eToys - en to fa translation catalogue (725 entries)

en:  Basic
fa:  اساسی

en:  objects vanished in this process.
fa:  چیزها در این جریان از بین رفتند

en:  seconds
fa:  ثانیه ها

en: *I have too many submorphs*
fa: *من واژک های زیادی دارم**

en: *Please add a screen morph*
fa: *لطفا یک واژک صفحه نمایشی بگذارید**

en: *Please add a source morph*
fa: *لطفا یک واژک منبعی بگذار*

en: .bo size mismatch.  Please tell Ted what you just did to this book.
fa: عدم مطابقت اندازه.bo   نابرابری اندازه .bo.  لطفاً تید را بگوئید که شما با این کتاب چی کردید

en: < PREV
fa: قبلی

en: A  data field which will have a different value on every card of the background
fa: یک  ساحه اطلاعات که در هر کارت پشت زمینه مقدار مختلفی خواهد داشت

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
fa: یک جستجوگرآلت است که به شما اجازه میدهد تا تمام رمزتمام طبقات را درسیستم ببینید

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and FTP servers.
fa: یک لیست پرونده ها ابزاریست برای جستجوی پوشه ها و پرونده ها در قرص و خدمات دهنده هایFTP

en: A Player for MPEG movies
fa: یک اجراء کننده برای فیلم های MPEG

en: A Process Browser shows you all the running processes
fa: یک جستجوگر جریان عمل همه جریانات روان را برایتان نشان میدهد

en: A Scriptable button
fa: یک دکمه قابل دستخط سازی

en: A Transcript is a window usable for logging and debugging; browse references to #Transcript for examples of how to write to it.
fa: رونوشت یک پنجره ایست برای واقعه نگاری و اشکال زدائی؛ مراجع را به رونوشت # ببر تا مثالهای چگونگی نوشته در آنرا نشان داده شود

en: A Workspace is a simple window for editing text.  You can later save the contents to a file if you desire.
fa: فضای کاری یک پنجره نمونه است برای تنظیم متن  شما اگرعلاقمندباشید میتوانید بعدا محتویات را دریک پرونده حفظ نمایید

en: A button that takes the user to the next card in the stack
fa: یک دکمه ی که کاربر را به کارت بعدی در دسته میبرد

en: A button that takes the user to the previous card in the stack
fa: یک دکمه ی که کاربر را به کارت قبلی در دسته میبرد

en: A button that takes you to the next page
fa: یک دکمه ی که شمارا به صفحه بعدی میبرد

en: A button that takes you to the previous page
fa: یک دکمه ی که شمارا به صفحه قبلی میبرد

en: A button to use with tile scripting; its script will be a method of its containing playfield
fa: یک دکمه که همراه رونوشت آجراستعمال میگردد/که رونوشت این روشی ازمحتیوایت ساحه بازی خواهد بود

en: A button which, when clicked, takes the reader to the next page of a book
fa: يك دكمه ي كه، وقتيكه كليك شود، خواننده را به صفحه بعدي كتاب ميبرد

en: A button which, when clicked, takes the reader to the previous page of a book
fa: يك دكمه ي كه، وقتيكه كليك شود، خواننده را به صفحه قبلي كتاب ميبرد

en: A button whose script will be a method of the background Player
fa: یک دکمه ی که دستخط یا سند آن یک روشی از اجراء کننده پشت زمینه خواهد بود

en: A circle that flashes
fa: یک دایره ی که برق میزند

en: A confined place for drawing and scripting, with its own private stop/step/go buttons.
fa: یک جای محدود شده برای رسامی و سندسازی، همراه با دکمه های توقف/ گام بردار/بروی شخصی خودش

en: A confined place for drawing and scripting. with its own private stop/step/go buttons.
fa: یک جای محدود شده برای رسامی و سندسازی همراه با دکمه های توقف/گام بردار/بروی شخص خودش

en: A curve
fa: یک قوس

en: A curved line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the points.
fa: یک خط منحنی یا قوسی با یک سرتیر  یک خط مستقیم.  ازکلیدشیفت با کلیک برای گرفتن قبضه ها و حرکت دادن اختتامیه ها استفاده کنید

en: A device for making sound recordings.
fa: یک ابزار برای ساختن ضبط های صدا.

en: A digital clock
fa: یک ساعت دیجیتال

en: A flap housing the paint palette.  Click on the closed tab to make make a new painting
fa: يك برگه ي كه جعبه رسامي را جاگذاري ميكند.  بر برگ بند كليك كنيد تا يك رسامي جديد آماده كنيد  بربرگ بسته شده کلیک نمایید تارسامی جدیدی را بسازد

en: A flap providing documentation, tutorials, and other help
fa: یک برگه ی که اسناد و مدارک، درس های خصوصی و سایر کمکهای دیگر را تهیه میکند

en: A graph of numbers, normalized so the full range of values just fits my height.  I support a movable cursor that can be dragged with the mouse.
fa: قاپیدن اعداد/طبیعی کردن -محدوده کامل مقدارفقط بلندی مرا مناسب میسازد / من یک مکان نمای قابل حرکت را حمایت میکنم که قابل کش کردن همرای ماوس باشد   من یک مکان نمای قابل حرکت را حمایت میکنم که قابل کش کردن همرای ماوس باشد

en: A joystick-like control
fa: یک کنترول همانند تخته بازی

en: A line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the ends.
fa: یک خط منحنی یا قوسی با یک سرتیر  ازکلید شیفت با کلیک برای گرفتن قبضه ها وحرکت دادن آن به اختتامیه ها استفاده نمایید

en: A magnifying glass
fa: یک شیشه بزرگسازی

en: A magnifying glass that also shows Morphs in the Hand and displays the Hand position.
fa: یک شیشه بزرگ سازی که واژه هارا در دست هم نشان میدهد و موقعیت دست را هم نمایش میدهد

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
fa: یک جستجوگر پیام که روشهای کاملا جدید که داخل گردیده اند را پیگردی میکند

en: A multi-card data base
fa: یک مبنای اطلاعات چند کارتی

en: A multi-paged structure
fa: یک ساختارچندین صفحه ی

en: A non-editable picture of something
fa: یک عکس غیر قابل ویرایش یک چیزی

en: A piano keyboard
fa: یک کیبوردپیانو

en: A piece of text that will occur on every card of the background
fa: یک متنی که در هر کارت پشت زمینه واقع خواهد گردید

en: A place for assembling parts or for staging animations
fa: یک جایی برای جمع آوری اجزاء یا نمایش عکسهای متحرک

en: A place for storing alternative pictures in an animation, ec.
fa: یک جایی برای ذخیره سازی عکسهای متفرق در یک عکس متحرک، وغیره.

en: A place for storing alternative pictures in an animation, etc.
fa: یک جایی برای ذخیره سازی عکسهای متفرق در یک عکس متحرک، وغیره.

en: A place to obtain many kinds of objects
fa: یک جایی برای به دست آوردن پروژهای مختلف

en: A place to present annotated content
fa: یک جایی برای ارائه محتویات حاشیوی

en: A quick way to get browsers, change sorters, file lists, etc.
fa: یک راه آسان برای دریافت جستجوگرها، تغییر جورکننده ها، لیست پرونده ها وغیره

en: A raw piece of text which you can edit into anything you want
fa: یک تکه خام متن که شما آنرا به هرچیزیکه بخواهید ویرایش کرده میتوایند

en: A readout that allows you to monitor the frame rate of your system
fa: یک بازخوان که شمارا اجازه میدهد تا شرح چوکاتها را در دستگاه تان دیده بانی کنید

en: A rectangle
fa: یک مستطیل

en: A rectangle with a diagonal gradient
fa: یک مستطیل با یک شیب قطری

en: A rectangle with a horizontal gradient
fa: یک مستطیل با یک شیب افقی

en: A rectangle with rounded corners
fa: یک مستطیلی با حاشیه های مدور

en: A round magnifying glass
fa: یک شیشه بزرگ سازی گرد

en: A scriptable control that allows you to choose a numeric value by dragging a knob.
fa: یک کنترول قابل دستخط که به شما اجازه میدهد تامقدارعددی را توسط کشیدن یک دستگیره انتخاب نمایید

en: A scrollable, editable body of text
fa: یک بدنه متن قابل تنظیم یا پیچکی

en: A scrolling data field which will have a different value on every card of the background
fa: یک ساحه اطلاعات لغزشی که در هر کارت پشت زمینه یک مقدار مختلفی خواهد داشت

en: A separate tab for each letter of the alphabet
fa: یک جدول بندی جدا برای هرحرف الفباء

en: A simple digital clock
fa: یک ساعت دیجیتال ساده

en: A slider for showing and setting numeric values.
fa: یک لغزنده برای نشان دادن و تعیین مقدارهای عددی.

en: A smooth wiggly curve, or a curved solid.  Shift-click to get handles and move the points.  Using the halo menu, can be coverted into a polygon, and can be made "open" rather than closed.
fa: یک خط منحنی جنبنده یا خط منحنی استوار  یک خط مستقیم.  ازکلیدشیفت با کلیک برای گرفتن قبضه ها و حرکت دادن اختتامیه ها استفاده کنید  بااستفاده ازلیست هاله ای میتواند داخل یک کثیرالاضلاع میتوان تبیدل گردد ومیتوان بازگردد بیشترازاینکه بسته گردد

en: A source for single-letter objects
fa: یک منبعی برای اشیای یک حرفی

en: A star
fa: یک ستاره

en: A storyboard authoring tool
fa: یک ابزار صفحه گزارش نویسندگی

en: A straight-sided figure with any number of sides
fa: یک شکل راست حاشیه ی با تعداد پهلوها

en: A structure with tabs
fa: یک ساختار همراه برگها

en: A symmetrical polygon in the shape of a star
fa: یک کثیرالااضلاع متقارن درشکل یک ستاره

en: A text field with a rounded shadowed border, with a fancy font.
fa: یک ساحه متنی با حاشیه سایه دار مدور، با یک رسم الخط تجملی

en: A text field with border
fa: یک ساحه متن همراه با حاشیه

en: A three-sided polygon.
fa: یک کثیرالاضلاع سه وجهی

en: A tile that will produce a random number in a given range
fa: یک آجری که یک عدد تصادفیی در یک محدوده داده شده میسازد

en: A tool for discarding objects
fa: یک ابزار برای دور انداختن  اشیاء

en: A tool for discovering methods by providing sample values for arguments and results
fa: یک ابزاری برای دریافت روشها توسط ارائه نمودن مقادیر نمونه ی برای استدلالات و نتایج

en: A tool for finding, viewing, and editing all methods whose names contain a given character sequence.
fa: یک ابزاری برای تلاش، دیدن، و ویرایش همه روشهای که نام آنها دارای یک ترتیب حروف داده شده باشد

en: A tool listing all the scripted objects in the project.
fa: یک ابزار برای لست نمودن همه اشیای دستخط شده در پروژه.

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
fa: یک آلت که به شما اجازه میدهد تا تمام رمز که دریک مجموعه تغییرمفردتغییرمییابد ببینید وکنترول نمایید

en: A tool that lets you browse the catalog of available objects
fa: یک ابزاریکه با آن شما فهرست اشیای فراهم را جستجو میکنید.

en: A tool that lets you browse the catalog of objects
fa: یک ابزاری که شما با آن فهرست اشیاء را جستجو میکنید

en: A tool that lets you control all the running scripts in your world
fa: یک ابزارکه به شمااجازه میدهدتاتمام متن سندهای قرارداده شده درجهان شماراکنترول نماید

en: A tool that lets you navigate through a thread of projects.
fa: یک ابزاری که به شمااجازه میدهدتاازطریق رشته پروژه ها هدایت شوید

en: A tool that lets you see and control all the running scripts in your project
fa: یک ابزاری که به شمااجازه میدهدتاببینید وکنترول کنیدتما متن سندهای قرارداده شده درپروژه شما

en: A translucent, borderless rectangle of a standard size, delivered in a predictable sequence of pastel colors
fa: یک شئ نیمه شفافی، مستطیل بی محیط و با اندازه معیاری، در یک ترتیب قابل پیشگویی ِ رنگهای وسمه داده شده اند

en: A variety of controls and media tools
fa: کنترول ها و ابزار رسانه یی متنوع

en: A workbench for seing and editing wave forms
fa: یک چوکی کاربرای دیدن وتنظیم کردن اشکال موج

en: Accept the changes made here as the new page-order for this book
fa: تغییراتی که در اینجا آمده هست را من حیث ترتیب جدید صفحه بندی این کتاب قبول کن

en: Add a new page after this one
fa: بعد ازین یکی صفحه جدید را اضافه کن

en: Add column break
fa: شکستگی ستون را اضافه کن

en: All Scripts
fa: تمام دست خط ها

en: Allows you to control numerous options
fa: بشما اجازه میدهد تا اختیارات بیشماری را کنترول کنید

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
fa: بشما اجازه میدهد تا حاشیه نویسی های که در قابهای حاشیه نویسی جستجوگرها وغیره نشان داده میشوند را مشخص نمائید

en: Alphabet
fa: الفبا

en: An ellipse or circle
fa: یک بیضوی یا دایره

en: An indicator of how fast your system is running
fa: یک فشارسنج که سیستم شما به چی سرعتی حرکت میکند

en: An object that presents the things within it in a column
fa: یک شئ که چیزها را در داخل خود دریک ستون حاضر میکند

en: An object that presents the things within it in a row
fa: یک شئ که چیزها را در داخل خود دریک سطر حاضر میکند

en: Annotations
fa: حاشیه نویسی ها

en: Are you certain that you
    want to delete this page and
    everything that is on it?
fa: آیا شما متیقن هستید که شما
    این صفحه را حدف میکنید و
    همه چیزی که در آن هست؟

en: Are you sure you want to quit Etoys?
fa: آیا شما مطمین هستید که ایتوی را ترک کنید؟ Etoys?

en: Arrow
fa: تیر

en: Atoms, mate
fa: اتومها، رفیق

en: Background Field
fa: ساحه پشت زمینه

en: Background Label
fa: برچسپ پشت زمینه

en: Basic
fa: اساسی

en: Book
fa: کتاب

en: Book may be open in some other project
fa: کتاب شاید در یک پروژه دیگری باز باشد

en: Bookmark
fa: نشانک

en: Bouncing Atoms
fa: اتوم های پرشی

en: BouncingAtoms
fa: اتوم های پرشی

en: Browser
fa: جستجوگر

en: Browser Reentry
fa: جستجوگرReentry

en: Building icons
fa: ساختمان تصاویر

en: Button
fa: دکمه

en: ButtonDown?
fa: دکمه پائین؟

en: ButtonUp?
fa: دکمه بالا؟

en: Buttons to run, stop, or single-step scripts
fa: دکمه برای اجراء، توقف، یا دستخط های یک مرحله ی

en: CAUTION! This will destroy all the shared
    flaps, so that they will not be present in 
    *any* project.  If, later, you want them
    back, you will have to reenable them, from
    this same menu, whereupon the standard
    default set of shared flaps will be created.
    Do you really want to go ahead and clobber
    all shared flaps at this time?
fa: احتیاط این تمام برگه های مشترک راازبین خواهد بردبنابراین آنها نمایندگی ازهیچ پروژه نخواهد کرد  اگرشما بعدا به آنهاضرورت داشتیدشماباید آنهارا دوباره باید نمایش دهیدازهمین لیست قبلی که درنتیجه سیتی ازبرگه های مشترک معیاری ساخته خواهند شد
    آیا شماواقعا میخواهید که به پیش بروید وتمام برگه های مشترک را  همین حالا وصله نمایید

en: CLEAR
fa: پاک کردن

en: Can only load a single morph
    into an mvc project via this mechanism.
fa: تنها یک واژک را اجراء میتواند
    در پروژه mvc توسط این میکانزم

en: Cancel
fa: لغو

en: Caption for this button?
fa: عنوان برای این دکمه؟

en: Caution -- this is permanent!  Do
    you really want to do this?
fa: اخطار-- این دایمی است  
    آیا برای اجراء آن متیقن هستید؟

en: Caution -- this would permanently
    remove this flap, so it would no longer be
    available in this or any other project.
    Do you really want to this?
fa: اخطار -- این بشکل دائمی
    این برگه را ازبین خواهد برد، تاکه دیگر
    در این پروژه یا کدام پروژه دیگری مهیا نباشد.
    
    آیا برای اجراء آن متیقن هستید؟

en: Change Set
fa: مجموعه تغییر

en: Change Sorter
fa: جورکننده را تغییربده

en: Check the Squeak server for any new code updates, and load any that are found.
fa: برای جدید کردن هر کود جدید خدمات دهنده جیرجیرکی را بررسی کن، و هرکدام را که پیدا میگردد  اجراء کن

en: Choose a color to assign as the background color for all of this book's pages
fa: یک رنگی را انتخاب کن تا برای همه صفحات کتاب پس زمینه گردد

en: Choose a flap to destroy, from a pop-up list that will be presented
fa: يك برگه را از ليست بيرون برآي كه پيش خواهد شد براي ازبين بردن انتخاب كن

en: Choose a font and style
fa: یک رسم الخط و روش انتخاب کنید

en: Choose a sound
    (it is now
fa: یک صدا
     انتخاب کن(این فعلاً

en: Choose a super swiki:
fa: یک سوپر سویکی را انتخاب کن

en: Choose an effect
    (it is now {1})
fa: یک تأثیر انتخاب کن
    (این فعلاً {1})

en: Choose magnification
    (currently {1})
fa: انتخاب بزرگ سازی
    (فعلاً  {1})

en: Choose one of the following conditions
fa: یکی از شرطهای ذیل را انتخاب کن

en: Choose orientation...
fa: انتخاب جهت یابی...

en: Click here to choose your language.
fa: اینجا کلیک کنید تا زبان شمارا تغییردهد

en: Click here to get a menu of options for this book.
fa: برای یافتن یک لستی از اختیارات این کتاب در اینجا کلیک کنید

en: Click here to start or finish painting.
fa: برای آغاز یا پایان رسامی در اینجا کلیک کن

en: Clock
fa: ساعت

en: Close
fa: بسته کردن

en: Close WaveEditor
fa: تنظیم کننده موج را بسته کن

en: Codec
fa: کودیک

en: Color only pertains to a flap tab when the 
    tab is textual or "solid".  This tab is
    currently graphical, so color-choice
    does not apply.
fa: رنگ تنها براي برگ برگه ي هست كه وقتيكه 
     برگ متني باشد يا "جامد"  این برگ فعلا گرافیکی هست بنابراین انتخاب رنگ میسرنیست

en: Column
fa: ستون

en: Create a new flap.  You can later make it into a shared flap is you wish.
fa: يك برگه جديد بساز    طوري كه شما ميل داشته باشيد آنرا بعداً يك برگه مشترك گردانيده ميتوانيد.

en: Create the default set of shared flaps used by successive versions of the Squeak development platform
fa: سيت قراردادي برگه هاي مشتركي كه توسط نسخه هاي پي در پي سطح انكشاف جيرجيرك استفاده ميگردند را بساز

en: Curve
fa: قوس

en: Curvy Arrow
fa: تیرک قوسی

en: Define as jump end
fa: معین کنید به حیث ختم پرش

en: Define as jump start
fa: معین کنید به حیث ختم پرش

en: Delete this page
fa: این صفحه را حذف کن

en: Destroy all the shared flaps and disable their use in all projects.
fa: همه برگه هاي مشترك را ازبين ببر و استفاده آنها در همه پروژه ها را غير فعال كن.

en: Destroy flap named...
fa: برگه های نامیده شده را از بین ببر.

en: Destroy thread <{1}> ?
fa: رشته ازبین برده شود <{1}> ?

en: Digital Clock
fa: ساعت دیجیتال

en: Do you really want to throw away 
    what you just painted?
fa: آیاشما واقعامیخواهید چیزی را که همین حالانقاشی کردید دورپرتاپ کنید؟

en: Drag me sideways to
    rotate your
    picture.
fa: مرایکطرفه بکش تا تصویرشمارابچرخاند

en: Drag me up and down to change
    the size
    of your picture.
fa: مرابالاوپایین بکش تا اندازه تصویرشمارا تغییردهد

en: Drop this icon to grab a patch from the screen with a lasso.
fa: این علامت را خارج سازید تا یک وصله راازصفحه بایک کمربند بقاپد

en: Drop this icon to start painting a new object.
fa: این علامت را بیاندازتانقاشی یک شیء جدیدرا شروع نماید

en: Drop this into an area to start making a fresh painting there
fa: اینرا در یک جایی بنداز تا یک نقاشی تازه را در آنجا آغاز کند

en: Each page will be a file on the server.  
    Do you want to page numbers be the names of the files? 
    or name each one yourself?
fa: هر صفحه در خدمات دهنده بشکل یک پرونده خواهد بود.  
    آیا میخواهید که شماره های صفحات اسم پرونده ها باشد؟ 
    یا هر یکی را خود نام میدهید؟  
     هر صفحه در خدمات دهنده بشکل یک پرونده خواهد بود.  
    آیا میخواهید که شماره های صفحات اسم پرونده ها باشد؟ 
    یا هر یکی را خود نام میدهید؟ 
    یا اینکه هرکدام آنرا شما اسم گذاری میکنید؟

en: Each time you obtain one of these pastel, translucent, borderless rectangles, it will be a different color from the previous time.
fa: هر وقتیکه شما یکی ازین وسمه هارا بدست می آورید، شئ نیمه شفاف، مسطیل بدون محیط، رنگ آن از رنگ سابقه اش مختلف خواهد بود

en: Ellipse
fa: بیضی

en: Empty!
fa: خالی!

en: Enter a new label for this button
fa: یک عنوان جدیدی برای این دکمه داخل نمایید

en: Enter the new full-scale value...
fa: مقدارکامل مقیاس جدید را وارد کن

en: Escape Browser
fa: جستجوگررهایی

en: Establish a sound-effect that should be used whenever there is a transition between any two pages of this book.
fa: یک تأثیر صدا بساز که قابل استفاده برای زمانی باشد  که میان دو صفحه این کتاب تحولی باشد

en: Establish a visual -effect that should be used for all transitions between pages of this book
fa: یک تأثیر دیداری بساز که برای همه تحولات میان صفحات این کتاب استفاده شود

en: Event Recorder
fa: ضبط کننده واقعه

en: FIND
fa: پیداکردن

en: Fancy Text
fa: متن تجملی

en: Fewer controls
fa: کنترولهای چندی

en: File List
fa: ليست پرونده

en: File name? (".ps" will be added to end)
fa: نام سند اسم پرونده؟ (".ps" در آخرش افزوده خواهد شد)(".ps"

en: Final page
fa: صفحه آخری

en: Finding possible loop points...
fa: پیدا کردن نقاط حلقه ممکن

en: First page
fa: صفحه اولی

en: First project in thread
fa: اولین پروژه دررشته

en: Flap
fa: برگه

en: Flap problem
fa: مشکل برگه

en: Flaps
fa: برگه ها

en: Flaps are like drawers on the edge of the screen, which can be opened so that you can use what is inside them, and closed when you do not need them.  They have many possible uses, a few of which are illustrated by the default set of flaps you can get as described below.
    
     'Shared flaps' are available in every morphic project.  As you move from project to project, you will see these same shared flaps in each, though there are also options, on a project-by-project basis, to choose which of the shared flaps should be shown, and also momentarily to suppress the showing of all shared flaps.   
    
     To get started using flaps, bring up the desktop menu and choose 'flaps...', and make the menu stay up by choosing 'keep this menu up'.  If you see, in this flaps menu,  a list of flap names such as 'Squeak', 'Tools', etc., it means that shared flaps are already set up in your image.  If you do not see the list, you will instead see a menu item that invites you to 'install default shared flaps'; choose that, and new flaps will be created, and the flaps menu will change to reflect their presence.
    
     'Project flaps' are flaps that belong to a single morphic project.  You will see them when you are in that project, but not when you are in any other morphic project.
    
     If a flap is set up as a parts bin (such as the default Tools and Supplies flaps), you can use it to create new objects -- just open the flap, then find the object you want, and drag it out; when the cursor leaves the flap, the flap itself will snap closed, and you'll be left holding the new object -- just click to place it exactly where you want it.
    
     If a flap is *not* set up as a parts bin (such as the default 'Squeak' flap at the left edge of the screen) you can park objects there (this is an easy way to move objects from project to project) and you can place your own private controls there, etc.  Everything in the default 'Squeak' flap (and all the other default flaps, for that matter) is there only for illustrative purposes -- every user will want to fine-tune the flaps to suit his/her own style and needs.
    
     Each flap may be set up to appear on mouseover, dragover, both, or neither.  See the menu items described below for more about these and other options.
    
     You can open a closed flap by clicking on its tab, or by dragging the tab toward the center of the screen
    
     You can close an open flap by clicking on its tab or by dragging the tab back off the edge of the screen.
    
     Drag the tab of a flap to reposition the tab and to resize the flap itself.  Repositioning starts when you drag the cursor out of the original tab area.
    
     If flaps or their tabs seem wrongly positioned or lost, try issuing a restoreDisplay from the screen menu.
    
     The red-halo menu on a flap allows you to change the flap's properties.   For greatest ease of use, request 'keep this menu up' here -- that way, you can easily explore all the options in the menu.
    
     tab color...				Lets you change the color of the flap's tab.
     flap color...				Lets you change the color of the flap itself.
    
     use textual tab...		If the tab is not textual, makes it become textual.
     change tab wording...	If the tab is already textual, allows you to edit
    							its wording.
    
     use graphical tab...		If the tab is not graphical, makes it become
    							graphical.
     choose tab graphic...	If the tab is already graphical, allows you
    							to change the picture.
    
     use solid tab...			If the tab is not solid, makes it become solid, i.e.
    							appear as a solid band of color along the
    							entire length or width of the screen.
    
     parts-bin behavior		If set, then dragging an object from the flap
    							tears off a new copy of the object.
    
     dragover				If set, the flap opens on dragover and closes
    							again on drag-leave.
    
    
     mouseover				If set, the flap opens on mouseover and closes
    							again on mouse-leave. 
    
     cling to edge...			Governs which edge (left, right, top, bottom)
    							the flap adheres to.
    
     shared					If set, the same flap will be available in all projects; if not, the
    							flap will will occur only in one project.
    
     destroy this flap		Deletes the flap.
    
     To define a new flap, use 'make a new flap', found in the 'flaps' menu.
    
     To reinstate the default system flaps, you can use 'destroy all shared flaps' from the 'flaps' menu, and once they are destroyed, choose 'install default shared flaps'.
    
     To add, delete, or edit things on a given flap, it is often wise first to suspend the flap's mouse-over and drag-over sensitivity, so it won't keep disappearing on you while you're trying to work with it.
    
     Besides the three standard flaps delivered with the default system, there are two other flaps readily available on demand from the 'flaps' menu -- one is called 'Stack Tools', which provides some tools useful for building stack-like content, the other is called 'Painting', which provides a quick way to make a new painting.  Simply clicking on the appropriate checkbox in the 'flaps' menu will toggle the corresponding flap between being visible and not being visible in the project.
fa: برگه ها مانند نقاش ها میباشد درکناره صفحه/که میتواند قابل بازشدن باشد اگرشما بتوانید استفاده کنید که درداخل آنها چی میباشدوبسته خواهد بود زمانیکه شما به آنها هیچ ضرورت نداشته باشید  آنها قابل هرگونه قابل استفاده هستند که مقداری آنها توسط کوتاهی تعین برگه ها شرح داده شده است وشما میتوانید آنرا به دست آرید قسمیکه درپایین شرح داده شده است
    
     برگه های مشترک ویا تقسیم شده درهرپروژه واژک موجودهستند   قسمیکه شما ازیک به پروژه به پروژه دیگری حرکت میکنیدشماعین برگه های تقسیم شده را درهرکدام آن خواهید دید باوجودیکه آنجاهمچنان انتخاب ها دریک پروژه توسط مبنای پروژه میباشد که انتخاب نماید که کدام برگه تقسیم شده باید نشان داده شودوهمچنان به طورزودگذری نشان دادن تمام برگه های تقسیم شده را موقوف نماید   
    
     برای شروع استفاده برگه ها فهرست دیسکتاپ را ظاهرسازید وبرگه هارا انتخاب نمایید وفهرست را توسط انتخاب نگهدارید واین فهرست را بالانگهدارید  اگرشما درلیست برگه ها لیست نام برگه مانندجیرجیرک /ابزاروغیره می بینید این به این معنی است که برگه های تقسیم شده قبلا درتصویرشما تعین گردده است  اگرشما لیست را دیده نمی توانید شما درعوض یک بخش ازلیست که شمارا دعوت مینماید تا برگه های تقسیم شده را نصب نمایید خواهید دید/آنرا انتخاب نمایید برگه های جدید ایجاد خواهدشد/ولیست برگه ها تغییرخواهد یافت که حضورآنهارامنعکس سازد
    
      پروژه برگه ها برگه های است که به یک پروژه واژک واحد تعلق دارد  شماآنهارا خواهیددید زمانیکه شمادرآن پروژه هستید ونه زمانیکه شما دریک پروژه واژک دیگری هستید
    
     اگریک برگه به حیث یک قسمت ازصندوقچه نصب گردیده است مانند ابزارقراردادی وتهیه برگه ها شمامی توانید که آنرا استعمال نموده تااشیای جدید ایجاد نماید/فقط برگه را بازکنید سپس شیء را که شما میخواهید پیدا نمایید وبیرون بکشید/زمانیکه مکان نما برگه را ترک میکند برگه خودبخود وناگهانی بسته خواهدشدوشما گرفتن شی ء جدیدرا ترک خواهید کرد/فقط کلیک نمایید تا هرجاییکه شما میخواهید آنرا جاگزین سازید
    
     اگریک برگه به حیث یک قسمت ازصندوقچه نصب نگردیده باشدمانند جیرجیرک قراردادی وبرگه درقسمت چپ صفحه شمامیتوانید اشیاء را درآنجا جاگزین نمایید /این آسان ترین راه برای حرکت دادن اشیاء ازیک پروژه به پروژه دیگری خواهد بود وشمامیتوانید کنترول شخصی خودرا درآنجا مکان داده /هرچیزدربرگه جیرجیرک قراردادی وتمام برگه های قراردادی دیگر برای آن منظورفقط برای منظوروهدف نمونه سازی میباشد/هراستفاده کننده خواهد خواست تا برگه هارا پیدا نموده درخواست خودش را به روش وضروریات خودش پیدا نماید
    
     هربرگه ممکن است نصب گردد تا بالای موس بالا /کشش بالاهردویا هیچ کدام آنها ظاهرسازد  لیست فهرست های که درپایین درباره اینها وانتخاب های دیگرشرح داده شده است ببینید
    
     شمامیتوانید یک برگه بسته را با کلیک نمودن بالای برگ آن بازنمایید یا اینکه باکشدن برگ به طرف مرکزصفحه
    
     شمامیتوانید یک برگه بازرا توسط کلیک بالای آن بسته نماییدیا با کشدین برگ دوباره ازکنارصفحه
    
     برگ ازیک برگه را بکش تا برگ را دوباره موقعیت دهد وبرگه را دوباره توسط خودش اندازه نماید  دوباره موقعیت دادن زمانی شروع میشود که شما مکان نمارا خارج ازمحل اصلی برگ کش میکنید
    
     اگربرگه ها یا برگ آنها مفقود شده یا درموقعیت غلط معلوم میشوند/تلاش نمایید دوباره ذخیره کردن نمایش را ازلیست صفحه
    
     لیست حلقه نورسرخ بالای یک برگه به شما اجازه میدهد تامشخصات برگه هارا تغییردهید   برای آسانترین راه استفاده /تقاضا این لیست رادراینجا بالا نگهدارید که درآنصورت شمامیتوانید به آسانی تمام  انتخاب هارا درلیست نشان دهید
    
     رنگ برگ /شمارا اجازه میدهد تارنگ برگ برگه هاراانتخاب تغیردهید
     رنگ برگه به شما اجازه میدهد تا رنگ برگه توسط خود آن تغییریابد
    
     ازبرگ متنی استفاده نمایید اگربرگ متنی نیست آنرا متنی بسیازید
     جمله بندی برگ را تغییر بده	اگربرگ قبلا متنی بوده است به شمااجازه میدهد تا تنظیم نمایید
    							its wording.
    
     برگ گرافیکی را استفاده نمایید/اگربرگ گرافیکی نیست آنرابسازید
     برگ گرافیک را انتخاب نمایید	اگربرگ قبلا گرافیکی بوده است به شما اجازه میدهد...
    							to change the picture.
    
     برگ جامد را استفاده نماییداگربرگ جامد نیست آنراجامد بسازید i.e.
    							appear as a solid band of color along the
    							entire length or width of the screen.
    
     عمل عنصراصلی صندوق اگرتعیین گردیده است /سپس یک شی ء را ازبرگه بیرون بکشید							tears off a new copy of the object.ببکش
    
     بالاکشیدن/اگرتعیین گردیده است برگه دربالاکشیدن بازوبسته میشود
    							again on drag-leave.ر
    
    
     موش به بالا/اگرتعیین گردیده است برگه دربالاکشیدن موش بازوبسته میشود 
    
     معین 
    			 کردن به کناره/چپ/راست/بالاوپایین				the flap adheres to.
    
     تقسیم شده اگردرعین برگه تعیین گردیده است درتمام پروژه ها موجوداست اگرتعیین نگردیده است 			flap will will occur only in one project.
    
     خراب کردن این برگه /برگه را حذف میسازد
    
     برای معین کردن یک برگه جدید ازیک برگه جدید استفاده نمایید که درلیست برگه ها یافت شده است
    
     برای دوباره برقرارکردن سیستم قراردادی برگه هاشمامیتوانید /تمام برگه های تقسیم شده را خراب سازید/ راازلیست برگه هااستفاده نمایید وزمانیکه آنها خراب شدند /انتخاب نمایید/نصب سیستم قراردادی برگه هارا
    
     برای اضافه نمودن/حذف کردن/یا تنظیم اشیاء دریک برگه داده شده این معمولا عاقلانه خواهد بود تا حسایست موش بالای برگه هاوکشیدن بالارامعلق سازید
    
     درکنارسه برگه های استندرد که همراه باسیستم قراردادی انتقال یافته است /دوبرگه دیگری قابل خواندن درتقاضا موجود است ازلیست برگه ها/که یکی ازآنها ابزاربسته نامیده میشود که برای ساختن بسته ابزارمفیدی را تهیه مینماید/مانند محتوی /که دیگری آن رسامی کردن نامیده میشودکه سریعترین راه رابرای ساختن یک رسامی جدید تهیه میسازد  به سادگی کلیک کردن بالای چک باکس مناسب درلیست برگه ها /مکاتبه برگه بین آشکاربودن وآشکارنبودن درپروژه را ضامنی خواهد ساخت

en: Flasher
fa: برق زننده

en: Forgot any changes made here, and dismiss this sorter
fa: کدام تغییراتی که در اینجا ساخته شده هست را ازیاد برده، و این ترتیب دهنده را مرخص کن

en: Frame Rate
fa: سرعت چوکات

en: FrameRate
fa: شرح چوکات

en: Frequency:
fa: فریکانس

en: GO TO
fa: بروبه

en: Gee-Mail
fa: جی میل

en: Gives a window full of details about how to use flaps.
fa: يك پنجره ي داراي معلومات زيادي در مورد برگه ها برايتان ميدهد.

en: Go to another project
fa: به پروژه دیگری برو

en: Go to this mark
fa: به این علامت برو

en: Go to top of document
fa: به قسمت بالای سند بروید

en: Grab Patch
fa: قاپیدن وصله

en: Grab patch
fa: قاپیدن وصله

en: Gradient
fa: شیب

en: Gradient (slanted)
fa: شیب (سراشیب

en: Graph
fa: گراف

en: Graphics
fa: گرافیک ها

en: Group all the standard shared flaps along the bottom edge of the screen
fa: همه برگه هاي مشترك معياري را در كناره پائيني صفحه نمايش گروه بندي كن

en: Grouped by category
fa: توسط کتگوری گروپ گردید

en: Hand Magnifier
fa: بزرگ سازنده دستی

en: Has a few generally-useful controls; it is also a place where you can "park" objects
fa: یک عده کنترولهای مورد استفاده عامه دارد؛ این همچنان "توقف" اشیاء هم هست

en: Help
fa: کمک

en: Hide tabs
fa: مخفی کردن جدول بندی

en: Holder
fa: نگاه دارنده

en: Holds any amount of text; has a scroll bar
fa: هر مقدار متن را نگه میدارد؛ یک نوار لغزنده دارد

en: I cannot find that project
fa: من آن پروژه را پیدا کرده نمیتوانم

en: I need a name
fa: من یک نام ضرورت دارم

en: If checked, this flap will be available in all morphic projects; if not, it will be private to this project.,
fa: اگر نشانی باشد، این برگه در هر پروژه میسر میباشد؛ اگر نشانی نشده باشد، این تنها مربوط به این پروژه خواهد بود

en: If on, page controls (when present), will appear at the the top of the book; if off, they will appear at its bottom
fa: اگر روشن باشد، کنترول های صفحه (زمانیکه موجود باشند)، در بالای کتاب ظاهر میگردند؛ اگر خاموش باشند، در پائین صفحه ظاهر میگردند

en: If set, a row of page controls will appear at the top of the book
fa: اگر تعیین باشد، یک سطری از کنترولهای صفحه در بالای کتاب ظاهر میگردد

en: If set, stop-step-go buttons within the page's interior will govern only scripts for objects  residing within the page
fa: اگر تعیین باشد، کلیدهای توقف-قدم گیری-برو در داخل صفحه تنها سندهای اشیاء  موجوده در صفحه را حاکم هست

en: If set, the book page occupies the entire screen
fa: اگر تعیین باشد، صفحه کتاب همه صفحه نمایش را فراخواهد گرفت

en: If set, the first page in the book will be considered to be the next page after the last page, so that continuallly pressing the next or previous buttons will continually cycle through all pages of the book
fa: اگر تعیین باشد، صفحه اول کتاب بحیث صفحه بعدی بعد از صفحه آخری بشمار خواهد رفت، تاکه با فشار دادن مسلسل دکمه های بعدی یا قبلی مسلسلاً در صفحات کتاب در گردش باشد

en: If set, the shorter form of page controls will be used when page controls are showing
fa: اگر تعیین شود، کنترول های کوتاه صفحه برای نشان دادن در صفحه استفاده خواهد شد

en: If set, when you resize the book, all of its pages get automatically resized.
fa: اگر تعیین شود، وقتیکه شما کتاب را مجدداً تعیین اندازه میکنید، همه صفحات آن خودبخودی مجدداً تعیین اندازه میشوند

en: Index:
fa: شاخص

en: Instrument name?
fa: نام ابزار؟

en: Is there a newer version of this project ?
fa: آیا آنجا نسخه جدیدترازاین پروژه وجود دارد؟

en: Joystick
fa: تخته بازی

en: Just for Fun
fa: تنها برای شوخی

en: KEEP
fa: نگه داشتن

en: Lasso
fa: کمربند

en: Last project in thread
fa: پروژه آخردررشته

en: Lets you record and play back interactions
fa: به شما اجازه میدهد تاعمل های متقابل را ضبط واجرای دوباره نمایید

en: Loop cycles:
fa: چرخ های حلقه

en: Loop end:
fa: ختم حلقه

en: Loop length:
fa: طول حلقه

en: Magnifier
fa: بزرگ ساز

en: Make a complete snapshot of the current state of the image onto disk.
fa: یک عکس کامل فوری حالت موجوده عکس در دیسک را بساز

en: Make a new Project
fa: یک پروژه جدید بساز

en: Make a painting
fa: یک نقاشی بسازید

en: Make all the pages of this book be the same size as the page currently showing.
fa: همه صفحات این کتب را چنانکه اکنون نشان داده میشود دارای همین اندازه بگردان

en: Maximum value?
fa: بیشترین مقدار

en: Menu
fa: لیست

en: Message Names
fa: نامهای پیام

en: Method Finder
fa: یابنده روش

en: Minimum value?
fa: کمترین مقدار

en: Modify the old book, or make a new
    book sharing its pages?
fa: کتاب سابقه را تغییر دهد، یا یکتای جدید
     بسازید با اشتراک دادن صفحات آن؟

en: More commands
fa: فرمان های بیشتر

en: More controls
fa: کنترولهای بیشتر

en: Morph
fa: واژک

en: Move selection to top of page
fa: انتخاب را درقسمت بالای صفحه حرکت دهید

en: Movie Player
fa: اجراء کننده فیلم

en: Multi-page structures
fa: ساختارهای چندین صفحه ی

en: Multimedia
fa: چندرسانه ی

en: MyBook
fa: کتاب من

en: NEW
fa: جدید

en: NEXT >
fa: بعدی

en: Name of file to write:
fa: نام سند که نوشته شود

en: Name this thread.
fa: این رشته را نام بده

en: Navigator
fa: کشتی را ن

en: Navigator Flap
fa: برگه هدایت گر

en: New thickness:
fa: ضخامت جدید

en: Newer?
fa: جدیدتر؟

en: Next
fa: بعدی

en: Next Card
fa: کارت بعدی

en: Next page
fa: صفحه بعدی

en: Next project
fa: پروژه بعدی

en: Next:
fa: بعدی

en: NextPage
fa: صفحه بعدی

en: Number of atoms?
fa: تعداد اتوم ها؟

en: Object Catalog
fa: فهرست اشیا

en: Objects
fa: اشیاء

en: Objects Catalog
fa: فهرست اشیا

en: Okay
fa: درست هست

en: Old book
    New book sharing old pages
fa: کتاب سابقه
    کتاب جدید با اشتراک دادن صفحات سابقه

en: Open a menu
fa: یک فهرست را بازکن

en: PUBLISH IT!
fa: این را چاپ کنید

en: Package Browser:  like a System Browser, except that if has extra level of categorization in the top-left pane, such that class-categories are further organized into groups called "packages"
fa: زجستجوگربسته:مانند یک جستجوگرسیستم غیرازاینکه اگردرقطعه بالایی چپ سطح اضافی ازرسته بندی داشته باشدمانند آن طبقه بندی که بیشترداخل گروپ سازماندهی شده است بسته ها نامیده میشود

en: Packages
fa: بسته ها

en: Page does not have a url.  Send page to server first.
fa: صفحه باید ازقبل یک url داشته باشد  این صفحه را اولا به سرور بفرست

en: Page?
fa: صفحه؟

en: Paint
fa: رسامی

en: Painting
fa: رسامی

en: Parts bin
fa: صندوقچه اجزاء

en: PianoKeyboard
fa: کیبورد پیانو

en: Picture
fa: عکس

en: Play
fa: نواختن

en: Play After
fa: اجراء بعداز

en: Play Before
fa: اجراء قبل از

en: Play Loop
fa: اجراء حلقه

en: Play after cursor
fa: اجراء بعدازمکان نما

en: Play before cursor
fa: اجراء قبل ازمکان نما

en: Play sound
fa: صدا را اجراء كن

en: Play the loop
fa: حلقه را اجراء کن

en: Players
fa: بازیکنان

en: Playfield
fa: ساحه اجراء

en: Please a new label for this button
fa: لطفا یک اسم جدیدی برای این دکمه

en: Please confirm name for library...
fa: لطفا نام را برای کتابخانه تصدیق نمایید

en: Please confirm name for save...
fa: لطفا نام را برای حفظ کردن تصدیق نما

en: Please name this thread.
fa: لطفاً این رشته را نام بگذارید

en: Please name your new sound
fa: لطفا صدای جدید تان را نام بدهید

en: Please set the loop end and the approximate frequency
    first, then position the cursor one or more cycles
    before the loop end and try this again.
fa: لطفاختم حلقه را تعیین کن وفریکانس تقریبی دراول/بعدا یک مکان نماویا بیشتر را موقعیت بده قبل ازاینکه حلقه ختم میگردد واین را دوباره کوشش کن

en: Please type the arguments to be sent to the target
    when this button is pressed separated by periods
fa: لطفا استدلال های را که  میخواهید به هدف با فشردن این دکمه جدا شده با مکث فرستاده شود را بنویسید

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed
fa: لطفا انتخاب کننده ی را که میخواهید به
     هدف با فشردن این  دکمه فرستاده شود را بنویسید

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this slider is changed
fa: لطفا انتخاب کننده ی را که میخواهید به
     هدف با تغییر دادن این لغزنده فرستاده شود را بنویسید

en: Polygon
fa: چند گوشه ایی

en: Preferences
fa: اولویت ها

en: Prev
fa: قبلی

en: Previous
fa: قبلی

en: Previous Card
fa: کارت قبلی

en: Previous page
fa: صفحه قبلی

en: Previous project
fa: پروژه قبلی

en: Previous:
fa: قبلی

en: PreviousPage
fa: صفحه قبلی

en: Print...
fa: چاپ...

en: Processes
fa: مراحل

en: Project navigator:  includes controls for navigating through linked projects.  Also supports finding, loading and publishing projects in a shared environment
fa: هدایت گر پروژه:  شامل کنترولهای هدایت دهی توسط پروژه های منسلک  همچنان تلاش /بارگذاری وانتشارپروژه ها دریک محیط اشتراکی را نیزپشتیبانی مینماید

en: Projects on Parade
fa: پروژه ها در نمایش

en: Provides a type-in pane allowing you to match
fa: یک نوشته درقطعه تهیه میکند وبه شما اجازه میدهد تاتطبیق نمایید

en: Put up the default etoy flaps: a custom Supplies flap and the Navigator flap
fa: بازي الكترونيكي قراردادي را بساز: يك برگه تداركات عادتي و برگه هدايتگر

en: QUIT
fa: خاموش کردن

en: Random
fa: تصادفی

en: Re-enter the browser
fa: جستجوگررادوباره داخل نمایید

en: Really throw this flap away
fa: آیا یقیناً این برگه را دور اندازد

en: Recent
fa: اخیر

en: Record
fa: ضبط کردن

en: Rectangle
fa: مستطیل

en: RoundGlass
fa: شیشه گرد

en: RoundRect
fa: مستطیل مدور

en: Row
fa: سطر

en: SButton
fa: دکمهS

en: Save
fa: حفظ کردن

en: Save the sound
fa: صدا را حفظ کن

en: Scriptable Button
fa: دکمه قابل دستخط

en: Scripting
fa: متن نمایش

en: Scrolling Field
fa: ساحه لغزنده

en: Scrolling Text
fa: متن لغزشی

en: Set Loop End
fa: ختم حلقه را تعیین کن

en: Set Loop Start
fa: شروع حلقه را تعیین کن

en: Set One Cycle
fa: یک چرخ راتعیین کن

en: Set loop end at cursor
fa: ختم حلقه را درمکان نما تعیین کن

en: Set one cycle
fa: یک چرخ راتعیین کن

en: Set the loop start at cursor
fa: شروع حلقه رادرمکان نما تعیین کن

en: Set transition
fa: تحول را تعین کن

en: Show
fa: نشان دادن

en: Show tabs
fa: نشان دادن جدول بندی ها

en: Shows two change sets side by side
fa: دومجموعه های تغییررا درکنارهم نشان میدهد

en: Simple Text
fa: متن ساده

en: Slider
fa: لغزنده

en: Some hints about how to use Stacks
fa: چند اشاره ی در مورد چگونگی استعمال دسته ها

en: Sound
fa: صدا

en: Sound Recorder
fa: ضبط کننده صدا

en: SoundRecorder
fa: ضبط کننده صدا

en: Squeak
fa: جیرجیرک

en: Stack
fa: دسته

en: Stack Help
fa: کمک دسته ها

en: Stack Tools
fa: ابزار توده

en: Star
fa: ستاره

en: Start a new project
fa: یک پروژه جدید را شروع نمایید

en: Status
fa: وضعیت

en: Sticky Pad
fa: لایه چسپناک

en: Stop
fa: توقف

en: Stop options
fa: انتخاب هارا متوقف کن

en: Stop, Step, and Go buttons for controlling all your scripts at once.  The tool can also be "opened up" to control each script in your project individually.
fa: توقف /مرحله ورفتن دکمه هابرای کنترول تمام رونوشت شما برای یکبار    ابزار را همچنان میتوان "باز گردانده" گرد تا در پروژه تان هر دستخط را جداگانه کنترول کند.

en: Storyboard
fa: صفحه گزارش

en: Sugar Navigator Flap
fa: برگه هدایتگر شوگر

en: Supplies
fa: تدارکات

en: Supplies Flap
fa: برگه تدارکات

en: TOSS
fa: پرتاپ

en: TabbedPalette
fa: جعبه رنگ نقاشی باریک شده

en: Tabs
fa: برگها

en: Tape to read
fa: نواربرای خواندن

en: Tape to write
fa: نواربرای نوشتن

en: Tell a friend about this project
fa: درباره این پروژه به رفیق تان بگویید

en: Tell!
fa: بگو

en: Test
fa: امتحان

en: Test the note
fa: یادداشت را امتحان کن

en: Text
fa: متن

en: Text (border)
fa: متن (حاشیه

en: Text that you can edit into anything you desire.
fa: متنی که شما آنرا به هرچیزیکه خواستید ویرایش کرده میتوانید.

en: Text that you can edit into anything you wish
fa: متنی که شما آنرا به هرچیزیکه خواستید ویرایش کرده میتوانید

en: The "Objects Catalog" allows you to browse through, and obtain copies of, many kinds of objects.
    
    You will find the Objects Catalog in the Supplies flap.
    
    There are three ways to use the Object Catalog, corresponding to the three tabs seen at the top:
    
    alphabetic - gives you separate buttons for a, b, c, etc.  Click any button, and you will see icons of all the objects whose names begin with that letter.
    
    find - gives you a type-in pane for a search.  Type any letters there, and icons of all the objects whose names match what you have typed will appear in the lower pane.
    
    categories - provides buttons representing categories of related items. Click on any button to see the icons of all the objects in the category.
    
    When the cursor lingers over the icon of any object, you will get balloon help for the item.
    
    When you drag an icon from the Objects Catalog, it will result in a new copy of it in your hand; the new object will be deposited wherever you next click.
fa: فهرست اشیاء به شما اجازه میدهد ازآن طریق جستجونموده وکاپی ازانواع گوناگونی ازاشیاء را به دست می آورد
    
    شما فهرست اشیاء را دربرگه  تهیه شده میتوانید که پیدا نمایید
    
    سه راه برای استفاده فهرست شیء وجود داردبا سه برگ های که دربالادیده شده اند مکاتبه نمایید/ الفبایی/به شما دکمه جداگانه برای ا/بی /سی وغیره میدهد/بالای هردکمه کلید نمایید/وشما علامت تمام اشیاء را که نام آن باحرف شروع شده است خواهید دید
    
    پیدا کردن--به شما یک نوع را درقطعه میدهد برای جستجو  هرحروف را آنجا تایپ نمایید/وعلامات تمام اشیاء که اسامی آنان باچیزیکه شما تایپ کرده ایید مطابقت میکندودرقطعه پایین ظاهر خواهدشد
    
    فهرست ها-دکمه های را تهیه میکند که فهرست های ازارقام مربوط را تهیه میکند بالای هردکمه کلیک نمایید تاعلامات تمام اشیاء را درفهرست ببینید
    
    زمانیکه مکان نمابالای علامت درنگ مینماید شما بالون کمک رابرای رقم به دست خواهید آورد
    
    زمانیکه شما یک علامت را ازفهرست اشیاء می کشید/نتیجه آن کاپی جدید دردستان شما خواهد بود /وشی ء جدید درهرجاییکه شما کلیک بعدی تان را انجام دهید سپرده خواهد شد

en: The flap itself needs to be open
    before you can change its
    color.
fa: اين برگه خود ضرورت به بازكردن دارد
    پيش ازينكه شما رنگ آنرا
     تغيير داده بتوانيد

en: The original, intensively-optimized bouncing-atoms simulation by John Maloney
fa: تشبیه اتوم های پرشی اصلی، شدیداً بهینه شده توسط جان ملونی

en: The time of day.  If you prefer to see seconds, check out my menu.
fa: وقت روز    اگز مایل به دیدن ثانیه ها هستید لیست مرا بررسی کنید

en: This book is already open in some other project
fa: این کتاب ازقبل در یکی از پروژه های دیگر باز هست

en: This book is already open in some project
fa: این کتاب در یکی از پروژه های دیگر باز هست

en: This book is marked 'keep in one file'. 
    Several pages use a common Player.
    Save the owner of the book instead.
fa: این کتاب علامت گذاری شده است دریک سند نگهداری نمایید 
    صفحات گوناگونی ازیک اجراء کننده معمول استفاده مینمایندSeveral pages use a common Player.
     درعوض مالک کتاب را حفظ کن

en: This is the frame of an embedded project. Click on the colored boxes:
    blue - expand or reduce
    yellow - app view
    red - factory view
    cyan - full view
    white - enter the project completely
fa: ااین چوککات یک پروژه جاسازی شده میباشد   برروی بکس های رنگه کلیک نمایید آبی-بزرگ کردن یا کاهش زرد-نمایش اپ/سرخ-نمایش کارخانه/سیان-نمایش کامل/سفید-پروژه را کاملاواردسازید

en: This is the only project in this thread
fa: این یگانه پروژه دراین رشته میباشد

en: ThreadNavigator
fa: رشته هدایتگر

en: Tile
fa: عنوان

en: Tiles for querying whether the mouse button is down
fa: آجرهای برای پرس و جو که آیا دکمه موشک پائین هست

en: Tiles for querying whether the mouse button is up
fa: آجرهای برای پرس و جو که آیا دکمه موشک بالا هست

en: To remove an object, drop it on any trash can. To view, and maybe retrieve, items that have been thrown away, double-click on any trash-can.  Things are retained in the trash-can if the "preserveTrash" preference is set, otherwise they are purged immediately
fa: برای حذف یک شیء آنرادرقطی آشغال بیاندازید برای دیدن/وممکن است جبران/ارقام که دورانداخته شده اندبالای هرقطی آشغال دبل کلیک کنید  اشیاءکه درقطی آشغال دوباره نگهداری شده است اگرحفظ آشغال برتری تعیین شد/درغیراینصورت آنها به طورناگهانی پاک میشود

en: Too few samples after the cursor to take an FFT.
fa: بسیارومقدارکم نمونه ها بعدازمکان نماکه یک میگیرد FFT.

en: Tools
fa: ابزار

en: Tools for building stacks.  Caution!  Powerful but young and underdocumented
fa: ابزاری برای ساختن بسته ها  اخطار  قوی ولی جوان وتحت سند

en: Tools useful when doing tile scripting
fa: ابزارهایکه در حین دستخط آجرکاشی مفید هستند

en: Transcript
fa: رونوشت

en: Trash
fa: اشغال

en: Triangle
fa: مثلث

en: Trim
fa: درست کردن

en: Type here and all entries that match will be shown.
fa: دراینجا نوشته کنید وتمام دخولی های که باهم مطابقت دارند نشان داده خواهندشد

en: Type name or fragment:
fa: نوع نام یا خرده

en: UNDO
fa: برگشت

en: Um, no, let me reconsider
fa: اوممم، نه، باش من دوباره فکر کنم

en: Undo or redo the last undoable action
fa: انجام ندهید یا دوباره انجام  دهید عمل غیرقابل انجام نشدنی  آخری را

en: Unnamed Flap
fa: برگه بی نام

en: Use page numbers
    Type in file names
    Save in a new place (using page numbers)
    Save in a new place (typing names)
    Save new book sharing old pages
fa: استفاده کن از شماره صفحه
    در نام پرونده ها بنویس
    در یک جای جدید حفظ کن (با استفاده از شماره صفحات)
    در یک جای جدید حفظ کن (با نوشتن نامها)
    کتاب جدید را حفظ کن با اشتراک دادن صفحات سابقه

en: Use the full screen
fa: صفحه کامل را استعمال نمایید

en: Use this to grab a rectangular patch from the screen
fa: این را استعمال کنید تا وصله مستطیلی راازصفحه بقاپد

en: Value:
fa: مقدار

en: WaveEditor
fa: تنظیم کننده موج

en: Where should the new flap cling?
fa: برگه در کجا باید بچسپد؟

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
fa: آیا شایع شدن برگه هاباید درپروژه همین حالا نشان داده شوند ویا خیر؟

en: Widgets
fa: چیزها

en: Wording for this flap:
fa: عبارت سازی برای این برگه

en: Workspace
fa: فضای کاری

en: Yes
fa: بلی

en: You seem to be painting a sketch.
    Do you continue and publish the project with the paint tool?
fa: شما قسمی معلوم میشوید که یک طراحی بکشید
    آیا پروژه را ادامه وتوسط ابزارنقاشی چاپ می کنید

en: You selected a {1}.
    I can't handle these kinds of sounds.
fa: شما انتخاب کردید یک{1}.
    من نمی توانم این نوع صداهارا اداره نمایم

en: a menu of palette-related controls
fa: یک لیست ازجعبه رنگ نقاشی -کنترول های مربوط

en: a sound of duration
fa: صدای مدت

en: a tool for discarding objects
fa: یک ابزار برای دور انداختن  اشیاء

en: about flaps...
fa: در مورد برگه ها...

en: about this system
fa: در مورد این سیستم

en: accept
fa: قبول کردن

en: add a new page just like this one to0 the book.
fa: یک صفحه جدید کاملا بمثل این یکی در کتاب اضافه کن

en: add journal file
fa: سند ژورنال را اضافه کن

en: add palette menu
fa: لیست جعبه نقاشی را اضافه کنید

en: add voice controls
fa: کنترولهای صدارااضافه کن

en: adjust scale...
fa: تنظیم کردن مقیاس

en: advanced...
fa: پیشرفته...

en: all (default)
fa: تمام قراردادی

en: alphabetic
fa: الفبایی

en: background color
fa: رنگ زمینه

en: become the Standard palette
fa: جعبه رنگ نقاشی استاندارشدن

en: book...
fa: کتاب...

en: border color...
fa: رنگ حاشیه

en: border width...
fa: عرض حاشیه...

en: button
fa: دکمه

en: buttonDown
fa: دکمه پائین

en: buttonUp
fa: دکمه بالا

en: can't undo
fa: نمیتواند باطل کند

en: categories
fa: کتگوری کردن

en: change action selector
fa: انتخاب کننده عمل را تغییر دهید

en: change arguments
fa: تغییر استدلال ها

en: change font
fa: تبدیل رسم الخط

en: change label
fa: عنوان را تغییر دهید...

en: change label wording...
fa: جمله بندی عنوان را تغییر بده...

en: change label...
fa: عنوان را تغییر دهید...

en: change tab wording...
fa: جمله بندی برگ را تغییر بده

en: change tilt and zoom keys
fa: کجی را تغییر بده و کلید ها را کم و زیاد کن

en: change when to act
fa: زمانیکه عمل میکند تغییردهید

en: choose blocking color
fa: رنگ ممانعت را انتخاب کن

en: choose denominator...
fa: مخرج کسررا انتخاب کن

en: choose graphic...
fa: گرافیک  انتخاب کن...

en: choose loop start
fa: شروع حلقه را انتخاب کن

en: choose new colors for tabs
fa: رنگ های جدیدی را برای برگها انتخاب کن

en: choose new graphic...
fa: گرافیک جدید انتخاب کن..

en: choose passing color
fa: رنگ گذرنده را انتخاب کن

en: clear new-page prototype
fa: شکل اولیه صفحه جدید را پاک کن

en: clear new-page template
fa: قالبهای صفحه جدید را پاک کن

en: clear target
fa: هدف را پاک کن

en: click here to find out version information
fa: برای دانستن در مورد نسخه اینجا کلیک کنید

en: cling to edge... (current: {1})
fa: چسبیدن به لبه... (فعلاً: {1}

en: compact flap
fa: برگه فشرده

en: copy page url to clipboard
fa: url صفحه را به حافظه تخته رسمها کاپی کن

en: create a new thread
fa: یک رشته جدید بساز

en: create an icon representing this page
fa: یک شمایلی که نماینده این صفحه باشد بساز

en: create thread of all projects
fa: رشته تما پروژه هارا ایجاد کن

en: currently using solid tab
fa: فعلا استفاده ازبرگ جامد

en: debug...
fa: اشکال زدایی

en: delete this page
fa: این صفحه را حذف کن

en: destroy all shared flaps
fa: همه برگه هاي مشترك را ازبين ببر

en: destroy flap...
fa: برگه را ازبين ببر...

en: destroy this flap
fa: این برگه را ازبین ببر

en: destroy this thread
fa: این رشته را ازبین ببر

en: disable bookmark action
fa: عملیه نشانزنی را غیرفعال کن

en: dismiss
fa: مرخص کردن

en: display 24-hour
fa: 24 ساعته نشان بده

en: dissolve
fa: غیرقابل حل

en: down
fa: پایین

en: down left
fa: پایین به طرف چپ

en: down right
fa: پایین به طرف راست

en: duplicate this page
fa: این صفحه را دوتایی کن

en: edit an existing camera script
fa: دستخط یک کامره موجوده را تنظیم کن

en: edit project info
fa: تنظیم پروژه info

en: edit this thread
fa: این رشته را تنظیم کن

en: enable bookmark action
fa: عملیه نشانزنی را فعال کن

en: exchange source and screen
fa: منبع و صفحه نمایش را تبادله کن

en: exit full screen
fa: خروج از صفحه کامل

en: fewer page controls
fa: کنترولهای چندی صفحه

en: fewer sides
fa: کناره های چندی

en: file out
fa: تکمیل کردن

en: fill
fa: پرکردن

en: find
fa: پیداکردن

en: find a project
fa: یک پروژه را پیدا کنید

en: find a project (more places)
fa: یک پروژه را پیدا کنید (جاهای  بیشتری)

en: find again
fa: دوباره پیدا کن

en: find any file
fa: پیدا کرد هیچ  فایل

en: find...
fa: پیدا کردن

en: flap color...
fa: رنگ برگه...

en: flap tab
fa: برگ برگه

en: flap:
fa: برگه

en: flaps
fa: برگه ها

en: french door
fa: دروازه فرانسوی

en: get sound from lib
fa: صداراازلیب به دست آر

en: go directly to a page, if you know its page-number
fa: مستقیماً به یک صفحه برو، اگر تو شماره صفحه را میدانی

en: go to page...
fa: برو به صفحه...

en: goto page
fa: بروبه صفحه

en: grab original morph
fa: واژک اصلی را بقاپ

en: grab stamp from screen
fa: نشان را ازصفحه بقاپید

en: gradient color
fa: رنگ شیب

en: hand me a bookmark for this page
fa: یک نشانیی این صفحه را برایم بده

en: hand me a thumbnail for this page
fa: یک نمای کوچک این صفحه را برایم بده

en: hide page controls
fa: کنترولهای صفحه را پنهان کن

en: horizontal pan
fa: ماهی تابه افقی

en: in
fa: در

en: in h
fa: در h

en: insert a page
fa: واردکردن یک صفحه

en: insert new project
fa: پروژه جدید را داخل کن

en: inspect
fa: تفتیش

en: install classic etoy flaps
fa: برگه هاي قديمي بازي الكترونيكي را نصب كن

en: install developers' flaps
fa: برگه هاي توسعه دهندگان را نصب كن

en: install olpc etoy flaps
fa: برگه هاي بازي الكترونيكي او ايل پي سي را نصب كن

en: jump to <{1}>
fa: به بپر <{1}>

en: jump to loop end
fa: به ختم حلقه بپر

en: jump to loop start
fa: به شروع حلقه بپر

en: jump within this thread
fa: دربین این رشته بپر

en: just had one!
fa: تنها یکی داشت!

en: keep all pages the same size
fa: همه صفحات را به یک اندازه بگذار

en: keep in one file
fa: نگهداری دریک فایل

en: keyStroke
fa: ضربه کلید

en: last command
fa: فرمان آخر

en: left
fa: ترک کرد

en: load as book
fa: بشکل کتاب اجراء کن

en: load code updates
fa: جدید کردن  کود را اجراء کن

en: magnification
fa: بزرگ سازی...

en: magnification...
fa: بزرگ سازی..

en: make 1-column book
fa: يك كتاب 1 ستوني بساز

en: make 2-column book
fa: يك كتاب 2 ستوني بساز

en: make 3-column book
fa: يك كتاب 3 ستوني بساز

en: make 4-column book
fa: يك كتاب 4 ستوني بساز

en: make a bookmark object which, when clicked, will make the book turn to this page.
fa: یک شئی نمای کوچک بساز که، وقتیکه کلیک شود، کتاب را به صفحه مبدل میسازد

en: make a flex morph
fa: یک واژک خمدار بساز

en: make a galley of me
fa: يك نمونه ستوني از من بساز

en: make a new flap
fa: يك برگه جديد بساز

en: make a thread of projects in this book
fa: یک رشته ی از پروژه ها را در این کتاب بساز

en: make all pages the same size as this page
fa: همه صفحات را به اندازه همین صفحه بگردان

en: make this the template for new pages
fa: اینرا قالب برای صفحات جدید بگردان

en: make unlooped
fa: غیرحلقه بساز

en: make unpitched
fa: غیرنصب بساز

en: more commands
fa: فرمان های بیشتر

en: more sides
fa: کناره های بیشتر

en: navigation
fa: هدایت

en: new wording for this tab:
fa: جمله بندی جدید برای این برگ

en: next page
fa: صفحه بعدی

en: none
fa: هیچ

en: not found
fa: پیدا نشد

en: open a tool allowing you to arrange the pages of the book.
fa: یک ابزاری را باز کن که شما را وادار به ترتیب دهی صفحات کتاب نماید

en: open as bookmorph
fa: بشکل واژک کتابی باز کن

en: out
fa: بیرون

en: out h
fa: بیرون h

en: page back
fa: صفحه عقب

en: page controls at top
fa: کنترولهای صفحه در بالا

en: page controls short
fa: کنترول صفحه کوتاه

en: page controls visible
fa: کنترولهای صفحه قابل دید

en: page forward
fa: صفحه پیش

en: parts bin
fa: صندوقچه اجزاء

en: parts-bin
fa: صندوقچه اجزاء

en: paste book page
fa: صفحات کتاب را بچسپان

en: pen color
fa: رنگ قلم

en: pen size
fa: اندازه قلم

en: play
fa: نواختن

en: play after cursor
fa: اجراء بعدازمکان نما

en: play before cursor
fa: اجراء قبل ازمکان نما

en: play loop
fa: اجراء حلقه

en: play sound
fa: صدا را اجراء كن

en: play straight through
fa: اجراء مستقیم ازطریق

en: play test note
fa: یادداشت امتحان را اجراء کن

en: pop out on dragover
fa: بالای کشیدن به بالا بپر

en: pop out on mouseover
fa: بالای موش به بالا بپر

en: portrait (tall)
    landscape (wide)
fa: تصویری (بلند)
    منظره ای (وسیع

en: previous page
fa: صفحه قبلی

en: project loading
fa: بارگذاری پروژه

en: publish
fa: چاپ کردن

en: publish as...
fa: چاپ کنید به حیث

en: publish to different server
fa: به سرورهای مختلف چاپ کنید

en: put shared flaps on bottom
fa: برگه هاي مشترك را در پائين بگذار

en: put sound in lib
fa: صدارادرلیب بگذار

en: quit without saving
fa: بدون حفظ کردن ترک کن

en: read sound from disk...
fa: صداراازدیسک بخوان

en: redo
fa: انجام مجدد

en: reload all from server
fa: همه را از خدمتكار دوباره بارگذاری کن

en: remember preferred location in this project
fa: موقعیت ترجیح داده شده را دراین پروژه به یاد آور

en: repaint
fa: دوباره رسامي كن

en: reset preferred location
fa: موقعیت ترجیح داده شده را دوباره تعیین کن

en: reset thumbnails
fa: بازنشاندن ناخن ها

en: restore all pages of this book to their initial condition if possible.
fa: اگر ممکن باشد همه صفحات این کتاب را به حالت اولی آنها برگردان

en: restore this page to its initial condition, if possible.
fa: اگر ممکن باشد، این صفحه کتاب را به حالت اولی آن برگردان

en: reveal original morph
fa: واژک اصلی را آشکار کن

en: revert
fa: برگشت

en: revert entire book
fa: همه کتاب را بازگردان

en: revert this page
fa: این صفحه را برگردان

en: right
fa: راست

en: round
fa: گرد

en: run an existing camera script
fa: دستخط یک کامره موجوده را اجرا کن

en: save
fa: حفظ کردن

en: save as new-page prototype
fa: به  حیث شکل اولیه صفحه جدید ثبت کن

en: save for later revert...
fa: به بازگردانی بعدتر حفظ نمائید...

en: save library on disk...
fa: کتابخانه را دردیسک حفظ کن

en: save script
fa: ثبت دستخط

en: save sound on disk...
fa: صدارادردیسک حفظ کن

en: scripting area
fa: ساحه متن نمایش

en: scrolledIntoView
fa: درداخل منظره ثبت گردید

en: scrolledOutOfView
fa: درخارج منظره ثبت گردید

en: search for text
fa: برای متن جستجو کن

en: search for the next occurrence of a string
fa: وقوع بعدی یک ریشه را تلاش کن

en: search the book for word(s)
fa: کتاب را برای لفظ(ها) تلاش کن

en: selection...
fa: انتخاب

en: send all pages to server
fa: همه صفحات را به خدمتكاربفرست

en: send this page to server
fa: این صفحه را به خدمتكاربفرست

en: set action selector
fa: انتخاب کننده عمل را تعیین کن

en: set atom count
fa: شمارش اتوم را تعین کن

en: set background color for all pages
fa: برای همه صفحات رنگ پس زمینه تعین کن

en: set channel
fa: کانال را تعیین کن

en: set controller
fa: کنترول کننده را تعیین کن

en: set maximum value
fa: بیشترین مقداررا تعیین کن

en: set minimum value
fa: حداقل مقداررا تعیین کن

en: set page sound
fa: صدای صفحه را تعین کن

en: set page visual
fa: دیدنی صفحه را تعین کن

en: set sound effect for all pages
fa: برای همه صفحات تأثیر صدا تعین کن

en: set sound effect for this page
fa: برای این صفحه تأثیر صدا تعین کن

en: set target
fa: تعین هدف

en: set visual effect for all pages
fa: برای همه صفحات تأثیر دیداری تعین کن

en: set visual effect for this page
fa: برای این صفحه تأثیر دیداری تعین کن

en: shared by all projects
fa: مشترک با همه پروژه ها

en: show FFT
fa: نشان بده FFT

en: show envelope
fa: پاکت را نشان بده

en: show full screen
fa: همه صفحه ی نشان بده

en: show infection history
fa: تاریخچه عفونت را نشان بده

en: show more controls
fa: کنترولهای بیشتری را نشان بده

en: show page breaks
fa: شکاف صفحات را نشان بده

en: show page controls
fa: کنترولهای صفحه را نشان بده

en: show pointer
fa: اشاره گر را نشان بده

en: show screen only
fa: تنها صفحه نمایش را نشان بده

en: show screen over source
fa: صفحه را بالای منبع نشان بده

en: show seconds
fa: ثانیه هارا نشان بده

en: show source only
fa: تنها منبع را نشان بده

en: show source screened
fa: منبع را صفحه نمایش شده نشان بده

en: simply close this navigator
fa: به سادگی هدایتگر را بسته کن

en: skip over next project ({1})
fa: ازبالای پروژه بعدی بپر ({1})

en: slide away
fa: لغزیدن دور

en: slide border
fa: لغزیدن لبه

en: slide both
fa: لغزیدن هردو

en: slide over
fa: لغزیدن ختم شد

en: sorry that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
fa: متاسفم که آن همراه با نام دیگری دخولی دراین فرهنگ درگیرمیشود

en: sorry, nothing was saved for this page.
fa: متأسفم، هیچ چیزی برای این صفحه حفظ نگردیده

en: sort pages
fa: جورکردن صفحات

en: sort tabs
fa: جورکردن برگها

en: sound
fa: صدا

en: sound effect for all pages
fa: تأثیر صدا برای همه صفحات

en: sound effect this page only
fa: تأثیر صدا صرف این صفحه

en: start
fa: شروع

en: start keyboard navigation with this thread
fa: هدایت کیبوردراهمراه این رشته شروع کن

en: startInfection
fa: شروع عفونت

en: sticky off
fa: چسپناک خاموش

en: sticky on
fa: چسپناک روشن

en: stop
fa: توقف

en: stop Etoys
fa: Etoys را متوقف کن

en: stop at last page
fa: در صفحه آخری توقف کن

en: stop keyboard navigation with this thread
fa: هدایت کیبورد را همراه این رشته متوقف کن

en: switch to <{1}>
fa: سویچ کنید به1

en: switch to ascending
fa: بالای بالارفتن کلیک کن

en: switch to descending
fa: بالای پایین رفتن کلیک کن

en: switch to recent projects
fa: بالای پروژه های آخری سویچ نمایید

en: tab
fa: برگ

en: tab color...
fa: رنگ برگ...

en: tabbedPalette
fa: جعبه رنگ نقاشی باریک شده

en: tabs
fa: برگها

en: tear off
fa: پاره کن

en: throw it away\keep painting it
fa: این را دورپرتاپ کنید//نقاشی را ادامه دهید

en: tools...
fa: ابزار

en: track pointer
fa: اشاره گر را دنبال کن

en: trim after cursor
fa: مرتب کردن بعدازمکان نما

en: trim before cursor
fa: مرتب کردن قبل ازمکان نما

en: turn off truncation
fa: نقص را خاموش سازید

en: turn on truncation
fa: نقص را روشن سازید

en: turn reverb off
fa: ری ویرب را خاموش کن

en: turn reverb on
fa: ری ویرب را روشن کن

en: twinkle fatter
fa: چشمک زدن چاقتر

en: twinkle thinner
fa: چشمک زدن لاغرتر

en: uncache page sorter
fa: جورکننده صفحات را عریان کن

en: undo
fa: برگشت

en: up
fa: بالا

en: up left
fa: بالابه طرف چپ

en: up right
fa: بالابه طرف راست

en: update from original
fa: از اصل بروز کنید

en: url of the place to store a typical page in this book.
    Must begin with file:// or ftp://
fa: url این جای برای ثبت یک صفحه ی نمونه ای در این کتاب.
    باید شروع شود به file:// یا ftp://
    همرای این فایل باید آغازگردد یا//  ftp://

en: url of the place where this book's index is stored.
    Must begin with file:// or ftp://
fa: url این جای، جایکه فهرست این کتاب ثبت گردیده هست.
    باید شروع شود با file://  یا ftp://
    همرای این فایل باید آغازگردد یا//  ftp://

en: use graphical label
fa: از عنوان گرافیکی استفاده کن

en: use graphical tab
fa: از برگ گرافیکی استفاده کن

en: use solid tab
fa: از برگ جامد استفاده کن

en: use textual label
fa: از عنوان متنی استفاده کن

en: use textual tab
fa: از برگ متنی استفاده کن

en: vertical orientation
fa: جهت یابی عمودی

en: vertical pan
fa: ماهی تابه عمودی

en: view pages full-screen
fa: صفحات را با صفحه کامل  نشان بده

en: viewerFlapTab
fa: تماشا کننده برگ برگه

en: visual and sound effects...
fa: تأثیرات دیداری و صوتی...

en: visual effect for all pages
fa: تأثیر دیداری برای همه صفحات

en: visual effect this page only
fa: تأثیر دیداری تنها این صفحه

en: when I am scrolled into view in a GeeMailMorph
fa: زمانیکه من درداخل یک منظره ثبت میشوم درGeeMailMorph

en: when I am scrolled out of view in a GeeMailMorph
fa: زمانیکه من درخارج ازمنظره ثبت میشوم درGeeMailMorph

en: when a keystroke happens and nobody heard it
fa: زمانیکه یک ضربه کلید رخ میدهد وهیچ کسی نمی شنود

en: where is my book?
fa: کتاب من کجاست؟

en: where is the page?
fa: صفحه کجاست؟

en: whilePressed
fa: زمانکه فشارداده شد

en: words to search for.  Order is not important.
    Beginnings of words are OK.
fa: کلمات برای جستجوی....  ترتیب مهم نیست
    ابتدایی کلمات درست هستند

en: wrap after last page
fa: بعد از صفحه آخری پنهان بساز

en: you are here
fa: شما اینجا هستید

en: zoom
fa: نمایش به شکل بزرگ

en: zoom frame
fa: چوکات نزدیک کردن

en: {1} cycles; {2} secs
fa: چرخ ها {1}  {2} ثانیه ها

en: {1} events reduced to {2}
fa: رویدادها کاهش مییابد به{1}  {2}

en: {1} is not currently storable
fa: فعلا قابل ذخیره نمی باشد{1
