න

en: switch to recent projects
si: මෑත ව්‍යාපෘති වලට මාරු වෙන්න

en: tab
si: ටැබ්

en: tab color...
si: ටැබ් වර්ණය...

en: tabbedPalette
si:  ටැබ් සහිත වර්ණ එලකය/සායම් ලෑල්ල

en: tabs
si: ටැබ්

en: tear off
si: ඉරා දමන්න

en: throw it away\keep painting it
si: එය ඉවත් කිරීමට ‍\  දිගටම එය පින්තාරු කරන්න

en: tools...
si: මෙවලම්...

en: track pointer
si: පථය දක්වනය

en: trim after cursor
si: කර්සරයට පසුව කෙටි කරන්න

en: trim before cursor
si: කර්සරයට පෙර කෙටි කරන්න

en: turn off truncation
si: කෙටි කිරීම අක්‍රිය කරන්න

en: turn on truncation
si: කෙටි කිරීම ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: turn reverb off
si: දෝංකාර වාරය වහනවා

en: turn reverb on
si: දෝංකාර වාරය අරිනවා

en: twinkle fatter
si: විශාල දීප්තියක්

en: twinkle thinner
si: අඩු දීප්තියක්

en: uncache page sorter
si: පිටු තෝරනය සංරක්ෂිතයෙන් ඉවත් කරන්න

en: undo
si: පෙර අවස්ථාවට

en: up
si: ඉහළට

en: up left
si: වම් පස ඉහළ

en: up right
si: ඉහළ පස පහතට

en: update from original
si: මුල් පිටපත මගින් අළුත් කරන්න

en: url of the place to store a typical page in this book.
    Must begin with file:// or ftp://
si: මෙම පොතෙහි නියම පිටුවට තැන්පත් කළ හැකි ස්ථානයේ අන්තර්ජාල ලිපිනය,  file://  හෝ ftp://  යන වචන භාවිතයෙන් පටන් ගත යුතුය

en: url of the place where this book's index is stored.
    Must begin with file:// or ftp://
si: මෙම පොතෙහි ලැයිස්තුව ගබඩා කර ඇති තැන වෙබ් ලිපිනය.
    ආරම්භ විය යුත්තේ file:// හෝ ftp:// භාවිතයෙනි

en: use graphical label
si: චිත්‍රක ලේබලය පාවිච්චි කරන්න

en: use graphical tab
si: චිත්‍රක ටැබය පාවිච්චි කරන්න

en: use solid tab
si:  ඝන ලේබල භාවිතා කරන්න

en: use textual label
si: පෙළ සහිත ලේබලය පාවිච්චි කරන්න

en: use textual tab
si: පෙළ සහිත ටැබ් පාවිච්චි කරන්න

en: vertical orientation
si: සිරස් ඉදිරිපත් කිරිම

en: vertical pan
si: සිරස් තැටිය

en: view pages full-screen
si: පිටු මුළු තිරයේම පෙන්වන්න

en: viewerFlapTab
si: පියන් ලේබල දකින්නා

en: visual and sound effects...
si: නාද හා පෙනීම පිළිබඳ වූ කාර්යයන්...

en: visual effect for all pages
si: සියලු පිටු සඳහා දෘශ්‍ය විලාසය

en: visual effect this page only
si: මෙම පිටුව සඳහා පමණක් දෘශ්‍ය විලාසය

en: when I am scrolled into view in a GeeMailMorph
si: GeeMailMorph ජී මෙල් මෝෆ් බලාගැනීමට scrolled කරන ලද අවස්ථාවකි

en: when I am scrolled out of view in a GeeMailMorph
si: එකල මා ජී මේල් මෝෆයක් බලාගැනීමට රෝල් කරන ලද අවස්ථාවකි

en: when a keystroke happens and nobody heard it
si: කී ස්ට්‍රෝක් (keystroke) එකක් සිදුවුවහොත් එය කිසිවෙකුටත් නොඇසේවි

en: where is my book?
si: කෝ ? මගේ පොත

en: where is the page?
si: පිටුව කොහේද?

en: whilePressed
si: ඔබා ඇති තෙක්

en: words to search for.  Order is not important.
    Beginnings of words are OK.
si: සෙවීම සඳහා අවශ්‍ය වචන. පිළිවෙළ වැදගත් නොවේ.
    වචන පටන් ගැනීමට OK යොදන්න.

en: wrap after last page
si: අවසාන පිටුවට පසු එතුම

en: you are here
si: ඔබ මෙතන

en: zoom
si: විශාල කරන්න

en: zoom frame
si: රාමුව ළංකර බැලීම

en: {1} cycles; {2} secs
si: {1} වට; {2} තත්පර

en: {1} events reduced to {2}
si: {1} සිද්ධිය {2}ට අඩුවිය

en: {1} is not currently storable
si: {1} දැනට ගබඩාගතකර නැත
