eToys - en to nl translation catalogue (1138 entries)

en: 
    
    Good luck!
nl: 
    
    Veel geluk!

en:   Auto
nl:   Automatisch

en:   Help
nl:   Hulp

en:   New
nl:   Nieuw

en:   New game
nl:   Nieuw spel

en:   Play
nl:   Speel

en:   Quit
nl:   Verlaat

en:   Redo
nl:   Opnieuw

en:   Undo
nl:   Ongedaan

en:  Change morph
nl:  Wijzig animatie

en:  Mouse-down action
nl:  Muis-neer actie

en:  Mouse-down look
nl:  Muis-neer gezicht

en:  Mouse-down repeating
nl:  Muis-neer herhaling

en:  Mouse-enter look
nl:  Muis-binnen gezicht

en:  Mouse-over highlighting
nl:  Muis-over markeren

en:  Mouse-up action
nl:  Muis-omhoog actie

en:  loss
nl:  verlies

en:  losses
nl:  verliezen

en:  menu definition
nl:  menudefinitie

en:  tile(s) changed to "
nl:  tegel(s) gewijzigd naar "

en:  tiles reverted to "clink"
nl:  tegels teruggedraaid tot "klink"

en:  win
nl:  gewonnen

en:  wins
nl:  gewonnen

en: (create account)
nl: (account aanmaken)

en: 1 if argument is positive, -1 if argument is negative, 0 if argument is zero.
nl: 1 als argument positief is, -1 als argument negatief is, 0 als argument nul is.

en: A  data field which will have a different value on every card of the background
nl: Een   gegevensveld dat voor ieder kaart op de achtergrond een andere waarde zal hebben

en: A Personal Digital Assistant
nl: Een Persoonlijke Digitale Assistent

en: A board game implementedby Tim Olson, based on a game originally written for UNIX by Eiji Fukumoto.
nl: Een bordspel uitgevoerd door Tim Olson, gebaseerd op een spel dat oorspronkelijk geschreven is voor UNIX door Eiji Fukumoto.

en: A button to use with tile scripting; its script will be a method of its containing playfield
nl: Een knop te gebruiken bij tegelscripten; het script is een methode voor het bevattende speelveld

en: A circular shape
nl: Een cirkel vorm

en: A collapsed version of {1}.  Click to open it back up.
nl: Een weggestopte versie van {1}.  Klik om het opnieuw te openen.

en: A device for making sound recordings.
nl: Een apparaat om geluid mee op te nemen.

en: A fine game of chess
nl: Een mooi schaakspel

en: A five-paned tool that lets you see all the code in the system
nl: Een vijfpaneel werktuig dat je alle code in het systeem laat zien

en: A framework for creating tutorial snippets
nl: Een kader voor het maken van onderwijsfragmenten

en: A joystick-like control
nl: Een joystick-achtige besturing

en: A menu of choices useful for authoring
nl: Een keuzemenu nuttig voor schrijven

en: A menu of commands relating to use of projects
nl: Een commandomenu voor gebruik van projecten

en: A menu of options pertaining to this object as viewed as a playfield
nl: Een optiemenu met betrekking tot dit voorwerp als gezien als een speelveld

en: A menu relating to use of flaps.  For best results, use "keep this menu up"
nl: Een menu voor het gebruik van kleppen.  Voor de beste resultaten, gebruik "houd dit menu op"

en: A multi-paged structure
nl: Een multi-pagina structuur

en: A non-editable picture of something
nl: Een niet-aanpasbare afbeelding van iets

en: A non-editable picture.  If you use the Paint palette to make a picture, you can edit it afterwards.
nl: Een afbeelding die niet kan worden gewijzigd.  Als je het Paint palet gebruikt om een afbeelding te maken, dan kun je het achteraf wijzigen.

en: A piece of text that will occur on every card of the background
nl: Een stuk tekst dat voorkomt op iedere kaart op de achtergrond

en: A place for assembling parts or for staging animations
nl: Een plaats om onderdelen samen te stellen or om animaties op te voeren

en: A place for recording "event movies" using the Event Recorder
nl: Een plaats om "gebeurtenisfilms" op te nemen met behulp van Even Recorder

en: A place for storing alternative pictures in an animation, etc.
nl: Een plaats om alternatieve afbeeldingen in een animatie etc. op te slaan.

en: A rectangle
nl: Een rechthoek

en: A rectangle which continuously reports its size in pixels
nl: Een rechthoek die steeds zijn grootte in pixels toont

en: A rectangular shape, with border and fill style
nl: Een rechthoekige vorm, met een border een vulkleur

en: A scrolling data field which will have a different value on every card of the background
nl: Een schuivend dataveld dat voor ieder kaart op de achtergrond een andere waarde al hebben

en: A series of connected line segments, which may be a closed solid, or a zig-zag line.  Shift-click to get handles and move the points.
nl: Een serie aaneengesloten lijn segmenten, mogelijk een gesloten vorm, of een zig-zag lijn.  Shift-click voor de aangrijpingspunten en verplaats de punten.

en: A short text in a beautiful font.  Use the resize handle to change size.
nl: Een korte zin in een mooi lettertype.   Gebruik de groei knop om de grootte te veranderen.

en: A slider for showing and setting numeric values.
nl: Een schuif om numerieke waarden te tonen en in te stellen.

en: A smooth wiggly curve, or a curved solid.  Shift-click to get handles and move the points.  Using the halo menu, can be coverted into a polygon, and can be made "open" rather than closed.
nl: Een gladde kronkelende curve, of een kronkelende vorm.  Shift-click om de aangrijpingspunten te verplaatsen.  Gebruik het halo menu, kan worden omgezet in een polygoon, en kan open "open" worden gemaakt in plaats van gesloten.

en: A star
nl: Een ster

en: A straight line.  Shift-click to get handles and move the ends.
nl: Een rechte lijn.  Shift-click voor het tonen van de aangrijpingspunten en verplaats de uiteinden.

en: A text field with a rounded shadowed border, with a fancy font.
nl: Een tekstveld met een afgeronde schaduwrand, met apart lettertype.

en: A tool allowing you to browse any file
nl: Een werktuig om door elk bestand te kunnen bladeren

en: A tool allowing you to compare and manipulate two change sets concurrently
nl: Een werktuig om twee wijzigingensets tegelijkertijd te kunnen vergelijken en bewerken

en: A tool allowing you to view the methods in a single change set
nl: Een werktuig om methoden in een enkele wijzigingenset te kunnen bekijken

en: A tool for discarding objects
nl: Een werktuig om voorwerpen uit te sluiten

en: A tool for discovering methods
nl: Een werktuig om methoden te kunnen ontdekken

en: A tool for finding and editing methods that contain any given keyword in their names.
nl: Een werktuig om methoden die een gegeven sleutelwoord in hun naam hebben te zoeken en te bewerken.

en: A tool for finding and obtaining many kinds of objects
nl: Een gereedschap voor het zoeken en krijgen van vele soorten voorwerpen

en: A tool listing all the scripted objects in the project.
nl: Een werktuig om lijst te maken van alle gescripte voorwerpen in een project.

en: A tool that lets you browse and load packages from SqueakMap, an index of Squeak code available on the internet
nl: Een hulpmiddel dat je laad bladeren en pakketten laden van GilMap, een aanwijzer van Gil code beschikbaar op internet

en: A tool that lets you browse the catalog of available objects
nl: Een werktuig waarmee je de catalogus van beschikbare voorwerpen kunt door bladeren

en: A unique solitaire card game
nl: Een uniek patiencekaartspel

en: A window for composing text
nl: Een venster om tekst samen te stellen

en: A window used to report messages sent to Transcript
nl: Een venster gebruikt om boodschappen te sturen naar Transcript

en: Abandon  this piano roll.  If you have made changes and wish them to be propagated back to the originating event-theatre, be sure to do that before abandoning the piano roll.
nl: Verlaat  deze pianolijst.  Als je wijzigingen hebt gemaakt en wilt dat deze worden teruggezet naar het oorspronkelijke evenementtheater, zorg er dan voor dat je dit doet voor je de pianolijst verlaat.

en: Abandon existing recording and start a new one.
nl: Verlaat bestaande opname en start een nieuwe.

en: Abandon this effort and throw away this window
nl: Verlaat deze poging en gooi dit venster weg

en: About the Cipher Panel
nl: Over het Cijfer Paneel

en: About the Crostic Panel
nl: Over het Naamdichtpuzzel Paneel

en: Accept
nl: Accepteren

en: Accept(s)
nl: Accepteer (s)

en: Action:
nl: Actie:

en: Add a new morph
nl: Voeg nieuwe morf toe

en: Add a voiceover to the existing event-recorded sequence
nl: Voeg een voiceover toe aan de bestaande evenement-opgenomen volgorde

en: Add label
nl: Label toevoegen

en: All Scripts
nl: Alle scripts

en: All scripts in this project
nl: Alle scripts in dit project

en: Allows you to change the font used to display the numbers.
nl: Sta je toe om de lettertype te veranderen die de nummers vertonen.

en: Allows you to provide a message to be presented to a user as balloon-help when the mouse lingers over buttons that trigger playback of the tape of this event theatre
nl: Hiermee kunt u een signaal geven aan een gebruiker als ballon-hulp als de muis hangt boven de knoppen die het afspelen van de band van dit evenement theater veroorzaken

en: Allows you to specify a new color for the hands of the watch.  Note that actual *watch* color can be changed simply by using the halo's recoloring handle.
nl: Hiermee kun je een nieuwe kleur aangeven voor de wijzers van de klok.  Let op dat de *klok* kleur gewijzigd kan worden door de halo's herkleur knop.

en: Allows you to specify a new color to be used during PM hours for the center portion of the watch; during AM hours, a lighter shade of the same color will be used.
nl: Hiermee kun je een nieuwe kleur aangeven voor gebruik bij PM uren voor het middengedeelte van de klok; Tijdens AM uren wordt een lichtere tint van dezelfde kleur gebruikt.

en: An Event Roll is a used to visualize and edit the score, or "tape", of an Event Theatre's "event movie".
    
    The Roll shows three "tracks", one for all Mouse events, one for Keyboard events, and one for all other events, such as sound.
    
    You can *remove* any item from an event roll by just picking it up with the mouse and dropping it anywhere outside the roll (such as on the desktop or in the trash-can.)  If in doubt about the effect of removing an item, you can put it on the desktop, play the revised tape, then pick up the event from the desktop and drop it back near where you found it in the event roll, and replay again to compare.
    
    You can *reposition* any item in an event roll by picking it up with the mouse and dropping it anywhere else in the roll.  CAUTION:  Items in the mouse-event track should not be dropped such that they overlap -- see caveat below under "Tips".
    
    You can drag various kinds of items *into* the roll.  For example, you can drop a "Morph" or a "Tile" obtained from a SoundRecorder, and you can drop a "button" representing another event-recorded sequence (though it is not at the moment recommended to do the latter.)  One straightforward way of adding voiceovers to an existing event recording is to play back the recording while selectively making individual snippets of voice recordings using a separate, standard Squeak SoundRecording tool.  After you are satisfied with a recording, obtain a "morph" from the sound-recording tool, and position it as desired in the event roll.
    
    You can *resize* items in the "mouse" track of an event roll.  When you stretch or shrink a mouse-sequence, the events within the sequence get remapped linearly within the duration represented by the new size of the sequence as seen in the event roll.  [CAUTION:  Do not resize a mouse item such that it will overlap an adjacent one.  It is a bug that this is even allowed.]
    
    In addition to adding separately-recorded voiceovers using the mechanism described in item 3 above, there is a built-in voiceover mechanism in the Event Theatre.  Whenever you are playing back an existing event-recording in an Event Theatre, a "Record Voiceover" button will appear.  If you press this, the playback of the event recording will continue and you can record a voiceover to go with any portion you wish.  When you are done recording a snippet, you can hit the "stop recording voiceover" button; playback will continue, and you can subsequently, on this pass or any future one, add more voiceover snippets.  To remove a voiceover snippet, simply drag it out of the event roll; to reposition it, simply pick it up with the mouse and drop it back into the event roll at the desired position.
    
    When you make a change in an Event Roll, it will immediately change the tape of the Event Theatre, so that when you replay the event-movie you will immediately see see the change.  If you are unhappy with the change, there is a one-level "undo" available which will revert the EventTheatre to its state before the last edit you made in the EventRoll.  There is also a "deeper" level of "undo" available that will revert the EventTheatre (and hence the associated EventRoll) to the initial state they were in when you first launched the event roll.
    
    
    Keyboard Track
    
    You can reposition or delete any keyboard-track item.
    
    Color conventions in the keyboard track: (These will change soon!)
    
    	White	Simple lower-case character, no modifier key pressed
    	Red		Shift-key pressed
    	Green	Alt-key pressed
    	Yellow	Control-key pressed
    
    	Yellow	A "space" character
    	Blue		A "backspace" character
    
    Unprintable characters are shown in red with the ascii value displayed, e.g. #13 for a "return" character.
    
    *Important Tips*
    
    (1)  To get the halo on an object inside an EventRoll, hold down the SHIFT key as you halo-click on the object.
    
    (2)  DO NOT reposition or resize mouse-track items such that any two of them overlap, since this will result in the events represented by the two items getting co-mingled in such a way that they you will never be able to separate them again, and the mixture will have crazy results.  It is a bug that you are allowed to drop mouse-track items such that they overlap.  So please, DO NOT DO IT!  If by accident you do, you might be interested in trying out some of the revert mechanisms in the system.
nl: Een Event Roll wordt gebruikt voor het visualiseren en aanpassen van de score, of "tape", van een evenement Theater "event movie" bewerken.
    
    De Roll toont drie "sporen", één voor alle Muisgebeurtenissen, één voor het Toetsenbord, en één voor alle andere evenementen, zoals geluid.
    
    Je kunt ieder item *verwijderen* van een gebeurtenis roll door gewoon oppakken met de muis en neerzetten het overal buiten de rollen (zoals op het bureaublad of in de prullenbak).  Als je twijfelt over het effect van het verwijderen van een item , kun je hem op het bureaublad zetten, speel de herziene tape af, pak dan het evenement van het bureaublad en zet het terug waar je het gevonden hebt in de evenementenrol, en speel het weer af om te vergelijken.
    
    Je kunt ieder item *herpositioneren* in een gebeurtenislijst door het op te pakken met de muis en het ergens anders op de lijst neer te zetten.  LET OP:  items in het muis-gebeurtenissenspoor mogen niet overlappend worden geplaatst - zie voorbehoud hierna onder "Tips".
    
    Je kunt diverse soorten items slepen *in* de rol.  Je kunt, bijvoorbeeld, een "Morph" of een "Tegel" neerzetten die verkregen is uit een GeluidsRecorder, en je kunt een "knop" die een andere opgenomen gebeurtenis weergeeft neerzetten (al is het op dit moment niet aan te raden om dat laatste te doen.)  Een eenvoudige manier om voiceovers toe te voegen aan een bestaande opname is het afspelen van de opname tijdens het maken van selectieve individuele fragmenten van spraakopnames met behulp van een aparte, standaard Squeak SoundRecording tool.  Als u tevreden bent met een opname, neem een "morph" van het geluidsopnameapparaat, en plaats het op de gewenste positie in de gebeurtenissenlijst.
    
    U kunt *resize* items in de "muis" spoor van een gebeurtenis roll.  Wanneer je de muisvolgorde uitrekt of inkrimpt, worden de gebeurtenissen in de sequentie opnieuw toegewezen binnen de tijdsduur van de nieuwe sequence zoals te zien is op de gebeurtenissenlijst.  [LET OP:  Wijzig niet het formaat van een muisitem zodanig dat die overlapt met de naastliggende.  Het is een bug dat dit is toegestaan.]
    
    Naast het toevoegen van apart opgenomen voiceovers met behulp van mechanisme beschreven in punt 3 hierboven, is er een ingebouwde voiceover-mechanisme in het Evenementt Theater.  Wanneer een bestaande event-opname in een Evenement Theater aan het afspelen bent, zal een "stemopname" knop zal verschijnen.  Als u hierop drukt, gaat het afspelen van de opname gewoon door en u kunt een voice-over opnemen bij het gedeelte waar u dat wilt.  Wanneer u klaar bent met het opnemen van een fragment, kunt u op de "stop stemopname" knop drukken; het afspelen gaat gewoon door, en u kunt vervolgens of een eventuele later, meer voiceover-fragmenten toevoegen.  Voor het verwijderen van een voiceover-fragment, sleept u het gewoon uit de gebeurtenislijst; om het te verplaatsen, pakt u het gewoon op met de muis en zet het terug in de evenementenlijst in de gewenste positie.
    
    Wanneer u een wijziging maakt in een Gebeurtenissenlijst, zal het direct wijzigen in de tape van het Evenement Theater, zodat wanneer u de gebeurtenis-film opnieuw afspeelt je die verandering in één oogopslag ziet.  Als u niet tevreden bent met de verandering, is er een één-niveau "undo" beschikbaar die het EvenementtTheater terugzet naar de toestand vóór de laatste bewerking in de EvenementLijst.  Er is ook een "dieper" niveau van de "undo" beschikbaar die het EvenementtTheater (en dus ook weer de bijbehorende EvenementLijst) naar de oorspronkelijke toestand waarin zij zich bevonden toen u voor het eerst de EvenementenLijst opstartte.
    
    
    ToesenbordSpoor
    
    U kunt toetsenbord-spoor item verplaatsen of verwijderen.
    
    Kleurafspraken in het toetsenbordspoor: (Deze veranderen binnenkort!)
    
    	Wit	Eenvoudig klein karakter, geen modifier-toets ingedrukt
    	Rood		Shift-toets ingedrukt
    	Groen	Alt-toets ingedrukt
    	Geel	Control-toets ingedrukt
    
    	Geel	Een "spatie" teken
    	Blauw		Een "backspace" teken
    
    Afdrukbare tekens worden weergegeven in het rood met de ASCII-waarde, bijv. #13 voor een "nieuwe regel" karakter.
    
    *Belangrijke Tips*
    
    (1)  Om de halo op een voorwerp binnen een EvenementLijst te krijgen, houd de SHIFT-toets ingedrukt als je halo-klik op het voorwerp.
    
    (2)  verplaats of vergroot NIET de muis-spoor items zodanig dat twee elkaar overlappen, omdat dit zal resulteren in de gebeurtenissen die een mengelng zijn van beide gebeurtenissen zodanig dat ze nooit meer los van elkaar te koppelen zijn.  Het is een bug dat je die muis-spoor items elkaar mag laten overlappen.  Dus alsjeblieft, DOE HET NIET!  Als u het per ongeluk toch doet, probeert u dan één van de mechanismes van het systeem om terug te keren naar de vorige situatie.

en: An analog clock face
nl: Een analoog klok gezicht

en: An attachment point for Connectors that you can embed in another Morph.
nl: Een bevestigingspunt voor verbinders welke je in andere animatie kan inbouwen.

en: An ellipse or circle
nl: Een ellipse of een cirkel

en: An elliptical or circular shape
nl: Een elliptisch of cirkelvormige vorm

en: An example of how to use double-click in moprhic
nl: Een voorbeeld hoe je dubbelklik in een morf kunt gebruiken

en: An extreme-wide-angle lens
nl: Een extreem-ruime-invalshoek lens

en: An eye which follows the cursor
nl: Een oog die de cursor volgt

en: Are you sure you want to discard all typing?
nl: Weet je zeker dat je alle typewerk wilt negeren?

en: As hints, you will be given the five longest answers.
    Do you really want to do this?
nl: Als hints wordt je de vijf langste antwoorden gegeven.
    Wil je dit echt doen?

en: BMP file
nl: BMP bestand

en: Background Field
nl: Achtergrond veld

en: Background Label
nl: Achtergrond Label

en: Basic
nl: Basis

en: Book
nl: Boek

en: Brings an open MessageNames window to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
nl: Brengt een open MessageNames voorop, maakt er één als dat nodig is, en maakt dit het actieve venster

en: Brings an open Transcript to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
nl: Brengt een open Transcript voorop, maakt er één als dat nodig is, en maakt dit het actieve venster

en: Brings an open change sorter to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
nl: Brengt een open wijzigingensorteerder naar voren, maakt er één aan als dat nodig is en maakt dit het actieve venster

en: Brings an open fileList  to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
nl: Brengt een open FileList  voorop, maakt er één als dat nodig is, en maakt dit het actieve venster

en: Building Viewers...
nl: Bouw Kijkers...

en: Button
nl: Knop

en: Button Properties for {1}
nl: Knop Eigenschappen voor {1}

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel this login operation.
nl: Annuleer deze login operatie.

en: Cancel(l)
nl: Cancel (l)

en: Cards Left:
nl: Overgebleven Kaarten:

en: Caution! This method may have been
    changed elsewhere since you started
    editing it here.  Accept anyway?
nl: Waarschuwing! Deze methode kan elders
    gewijzigd zijn sinds je dit begon te
    bewerken.  Toch accepteren?

en: Caution: this is broken!
nl: Voorzichtig: dit is gebroken!

en: Center of rotation (hold down shift key and drag to change it)
nl: Draaipunt (houdt shift-toets ingedrukt en sleep om deze te veranderen)

en: Change character
nl: Wijzig karakter

en: Change color (press shift for more properties)
nl: Wijzig kleur (druk shift voor meer eigenschappen)

en: Change font
nl: Kies lettertype

en: Change scale
nl: Wijzig schaal

en: Change size (press shift to preserve aspect)
nl: Verander grootte (druk shift om aspect te behouden)

en: Change style
nl: Verander stijl

en: Change the color of this object
nl: Wijzig de kleur van dit voorwerp

en: Change the size of this object
nl: Wijzig de afmeting van dit voorwerp

en: Changes have not been saved.
    Is it OK to cancel those changes?
nl: Wijzigingen zijn niet bewaard.
    Is het OK om die wijzigingen te annuleren?

en: Check the current change set for halts, references to the Transcript, etc., and if any such thing is found, open up a message-list browser detailing all possible slips.
nl: Controleer de huidige wijzigingsset voor haltes, verwijzingen naar Transcript, etc, open een boodschappenlijst bladeraar die details geeft van waar overal geslipt kan worden.

en: Chess
nl: Schaken

en: ChineseCheckers
nl: ChineesSchaak

en: Choose a background color
nl: Kies achtergrondkleur

en: Choose a display depth
nl: Kies schermdiepte

en: Choose a file
    to load
nl: Kies een bestand
    om te laden

en: Choose a line color
nl: Kies lijnkleur

en: Choose a new graphic
nl: Kies nieuwe afbeelding

en: Choose a version to restore
nl: Kies een versie om te herstellen

en: Choose another year
nl: Kies een ander jaar

en: Choose font:
nl: Kies lettertype:

en: Choose forward direction
nl: Kies voorwaartse richting

en: Choose one of the following conditions
nl: Kies één van de volgende voorwaarden

en: Choose orientation...
nl: Kies oriëntatie...

en: Choose the font for this list
nl: Kies lettertype voor deze lijst

en: Choose the standard fonts to use for code, lists, menus, window titles, etc.
nl: Kies het standaard lettertype om te gebruiken voor code, lijsten, menu´s, venstertitels, etc.

en: Choose which color should be used for text highlighting in Morphic.
nl: Kies welke kleur gebruikt moet worden voor tekst accentueren in Morphic.

en: Choose which color to use for highlighting which pane has the keyboard focus
nl: Kies welke kleur gebruikt moet worden om te accentueren welk paneel de toetsenbordfocus heeft

en: Choose which color to use for the text insertion point in Morphic.
nl: Kies welke kleur gebruikt moet worden voor de plaats waar tekst ingevoerd wordt in Morphic.

en: Choose which physical device is associated with the joystick.
nl: Kies welk fysiek apparaat verbonden is met de joystick.

en: Cipher
nl: Cijfer

en: Circle
nl: Cirkel

en: Click here to enter the
    project named
    "{1}"
nl: Klik hier om de
    projectnaam in te voeren
    "{1}"

en: Click here to get a little window that will allow you to specify which types of annotations, in which order, you wish to see in the annotation panes of browsers and other tools
nl: Klik hier om een klein venster te krijgen waarin je kunt aangeven welke types commentaar en in welke volgorde je in commentaarpanelen van browsers en andere werktuigen wilt zien

en: Clipboard
nl: Klembord

en: Clock
nl: Klok

en: Close the topmost window if possible.
nl: Sluit het bovenste venster, als dat mogelijk is.

en: Close this dialog
nl: Sluit deze dialoog

en: Collapse
nl: Stort in

en: Connectors
nl: Verbinders

en: Create a file holding the logged changes (going as far back as you wish), and open a window on that file.
nl: Maak een bestand waarin de wijzigingen worden bijgehouden (zover teruggaand als je zelf wilt), en open een venster voor dat bestand.

en: Create a new change set and make it the current one.
nl: Maak een nieuwe wijzigingenset en stel dit in als zijnde de huidige.

en: Creates a new morphic project
nl: Maakt een nieuw morfisch project

en: Creates a new project of the classic "mvc" style
nl: Maakt een nieuw project in de klassieke "mvc" stijl

en: Crostic
nl: Naamdicht puzzel

en: Crostic Hints
nl: Naamdicht hints

en: Current:
nl: Nu:

en: Curve
nl: Kromme

en: Debug (press shift to inspect morph)
nl: Debug (druk shift om morf te inspecteren)

en: Delete this object -- warning -- can be destructive!
nl: Verwijder dit voorwerp - waarschuwing - kan vernietigend zijn!

en: Delete\Keep
nl: Verwijder\Bewaar

en: Deletes all non-window morphs lying on the world.
nl: Verwijdert alle niet-venster morfs die op de wereld liggen.

en: Deletes all windows that do not have unsaved text edits.
nl: Verwijdert alle vensters die geen niet-opgeslagen tekstaanpassingen hebben.

en: Display this event-movie in a form such that its score can be viewed and edited.
nl: Vertoon deze evenementfilm in zo'n vorm dat de score kan worden bekeken en bewerkt.

en: Do you really want to close all windows
    except those with unaccepted edits?
nl: Wil je echt alle vensters sluiten
    behalve die met ongeaccepteerde bewerkingen?

en: Do you really want to delete the
    project named {1}
    and all its contents?
nl: Wil je echt de gehele inhoud en het
    project met de naam {1}
    verwijderen?

en: Do you really want to discard all objects
    that are not in windows?
nl: Wil je echt alle voorwerpen negeren
    die niet vensters zijn?

en: Double-click on me to change my color; 
    single-click on me to change border color;
    hold mouse down within me and then move it to grow 
    (if I'm red) or shrink (if I'm blue).
nl: Dubbel-klik op mij om mijn kleur te veranderen; 
    enkel-klik op mij om mijn kantlijn kleur te veranderen;
    houd de muis laag aan mijn binnenkant en verplaats dan om me te vergroten 
    (als ik rood ben) of te verkleinen (als ik blauw ben).

en: DoubleClick
nl: DubbelKlik

en: Drag in here to change how often the button repeats while the mouse is down
nl: Sleep hierbinnen om te wijzigen hoe vaak de knop repeteert zolang de muis ingedrukt is

en: Drag in here to change the halo width
nl: Sleep hierbinnen om de halo breedte te veranderen

en: Drop another morph here to change the target and action of this button. (Only some morphs will work)
nl: Laat een andere animatie hier los om het doel en de actie van de knop te veranderen. (Alleen sommige animaties werken)

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button when the mouse enters it.
nl: Laat een andere animatie hier los om de visuele verschijning van deze knop te veranderen als de muis hier binnenkomt.

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button when the mouse is clicked in it.
nl: Laat een andere animatie hier los om de visuele verschijning van deze knop te veranderen als de muis erin wordt geklikt.

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button. Or click here to get a menu of possible replacement morphs.
nl: Laat een andere animatie hier los om de visuele verschijning van deze knop te veranderen. Of klik hier om een menu te krijgen van de mogelijke vervangende animaties.

en: Duplicate
nl: Verdubbel

en: Duplicate (press shift to make a sibling)
nl: Verdubbel (druk shift om een broer te maken)

en: ENTER ACTIVE
nl: INVOER ACTIEF

en: Each line represents an event in the event sequence I represent
nl: Elke lijn staat voor een gebeurtenis in de volgorde van events die ik vertegenwoordig

en: Edit the balloon help text for
nl: Bewerk de balonhulptekst voor

en: Edit the balloon help to be supplied for playback buttons made for this event movie
nl: Bewerk de help-ballon voor de afspeelknoppen voor deze evenementfilm

en: Elapsed Time:
nl: Verstreken Tijd:

en: Ellipse
nl: Ellips

en: Embed {1} into...
nl: Sluit {1} in bij...

en: Emphasis & alignment
nl: Benadrukken en uitlijnen

en: Enter a dash specification as
    { major dash length. minor dash length. minor dash color }
    The major dash will have the normal border color.
    A blank response will remove the dash specification.
    [Note: You may give 5 items as, eg, {10. 5. Color white. 0. 3}
    where the 4th ityem is zero, and the 5th is the number of pixels
    by which the dashes will move in each step of animation]
nl: Definieer een onderbroken lijn als
    { lengte van grote streep. lengte van kleine streep. kleur van kleine streep }
    De grote streep zal een normale rand kleur hebben.
    Wanneer je niets invult dan wordt de definitie van de onderbroken lijn verwijderd.
    [Let op: Je kunt 5 items opgeven, zoals bijv, {10. 5. Kleur wit. 0. 3}
    waarbij het 4de item nul is, en het 5de is het aantal pixels waarmee de strepen worden
    verplaatst iedere stap van de animatie]

en: Enter an expression that create the target
nl: Voer een uitdrukking in die het doel maakt

en: Enter grid size
nl: Voer roostergrootte in

en: Enter new value (0 - 1.0)
nl: Geef nieuwe waarde (0 - 1.0)

en: Etoys is trying to open your web browser.\If it does not work, you can sign up at:\\
nl: Etoys probeert je webbrowser te openen.\Als het niet werkt, dan kun je inloggen bij:\\

en: Event Roll
nl: Evenementenlijst

en: Event Roll for
nl: Evenementenlijst voor

en: Event Theatre
nl: Evenement Theater

en: Event Theatre menu Definition
nl: Evenement Theater menu Definitie

en: Event-Roll Options
nl: Gebeurtenis-Lijst Opties

en: Expand all collapsed windows and other collapsed objects back to their expanded forms.
nl: Vergroot alle verkleinde vensters en andere voorwerpen terug naar hun vergrote vormen.

en: Fancy Text
nl: Rare Tekst

en: Fewer halo handles
nl: Minder halo grepen

en: File name? (".morph" will be added to end)
nl: Bestandsnaam? (".morph" wordt aan het einde toegevoegd)

en: File name? ("{1}" will be added to end)
nl: Bestandsnaam? ("{1}" wordt aan het einde toegevoegd)

en: Find those mines
nl: Zoek die mijnen

en: FishEye
nl: VisOog

en: Forward direction (hold down shift key and drag to change it)
nl: Voorwaartse richting (houd shift-toets ingedrukt en sleep om het te wijzigen)

en: FreeCell Help
nl: FreeCell Hulp

en: FreeCell Statistics
nl: FreeCell Statistieken

en: GIF file
nl: GIF bestand

en: Game #1 is a special case
    for performance analysis
nl: Spel #1 is een speciaal geval
    voor prestatieanalyse

en: Game #:
nl: Spel #:

en: Games
nl: Spelen

en: GeeMail stuff...
nl: GeeMail dingen...

en: Good luck!
nl: Veel geluk!

en: Governs whether menu colors should be derived from the desktop color.
nl: Bepaalt of menukleuren afgeleid moeten worden van de bureaubladkleur.

en: Governs whether morphic windows and menus should have rounded corners.
nl: Bepaalt of de morfische vensters en menu's ronden hoeken moeten hebben.

en: Governs whether this joystick should track the motions of a real, physical joystick attached to the computer.
nl: Bepaalt of deze joystick de bewegingen van een echte, fysieke joystick, gekoppeld aan de computer, moet volgen.

en: Graphics
nl: Afbeeldingen

en: Halma - the classic board game of Chinese Checkers, written by Dan Ingalls
nl: Halma - het klassieke bordspel Chinees Schaken, geschreven door Dan Ingalls

en: Hand is holding a Morph in its paste buffer:\
nl: Wijzer houdt een Morf in zijn plakbuffer:\

en: Hand me a copy of this object
nl: Geef me een kopie van dit voorwerp

en: Hand me a tile represting this object
nl: Geef me een tegel die dit voorwerp vertegenwoordigt

en: Head size for arrowheads:
nl: Grootte van de pijlpunten:

en: Help
nl: Hulp

en: Help not yet supplied
nl: Hulp nog niet geleverd

en: Hit ESC to stop recording
nl: Druk op Esc om opnemen te stoppen

en: Holder
nl: Houder

en: How many decimal places? (currently {1})
nl: Hoeveel cijfers achter de komma? (nu {1})

en: How many humans?
nl: Hoeveel mensen?

en: How many players?
nl: Hoeveel spelers?

en: I suggest:
nl: Ik stel voor:

en: Iconic button
nl: Pictogram knop

en: If the button is to act when the mouse goes down
nl: Als de knop iets moet doen wanneer de muis omlaag gaat

en: If the button is to act when the mouse goes up
nl: Als de knop iets moet doen wanneer de muis omhoog gaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Index
nl: Inhoudsopgave

en: Inline
nl: Binnen de lijnen

en: Is it OK to discard this crostic?
nl: Is het OK om deze naamdichtpuzzel over te slaan?

en: Isolate this project and its subprojects from the rest of the system.  Changes to methods here will be revoked when you leave this project.
nl: Isoleer dit project en subprojecten van de rest van het systeem.  Wijzingingen op methoden hier zullen worden afgewezen als je het project verlaat.

en: JPEG file
nl: JPEG bestand

en: Joystick device number (currently {1})
nl: Joystick apparaatnummer (nu {1})

en: Just for Fun
nl: Alleen voor de Lol

en: Lets you open a window on a single file
nl: Laat je een venster openen voor een enkel bestand

en: Lets you specify colors for standard system windows.
nl: Laat je de kleuren specificeren voor de standaard vensters.

en: Lets you visualize all the individual events that constitute this sequence in an onionskin overlay to the event theatre.
nl: Maak je alle individuele gebeurtenissen zichtbaar waaruit deze volgorde bestaat in een uienschillaag van het gebeurtenissentheater.

en: Line
nl: Lijn

en: Login to Squeakland
nl: Login voor Squeakland

en: Magnification is fixed, sorry.
nl: Uitvergroting is hersteld, sorry.

en: Main
nl: Hoofd

en: Make a new sibling of this object and hand it to me
nl: Maak een nieuw broertje van dit object en geef het aan mij

en: Make a scratch script
nl: Maak een klad script

en: Make a sibling
nl: Maak een broer

en: Make a sibling (press shift to make simple duplicate)
nl: Maak een broer (druk shift om een eenvoudig duplicaat te maken)

en: Make a tile representing this object
nl: Maak een tegel die dit voorwerp vertegenwoordigt

en: Make all windows fully visible on the screen
nl: Maak alle vensters volledig zichtbaar op het scherm

en: Make an open recent-submissions browser be the front-window, expanding a collapsed one or creating a new one if necessary.  A recent-submissions browser is a message-list browser that shows the most recent methods that have been submitted, latest first.  If you submit changes within that browser, it will keep up-to-date, always showing the most recent submissions at the top of the browser.
nl: Opent recente-inzendingen browser en zet deze voorop, vergroot een ingeklapte of maakt een nieuwe indien nodig.  Een recente-inzendingen browser is een berichtenlijst browser die de meest recente ingediende methoden, de laatste eerst, laat zien.  Als je wijzigingen indient in die browser, zal het up-to-date blijven, altijd zullen de meest recente inzendingen bovenin de browser verschijnen.

en: Make the topmost window become the backmost one, and activate the window just beneath it.
nl: Maak het bovenste venster het onderste, en activeer het venster dat er vlak onder ligt.

en: Menu to see another Guide
nl: Menu om andere Gidsen te zien

en: Milliseconds per pixel [currently
nl: Milliseconden per pixel [nu

en: Mines
nl: Mijnen

en: Mines is a quick and dirty knock-off of the Minesweeper game found on Windows. I used this to teach myself Squeak. I liberally borrowed from the <SameGame> example, so the code should look pretty familiar, though like any project it has rapidly ...morphed... to reflect my own idiosyncracies. Note especially the lack of any idiomatic structure to the code - I simply haven't learned them yet.
    
    Mines is a very simple, yet extremely frustrating, game to play. The rules are just this: there are 99 mines laid down on the board. Find them without ""finding"" them. Your first tile is free - click anywhere. The tiles will tell you how many mines are right next to it, including the diagonals. If you uncover the number '2', you know that there are two mines hidden in the adjacent tiles. If you think you have found a mine, you can flag it by either 'shift' clicking, or click with the 'yellow' mouse button. Once you have flagged all of the mines adjacent to a numbered tile, you can click on the tile again to uncover the rest. Of course, you could be wrong about those too... 
    
    You win once you have uncovered all of the tiles that do not contain mines. Good luck...
    
    David A. Smith
    dastrs@bellsouth.net
nl: Mijnen is afgeleid van het spel Minesweeper te vinden op Windows. Ik gebruikte dit om mezelf Squeak te leren. Ik royaal geleend van het <SameGame> voorbeeld, dus de code moeten kijken redelijk bekend, maar zoals elk project is het snel ... gemorft ... om mijn eigen eigenaardigheden weerspiegelen. Let vooral op het ontbreken van enige idiomatische structuur van de code - ik hen die simpelweg nog niet geleerd.
    
    Mijnen is een zeer eenvoudig, maar uiterst frustrerend, spel om te spelen. De regels zijn alleen dit: er zijn 99 mijnen op het bord gelegd. Vind ze zonder ""vinden"". Je eerste tegel is gratis - klik maar ergens. De tegels vertellen je hoeveel mijnen er vlak naast liggen, met inbegrip van de diagonalen. Als het cijfer '2 ' ziet, dan weet je dat er twee mijnen verborgen zijn in de aangrenzende tegels. Als je denkt dat je een mijn gevonden hebt, kunt je die markeren door een 'shift' te klikken, of klik met de 'gele' muisknop. Zodra je alle mijnen grenzend aan een genummerde tegel gemarkeerd hebt, kunt je opnieuw op de tegel klikken om de rest te openen. Natuurlijk kan je het ook verkeerd gedaan hebben ... 
    
    Je wint als je alle tegels die geen mijnen bevatten omgedraaid hebt. Veel geluk ... 
    
    David A. Smith
    dastrs@bellsouth.net

en: Mines:
nl: Mijnen:

en: More halo handles
nl: Meer halo grepen

en: More options
nl: Meer opties

en: Most bodies of english text follow a general pattern of letter usage.  The following are the most common letters, in approximate order of frequency:
    	E  T  A  O  N  I  R  S  H
    The following are the most common digraphs:
    	EN  ER  RE  NT  TH  ON  IN
    
    The message you are trying to decode has the following specific statistics:
nl: Meeste Engelse tekst volgen een algemeen patroon van lettergebruik.  De volgende zijn de meest voorkomende letters in ongeveer deze frequentievolgorde:
    	E  T  A  O  N  I  R  S  H
    De volgende zijn de meest voorkomende tweeletter-groepen:
    	EN  ER  RE  NT  TH  ON  IN
    
    De boodschap die je probeert te ontcijferen heeft de volgende specifieke statistieken:

en: MouseUp expression:
nl: MuisOmhoog uitdrukking:

en: Move
nl: Verplaats

en: Move cursor down and to the right
    to increase margin inset.
    Click when done.
nl: Beweeg cursor omlaag en naar rechts
    om vergroting van toepassing kantlijn.
    Klik als klaar.

en: Move cursor farther from
    this point to increase border width.
    Click when done.
nl: Beweeg de cursor verder van dit punt
    om de lijnbreedte ermee te vergroten.
    Klik als je klaar bent.

en: Move cursor farther from
    this point to increase pane.
    Click when done.
nl: Beweeg de cursor verder van
    dit punt om paneel te vergroten.
    Klik als je klaar bent.

en: Move cursor left and right
    to change arrow length and style.
    Move it up and down to change width.
    Click when done.
nl: Verplaats de cursor naar links en rechts
    om de lengte en stijl aan te passen.
    Beweeg naar boven en beneden om de breedte aan te passen.
    Klik wanneer je klaar bent.

en: Move to trash
nl: Verplaats naar vuilnisbak

en: MovingEye
nl: BewegendOog

en: Must be a Point with coordinates (for example 10@10)
nl: Moet een punt met coördinaten zijn (bijvoorbeeld 10@10)

en: Navigator Flap
nl: Navigatorklep

en: New character?
nl: Nieuw karakter?

en: New game
nl: Nieuw spel

en: New grid origin (usually 0@0):
nl: Nieuwe roosteroorsprong (gewoonlijk 0@0):

en: New grid spacing:
nl: Nieuwe roostergrootte:

en: New title for this window
nl: Nieuwe titel voor dit venster

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Nothing recorded yet
nl: Nog niets opgenomen

en: Number of joystick to track?
nl: Aantal te volgen joysticks?

en: Object Catalog
nl: Voorwerp Catalogus

en: Offers a variety of ways to create new objects
nl: Biedt een aantal mogelijkheden om nieuwe voorwerpen te maken

en: Open a 3-paned changed-set viewing tool
nl: Open een wijzigingenset bekijker van 3 panelen

en: Open a Viewer for me
nl: Open een Kijker voor me

en: Open a Viewer that will allow everything about this object to be seen and controlled.
nl: Open een kijker die alles van dit voorwerp laat zien en besturen.

en: Open a change sorter that shows you two change sets at a time, making it easy to copy and move methods and classes between them.
nl: Open een wijzigingensorteerder die 2 wijzigingenset tegelijk toont, zodat je eenvoudig methoden en classen tussen deze kunt kopiëren of verplaatsen.

en: Open a change-list browser on the latter part of the changes log.  You can use this browser to recover logged changes which were not saved in your image, in the event of a crash or other interruption.
nl: Open een wijzigingenlijstbrowser op het laatste deel van de wijzigingenlog.  Je kunt deze gebruiken om gelogde wijzigingen te herstellen, als ze niet bewaarde waren in je afbeelding in het geval van een crash of een onderbreking.

en: Open a message-list browser showing all methods in the current change set
nl: Open een boodschappenlijst browser die alle methoden van de huidige wijzigingenset toont

en: Open a new recent-submissions browser.  A recent-submissions browser is a message-list browser that shows the most recent methods that have been submitted.  If you submit changes within that browser, it will keep up-to-date, always showing the most recent submissions.
nl: Open een nieuwe recente-wijzigingen browser.  Een recente-wijzigingen browser is een boodschappenlijst browser die de meest-recent ingestuurde methoden toont.  Als je wijzigingen in stuurt in deze browser, dan wordt het up-to-date gehouden, de meest recent ingestuurde worden altijd getoond.

en: Open a property sheet for me. Allows changing lots of stuff at once.
nl: Open en eigenschappenvel voor me. Dit laat me veel dingen tegelijk wijzigen.

en: Open a tool that will facilitate tile scripting of this object.
nl: Open een hulpmiddel dat tegelscripting voor dit voorwerp vergemakkelijkt.

en: Open an Inspector on this object
nl: Open een opzichter voor dit voorwerp

en: Opens a "Preferences Panel" which allows you to alter many settings
nl: Open een "VoorkeursPaneel" dat je in staat stelt om vele instellingen te veranderen

en: Opens a Viewer on this Morph, rather than on its Player
nl: Opent een Kijker naar deze Morf, veeleer dan op zijn Speler

en: Opens a viewer on my Player -- this is the same thing you get if you click on the cyan "View" halo handle
nl: Opent een kijker op mijn Speler - dit is hetzelfde als wanneer je klikt op de cyaan "Kijk" halo greep

en: Opens a window that shows names and relationships of all the projects in your system.
nl: Opent een venster dat de namen en de relaties van alle projecten in je systeem toont.

en: PNG file
nl: PNG bestand

en: PUBLISH (also saves a local copy)
nl: PUBLICEER (bewaart ook een lokale kopie)

en: PUBLISH to a different server
nl: PUBLICEER naar een andere server

en: Package Loader
nl: Pakker Lader

en: Paint background
nl: Kleur achtergrond

en: Paint new object
nl: Kleur nieuw voorwerp

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Pause
nl: Pauze

en: Pick a game number between 1 and 32000.
    or
    set the hardness of the next game by typing 'H 30'.
    Above 100 is very hard.  Zero is standard game.
    Current hardness is:
nl: Kies een spelnummer tussen 1 en 32000.
    of
    stel de moeilijkheid van het volgende spel in door te typen 'H 30'.
    Boven 100 is erg moeilijk.  Nul is een standaard spel.
    Nu is de moeilijkheid:

en: Pick game
nl: Kies spel

en: Pick this object up -- warning, since this removes it from its container, it can have adverse effects.
nl: Neem dit voorwerp op - waarschuwing, omdat het daarmee van de houder verwijderd wordt, kan het nadelige effecten hebben.

en: Pick up
nl: Pak op

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Pin
nl: Pen

en: Play
nl: Speel

en: Players
nl: Spelers

en: Playfield
nl: Speelveld

en: Please edit the caption
nl: Bewerk alstublieft het opschrift

en: Please enter a new label for this button
nl: Voor alstublieft een nieuw label in voor deze knop

en: Please enter a number greater than one.
    (note: this cannot be undone, so answer zero
    to abort if you need to make a backup first)
nl: Geef alsjeblieft een nummer groter dan 1.
    (let op dit kan niet ongedaan gemaakt worden, dus geef nul
    als je het wilt afbreken om eerst een backup te maken)

en: Please enter the desired border width
nl: Vul de gewenste border breedte in

en: Please enter the image file name
nl: Type de naam van het bestand

en: Please enter the name
nl: Alstublieft voer de naam in

en: Please enter your login name
nl: Voer alsjeblieft je login naam in

en: Please make the name 24 characters or less
nl: Maak alsjeblieft de naam 24 karakters of minder

en: Please remove any funny characters
nl: Verwijder alsjeblieft de rare karakters

en: Please type the arguments to be sent to the target
    when this button is pressed separated by periods
nl: Type alsjeblieft de argumenten, gescheiden door punten, die naar het doel
    gestuurd moeten worden als de knop wordt ingedrukt

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed
nl: Alsjeblieft type de keuze die naar het
    doel moet als er op deze knop is gedrukt

en: Polygon
nl: Polygoon

en: Present the Viewing menu
nl: Toon Kijker menu

en: Presents a list of all windows that have unsubmitted changes; if you choose one from the list, it becomes the active window.
nl: Presenteer een lijst van alle vensters die niet-ingezonden wijzigingen hebben, als je één van de lijst kiest, wordt dit het actieve venster.

en: Presents a list of all windows; if you choose one from the list, it becomes the active window.
nl: Presenteer een lijst van alle vensters, als je één van de lijst kiest, wordt dit het actieve venster.

en: Presents a list of browsers that have unsubmitted changes; if you choose one from the list, it becomes the active window.
nl: Presenteer een lijst van alle vensters die niet-ingezonden wijzigingen hebben, als je één van de lijst kiest, wordt dit het actieve venster.

en: Presents the constituent events of this sequence in a scrolling list for your inspection.
nl: Toont de samengestelde gebeurtenissen van deze volgorde in een schuivende lijst voor jouw inspectie.

en: Presents you with a menu of themes; each item's balloon-help will tell you about the theme.  If you choose a theme, many different preferences that come along with that theme are set at the same time; you can subsequently change any settings by using a Preferences Panel
nl: Toont je een themamenu, elk item's ballon-help zal je meer over het thema vertellen.  Als je een thema kiest, zullen de vele verschillende voorkeuren die meekomen met dat thema op dat moment ingesteld worden, je kan vervolgens iedere instelling veranderen door gebruik te maken van een voorkeurenpaneel

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Project Named \"{1}"
nl: Project Met Naam \"{1}"

en: Project not found
nl: Project niet gevonden

en: ProjectView
nl: ProjectBeeld

en: Property Sheet (press shift for simple recolor)
nl: Eigenschappen Blad (druk shift voor eenvoudig herkleuren)

en: Quick Guides
nl: Snelle Gids

en: Quit
nl: Verlaten

en: Really throw this away
nl: Gooi dit echt weg

en: Record
nl: Opnemen

en: Record Again
nl: Opnieuw Opnemen

en: Recording Options
nl: Opname Mogelijkheden

en: Rectangle
nl: Rechthoek

en: Reduce all open windows and all other objects on the desktop to labeled tabs
nl: Verklein alle open vensters en alle andere voorwerpen op het bureaublad naar gelabelde tabbladen

en: Reduce all open windows to collapsed forms that only show titles.
nl: Verklein alle open vensters naar ingeklapte formulieren die alleen titels tonen.

en: Remove
nl: Verwijder

en: Remove from screen
nl: Verwijder van scherm

en: Remove label
nl: Verwijder label

en: Repaint
nl: Herkleur

en: Replay this sequence
nl: Dit stuk opnieuw afspelen

en: Reset to the starting condition for this recording
nl: Ga terug naar de begintoestand voor deze opname

en: Resume
nl: Vervolg

en: Resume playback
nl: Vervolg afspelen

en: Rewind
nl: Terugdraaien

en: Rotate
nl: Draai

en: Rotation center (hold down the shift key and drag to change it)
nl: Draaipunt (houd shift-toets ingedrukt en sleep om het te wijzigen)

en: Ruler
nl: Liniaal

en: Same
nl: Zelfde

en: Same game
nl: Zelfde spel

en: Save a file that, when reloaded, reconstitutes the current World.
nl: Bewaar een bestand dat, als herladen, de huidige Wereld reconstrueert.

en: Save changes before quitting?
nl: Instelling bewaren voor afsluiten?

en: Scrolling Field
nl: Schuivend Veld

en: See the script for this button
nl: Kijk bij het script voor deze knop

en: Select a Crostic File...
nl: Select een Naamdichtpuzzel Bestand...

en: Select a File:
nl: Selecteer een Bestand:

en: Select a project
nl: Selecteer een project

en: Select the font to be
    used for balloon help
nl: Selecteer het lettertype voor
    gebruik bij de ballonhelp

en: Selected {1} objects
nl: Geselecteerd {1} voorwerpen

en: Selection
nl: Selectie

en: Selection:
nl: Selectie:

en: Set center of rotation
nl: Stel draaipunt in

en: Similar to the regular browser, but adds an extra pane at top-left that groups class-categories that start with the same prefix
nl: Net als bij de gewone browser, maar voegt een extra paneel linksboven toe dat klasse-rubrieken groepeert die beginnen met hetzelfde voorvoegsel

en: Simple Text
nl: Eenvoudige Tekst

en: Sketch
nl: Schets

en: Slider
nl: Regelaar

en: Some Useful Statistics
nl: Enkele Bruikbare Statistieken

en: Sorry, no suitable files found
    (names should end with .morph, .gif,
    .bmp, .jpeg, .jpe, .jp, or .form)
nl: Sorry, geen geschikte bestanden gevonden
    (namen moeten eindigen op .morph, .gif,
    .bmp, .jpeg, .jpe or .form)

en: Sorry, you can only paint
    one object at a time
nl: Sorry, je kunt slechts één voorwerp
    per keer tekenen

en: Sound Recorder
nl: Geluidsopname toestel

en: Star
nl: Ster

en: Start Recording
nl: Start Opnemen

en: Start Recording Voiceover
nl: Start Opnemen Voiceover

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Stop Record Voiceover
nl: Stop Opnemen Voiceover

en: Stop playing or recording this panel
nl: Stop afspelen of opnemen van dit paneel

en: Stop, Step, and Go buttons for controlling all your scripts at once.  The tool can also be "opened up" to control each script in your project individually.
nl: Stop, Stap, en Go knoppen om al je scripts tegelijk te beheren.  Het werktuig kan ook "geopend" worden om elk script in je project afzonderlijk te beheren.

en: Streaks:
nl: Strepen:

en: Supplies
nl: Bevoorrading

en: Target:
nl: Doel:

en: Telemorphic
nl: Telemorfisch

en: Temporarily pause this playback
nl: Pauzeer dit afspelen tijdelijk

en: Tetris, yes Tetris
nl: Tetris, ja Tetris

en: Text
nl: Tekst

en: Text that you can edit into anything you desire.
nl: Tekst die je kan wijzigen in wat je maar wilt.

en: Text that you can edit into anything you wish
nl: Tekst die je kunt aanpassen in alles dat je wenst

en: Textual button
nl: Tekst knop

en: The Cipher Panel displays an encrypted message.  The encryption is a simple substitution code;  each letter of the alphabet has been changed to a different one.
    
    You can solve the cipher by clicking above any letter in the message, and typing the letter you think it should be.  The Cipher Panel automatically makes the same substitution anywhere else that letter occurs in the encoded message.
    
    If you are having trouble, you can use the command menu to 'show cipher hints'.  That will display how many of each letter occurs, which is often a help in solving ciphers.
nl: Het Cijfer Paneel toont een versleutelde boodschap.  De versleuteling is een eenvoudige vervangingscode:  iedere letter van het alfabet is vervangen door een andere.
    
    Je kunt de sleutel oplossen door boven te klikken op iedere letter inde boodschap, en de letter te typen die je denkt dat het moet zijn.  Het Cijfer Paneel vervangt automatisch de letters overal waar die voorkomen in de gecodeerde boodschap.
    
    Als je het moeilijk vindt, dan kun je het commandomenu gebruiken met 'toon cijfer hints'.  Dit toont hoe vaak ieder letter voorkomt, dat helpt vaak om de code op te lossen.

en: The Cipher Panel: A playground for cryptograms, by Dan Ingalls
nl: Het cijfer paneel: Een speeltuin voor cryptogrammen, door Dan Ingalls

en: The Crostic Panel presents an acrostic puzzle for solution.  As you type in answers for the clues, the letters also get entered in the text of the hidden quote.  Conversely, as you guess words in the quote, those letters will fill in missing places in your answers.  In addition, the first letters of all the answers together form the author's name and title of the work from which the quote is taken.
    
    If you wish to make up other acrostic puzzles, follow the obvious file format in the sampleFile method.  If you wish to print an acrostic to work it on paper, then change the oldStyle method to return true, and it will properly cross-index all the cells.
    
    Have fun.
nl: Het Naamdicht Paneel presenteert een naamdicht puzzel om op te lossen.  Terwijl je de antwoorden voor de aanwijzingen invult, worden de letters ook opgenomen in de tekst van het verborgen citaat.  Andersom, als je woorden raadt in het citaat, dan zullen deze letters ingevuld worden in de ontbrekende plaatsen in je antwoorden.  Bovendien vormen de eerste letters van alle antwoorden samen de naam van de auteur en de titel van het werk waaruit het citaat is genomen.
    
    Als je zelf andere naamdichtpuzzels wilt maken, volg dan het voordehandliggende bestandsformaat in het voorbeeldBestand methode.  Wilt je een naamdicht afdrukken om het op papier uit te werken, verander dan de oudeStijl methode terug naar waar, en het zal goed cross-index van alle cellen instellen.
    
    Veel plezier.

en: The Crostic Panel: A classic word diagram game, by Dan Ingalls
nl: Het Naamdicht puzzel paneel: een klassiek kruiswoord spel, door Dan Ingalls

en: The Event Theatre provides a framework for authoring "event-movies".  It uses custom variants of the Navigator, the Supplies flap, the painting system, property sheets, Viewer flaps, etc., all of which reside within the controlled confines of the Theatre.
    
    To author an event-movie, get a  new Event Theatre from the Objects catalog or from the "open..." branch of the desktop menu.
    
    1. Resize the Theatre, using the halo, to the delivery size desired for playback.
    
    2. Use the menu in the controls panel to add or delete Supplies and Navigator flaps as desired.
    
    3. Edit the "caption" by clicking on the text that says "Untitled" and typing your desired caption.  This caption is affixed to playback buttons, and, generally, provides a way to identify the event-movie.
    
    4. Set up the "initial conditions" for the event-movie you're about to record (e.g., paint a background, provide some explanatory text, add objects you want to be present at the start of the movie.) When the recording is first opened by the user for playback, and whenever the recording has been rewound, this is exactly what it will look like.
    
    5. When ready to start the recording, press the "Record" button. A red border will be seen around the recorder, to indicate that recording is in progress.  Recording will continue until you hit the ESC key.
    
    6. Note that if you  want to include sound in your recording, you can add it directly during playback, or you can produce voiceover externally and add it in later using the Event Roll.
    
    7. Now proceed to "do", with the mouse and keyboard, whatever you wish to record.   For best results, all mouse gestures should be made within the interior of the Theatre.
    
    8. Hit ESC when done recording.
    
    9. To review what you've recorded, press "Play". If unhappy with the result, repeat steps 1-8.
    
    10.  If you're happy with the result, and now wish to add a sound, open the sound panel, then click Play to replay the recording, and whenever you wish to add a snippet of voiceover, click on the "Start Recording Voiceover" button, and start talking, and when done with that snippet click the "Stop Recording Voiceover" button.  Once the playback finishes, the added voiceover(s) will become part of the event tape, and will be seen in the event roll.
    
    11. When you're happy with the result, hit the "Publish" button, to get a playback button. There are currently two choices:
    
    a. Iconic Button - Initially provides a picture of the initial scene of the movie, scaled 0.3x, and overlaid with the word HINT.  When the user clicks on such a button, the event-movie is played back in an ephemeral "playback theatre", and after the playback is done, the playback theatre shrinks down to a 0.5x scale-downed picture of the *final* scene of the movie.  Subsequent hitting of the button will again invoke a playback.
    
    b. Textual Button - a simple labeled button which, when pressed, triggers playback of the event tape.
    
    12. The playback buttons you obtain when you "Publish" can be placed anywhere, such as on the page of a book. You can control, via a playback-button's halo menu, whether or not it should be "auto-start", and whether or not "auto-dismiss". When the user presses the button, a "Playback" space will open, which resembles an Event Theatre, but has only playback-relevant controls.   A playback set up for both auto-start and auto-dismiss comes without any controls.
    
    13.  To edit the "event tape" of a recording you have made in an Event Theatre, and for a generally good time, click on the interlocking-circles icon to obtain a tool that allows you to visualize and to edit a "score" or "piano roll" of the event tape.
    
    
    Summary of terms
    
    Event Theatre
      The main tool for creating an Event Tape.
    
    Event Roll
      An auxiliary tool showing the full "score" of an Event Tape. 
    
    Event Tape
      The results of an event-theatre session;  an interaction sequence that can be played back.
    
    Event Recording
      A term interchangeable with "Event Tape."
    
    Event Movie
      What you see when you play back an Event Tape.
nl: Het Evenement Theater biedt een kader voor het schrijven van "event-films".  Het maakt gebruik van aangepaste varianten van de Zeevaarder, de Suppliesflap, het schildersysteem, eigenschappenbladen, Kijkerkleppen, enz., die allemaal verblijven in de gecontroleerde grenzen van het Theater.
    
    Om evenement-film te schrijven, moet je een  nieuw Evenement Theater van de Voorwerpen uit de catalogus of van de "open ..." tak van het bureaubladmenu nemen.
    
    1. Verander de grootte van het Theater, met behulp van de halo, om de levering gewenste grootte voor het afspelen.
    
    2. Gebruik het menu in het besturingspaneel om Supplies en Navigatorflaps naar wens toe te voegen of te verwijderen.
    
    3. Bewerk het "opschift" door te klikken op de tekst "Zonder Opschrift" en type het gewenste opschrift.  Dit opschrift is aangebracht op de afspeeltoetsen, en in het algemeen, biedt het een manier om de evenement-film te identificeren.
    
    4. Stel de "oorspronkelijke voorwaarden" in voor de evenement-film die je wilt opnemen (bijvoorbeeld, schilder een achtergrond, bied wat verklarende tekst, voeg voorwerpen toe die je aanwezig wilt hebben bij het begin van de film.) Als opname voor de eerste keer geopend voor afspelen wordt door de gebruiker, en telkens wanneer de opname is teruggespoeld, dit is precies zoals het eruit zal zien.
    
    5. Als u klaar bent om de opname te starten, drukt u op de knop "Record". Een rode rand zal worden getoond rond de recorder om aan te geven dat de opname in volle gang is.  De opname zal doorgaan tot je de ESC-toets drukt.
    
    6. Merk op dat als je geluid  wilt toevoegen in je opname, kun je deze rechtstreeks tijdens het afspelen toevoegen, of je kunt voiceover extern maken en later toe voegen met behulp van de Event Roll.
    
    7. Vervolg nu met "doen", met de muis en het toetsenbord, wat je maar wilt opnemen.    Voor de beste resultaten, moeten alle mousebewegingen worden gemaakt binnen het interieur van het Theater.
    
    8. Druk op ESC als u klaar bent met opnemen.
    
    9. Om te bekijken wat je hebt opgenomen, drukt u op "Play". Als je ontevreden bent met het resultaat, herhaal dan de stappen 1-8.
    
    10.  Als u tevreden bent met het resultaat, en nu geluid wil toevoegen, open dan het geluidpaneel, klik op Afspelen om de opname af te spelen, en wanneer je maar wilt om een fragment van de voiceover wilt toevoegen, klik dan op de "Start Opname Voiceover" knop, en begin te praten, en als je klaar bent met dat fragment klik dan op de "Stop Opname Voiceover" knop.  Nadat het afspelen voltooid is, zullen de toegevoegde voiceover(s) deel uitmaken van de evenementband, en zal worden gezien in de evenementroll.
    
    11. Als u tevreden bent met het resultaat, klik op de knop "Publiceren", op een afspeelknop te krijgen. Er zijn momenteel twee keuzes:
    
    a. Iconic Knop - biedt in eerste instantie een beeld van de eerste scène van de film, geschaald 0.3x, en bedekt met het woord HINT.  Wanneer de gebruiker klikt op deze knop, wordt de gebeurtenis-film wordt afgespeeld in een kortstondig "afspeeltheater", en nadat het afspelen klaar is, krimpt het afspeeltheater tot een 0.5x teruggeschaald beeld van de *laatste* scene van de film.  Opnieuw raken van de knop zorgt opnieuw voor afspelen.
    
    b. Tekstuele Knop - Een eenvoudig gelabelde knop die, wanneer ingedrukt, de evenementband afspeelt.
    
    12. De weergave knoppen die je krijgt wanneer je "Publiceren" kiest kunnen overal worden geplaatst, zoals op de pagina van een boek. U kunt, besturen via de afspeelknop's halo-menu, of het wel of niet "auto-start", en het al of niet "automatisch-verlaat" moet zijn. Wanneer de gebruiker op de knop drukt, opent een "Afspeel" ruimte, die lijkt op een gebeurtenis Theater, maar heeft alleen afspelen-relevante besturing.   Een weergave opgezet voor zowel auto-start en en auto-verlaat komt zonder enige besturing.
    
    13. Om de "evenement band" van de opname die u in het Evenement Theater gemaakt heeft te bewerken, of om een leuke tijd te hebben, druk dan op het omsloten cirkel pictogram om een werktuig te krijgen waarmee je de "partituur" en de "pianolijst" van de gebeurtenissenband kunt visualiseren.
    
    
    Samenvatting van de termen
    
    Evenement Theater
      Het belangrijkste instrument voor het creëren van een Evenement Band.
    
    Evenement Lijst
      Een hulpmiddel met de volledige "partituur" van een Gebeurtenis Tape.
    
    Gebeurtenis Tape
      De resultaten van een evenement-theater zitting;  een interactie sequentie die kan worden afgespeeld.
    
    Evenement Opname
      Een term die uitwisselbaar is met "Evenement Tape."
    
    Event Film
      Wat je ziet als je een evenement Tape afspeelt.

en: The changes made in this isolated project will propagate to projects up to the next isolation layer.
nl: De wijzigingen die in dit geïsoleerde project gemaakt zijn, worden verspreid in de projecten tot aan de eerstvolgende isolatielaag.

en: The current recording has not been saved, and will be
    lost if you do this; are you sure you want to proceed?
nl: De huidige opname is niet opgeslagen, en raak je kwijt
    als je dit doet; weet je zeker dat je door wilt gaan?

en: The five longest answers are...
nl: De vijf langste antwoorden zijn...

en: The object of SameGame is to maximize your score by removing tiles from the board.  Tiles are selected and removed by clicking on a tile that has at least one adjacent tile of the same color (where adjacent is defined as up, down, left, or right).
    
    The first click selects a group of adjacent tiles, a second click in that group will remove it from the board, sliding tiles down and right to fill the space of the removed group.  If you wish to select a different group, simply click on it instead.
    
    The score increases by "(selection - 2) squared", so you want to maximize the selection size as much as possible.  However, making small strategic selections may allow you to increase the size of a later selection.
    
    If you are having a hard time finding a group, the "Hint" button will find one and select it for you (although it is likely not the best group to select!).
    
    When there are no more groups available, the score display will flash with your final score.  Your final score is reduced by 1 for each tile remaining on the board.  If you manage to remove all tiles, your final score is increased by a bonus of 5 times the number of tiles on a full board.
    
    Come on, you can beat that last score!  Click "New game"  ;-)
    
    SameGame was originally written by Eiji Fukumoto for UNIX and X; this version is based upon the same game concept, but was rewritten from scratch.
nl: Het doel van SameGame is om je score te maximaliseren door tegels van het bord het verwijderen.  Tegels worden geselecteerd en verwijderd door te klikken op een tegel die ten minste één aangrenzende tegel van dezelfde kleur heeft (waar aangrenzend is gedefinieerd boven, beneden, links of rechts).
    
    De eerste klik kiest een groep van naburige tegels, een tweede klik in die groep ze verwijderen van het bord, tegels glijden naar beneden en naar rechts om de ruimte van de verwijderde groep op te vullen.  Als u een andere groep wilt selecteren, klikt u daar gewoon op.
    
    De score stijgt met "(selectie - 2) in het kwadraat", daarom wilt u de selectie zo groot mogelijk maken.  Toch kan het maken van kleine selectie een strategische keuze zijn om later een grotere selectie te maken.
    
    Als het moeilijk is om een groep te vinden, kies dan de "Hint" knop die er dan één selecteert voor u (hoewel het waarschijnlijk niet de beste groep is om te selecteren!).
    
    Als er geen groepen meer beschikbaar zijn, zal de score display knipperen met je uiteindelijke score.  Je uiteindelijke score wordt verminderd met 1 voor elke tegel nog op het bord.  Als u erin slaagt om alle stenen te verwijderen, is je uiteindelijke score verhoogd met een bonus van 5 maal het aantal tegels op een basis van een vol bord.
    
    Kom op, je kan de laatste score verslaan!  Klik op "Nieuw spel"  ;-)
    
    SameGame is oorspronkelijk geschreven door Eiji Fukumoto voor UNIX en X; deze versie is gebaseerd op hetzelfde spelconcept, maar werd opnieuw herschreven.

en: The objective of FreeCell is to move all of the cards to the four "home cells" in the upper right corner.  Each home cell will hold one suit and must be filled sequentially starting with the Ace.
    
    There are four "free cells" in the upper left corner that can each hold one card.  Cards can be moved from the bottom of a stack to a free cell or to another stack.  
    
    When moving a card to another stack, it must have a value that is one less than the exposed card and of a different color.
nl: Het doel van FreeCell is om alle kaarten naar de vier "thuishonks" in de hoek rechtsboven te verplaatsen.  Ieder thuishonk kan één deck kaarten bevatten en moeten on volgorde worden gevuld, beginnend met de Aas.
    
    Er zijn vier "vrije honken" in de linkerbovenhoek, die ieder één kaart kunnen vasthouden.  Kaarten kunnen worden verplaatst van de bodem van de stapel naar een vrij honk of naar een andere stapel.  
    
    Als een kaart wordt verplaatst naar een andere stapel, dan moet die een waarde hebben die één lager is van de getoonde kaart en hij moet van een andere kleur zijn.

en: The project is not present and may not be renamed now
nl: Het project is niet aanwezig en kan nu niet hernoemd worden

en: Things dropped into here will automatically be organized into a column. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored rectangles that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
nl: Dingen die hierin worden gesleept, worden automatisch in een kolom geordend. Zodra jij jouw eigen items hier hebt toegevoegd, wil je de voorbeeld, gekleurde rechthoeken weg halen waarmee dit begonnen is, en verder is het een goed idee om je eigen ballon hulp tekst toe te voegen!

en: Things dropped into here will automatically be organized into a row. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored eggs that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
nl: Dingen die hierin worden gesleept worden automatisch in een rij geordend. Zodra je jouw eigen items hier hebt geplaatst, dan is wil je de voorbeeld-gekleurde ei-vormige vormen waarmee dit allemaal begon weghalen, verder is het een goed idee om je eigen ballon hulp tekst toe te voegen!

en: This object is *already* showing its baseGraphic
nl: Dit object *toont* zijn basis afbeelding al

en: This object will always show whatever is on the text clipboard
nl: Het voorwerp laat altijd zien wat er op het tekstklembord is

en: This session:
nl: Deze sessie:

en: This will remove all windows except those
    containing unsubmitted text edits, and will
    also remove all non-window morphs (other
    than flaps) found on the desktop.  Are you
    sure you want to do this?
nl: Dit verwijdert alle vensters, die geen
    niet-ingestuurde tekst-aanpassingen bevatten,
    en ook alle niet-venster morfs (anders dan
    flaps) van het bureaublad.  Weet je zeker dat
    je dit wilt?

en: Time:
nl: Tijd:

en: Total:
nl: Totaal:

en: Trash
nl: Afval

en: TrueType banner
nl: TrueType banier

en: Turn mouse-over highlighting on or off
nl: Zet markeren aan of uit terwijl de muis erboven is

en: Turn repeating while mouse is held down on or off
nl: Zet herhaling aan of uit terwijl de muis is ingedrukt

en: Type a cipher text to work on here below...
nl: Type een cijfertekst om hieronder mee te werken...

en: Type in a year
nl: Type een jaar in

en: Type the maximum value for the X axis
nl: Type de maximum waarde voor de X-as

en: Type the maximum value for the Y axis
nl: Type de maximum waarde voor de Y-as

en: Um, no, let me reconsider
nl: Uh, nee, lat me het heroverwegen

en: Untitled
nl: Zonder titel

en: Untitled Window
nl: Venster Zonder Titel

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: VM Statistics
nl: VM statistieken

en: When auto-center is on, every time you let go of the Joystick knob, it springs back to the neutral position at the center of the device
nl: Als auto-center aan is, dan springt, iedere keer dat je de joystick knop los laat, hij terug naar de neutrale positie in het midden van het apparaat

en: When checked, bounds are automatically adjusted to fit the contents.
nl: Wanneer aangevinkt, dan worden de grenzen automatisch zo ingesteld dat de inhoud past.

en: When checked, contents will automatically be translated upon a locale change
nl: Als aangevinkt wordt de inhoud automatisch vertaald bij een plaatselijke wijziging

en: When checked, text is automatically wrapped to fit horizontally within the boundaries specifed.
nl: Wanneer aangevinkt, dan wordt automatisch de tekst aan het eind naar de volgende regel verplaatst om binnen de aangegeven grenzen te passen.

en: When you hit this, you will be handed a button which, when it is clicked,  will open up an Event Player in which the recording can be played back.
nl: Als je dit aanraakt, krijgt je een knop, als je die klikt,  wordt een Evenement Speler geopend waarin de opname kan worden afgespeeld.

en: Where in the world menu is...
nl: Waar in de wereld menu is...

en: Who should be be unlocked?
nl: Wie moet er ontgrendeld worden?

en: With replays:
nl: Met overspelen:

en: World
nl: Wereld

en: Write the current change set out to a file whose name reflects the change set name and the current date & time.
nl: Schrijf de huidige wijzigingenset naar ene bestand met de wijzigingenset-naam en de huidige datum en tijd.

en: Yes
nl: Ja

en: Your Title Goes Here
nl: Jouw Titel Komt Hier

en: a menu of debugging items
nl: een menu om artikelen te debuggen

en: a randomly chosen integer between 1 and the argument
nl: een willekeurig gekozen geheel getal tussen 1 en het argument

en: a window full of useful expressions.
nl: een venster vol met nuttige uitdrukkingen.

en: abandon any event-roll that may be associated with this theatre.
nl: afzien van iedere evenementrol die gepaard gaat met dit theater.

en: abandon costume history
nl: verlaat kostuum geschiedenis

en: abandon this execution by closing this window
nl: verlaat deze uitvoering door het venster te sluiten

en: about this system...
nl: over dit systeem...

en: absolute value
nl: absolute waarde

en: accept drops
nl: aanvaard druppels

en: add a border around this shape...
nl: voeg rand toe om deze vorm...

en: add halo
nl: voeg halo toe

en: add item...
nl: item toevoegen...

en: add line
nl: regel toevoegen

en: add mouse up action
nl: voeg muis omhoog actie toe

en: add navigator flap
nl: voeg navigatorflap toe

en: add new card
nl: voeg nieuwe kaart toe

en: add pin
nl: pen toevoegen

en: add predecessor
nl: voeg voorloper toe

en: add slot for {1}
nl: voeg slot voor {1} toe

en: add some text to the button
nl: tekst aan de knop toevoegen

en: add successor
nl: voeg achtervoegsel toe

en: add sugar navigator flap
nl: voeg suikernavigatorflap toe

en: add supplies flap
nl: voeg bevoorradingsflap toe

en: add title...
nl: titel toevoegen...

en: adhere to edge...
nl: blijf bij rand hangen...

en: adjust translucency
nl: pas helderheid aan

en: align bottom edges
nl: lijn uit op de onderrand

en: align centers horizontally
nl: lijn horizontaal uit op het centrum

en: align centers vertically
nl: lijn verticaal uit op het centrum

en: align left edges
nl: lijn uit op de linker randen

en: align right edges
nl: lijn uit op de rechterranden

en: align top edges
nl: lijn uit op de bovenranden

en: all pens down
nl: alle pennen neer

en: all pens show arrowheads
nl: alle pennen tonen pijlpunten

en: all pens show arrows
nl: alle pennen tonen pijlen

en: all pens show dots
nl: alle pennen tonen stippen

en: all pens show lines
nl: alle pennen tonen lijnen

en: all pens up
nl: alle pennen omhoog

en: allows you to back up to any earlier version of the event tape.
nl: laat je toe in iedere vroegere versie van de evenementband te backuppen.

en: allows you to supply a precise scale-factor manually.
nl: laat je toe om een precieze schalingsfactor handmatig in te geven.

en: angle, in degrees, whose tangent is the argument
nl: hoek, in graden, van de raaklijn van het argument

en: angle, in radians, whose tangent is the argument
nl: hoek, in radialen, van de raaklijn van het argument

en: animate moves
nl: verlevendig bewegingen

en: annotation setup...
nl: commentaar instelling...

en: appearance...
nl: uiterlijk...

en: apply a graph-paper-like texture background to the desktop.
nl: pas een graafpapierachtige textuur achtergrond toe op het bureaublad.

en: arrowheads on pen trails...
nl: pijlpunten op pensporen...

en: attach to resource
nl: koppel aan hulpbron

en: authoring tools...
nl: schrijfgereedschap...

en: auto dismiss
nl: automatisch wegsturen

en: auto start
nl: automatisch starten

en: auto-center
nl: auto-centreer

en: auto-line-layout
nl: auto-regel-layout

en: balloon help for this object
nl: ballonhelp voor dit voorwerp

en: be locked
nl: wees vergrendeld

en: become this world's model
nl: wordt model van deze wereld

en: bitmap fill
nl: bitmap vulling

en: bold
nl: vet

en: border
nl: rand

en: border change
nl: randwijziging

en: border color...
nl: randkleur...

en: border style...
nl: randstijl...

en: border width...
nl: randdikte...

en: bottom
nl: bodem

en: bottom left
nl: onderlinks

en: bottom right
nl: onderinrechts

en: bring to front
nl: breng naar de voorkant

en: browse changed methods
nl: blader door de gewijzigde methodes

en: browse hierarchy
nl: blader hiërarchie

en: browse recent submissions
nl: blader door de laatste invoeringen

en: browser (b)
nl: bladeraar (b)

en: buttonDown
nl: knopNeer

en: buttonUp
nl: knopHoog

en: call #tempCommand
nl: roep #tempCommand

en: call this my base graphic
nl: maak dit mijn basis afbeelding

en: can't seem to find that project
nl: kan waarschijnlijk dat project niet vinden

en: cancel - do not delete anything
nl: annuleer - verwijder niets

en: cancel changes made and close panel
nl: annuleer gemaakte wijzigingen en sluit vak

en: card und stack
nl: kaart en stapel

en: caution - old playback; button lacks vital data.
nl: voorzichtig - oude opname; knop mist belangrijke gegevens.

en: cell positioning
nl: celpositie

en: cell spacing
nl: celtussenruimte

en: center
nl: midden

en: centered
nl: gecentreerd

en: change action selector
nl: verander actie kiezer

en: change arguments
nl: verander argumenten

en: change caption
nl: wijzig opschrift

en: change cell inset...
nl: verander cellijst...

en: change center color...
nl: wijzig middenkleur...

en: change color...
nl: verander de kleur...

en: change emphasis
nl: pas nadruk aan

en: change first color
nl: wijzig eerste kleur

en: change font
nl: wijzig lettertype

en: change font...
nl: kies lettertype...

en: change hands color...
nl: wijzig wijzerkleur...

en: change label
nl: wijzig label

en: change layout inset...
nl: wijzig opmaak van de inleg...

en: change max cell size...
nl: wijzig maximum celgrootte...

en: change min cell size...
nl: wijzig minimum celgrootte...

en: change name...
nl: wijzig naam...

en: change orientation
nl: wijzig oriëntatie

en: change origin
nl: wijzig oorsprong

en: change scale...
nl: wijzig schaal...

en: change second color
nl: wijzig tweede kleur

en: change the color or pattern of the desktop background that lies behind everything else on the screen.
nl: wijzig de kleur of patroon van de bureaubladachtergrond die ligt tussen al het andere op het scherm.

en: change title...
nl: wijzig titel...

en: change when to act
nl: verander wanneer uit te voeren

en: changes...
nl: wijzigingen...

en: check change set for slips
nl: controleer de wijzigingenset voor slippen

en: child layout
nl: kind layout

en: choose a uniform color to use as desktop background.
nl: kies een uniforme kleur om te gebruiken als bureaubladachtergrond.

en: choose how many bits per pixel.
nl: kies hoeveel bits per pixel.

en: choose new graphic
nl: kies nieuwe afbeelding

en: choose new graphic...
nl: kies nieuwe afbeelding...

en: choose second color to use as gradient for desktop background.
nl: kies tweede kleur te gebruiken als overloopkleur voor de bureaubladachtergrond.

en: choose the color you want to replace
nl: kies de kleur die wilt aanpassen

en: choose the language in which tiles should be displayed.
nl: kies de taal waarin de tegels getoond moeten worden.

en: choose the shape to be used in arrowheads on pen trails.
nl: kies de vorm van de pijlpunten op de pensporen.

en: choose theme...
nl: kies thema...

en: clear
nl: wissen

en: clear cipher typing
nl: cijfertypen schoonmaken

en: clear crostic typing
nl: wis naamdicht typen

en: clear pen trails
nl: wis pensporen

en: clear target
nl: wis doel

en: clear turtle trails from desktop
nl: wis schildpadspoor van het bureaublad

en: clear typing
nl: typing schonen

en: click here for help
nl: klik hier voor hulp

en: click here to get a menu with further options
nl: klik hier om het menu te krijgen met meer keuzes

en: cling to edge... (current: {1})
nl: klamp vast aan rand... (nu: {1})

en: clip to cell size
nl: knip naar celgrootte

en: close editing
nl: sluit bewerken

en: close this window
nl: sluit dit venster

en: close top window (w)
nl: sluit bovenste venster (w)

en: close window
nl: sluit venster

en: closed
nl: gesloten

en: code pane menu...
nl: code venster menu...

en: code pane shift menu...
nl: code venster shit menu...

en: collapse
nl: samenvouwen

en: collapse all objects
nl: minimaliseer alle voorwerpen

en: collapse all windows
nl: minimaliseer alle vensters

en: collapse this window
nl: verklein venster

en: collapse/expand window
nl: verklein/vergroot venster

en: color change
nl: kleurverandering

en: color...
nl: kleur...

en: command-key help
nl: opdrachttoets help

en: commands for doing multi-machine "telemorphic" experiments
nl: opdrachten om meer-machine "telemorfische" experimenten uit te voeren

en: connect remote user
nl: verbind externe gebruiker

en: contract to original size
nl: trek samen tot originele grootte

en: control-menu...
nl: besturingsmenu...

en: convert to canonical coordinates (broken)
nl: zet om naar kanonieke coördinaten (gebroken)

en: copy & print...
nl: kopiëren & afdrukken...

en: copy Postscript
nl: kopieer Postscript

en: copy list to clipboard
nl: kopieer lijst naar klembord

en: copy selection to clipboard
nl: kopieer selectie naar klembord

en: copy text
nl: kopieer tekst

en: copy to paste buffer
nl: kopieer naar plakbuffer

en: corrupted imageData
nl: verknoeide plaatjesData

en: create new change set...
nl: maak een nieuwe wijzigingenset aan...

en: create new morphic project
nl: maakt nieuw morfisch project

en: create new mvc project
nl: maakt nieuw mvc project

en: cube root of the argument
nl: derdemachts wortel van het argument

en: current version information.
nl: informatie over de huidige versie.

en: curve
nl: kromme

en: customize arrows
nl: pas pijlen aan

en: debugging -- change the definition of this menu.
nl: debuggen - wijzig de definitie van dit menu.

en: debugging -- open an Inspector on this event roll
nl: debuggen - open een Inspector op deze evenementlijst

en: debugging -- update the red roll cursor
nl: debuggen - werk de rode lijst cursor bij

en: debugging -- update the scrollbar
nl: debuggen - werk de schuifbalk bij

en: decimal places...
nl: plaatsen achter de komma...

en: default fill
nl: standaard vulling

en: define #tempCommand
nl: definieer #tempCommand

en: define application view
nl: definieer applicatieblik

en: define factory view
nl: definieer fabrieksblik

en: definition for...
nl: definitie voor...

en: delete
nl: verwijder

en: delete both of the above
nl: verwijder beide bovenstaande

en: delete existing path
nl: verwijder bestaand pad

en: delete non-windows
nl: verwijder niet-vensters

en: delete old versions
nl: verwijder oude versies

en: delete this card
nl: verwijder deze kaart

en: delete unchanged windows
nl: verwijder ongewijzigde vensters

en: deletes all unchanged windows and also all non-window morphs lying on the world, other than flaps.
nl: verwijdert alle ongewijzigde vensters en ook alle niet-venster morfs die op de wereld liggen, anders dan flaps.

en: desktop
nl: bureaublad

en: desktop color
nl: bureaubladkleur

en: desktop color...
nl: bureaubladkleur...

en: destroy this flap
nl: vernietig dit tabblad

en: detach submenu
nl: submenu losmaken

en: direction handles
nl: richtinggrepen

en: disable layout in tables
nl: zet layout in tabellen uit

en: disconnect all remote users
nl: ontkoppel alle externe gebruikers

en: disconnect remote user
nl: ontkoppel externe gebruiker

en: dismiss
nl: stuur weg

en: dismiss color picker
nl: stuur kleurpakker weg

en: display mode...
nl: schermmodus...

en: distribute horizontally
nl: verdeel horizontaal

en: distribute vertically
nl: verdeel verticaal

en: do not stay up
nl: blijf niet op

en: do...
nl: doe...

en: don't animate moves
nl: verlevendig bewegingen niet

en: dot
nl: stip

en: draw new path
nl: teken nieuw pad

en: drop
nl: laten vallen

en: drop shadow
nl: slagschaduw

en: dual change sorter
nl: tweevoudige veranderingssorteerder

en: duplicate
nl: kopie

en: edit contents...
nl: inhoud bewerken...

en: edit label...
nl: pas label aan...

en: edit this menu
nl: bewerk dit menu

en: embed into
nl: insluiten in

en: embed {1} in...
nl: sluit {1} in bij...

en: embed...
nl: insluiten...

en: enter a new cipher
nl: voer een nieuw cijfer in

en: enter this project
nl: voer dit project in

en: erase pixels of color
nl: verwijder pixel van kleur

en: etoys source
nl: etoys bron

en: event roll
nl: evenementenlijst

en: event theatre
nl: gebeurtenissentheater

en: event timeline
nl: gebeurtenissen tijdlijn

en: expand
nl: vergroot

en: expand all
nl: vergroot alles

en: expand this window
nl: vergroot venster

en: expand to full screen
nl: vergroot tot volledig scherm

en: explain designations
nl: leg aanwijzing uit

en: explore
nl: onderzoeken

en: explore model
nl: onderzoek model

en: explore morph
nl: onderzoek morf

en: explore world
nl: verken wereld

en: exponential (e to the power of the argument)
nl: exponentieel (e tot de macht van het argument)

en: export...
nl: exporteren...

en: expunge this project
nl: wis dit project uit

en: extract this frame
nl: extraheer dit frame

en: extras...
nl: extra's...

en: file list
nl: bestandenlijst

en: file out current change set
nl: uitvoerbestand voor huidige wijzigingenset

en: file...
nl: bestand...

en: fill
nl: vul

en: fill owner's shape
nl: vul de vorm van de eigenaar

en: fill style
nl: vullingstijl

en: find a change sorter (C)
nl: zoek een veranderingensorteerder (C)

en: find a fileList (L)
nl: zoek een fileList (L)

en: find a transcript (t)
nl: zoek ene transcript (t)

en: find changed browsers...
nl: zoek gewijzigde bladeraars...

en: find changed windows...
nl: zoek gewijzigde vensters...

en: find message names (W)
nl: zoek boodschapnamen (W)

en: find recent submissions (R)
nl: zoek nieuwe inzendingen (R)

en: find window
nl: zoek venster

en: flap
nl: klep

en: flaps...
nl: kleppen...

en: follow existing path
nl: volg bestaande pad

en: follow owner's curve
nl: volg de curve van de eigenaar

en: font for entire text...
nl: lettertype voor gehele tekst...

en: font size summary
nl: lettertype grootte samenvatting

en: font size...
nl: lettertype grootte...

en: font style...
nl: lettertype stijl...

en: from a file...
nl: vanuit een bestand...

en: from alphabetical list
nl: vanuit alfabetische lijst

en: from paste buffer
nl: vanuit plakbuffer

en: full screen
nl: volledig scherm

en: full screen off
nl: volledig scherm uit

en: full screen on
nl: volledig scherm aan

en: give the current image a new version-stamped name and save it under that name on disk.
nl: geef de huidige afbeelding een nieuwe versie-aanduidende naam en bewaar die onder die naam op de schijf.

en: go behind
nl: ga achter

en: go to next card
nl: ga naar volgende kaart

en: go to next project
nl: ga naar volgende project

en: go to previous card
nl: ga naar vorige kaart

en: go to previous project
nl: ga naar vorige project

en: grab
nl: pak

en: grab flood area from screen
nl: pak overstroomgebied van scherm

en: grab new graphic
nl: neem nieuwe afbeelding

en: grab rectangle from screen
nl: pak rechthoek van scherm

en: grab rubber band from screen
nl: pak elastiek van scherm

en: grab with lasso from screen
nl: pak lasso van scherm

en: gradient fill
nl: verlopende vulling

en: graphical imports
nl: grafische invoer

en: graphical view
nl: grafisch beeld

en: grid visible when gridding
nl: rooster zichtbaar bij inroosteren

en: halo actions...
nl: halo acties...

en: hand me tiles to fire this button
nl: geef me tegels om deze knop af te vuren

en: height...
nl: hoogte...

en: helps find menu items buried in submenus.
nl: helpt om menu items te vinden die in submenu's verborgen zijn.

en: highlight color...
nl: accentueer kleur...

en: holder for characters
nl: iets om karakters in te bewaren

en: horizontal resizing
nl: horizontaal van grootte veranderen

en: how many siblings do you want?
nl: hoeveel broers wil je?

en: how to find more fonts...
nl: hoe vind ik meer lettertypen...

en: if connected to the internet, use this to look up the definition of an English word.
nl: als verbonden met internet, gebruik dit om de definitie van een Engels woord op te zoeken.

en: if in full-screen mode, takes you out of it.
nl: als in volledig-scherm modus, dan wordt je eruit genomen.

en: if true, detailed movement of pens between display updates is ignored.  Thus multiple line segments drawn within a script may not be seen individually.
nl: als waar worden gedetailleerde bewegingen van pennen tussen schermupdates verwaarloosd.  Daarmee worden meervoudige lijnsegmenten getekend binnenin een script niet individueel zichtbaar.

en: imprint HINT
nl: druk HINT af

en: indicate cursor
nl: wijs cursor aan

en: insert into movie
nl: voeg in film toe

en: insertion point color...
nl: invoegpunt kleur...

en: inspect
nl: inspecteer

en: inspect event recorder
nl: inspecteer evenementopnemer

en: inspect event roll
nl: inspecteer evenementenlijst

en: inspect event tape
nl: inspecteer evenementenband

en: inspect event theatre
nl: inspecteer evenemententheater

en: inspect model
nl: inspecteer model

en: inspect model in morphic
nl: inspecteer model in animatie

en: inspect morph
nl: inspecteer morf

en: inspect morph (in MVC)
nl: inspecteer morf (in MVC)

en: inspect nav bar
nl: inspecteer nav balk

en: inspect owner chain
nl: inspecteer keten van eigenaren

en: inspect player
nl: inspecteer speler

en: inspect properties
nl: inspecteer eigenschappen

en: inspect sound recorder
nl: inspecteer geluisopnemer

en: inspect world
nl: inspecteer wereld

en: internal name
nl: interne naam

en: isolate changes of this project
nl: isoleer wijzigingen van dit project

en: italic
nl: cursief

en: its governing pen trails drawn within
nl: het regelt pensporen die binnenin getekend zijn

en: jump to project...
nl: spring naar project...

en: jump to year...
nl: spring naar jaar...

en: justified
nl: uitgevuld

en: keep changes made and close panel
nl: bewaar gemaakte wijzigingen en sluit vak

en: keyboard
nl: toetsenbord

en: keyboard focus color
nl: toetsenbordfocus kleur

en: layout
nl: opmaak

en: left
nl: links

en: left flush
nl: links uitgevuld

en: lets you view and change the system's standard library of graphics.
nl: laat je de standaard grafische bibliotheek van het systeem bekijken en wijzigen.

en: linear gradient
nl: lineaire overgang

en: list centering
nl: lijst centrering

en: list direction
nl: lijst richting

en: list font...
nl: lijst lettertype...

en: list spacing
nl: toon celtussenruimte

en: load
nl: laad

en: load a project from a file
nl: laad een project van een bestand

en: load as morph
nl: laad als morf

en: load as project
nl: laad als project

en: load font from web...
nl: laad lettertype van het web...

en: load latest code updates via the internet
nl: laad de nieuwste code updates van internet

en: load project from file...
nl: laad een project uit bestand...

en: local host address
nl: adres van lokale host

en: logarithm, base 10
nl: logaritme, basis 10

en: make a sibling
nl: maak een broertje

en: make closable
nl: maak sluitbaar

en: make draggable
nl: maak sleepbaar

en: make link to project...
nl: maak koppeling naar project...

en: make new drawing
nl: maak nieuwe tekening

en: make next-to-topmost
nl: maak op één na bovenste

en: make own subclass
nl: maak eigen onderklasse

en: make scrollbar inboard
nl: maak schuifbalk binnenboord

en: make scrollbar retractable
nl: maak schuifbalk intrekbaar

en: make unclosable
nl: maak onsluitbaar

en: make undraggable
nl: maak onsleepbaar

en: mal-formed crostic file
nl: fout-gevormd naamdicht bestand

en: margin change for
nl: kantlijn veranderen voor

en: message names (W)
nl: boodschapnamen (W)

en: method finder
nl: methodezoeker

en: more smoothing
nl: maak gladder

en: more...
nl: meer...

en: morph protocol
nl: morf protocol

en: morph's SqueakPage property is out of date
nl: morfs GilPagina eigenschap is verlopen

en: morphic project
nl: morfisch project

en: mouse
nl: muis

en: mouse-down halo color
nl: muis-neer halo kleur

en: mouse-down halo width:
nl: muis-neer halo breedte:

en: mouse-over halo color
nl: muis-over halo kleur

en: mouse-over halo width:
nl: muis-boven halo breedte:

en: mouse-over halos
nl: muis-boven halos

en: move
nl: verplaats

en: move card
nl: beweeg kaart

en: move this color-picker to another position, and keep it on the screen until dismissed with the X button
nl: verplaats deze kleurkiezer naar een andere plaats en houd het op het scherm tot die wordt weggestuurd met de X knop

en: move to the left
nl: verplaats naar links

en: move to the right
nl: verplaats naar rechts

en: move windows onscreen
nl: verplaats vensters op het scherm

en: movie-clip player
nl: filmpje speler

en: movie...
nl: film...

en: my {1}
nl: mijn {1}

en: named
nl: genaamd

en: narrow
nl: smal

en: natural logarithm
nl: natuurlijke logaritme

en: new game
nl: nieuw spel

en: new height of the bar
nl: nieuwe balkhoogte

en: new morph...
nl: nieuwe morf...

en: next frame
nl: volgend frame

en: no - delete icon but keep the project
nl: nee - verwijder icoon maar behoud het project

en: no layout
nl: geen layout

en: no properties to inspect, sorry
nl: geen eigenschappen om te inspecteren, helaas

en: no versions available, sorry
nl: geen versies beschikbaar, sorry

en: no, let me reconsider
nl: nee, laat me heroverwegen

en: none
nl: geen enkele

en: normal
nl: normaal

en: normally not necessary, but if you suspect that edits you have made in this event roll have not been fully appreciated by the event theatre, choose this to force the event theatre to reflect what you see in the event roll.
nl: normaal gesproken niet nodig, maar als je vermoedt dat bewerkingen, die je hebt gemaakt in deze evenementenlijst, niet volledig opgenomen zijn in het evenement theater, kies dan dit om het evenement theater te dwingen om weer te geven wat je in de evenementenlijst ziet.

en: nothing recorded yet
nl: nog niets opgenomen

en: now choose the color you want to replace it with
nl: kies nu de kleur waarmee je het wilt vervangen

en: objects (o)
nl: voorwerpen (o)

en: obtain some intriguing data about the vm.
nl: verkrijg intrigerende gegevens over het vm.

en: oops, this menu is a for a morph that
    has been replaced, probably because a
    "look like" script was run.  Please dismiss
    the menu and get a new one!.  Sorry!
nl: oeps, dit menu is voor een animatie die
    vervangen is, waarschijnlijk een "lijkt op"
    scripts is gedraaid.  Verlaat alstublieft
    het menu en neem een nieuwe!  Sorry!

en: opaque
nl: niet-transparent

en: open a code editor on the method that defines this menu
nl: open een codebewerker op de methode die dit menu bepaalt

en: open a full property sheet
nl: open een volledig eigenschappenvel

en: open a horizontal piano-roll-like tool for the viewing and editing the events of this event theatre.
nl: open een horizontale pianorol-achtig werktuig voor het bekijken en bewerken van de gebeurtenissen van dit evenement theater.

en: open a main properties panel for the morph
nl: open een hoofd eigenschappenvak voor de animatie

en: open crostic file...
nl: open naamdicht bestand...

en: open editing
nl: open bewerken

en: open for editing
nl: open voor bewerken

en: open for score-editing
nl: open voor scorebewerking

en: open in recording theatre
nl: open in opnametheater

en: open process browser
nl: open procesbrowser

en: open project from file
nl: open project van bestand

en: open to drag & drop
nl: open voor slepen en lossen

en: open...
nl: openen...

en: origin-at-center
nl: oorsprong in midden

en: package-pane browser
nl: pakket-paneel bladeraar

en: painting...
nl: tekenen...

en: parse event tape
nl: ontleed evenementband

en: parts bin
nl: onderdelenbak

en: parts window controls...
nl: onderdelenvensterbesturing...

en: pause
nl: pauze

en: pen color
nl: penkleur

en: pen size
nl: pengrootte

en: pen trails
nl: pensporen

en: pen trails...
nl: pensporen...

en: pen-trail arrowhead size...
nl: penspoor pijlpunt grootte...

en: perform a full garbage-collection and report how many bytes of space remain in the image.
nl: voer een volledige rommelopruiming uit en rapporteer hoeveel bytes ruimte er in de afbeelding overblijft.

en: personalize...
nl: personaliseer...

en: place into a column
nl: plaats in een kolom

en: place into a row
nl: plaats in een rij

en: play
nl: speel

en: play again
nl: speel opnieuw

en: play loop
nl: speel loop

en: play once
nl: speel eenmalig

en: play the event in isolation.
nl: gebeurtenis afzonderlijk afspelen.

en: playback at button position
nl: afspelen vanaf knoppositie

en: playback at container origin
nl: afspelen vanaf oorsprong van container

en: playback at screen center
nl: afspelen in schermmidden

en: playfield
nl: speelveld

en: playfield options...
nl: speelveld opties...

en: plug all to model
nl: steek alles in het model

en: plug all to model slots
nl: steek alles in de model sleuven

en: plug mouseDown to model
nl: steek muisIngedrukt in model

en: plug mouseDown to model slot
nl: steek muisIngedrukt in model sleuf

en: plug mouseMove to model
nl: steek muisBeweeg in model

en: plug mouseMove to model slot
nl: steek muisBeweeg in model sleuf

en: portrait (tall)
    landscape (wide)
nl: portret (hoog)
    landschap (breed)

en: post-playback feature
nl: na-afspeelmogelijkheid

en: preferences...
nl: voorkeuren...

en: present a menu of potential embeddeding targets for this object, and embed it in the one chosen.
nl: presenteer een menu van mogelijke insluitende doelen voor dit voorwerp, en sluit het in de gekozene in.

en: previous frame
nl: vorig frame

en: previous project
nl: vorige project

en: print PS to file...
nl: druk PS af in bestand...

en: print Postscript to file...
nl: druk Postscript af op bestand...

en: progress color...
nl: zet kleur voort...

en: progress value...
nl: zet waarde voort...

en: projects...
nl: projecten...

en: propagate changes upward
nl: verspreid wijzigingen opwaarts

en: property sheet
nl: eigenschappenvel

en: proportional layout
nl: proportionele layout

en: provide clipping
nl: voorzie knippen

en: purge undo records
nl: verwijder undo records

en: put in a window
nl: zet in een venster

en: put up a list of all projects, letting me choose one to go to
nl: zet een lijst op van alle projecten en laat me er één van kiezen om naartoe te gaan

en: put up a menu offering many controls over appearance.
nl: zet een menu op dat veel besturing over uiterlijk biedt.

en: put up an editible list of convenient expressions, and evaluate the one selected.
nl: zet een bewerkbare lijst op van handige uitdrukkingen, en evalueer de geselecteerde.

en: puts up a menu of useful items for updating the system, determining what version you are running, and much else
nl: zet een menu op van bruikbare artikelen voor bijwerken van het systeem, om te bepalen welke versie gebruikt wordt en veel andere

en: puts you in full-screen mode, if not already there.
nl: zet je in volledig-scherm modus, als je daar niet al was.

en: quit
nl: verlaten

en: quit out of Squeak.
nl: verlaat Squeak.

en: quote from Squeak
nl: aanhaling van Gil

en: radial gradient
nl: radiale overgang

en: recent log file...
nl: recent log bestand...

en: recently logged changes...
nl: recent gelogde wijzigingen...

en: recolor pixels of color
nl: herkleur pixels van kleur

en: record voice during event recording
nl: neem stem op tijdens opname van acties

en: rectangular bounds
nl: rechthoekige afmetingen

en: redraw screen (r)
nl: herteken scherm (r)

en: reduce
nl: verklein

en: reduce color palette
nl: verklein kleurpalet

en: remove any pigment laid down on the desktop by objects moving with their pens down.
nl: verwijdert iedere kleur die op het bureaublad zijn gezet door voorwerpen die bewegen met de pennen naar beneden.

en: remove event-roll
nl: verwijder evenementenlijst

en: remove mouse up action
nl: verwijder muis omhoog actie

en: remove navigatorFlap
nl: verwijder navigatorFlap

en: remove selection
nl: verwijder selectie

en: remove sugar navigatorFlap
nl: verwijder suikernavigatorFlap

en: remove suppliesFlap
nl: verwijder suppliesFlap

en: remove text from the button
nl: verwijder tekst van de knop

en: remove the button properties of this morph
nl: verwijder de knopeigenschappen van deze animatie

en: repaint
nl: kleur opnieuw

en: repaint the screen -- useful for removing unwanted display artifacts, lingering cursors, etc.
nl: ververs het scherm - bruikbaar om ongewenste schermfiguren, hangende cursors, etc te verwijderen.

en: reset forward-direction
nl: terugzetten voorwaartse richting

en: resist being deleted
nl: verzet om verwijderd te worden

en: resist being picked up
nl: verzet opgepakt te worden

en: resize
nl: verander grootte

en: resize
nl: verander grootte

en: resize to fit
nl: maak grootte passend

en: restore base graphic
nl: herstel basis afbeelding

en: restore display (r)
nl: zet scherm terug (r)

en: restore original aspect ratio
nl: herstel originele beeldverhouding

en: restore original color
nl: herlaad originele kleur

en: retrofit to event-theatre
nl: retrofit aan evenementtheater

en: return to the most-recently-visited project
nl: keer terug naar het laatst-bezochte project

en: reverse direction
nl: omgekeerde richting

en: reverse table cells
nl: achterwaartse tabel cellen

en: revert to saved copy
nl: keert terug naar bewaarde kopie

en: revert to version...
nl: ker terug naar versie...

en: rewind
nl: draai terug

en: right
nl: rechts

en: right flush
nl: rechts uitgevuld

en: roman numerals
nl: romeinse cijfers

en: rotate
nl: draai

en: rotate anticlockwise
nl: draai tegen de klok in

en: rotate clockwise
nl: draai met de klok mee

en: round corners
nl: ronde hoeken

en: rubber band cells
nl: elastieke cellen

en: save
nl: bewaar

en: save and quit
nl: bewaar en verlaat

en: save as new version
nl: bewaar als nieuwe versie

en: save as resource
nl: bewaar als hulpbron

en: save as...
nl: bewaar als...

en: save for future revert
nl: bewaar voor toekomstige terugkeer

en: save morph as prototype
nl: bewaar morf als prototype

en: save morph in file
nl: sla morf op in bestand

en: save on server (also makes a local copy)
nl: bewaar op server (maakt ook een locale kopie)

en: save project on file...
nl: bewaar project in bestand...

en: save project on local file only
nl: bewaart project alleen op lokaal bestand

en: save space by removing all the undo information remembered in all projects.
nl: bewaar ruimte door alle undo informatie van alle projecten te verwijderen.

en: save the current image on disk, and quit out of Squeak.
nl: bewaar huidige afbeelding op schijf en verlaat Squeak.

en: save the current version of the image on disk
nl: bewaar de huidige versie van de afbeelding op schijf

en: save the current version of the image on disk under a new name.
nl: bewaar de huidige versie van de afbeelding op schijf onder een nieuwe naam.

en: save this project on a file
nl: bewaar dit project in een bestand

en: save to a different server
nl: bewaar op een andere server

en: save world as morph file
nl: bewaar wereld als morf bestand

en: screen
nl: scherm

en: scroll bar on left
nl: schuifbalk links

en: scroll bar on right
nl: schuifbalk rechts

en: see if server version is more recent
nl: kijk of server versie is nieuwer

en: see if server version is more recent...
nl: kijk of serverversie nieuwer is...

en: send contents back to donor
nl: stuur inhoud terug naar gever

en: send to back
nl: stuur terug naar

en: send top window to back (\)
nl: stuur bovenste venster naar achter (\)

en: set X range
nl: stel X bereik in

en: set Y range
nl: stel Y bereik in

en: set as background
nl: stel in als achtergrond

en: set author initials...
nl: stel auteursinitialen in...

en: set balloon help
nl: stel ballonhelp in

en: set baseline
nl: stel de baseline in

en: set color
nl: stel kleur in

en: set desktop color...
nl: stel bureaubladkleur in...

en: set display depth...
nl: stel schermdiepte in...

en: set gradient color...
nl: stel overgangskleur in...

en: set language...
nl: stel taal in...

en: set mouseDown selector...
nl: stel muisIngedrukt keuze in...

en: set mouseMove selector...
nl: stel muisBeweeg keuze in...

en: set mouseUp selector...
nl: stel muisOmhoog keuze in...

en: set page sound
nl: plaats pagina geluid

en: set page visual
nl: plaats pagina visueel

en: set real joystick number (now {1})
nl: stel echt joysticknummer (nu {1}) in

en: set rotation center
nl: stel draaipunt in

en: set rotation style
nl: stel draaistijl in

en: set target
nl: stel doel in

en: set target...
nl: zet doel...

en: set variable name...
nl: stel variabelenaam in...

en: shadow color...
nl: schaduwkleur...

en: shadow offset...
nl: schaduwcompensatie...

en: show actions
nl: toon acties

en: show application view
nl: toon applicatiebeeld

en: show background objects
nl: toon achtergrond voorwerpen

en: show caption
nl: toon opschrift

en: show cipher help
nl: toon cijfer hulp

en: show cipher hints
nl: toon cijfer hints

en: show crostic errors
nl: toon naamdicht fouten

en: show crostic help
nl: toon naamdicht hulp

en: show crostic hints
nl: toon naamdicht hints

en: show designations
nl: toon aanwijzingen

en: show errors
nl: toon fouten

en: show factory view
nl: toon fabrieksbeeld

en: show final picture
nl: toon laatste afbeelding

en: show foreground objects
nl: toon voorgrond voorwerpen

en: show handles
nl: toon handels

en: show help
nl: toon help

en: show hints
nl: toon hints

en: show initial picture
nl: toon oorspronkelijke afbeelding

en: show project hierarchy
nl: toon project hiërarchie

en: show shadow
nl: toon schaduw

en: show this theatre's script in a piano-roll-like format for visualizaitoin and editing.
nl: toon dit theater's script in een pianolijstachtig formaat voor visualisatie en bewerking.

en: show thumbnails
nl: toon miniaturen

en: show whole world view
nl: toon hele wereld beeld

en: show-source menu
nl: toon bronmenu

en: show/hide voice controls
nl: toon/verberg stem besturingen

en: shows selected color
nl: toon geselecteerde kleur

en: shrink event tape
nl: krimp evenementband

en: simple change sorter
nl: eenvoudige wijzigingen sorteerder

en: smooth image
nl: poets de afbeelding op

en: solid fill
nl: eenkleurige vulling

en: space left
nl: overgebleven ruimte

en: specify dashed line
nl: kies een onderbroken lijn

en: square root of the argument
nl: vierkantswortel van het argument

en: stagger: new windows positioned so you can see a portion of each one.
                    tile: new windows positioned so that they do not overlap others, if possible.
nl: spreiden: nieuwe vensters geplaatst, zo dat je van elkeen gedeelte kunt zien.
                    tegel: nieuwe vensters geplaatst, zo dat ze anderen niet overlappen, indien mogelijk.

en: standard arrows
nl: standaard pijlen

en: standard graphics library
nl: standaard grafische bibliotheek

en: start MessageTally
nl: start BerichtenTelling

en: start drawing again
nl: start weer met tekenen

en: start stepping again
nl: start weer met stappen

en: start/browse MessageTally
nl: start/blader BerichtenTelling

en: startDrag
nl: startSleep

en: stay up
nl: blijf op

en: stop playing
nl: afspelen stoppen

en: struck out
nl: doorgestreept

en: submorphs...
nl: ondermorfs...

en: summary of keyboard shortcuts.
nl: samenvatting van sneltoetsen.

en: summary of names and sizes of available fonts.
nl: samenvatting van namen en groottes van beschikbare lettertypes.

en: supply initials to be used to identify the author of code and other content.
nl: lever de initialen om de auteur van de code en andere inhoud te identificeren.

en: system fonts...
nl: systeem lettertype...

en: table layout
nl: tabel layout

en: telemorphic...
nl: telemorfisch...

en: text anchor
nl: tekstanker

en: text auto fit
nl: tekst automatisch passend

en: text color...
nl: tekst kleur...

en: text highlight color...
nl: tekstmarkeerkleur...

en: text margins...
nl: tekst marges...

en: text properties...
nl: eigenschappen tekst...

en: text wrap to bounds
nl: tekst binnen de grenzen nar volgende regel verplaatsen

en: textual view
nl: tekstbeeld

en: the argument multiplied by itself
nl: het argument vermenigvuldigd met zichzelf

en: the argument times itself, times itself again
nl: het argument maal zichzelf, maal nogmaals zichzelf

en: the integer closest to the argument.
nl: het gehele getal het dichtst bij het argument.

en: the integer nearest to the argument toward zero
nl: het geheel getal het dichtst bij het argument richting nul

en: the negative of the argument
nl: het negatieve van het argument

en: the number of degrees equivalent to the argument which is assumed to be expressed in radians
nl: het aantal graden gelijkwaardig met het argument dat wordt aangenomen in radialen te zijn

en: the number of radians equivalent to the argument, which is expressed in degrees.
nl: het aantal radialen gelijkwaardig met het argument, dat in graden uitgedrukt is.

en: the product of all the whole numbers between 1 and the argument
nl: het product van alle gehele getallen tussen 1 en het argument

en: there are no scripted players
nl: er zijn geen gescripte spelers

en: there are no scripts in this project!
nl: er zijn geen scripts in dit project!

en: this already *was* your baseGraphic
nl: dit *was* je basisAfbeelding al

en: tile browser
nl: tegel bladeraar

en: tile representing this object
nl: tegel die dit voorwerp vertegenwoordigt

en: top
nl: bovenkant

en: top left
nl: boveninlinks

en: top right
nl: boveninrechts

en: track real joystick
nl: volg echte joystick

en: translatable
nl: vertaalbaar

en: translations...
nl: vertaalwerk...

en: trignometric sine, argument in degrees
nl: driehoeksmeetkundige sinus, argument in graden

en: trigonometric cosine, argument in degrees
nl: driehoeksmeetkundige cosinus, argument in graden

en: trigonometric cosine, argument in radians
nl: driehoeksmeetkundige cosinus, argument in radialen

en: trigonometric sine, argument in radians
nl: driehoeksmeetkundige sinus, argument in radialen

en: trigonometric tangent, argument in degrees
nl: driehoeksmeetkundige tangens, argument in graden

en: trigonometric tangent, argument in radians
nl: driehoeksmeetkundige tangens, argument in radialen

en: turn off smoothing
nl: gladmaken uitzetten

en: turn on smoothing
nl: gladmaken aanzetten

en: turning sound off will completely disable Squeak's use of sound.
nl: geluid uitzetten zal volledig gebruik van Squeak's gebruik van geluid onmogelijk maken.

en: underlined
nl: onderstreept

en: undo (z)
nl: ongedaan maken (z)

en: unlock "{1}"
nl: ontsluit "{1}"

en: unlock all contents
nl: ontsluit alle inhoud

en: unlock...
nl: ontsluit...

en: unrecognized image file format
nl: niet herkend afbeelding bestandsformaat

en: update code from server
nl: werk code bij vanuit server

en: update continuously
nl: werk continu bij

en: update cursor
nl: bijwerken cursor

en: update from resource
nl: bijwerken vanuit hulpbron

en: update only at end
nl: werk alleen aan het eind bij

en: update scrollbar
nl: bijwerken schuifbalk

en: url of a place to store this object.
    Must begin with file:// or ftp://
nl: url van de plaats waar dit voorwerp opgeslagen moet worden.
    Moet beginnen met file:// or ftp://

en: use default gray look
nl: gebruik standaard grijs

en: use default green look
nl: gebruik standaard groen

en: use gridding
nl: gebruik roosters

en: use texture background
nl: gebruik tekstachtergrond

en: useful expressions
nl: bruikbare uitdrukkingen

en: vertical resizing
nl: verticaal van grootte veranderen

en: view and change various options.
nl: bekijk en wijzig diverse opties.

en: view the global repository called ImageImports; you can easily import external graphics into ImageImports via the FileList
nl: bekijk wereldwijde opslag genaamd ImageImports; met FileList kun je eenvoudig externe grafics in de ImageImports importeren

en: viewer
nl: kijker

en: viewer for Morph
nl: kijker voor Morf

en: viewer for Player
nl: kijker voor Speler

en: vm statistics
nl: vm statistieken

en: when "locked", I am inert to all user interactions
nl: als "vastgezet", ben ik ongevoelig voor alle gebruikerswisselwerkingen

en: whether I am open to having objects dropped into me
nl: of ik open sta voor alle voorwerpen die op me worden losgelaten

en: whether I should be reistant to easy deletion via the pink X handle
nl: of ik me moet verzetten tegen gemakkelijke verwijdering met de roze X greep

en: whether I should be resistant to a drag done by mousing down on me
nl: of ik me moet verzetten tegen slepen met muis ingedrukt op me

en: whether direction handles are shown with the halo
nl: of alle richtingbedieningen getoond worden met de halo

en: whether my corners should be rounded
nl: of hoeken afgerond moeten zijn

en: whether the parts of objects within me that are outside my bounds should be masked.
nl: of delen van voorwerpen in me die buiten mijn grenzen zijn verborgen moeten worden.

en: whilePressed
nl: zolangIngedrukt

en: window color...
nl: vensterkleur...

en: window colors...
nl: vensterkleuren...

en: window menu
nl: venstermenu

en: windows
nl: vensters

en: windows...
nl: vensters...

en: workspace (k)
nl: werkruimte (k)

en: world
nl: wereld

en: world menu help
nl: wereldmenu help

en: world menu...
nl: wereld menu...

en: world scale and clip...
nl: wereldschaal en knip...

en: wrap centering
nl: centreren oprollen

en: wrap direction
nl: inpak richting

en: write the world into a postscript file
nl: schrijf de wereld in een postscript bestand

en: yes - delete icon and delete the project
nl: ja - verwijder icoon en verwijder project

en: yes, abandon this Event Theatre
nl: ja, laat dit Evenement Theater in de steek
