eToys - en to fa translation catalogue (1153 entries)

en: 
    
    Good luck!
fa: 
    
    شانس تان خوب!

en:   Auto
fa:   خودکار

en:   Help
fa:   کمک

en:   New
fa:   جدید

en:   New game
fa:   بازی جدید

en:   Play
fa:   نواختن

en:   Quit
fa:   خاموش کردن

en:   Redo
fa:   انجام مجدد

en:   Undo
fa:   برگشت

en:  Change morph
fa:  واژک را تغییر دهید

en:  Mouse-down action
fa:  عمل موشک پائین

en:  Mouse-down look
fa:  وانمود موشک پائین

en:  Mouse-down repeating
fa:  تکرار موشک پائین

en:  Mouse-enter look
fa:  وانمود دخول موشک

en:  Mouse-over highlighting
fa:  روشن نمایی موشک بالایی

en:  Mouse-up action
fa:  عمل موشک بالا

en:  loss
fa:  باخت

en:  losses
fa:  باخت ها

en:  menu definition
fa:  تعريف ليست

en:  scripts:
fa:  دستخط ها

en:  tile(s) changed to "
fa:  آجرها تغییریافته است به

en:  tiles reverted to "clink"
fa:  آجرها به کلینک برگشت کرده اند

en:  win
fa:  برد

en:  wins
fa:  بردها

en: 1 if argument is positive, -1 if argument is negative, 0 if argument is zero.
fa: اگراستدلال مثبت باشد/اگراستدلال منفی باشد/اگراستدلال صفر باشد

en: A  data field which will have a different value on every card of the background
fa: یک  ساحه اطلاعات که در هر کارت پشت زمینه مقدار مختلفی خواهد داشت

en: A Personal Digital Assistant
fa: یک همکاردیجیتلی شخصی

en: A board game implementedby Tim Olson, based on a game originally written for UNIX by Eiji Fukumoto.
fa: یک بازی تخته ی که توسط تیم اولسون راه اندازی شد، که اصلا از بازی UNIX  توسط ایجی فوکوموتو برداشته شده است

en: A button to use with tile scripting; its script will be a method of its containing playfield
fa: یک دکمه که همراه رونوشت آجراستعمال میگردد/که رونوشت این روشی ازمحتیوایت ساحه بازی خواهد بود

en: A circular shape
fa: یک شکل دایروی

en: A device for making sound recordings.
fa: یک ابزار برای ساختن ضبط های صدا.

en: A fine game of chess
fa: يك بازي عالي شطرنج

en: A five-paned tool that lets you see all the code in the system
fa: يك ابزار پنج قابي براي ديدن همه كود ها در سيستم

en: A framework for creating tutorial snippets
fa: یک چارچوب برای ایجاد خرد ریزه های آموختار

en: A joystick-like control
fa: یک کنترول همانند تخته بازی

en: A menu of choices useful for authoring
fa: يك لستي از انتخاب هاي مفيد براي نويسندگي

en: A menu of commands relating to use of projects
fa: يك لستي از فرمانهاي استفاده ي در پروژه ها

en: A menu of options pertaining to this object as viewed as a playfield
fa: يك لستي از اختياراتي اين شئ كه بحيث ساحه اجرائي ديده شود

en: A menu relating to use of flaps.  For best results, use "keep this menu up"
fa: يك لستي از فرمانهاي استفاده ي در پروژه ها  لستي براي استفاده ضربه ها.  براي نتايج برتر، از "اين لست را بالا نگهدار" استفاده كنيد

en: A multi-paged structure
fa: یک ساختارچندین صفحه ی

en: A non-editable picture of something
fa: یک عکس غیر قابل ویرایش یک چیزی

en: A non-editable picture.  If you use the Paint palette to make a picture, you can edit it afterwards.
fa: یک عکس غیر قابل تنظیم  اگرشمابرای ساختن یک عکس ازجعبه رنگ نقاشی استفاده می کنید شمامیتوانیدآنرابعدا تنظیم نمایید

en: A piece of text that will occur on every card of the background
fa: یک متنی که در هر کارت پشت زمینه واقع خواهد گردید

en: A place for assembling parts or for staging animations
fa: یک جایی برای جمع آوری اجزاء یا نمایش عکسهای متحرک

en: A place for recording "event movies" using the Event Recorder
fa: يك جايي براي ضبط "فيلم هاي وقايع" با استفاده از واقعه نگار

en: A place for storing alternative pictures in an animation, etc.
fa: یک جایی برای ذخیره سازی عکسهای متفرق در یک عکس متحرک، وغیره.

en: A rectangle
fa: یک مستطیل

en: A rectangle which continuously reports its size in pixels
fa: یک مستطیل که اندازه خودرا مداوم درپیکسیل ها گزارش میدهد

en: A rectangular shape, with border and fill style
fa: یک شکل مستطیلی، همراه با حاشیه و اسلوب پر

en: A scrolling data field which will have a different value on every card of the background
fa: یک ساحه اطلاعات لغزشی که در هر کارت پشت زمینه یک مقدار مختلفی خواهد داشت

en: A series of connected line segments, which may be a closed solid, or a zig-zag line.  Shift-click to get handles and move the points.
fa: یک بخش خط وصل شده جدی که میتواند یک جامد بسته شده باشد یا خط زیگ زاگ  یک خط مستقیم.  ازکلیدشیفت با کلیک برای گرفتن قبضه ها و حرکت دادن اختتامیه ها استفاده کنید

en: A short text in a beautiful font.  Use the resize handle to change size.
fa: یک نوشته کوتاه با یک رسم الخط زیبا.  از دستگیره تغییر اندازه برای تغییر دادن اندازه استفاده کنید.  یک نوشته کوتاه با یک رسم الخط زیبا.  از دستگیره تغییر اندازه برای تغییر دادن اندازه استفاده کنید.

en: A slider for showing and setting numeric values.
fa: یک لغزنده برای نشان دادن و تعیین مقدارهای عددی.

en: A smooth wiggly curve, or a curved solid.  Shift-click to get handles and move the points.  Using the halo menu, can be coverted into a polygon, and can be made "open" rather than closed.
fa: یک خط منحنی جنبنده یا خط منحنی استوار  یک خط مستقیم.  ازکلیدشیفت با کلیک برای گرفتن قبضه ها و حرکت دادن اختتامیه ها استفاده کنید  بااستفاده ازلیست هاله ای میتواند داخل یک کثیرالاضلاع میتوان تبیدل گردد ومیتوان بازگردد بیشترازاینکه بسته گردد

en: A star
fa: یک ستاره

en: A straight line.  Shift-click to get handles and move the ends.
fa: یک خط مستقیم  ازکلید شیفت با کلیک برای گرفتن قبضه ها وحرکت دادن آن به اختتامیه ها استفاده نمایید

en: A text field with a rounded shadowed border, with a fancy font.
fa: یک ساحه متنی با حاشیه سایه دار مدور، با یک رسم الخط تجملی

en: A tool allowing you to browse any file
fa: يك ابزاري براي جستجوي هر پرونده ي

en: A tool allowing you to compare and manipulate two change sets concurrently
fa: ابزاري براي مقايسه و درستكاري كردن دو سيت تغييرات در عين وقت

en: A tool allowing you to view the methods in a single change set
fa: ابزاري براي ديدن روشهاي دريك سيت تغييرات

en: A tool for discarding objects
fa: یک ابزار برای دور انداختن  اشیاء

en: A tool for discovering methods
fa: ابزاري براي كشف روشها

en: A tool for finding and editing methods that contain any given keyword in their names.
fa: ابزاري براي تلاش و ويرايش روشهاي كه داراي يك لفظ كليدي در نامهاي خود اند.

en: A tool for finding and obtaining many kinds of objects
fa: ابزاري براي تلاش و دريافت انواع مختلف اشياء

en: A tool listing all the scripted objects in the project.
fa: یک ابزار برای لست نمودن همه اشیای دستخط شده در پروژه.

en: A tool that lets you browse and load packages from SqueakMap, an index of Squeak code available on the internet
fa: يك ابزاريكه شما با آن بسته هاي برنامه ها را از نقشه افشائي جستجو وبارگذاري ميتوانيد كرد، فهرستي از كودهاي نقشه افشائي در انترنت موجود اند

en: A tool that lets you browse the catalog of available objects
fa: یک ابزاریکه با آن شما فهرست اشیای فراهم را جستجو میکنید.

en: A unique solitaire card game
fa: يك ورق بازي يكنفري منفرد

en: A window for composing text
fa: پنجره ي براي نوشتن متن

en: A window used to report messages sent to Transcript
fa: پنجره ي براي گذارش دهي ارسالات پيام به رونوشت

en: Abandon  this piano roll.  If you have made changes and wish them to be propagated back to the originating event-theatre, be sure to do that before abandoning the piano roll.
fa: فهرست این پیانورا ترک کنید  اگرشما تغییراتی را انجام داده اییدوعلاقمند هستید که درمنبع تماشاخانه واقعه گسترش یابد/مطمین باشید که آنرا قبل ازاینکه فهرست پیانورا ترک کنید انجام دهید

en: Abandon existing recording and start a new one.
fa: موجودیت ضبط را ترک کن ویکی جدید را شروع کن

en: Abandon this effort and throw away this window
fa: این تلاش را ترک کن واین پنجره را دوربیانداز

en: About the Cipher Panel
fa: در مورد تابلوی صفر

en: About the Crostic Panel
fa: در مورد تابلوي كروستيك

en: Accept
fa: قبول کردن

en: Accept(s)
fa: قبول کن(s)

en: Action:
fa: عمل

en: Add a new morph
fa: یک واژک جدید را اضافه کن

en: Add a voiceover to the existing event-recorded sequence
fa: یک صدای بلند را دررشته ضبط شده واقعه موجود اضافه کن

en: Add label
fa: اضافه عنوان

en: All Scripts
fa: تمام دست خط ها

en: All scripts in this project
fa: تمام دستخط هادراین پروژه

en: Allows you to change the font used to display the numbers.
fa: شما میتوانید با این رنگ رسم الخط اعداد را تغییر دهید

en: Allows you to provide a message to be presented to a user as balloon-help when the mouse lingers over buttons that trigger playback of the tape of this event theatre
fa: به شما اجازه میدهدتایک پیام راتهیه سازید به یک استفاده کننده به حیث کمک بالون زمانیکه موش بالای دکمه ها درنگ میکند که اجرای دوباره را ازنواررویداد می کشد

en: Allows you to specify a new color for the hands of the watch.  Note that actual *watch* color can be changed simply by using the halo's recoloring handle.
fa: شما میتوانید با این رنگ جدید برای دستهای ساعت مشخص نمائید. بخاطر داشته باشید که رنگ اصلی *ساعت* را میتوان باآسانی ازطریق دستگیره دوباره رنگ آمیزی حلقه نور تغییر دهید  شما میتوانید با این رنگ جدید برای دستهای ساعت مشخص نمائید. بخاطر داشته باشید که رنگ اصلی *ساعت* را میتوان باآسانی ازطریق دستگیره دوباره رنگ آمیزی حلقه نور تغییر دهید

en: Allows you to specify a new color to be used during PM hours for the center portion of the watch; during AM hours, a lighter shade of the same color will be used.
fa: شما میتوانید با این یک رنگ جدیدی برای ساعات بعد از ظهر در حصه وسطی ساعت استعمال گردد مشخص نمائید؛ در ساعات قبل از ظهر، یک سایه کمرنگ تری ازهمین رنگ استعمال میگردد

en: An Event Roll is a used to visualize and edit the score, or "tape", of an Event Theatre's "event movie".
    
    The Roll shows three "tracks", one for all Mouse events, one for Keyboard events, and one for all other events, such as sound.
    
    You can *remove* any item from an event roll by just picking it up with the mouse and dropping it anywhere outside the roll (such as on the desktop or in the trash-can.)  If in doubt about the effect of removing an item, you can put it on the desktop, play the revised tape, then pick up the event from the desktop and drop it back near where you found it in the event roll, and replay again to compare.
    
    You can *reposition* any item in an event roll by picking it up with the mouse and dropping it anywhere else in the roll.  CAUTION:  Items in the mouse-event track should not be dropped such that they overlap -- see caveat below under "Tips".
    
    You can drag various kinds of items *into* the roll.  For example, you can drop a "Morph" or a "Tile" obtained from a SoundRecorder, and you can drop a "button" representing another event-recorded sequence (though it is not at the moment recommended to do the latter.)  One straightforward way of adding voiceovers to an existing event recording is to play back the recording while selectively making individual snippets of voice recordings using a separate, standard Squeak SoundRecording tool.  After you are satisfied with a recording, obtain a "morph" from the sound-recording tool, and position it as desired in the event roll.
    
    You can *resize* items in the "mouse" track of an event roll.  When you stretch or shrink a mouse-sequence, the events within the sequence get remapped linearly within the duration represented by the new size of the sequence as seen in the event roll.  [CAUTION:  Do not resize a mouse item such that it will overlap an adjacent one.  It is a bug that this is even allowed.]
    
    In addition to adding separately-recorded voiceovers using the mechanism described in item 3 above, there is a built-in voiceover mechanism in the Event Theatre.  Whenever you are playing back an existing event-recording in an Event Theatre, a "Record Voiceover" button will appear.  If you press this, the playback of the event recording will continue and you can record a voiceover to go with any portion you wish.  When you are done recording a snippet, you can hit the "stop recording voiceover" button; playback will continue, and you can subsequently, on this pass or any future one, add more voiceover snippets.  To remove a voiceover snippet, simply drag it out of the event roll; to reposition it, simply pick it up with the mouse and drop it back into the event roll at the desired position.
    
    When you make a change in an Event Roll, it will immediately change the tape of the Event Theatre, so that when you replay the event-movie you will immediately see see the change.  If you are unhappy with the change, there is a one-level "undo" available which will revert the EventTheatre to its state before the last edit you made in the EventRoll.  There is also a "deeper" level of "undo" available that will revert the EventTheatre (and hence the associated EventRoll) to the initial state they were in when you first launched the event roll.
    
    
    Keyboard Track
    
    You can reposition or delete any keyboard-track item.
    
    Color conventions in the keyboard track: (These will change soon!)
    
    	White	Simple lower-case character, no modifier key pressed
    	Red		Shift-key pressed
    	Green	Alt-key pressed
    	Yellow	Control-key pressed
    
    	Yellow	A "space" character
    	Blue		A "backspace" character
    
    Unprintable characters are shown in red with the ascii value displayed, e.g. #13 for a "return" character.
    
    *Important Tips*
    
    (1)  To get the halo on an object inside an EventRoll, hold down the SHIFT key as you halo-click on the object.
    
    (2)  DO NOT reposition or resize mouse-track items such that any two of them overlap, since this will result in the events represented by the two items getting co-mingled in such a way that they you will never be able to separate them again, and the mixture will have crazy results.  It is a bug that you are allowed to drop mouse-track items such that they overlap.  So please, DO NOT DO IT!  If by accident you do, you might be interested in trying out some of the revert mechanisms in the system.
fa: یک فهرست واقعه استفاده میشود تانمره راتنظیم ونمایان سازدیا/نوار/ازیک واقعه تماشاخانه /واقعه فلم
    
    فهرست سه شیاررانشان میدهد/یکی برای تمام وقایع موس ها/یکی برای وقایع کیبورد/ویکی دیگربرای وقایع دیگرمانند/صدا
    
    شمامیتوانیدهربخش راازیک فهرست واقعه حذف نمایید/فقط آنرا باموس برداشته وهرکجای که خواسته باشیدخارج ازفهرست بیاندازید/مانند /برروی دیسکتاپ یاقطی آشغال/اگربخاطرحذف یک بخش شک داریدشمامیتوانیدآنرا دردیسکتاپ بگذارید/نوارساخته شده را اجراء نمایید/سپس واقعه را ازدیسکتاپ برداشته وآنرادوباره درجاییکه شما درفهرست واقعه پیدا کرده ایید بیاندازیدودوباره درمقایسه پاسخ دهید
    
    شمامیتوانید هربخش رادرفهرست واقعه وبرداشتن وی توسط موس دوباره موقعیت داده ودرهرجای فهرست که خواسته باشید میتوانید بیاندازید  اخطار--ارقام درشیارواقعه موس نباید انداخته شوند قسمیکه آنهاروی هم افتاده اند--اخطارپایین رادرزیرنوک ها ببینید
    
    شما میتوانید انواع گوناگونی ازارقام را درداخل فهرست بکشانید  به طورمثال شما میتوانید یک واژک یا آجرراکه ازضبط صدا به دست آمده است بیاندازید/وشما میتوانید یک دکمه را بکشید که ازرشته ضبط شده واقعه دیگری نمایندگی مینماید/وشما نباید فکرکنید درآن لحظ که باید درآخریابعدا انجام دهید/یک راه مناسب روبه جلو علاوه کردن بلند گوها به ضبط واقعه موجود میباشد که ضبط را اجرای دوباره نمایدزمانیکه انتخابانه موجهای خرد وریزه ازضبط صدارا که جداگانه استفاده میشوند میسازد/یعنی جیرجیرک استاندارد ووسیله ضبط صدا  بعدازاینکه شما ازضبط کردن راضی هستید/یک واژک را ازوسیله ضبط صدابه دست آرید/وقسمیکه درفهرست واقعه لازم است آنرا موقعیت دهید
    
    شما میتوانید ارقام را  درشیارموس ازفهرست واقعه دوباره اندازه نمایید  زمانیکه شما یک رشته موس را بسط یا جمع میسازید وقایع دربین رشته خط واردوباره رسم میگردددربین دوران ومدت که تهیه شده است توسط اندازه جدید رشته که درفهرست واقعه دیده شده است  اخطار:یک بخش موس را دوباره اندازه نکنیدکه این همجوارخودرااشتراک خواهد داد  این یک بچه حشره است که پذیرفته شده است/برعلاوه برای اضافه کردن بلندگوهای ضبط شده به طورجداگانه /میکانیزم تشریح شده دربخش سوم دربالا/آنجایک ساخت درمکانیزم بلندگودرتماشاخانه واقعه میباشد  هروقتیکه شما یک ضبط واقعه موجودرادوباره درتماشاخانه واقعه اجراء میکنید یک دکمه ضبط بلند گوآشکارخواهد شد  اگرشما این را فشاردهید/اجرای دوباره ضبط واقعه ادامه خواهد داشت وشمامیتوانید یک بلند گورا ضبط نمایید تاباهربخش که علاقه دارید پیش برود  زمانیکه شماضبط یک ریزه را انجام میدهید/شما میتوانید دکمه توقف ضبط بلندگورا فشاردهید/اجرای دوباره ادامه خواهدیافت سلسله واربالای گذرگاه درهرآینده/خرده های بیشتربلندگورا اضافه نمایید  برای حذف یک خرده بلندگو/به سادگی آنراازفهرست واقعه بیرون بکشید/تااین را دوباره موقعیت دهد/به سادگی آنرا توسط موس برداشته وآنرا دوباره درفهرست واقعه که لازم است بیاندازید
    
    زمانیکه شمادرفهرست واقعه تغییرایجاد مینمایید/این به طورناگهانی نوارتماشاخانه واقعه را تغییرخواهد داد/بنابراین زمانیکه شما واقعه فلم را دوباره پاسخ میدهید شما فورا تغییررا مشاهده خواهید کرد  اگرشما با تغییرخوش نیستید آنجایک بخش از/انجام ندادن موجود است که تماشاخانه واقعه را معکوس خواهد ساخت درحالت وی قبل تنظیم آخرکه شما درفهرست واقعه ساخته ایید  همچنان یک بخش عمیق تراز/انجام ندادن/موجوداست که تماشاخانه واقعه را معکوس خواهد ساخت/وازاین روفهرست واقعه تشریک شده درحالت اولیه که آّنها بودند زمانیکه شما اولافهرست واقعه را راه اندازی کردید
    
    
    شیارکیبورد/شما میتوانید شیاربخش کیبوردراحذف یا دوباره موقعیت دهید
    
    مجمع رنگ ها درشیارکیبورد/اینها به زودی تغییرخواهند یافت سفید/صندوق خط ساده پایین تر/هیچ کلید تعیین کننده فشارداده نشده است/سرخ/کلید شیفت فشارداده شده است       سبز/کلید آلت فشارداده شده است       زرد/کلید کنترول فشارداده شده است     زرد/یک فاصله خط   آبی/یک پسبرد خط   خطوط غیرقابل چاپ درمقدارنمایش داده شده به رنگ سرخ به طورمثال عدد برای برگشت خط #13 
    
    برگ های مهم برای به دست آوردن حلقه نوربالای یک شیء درداخل فهرست واقعه کلید شیفت را پایین گرفته وبالای شیء کلیک نمایید قسمیکه بالای حلقه نورانجام داده ایید
    
    (1) 
    
    شیارموس را دوباره اندازه ودوباره موقعیت ندهید قسمیکه دوددانه ازآنها روی هم افتیده اند/چون که این دروقایع نتیجه خواهد داد که توسط دوارقام که باهم مخلوط میشوند که دراین صورت شما هرگزقادر نخواهید بودتا آنها رادوباره ازهم جدا سازیدومخلوط ازآنها نتیجه مطلوبی نخواهد داشت  ین یک حشره است که شما اجازه دارید ارقام شیارموس را بیاندازید قسمیکه آنها بالای هم افتیده اند  بنابراین لطفا/این را انجام ندهید  اگرشما به طورتصادف انجام میدهید/شما ممکن است علاقمند برای خارج کردن بعضی مکانیزم ها درسیستم باشید

en: An analog clock face
fa: یک چهره ی ساعت قیاسی

en: An attachment point for Connectors that you can embed in another Morph.
fa: یک نقطه ضمیموی برای اتصال دهنده ها تا شما بتوانید دریک کوچکترین واحد دیگری جاسازی کنید

en: An ellipse or circle
fa: یک بیضوی یا دایره

en: An elliptical or circular shape
fa: یک شکل بیضوی یا دایروی

en: An example of how to use double-click in moprhic
fa: یک مثال چگونگی استفاده دو کلیک پیهم در واژک

en: An extreme-wide-angle lens
fa: یک عدسی نهایتاً وسیع الزاویه

en: An eye which follows the cursor
fa: یک چشمی که مکان نما را دنبال میکند

en: Are you sure you want to discard all typing?
fa: آیا شما متیقن هستید که همه نوشته ها رد شوند؟

en: As hints, you will be given the five longest answers.
    Do you really want to do this?
fa: بشكل اشاره: به شما پنج درازترین جوابات داده خواهد شد
    آیا واقعا میخواهید که این را انجام دهید؟

en: BMP file
fa: سند BMP

en: Background Field
fa: ساحه پشت زمینه

en: Background Label
fa: برچسپ پشت زمینه

en: Basic
fa: اساسی

en: Book
fa: کتاب

en: Brings an open MessageNames window to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
fa: چوکات اسماء پیام باز را به جلو مي آورد، اگر ضروري باشد يكي ميسازد، و آنرا چوكات فعال ميسازد

en: Brings an open Transcript to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
fa: رونوشت باز را به جلو مي آورد، اگر ضروري باشد يكي ميسازد، و آنرا چوكات فعال ميسازد

en: Brings an open change sorter to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
fa: تغيير جوركننده باز را به جلو مي آورد، اگر ضروري باشد يكي ميسازد، و آنرا چوكات فعال ميسازد

en: Brings an open fileList  to the front, creating one if necessary, and makes it the active window
fa: لیست پرونده باز  را به جلو مي آورد، اگر ضروري باشد يكي ميسازد، و آنرا چوكات فعال ميسازد

en: Building Viewers...
fa: تماشاکنندگان ساختمان

en: Button
fa: دکمه

en: Button Properties for {1}
fa: خصوصیات دکمه برای {1

en: Cancel
fa: لغو

en: Cancel this login operation.
fa: این عملیات منتشره  را لغو کن

en: Cancel(l)
fa: لغوکن(l)

en: Cards Left:
fa: کارت های باقی:

en: Caution! This method may have been
    changed elsewhere since you started
    editing it here.  Accept anyway?
fa: اخطار این روش ممکن است درجای دیگر تغییرداده شده است اززمانیکه شما دراینجا تنظیم کردن را آغازکرده ایید  بهرحال قبول؟

en: Caution: this is broken!
fa: اخطار-- این شکسته است

en: Center of rotation (hold down shift key and drag to change it)
fa: مرکزدوران/کلید شیفت را پایین نگه دارید وکش کنید تاتغییردهد

en: Change character
fa: حرف را تغییردهید

en: Change color (press shift for more properties)
fa: تغییررنگ/کلید شیفت را برای خصوصیات بیشترفشاردهید

en: Change font
fa: تغییرخط

en: Change scale
fa: تغییر مقیاس

en: Change size (press shift to preserve aspect)
fa: تغییراندازه/کلید شیفت را فشاردهیدتا منظررا مشاهده نمایید

en: Change style
fa: تغییرروش

en: Change the color of this object
fa: رنگ اين شئ را تغييربده

en: Change the size of this object
fa: اندازه اين شئ را تغييربده

en: Changes have not been saved.
    Is it OK to cancel those changes?
fa: تغییرات حفظ نشده است
    این درست است که آن تغییرات رالغوکرد؟

en: Check the current change set for halts, references to the Transcript, etc., and if any such thing is found, open up a message-list browser detailing all possible slips.
fa: تغييرات كنوني براي توقف، منابع براي رونوشت ها وغيره را  بررسي كن.، اگر چيزي يافت شد، يك جستجوگر ليست پيام براي همه قلمه هاي ممكنه را باز كن.

en: Chess
fa: شطرنج

en: ChineseCheckers
fa: بازی جنگ نادر چینایی

en: Choose a background color
fa: يك رنگ پشت زمينه انتخاب كن

en: Choose a display depth
fa: یک نمایش را عمیق انتخاب کنید

en: Choose a file
    to load
fa: یک سند را برای بارگیری انتخاب نمایید

en: Choose a line color
fa: رنگ خط را انتخاب کن

en: Choose a new graphic
fa: گرافیک جدید را انتخاب کن

en: Choose a version to restore
fa: یک نسخه را به ذخیره دوباره انتخاب نمایید

en: Choose another year
fa: سال دیگری را انتخاب کنید

en: Choose font:
fa: انتخاب رسم الخط

en: Choose forward direction
fa: راهنمایی جلورا انتخاب کن

en: Choose one of the following conditions
fa: یکی از شرطهای ذیل را انتخاب کن

en: Choose orientation...
fa: انتخاب جهت یابی...

en: Choose the font for this list
fa: برای این فهرست خط انتخاب کن

en: Choose the standard fonts to use for code, lists, menus, window titles, etc.
fa: يك فونت معياريي براي استفاده در كود، ليستها، منوها، عناوين چوكات ها وغيره را انتخاب نمائيد.

en: Choose which color should be used for text highlighting in Morphic.
fa: رنگي كه در رنگنمائي متن در مورفك بايد استفاده شود را انتخاب نمائيد.

en: Choose which color to use for highlighting which pane has the keyboard focus
fa: رنگي كه در رنگنمائي قابي كه داري تمركز صفحه كليد هست بايد استفاده شود را انتخاب نمائيد.

en: Choose which color to use for the text insertion point in Morphic.
fa: رنگي كه در نقطه وارد كردن متن در مورفك بايد استفاده شود را انتخاب نمائيد.

en: Choose which physical device is associated with the joystick.
fa: انتخاب کنید جاییکه دستگاه فزیکی با جوی استیک باهم وصل شده اند

en: Cipher
fa: صفر

en: Circle
fa: دایره

en: Click here to enter the
    project named
    "{1}"
fa: اینجا کلیک کنید تاپروژه که اسم گذاری شده است داخل شود
    "{1}"

en: Click here to get a little window that will allow you to specify which types of annotations, in which order, you wish to see in the annotation panes of browsers and other tools
fa: براينجا كليك كنيد تا يك پنجره كوچكي براي مشخص نمودن نوعيت هاي حاشيه نويسي باز شود كه شما ميخواهيد با كدام ترتيب قاب هاي حاشيه نويسي در جستجوگر و ديگر ابزارها ديده شوند.

en: Clipboard
fa: تخته رسم

en: Clock
fa: ساعت

en: Close the topmost window if possible.
fa: بالاترین پنجره را اگرممکن است بسته نمایید

en: Collapse
fa: افتادن

en: Connectors
fa: اتصال دهنده ها

en: Create a file holding the logged changes (going as far back as you wish), and open a window on that file.
fa: يك پرونده ي كه حامل تغييرات ثبت وقايع باشد بساز (طوري كه شما خواهش داشته باشيد دور و دور ميرود)، و در آن پرونده يك چوكات را باز كن.

en: Create a new change set and make it the current one.
fa: يك بسته تغييرات جديد بساز و آنرا تازه ترين بساز.

en: Creates a new morphic project
fa: يك پروژه واژك جديد بساز

en: Creates a new project of the classic "mvc" style
fa: يك پروژ جديدي از شيوه قديمي "mvc" بساز

en: Crostic
fa: كروستيك

en: Crostic Hints
fa: اشاره هاي كروستيك

en: Current:
fa: فعلی:

en: Curve
fa: قوس

en: Debug (press shift to inspect morph)
fa: اشکال زدائی کردن (كليد شيفت را براي بازرسي واژك فشار بدهيد)

en: Delete this object -- warning -- can be destructive!
fa: اين شئ را حذف كن -- اخطار -- مخرب خواهد بود

en: Delete\Keep
fa: حذف کردن/نگهداشتن

en: Deletes all non-window morphs lying on the world.
fa: تمام واژک های عدم پنجره که درجهان خوابیده است حذف میشوند

en: Deletes all windows that do not have unsaved text edits.
fa: تمام پنجره های که تنظیمات حفظ شده ندارند حذف میشود

en: Display this event-movie in a form such that its score can be viewed and edited.
fa: رویداد فلم را قسمی نمایش ده که نمره آن قابل دید وتنظیم باشد

en: Do you really want to close all windows
    except those with unaccepted edits?
fa: آیا واقعا میخواهید که تمام کلکین هارا بسته کنید به جزازآنهاییکه  تنظیمات آنها قبول نشده است؟

en: Do you really want to delete the
    project named {1}
    and all its contents?
fa: آیا واقعا می خواهید که پروژه اسم گذاری شده وتمام محتویات آنرا حذف نمایید؟{1}

en: Do you really want to discard all objects
    that are not in windows?
fa: آیا واقعا میخواهید که تمام اشیاء را که درکلکین نیست حذف نمایید؟

en: Document
fa: سند

en: Double-click on me to change my color; 
    single-click on me to change border color;
    hold mouse down within me and then move it to grow 
    (if I'm red) or shrink (if I'm blue).
fa: مرا دوکلیک پیهم بکن تا رنگم تغییر یابد؛
    مرا یک کلیک تنها بکن تا رنگ حاشیه تغییر یابد؛
    در داخل من موشک را فشرده بگیر و حرکت بده تا گشایش یابد 
    (اگر من سرخ ام) یا کوچک شود (اگر من کبود ام

en: DoubleClick
fa: دو کلیک پیهم

en: Drag in here to change how often the button repeats while the mouse is down
fa: در اینجا بکشید تا تکرار های دکمه زمانیکه موشک پائین فشرده میشود را تغییر دهید

en: Drag in here to change the halo width
fa: در اینجا بکاوید تا عرض حلقه نور را تغییر دهید

en: Drop another morph here to change the target and action of this button. (Only some morphs will work)
fa: یک واژک دیگر را دراینجا رها کن تا هدف و عمل این دکمه را تغییر دهد. (تنها چند یکی ازین واژک ها کار میدهند فقط بعضی ازواژک ها کارخواهدکرد

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button when the mouse enters it.
fa: یک واژک دیگری را در اینجا رها کن تا ظاهر دیداری این دکمه را وقتیکه موشک در آن داخل میشود تغییر دهد

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button when the mouse is clicked in it.
fa: یک واژک دیگری را در اینجا رها کن تا ظاهر دیداری این دکمه را وقتیکه موشک برآن کلیک میشود تغییر دهد

en: Drop another morph here to change the visual appearance of this button. Or click here to get a menu of possible replacement morphs.
fa: یک واژک دیگر را دراینجا رها کن تاظاهردیداری این دکمه را تغییردهد یا اینجا کلیک نماییید تا لیست جایگزینی احتمالی واژک هارا  به دست آورد

en: Duplicate
fa: دورونوشت

en: Duplicate (press shift to make a sibling)
fa: دوگانگي (براي ساختن يك هم نيا كليد شيفت را فشار بدهيد)

en: ENTER ACTIVE
fa: فعالیت را داخل کن

en: Each line represents an event in the event sequence I represent
fa: هرخط یک واقعه را در رشته واقعه تهیه میکند که من تهیه میکنم

en: Edit the balloon help text for
fa: متن بالون كمكي را تنظیم كن براي

en: Edit the balloon help to be supplied for playback buttons made for this event movie
fa: بالون کمکی را تنظیم کنید تا برای دکمه های اجرای دوباره تیه گردد ککه برای رویداد فلم ساخته شده است

en: Elapsed Time:
fa: زمان گرفته شده

en: Ellipse
fa: بیضی

en: Embed {1} into...
fa: جاسازي كن در

en: Emphasis & alignment
fa: تاكيد و تنظيم

en: Enter a dash specification as
    { major dash length. minor dash length. minor dash color }
    The major dash will have the normal border color.
    A blank response will remove the dash specification.
    [Note: You may give 5 items as, eg, {10. 5. Color white. 0. 3}
    where the 4th ityem is zero, and the 5th is the number of pixels
    by which the dashes will move in each step of animation]
fa: یک مشخصه علامت دش را به حیث طول بیسیاری ازعلامت دش داخل سازید درازی یا طول علامت دش کوچک رنگ علامت دش کوچک/بسیاری ازعلامت دش رنگ نورمال کناره را خواهد داشت
    یک جواب خالی مشخصات علامت دش را حذف خواهد کرد
    یادداشت: شمامیتوانید پنج ارقام بدهید به حیث بطورمثال . {10. 5. سفید رنگ 0. جاییکه چهارم شیء آن صفرمیباشد وپنجم آن شمار پکسل ها که توسط آن فاصله ها درهرسطح عکسهای متحرک حرکت می کنند3

en: Enter an expression that create the target
fa: یک اصطلاحی را داخل نمایید که یک هدف را ایجاد نماید

en: Enter grid size
fa: اندازه دريچه را بنويس

en: Enter new value (0 - 1.0)
fa: مقدارجدید داخل نمایید (0 - 1.0)

en: Event Roll
fa: فهرست واقعه

en: Event Roll for
fa: فهرست واقعه برای

en: Event Theatre
fa: تماشاخانه واقعه

en: Event Theatre menu Definition
fa: تعیریف لیست تماشاخانه واقعه

en: Event-Roll Options
fa: فهرست انتخاب های واقعه

en: Expand all collapsed windows and other collapsed objects back to their expanded forms.
fa: تمام پنجره های فروافتاده واشیاء فروافتاده دیگررادوباره اشکال توسعه داده شان وسعت بخشید

en: Fancy Text
fa: متن تجملی

en: Fewer halo handles
fa: چند دسته هاي هاله نور

en: File name? (".morph" will be added to end)
fa: نام سند واژک درآخرش اضافه خواهد شد

en: File name? ("{1}" will be added to end)
fa: نام سند درآخرش افزوده خواهد شد"{1

en: Find those mines
fa: آن ماینها را پیدا کن

en: FishEye
fa: چشم ماهی

en: Forward direction (hold down shift key and drag to change it)
fa: مرکزدوران/کلید شیفت را پایین نگه دارید وکش کنید تاتغییردهد

en: FreeCell
fa: ورق بازي حجره آزاد

en: FreeCell Help
fa: کمک حجره آزاد

en: FreeCell Statistics
fa: احصائیه های بازی حجره آزاد

en: GIF file
fa: سند GIF

en: Game #1 is a special case
    for performance analysis
fa: بازی #1 یک نوع خاص هست
    برای تجزیه های کارآیی

en: Game #:
fa: بازی #

en: Games
fa: يازي ها

en: GeeMail stuff...
fa: ماده جی میل

en: Good luck!
fa: شانس تان خوب!

en: Governs whether menu colors should be derived from the desktop color.
fa: كنترول ميكند كه آيا بايد رنگهاي منو از رنگ روميزي گرفته شود.

en: Governs whether morphic windows and menus should have rounded corners.
fa: كنترول ميكند كه آيا چوكاتها و ليست های مورفك بايد داراي كناره هاي مدور باشند.

en: Governs whether this joystick should track the motions of a real, physical joystick attached to the computer.
fa: کنترول کردن که آیا این جوی استیک حرکت واقعی را باید دنبال کند/جوی استیک فزیکی به کمپیوترضمیمه گردید

en: Graphics
fa: گرافیک ها

en: Halma - the classic board game of Chinese Checkers, written by Dan Ingalls
fa: هالما - یک بازی قدیمی تخته ی بازی کنان چیکر چینایی، که توسط دان انگلز ساخته شده

en: Hand is holding a Morph in its paste buffer:\
fa: دست یک واژک را نگه میدارد درچسپ سپر

en: Hand me a copy of this object
fa: يك نقل ازين شئ را برايم بده

en: Hand me a tile represting this object
fa: يك آجري كه اين شئ را نمايندگي كند برايم بده

en: Head size for arrowheads:
fa: اندازه سر براي سرهاي تيركها:

en: Help
fa: کمک

en: Help not yet supplied
fa: كمكي تابحال تهيه نگرديده

en: Hint
fa: اشاره

en: Hit ESC to stop recording
fa: رافشاردهید تا ضبط را متوقف سازد ESC

en: Holder
fa: نگاه دارنده

en: How many decimal places? (currently {1})
fa: چقدرجاهای اعشاری؟ فعلا( {1})

en: How many humans?
fa: چند نفر انسان؟

en: How many players?
fa: چند نفر بازیگر؟

en: I suggest:
fa: من پیشنهاد میکنم

en: Iconic button
fa: دکمه آیکونیک

en: If the button is to act when the mouse goes down
fa: اگر دکمه عمل میکند وقتیکه موشک پائین میرود

en: If the button is to act when the mouse goes up
fa: اگر دکمه عمل میکند وقتیکه موشک بالا میرود

en: Image
fa: تصویر

en: Index
fa: شاخص

en: Inline
fa: برخط

en: Is it OK to discard this crostic?
fa: آيا اين براي ترك كردن این كروستيك درست هست؟

en: Isolate this project and its subprojects from the rest of the system.  Changes to methods here will be revoked when you leave this project.
fa: اين پروژه و پروژه هاي ذيلي آنرا از باقي سيستم مجزا كن.  وقتيكه شما اين پروژه را رها كنيد، تغييرات به اين پروژه فسخ خواهند شد.    وقتيكه شما اين پروژه را رها كنيد، تغييرات به اين پروژه فسخ خواهند شد.

en: JPEG file
fa: سند JPEG

en: Joystick
fa: تخته بازی

en: Joystick device number (currently {1})
fa: نمبردستگاه تخته بازی( فعلی {۱}

en: Just for Fun
fa: تنها برای شوخی

en: Lets you open a window on a single file
fa: به شما اجازه میدهد تایک پنجره را درسندمفرد بازکنید

en: Lets you specify colors for standard system windows.
fa: شما با اين ميتوانيد رنگي را براي چوكات معياري سيستم مشخص نمائيد.

en: Lets you visualize all the individual events that constitute this sequence in an onionskin overlay to the event theatre.
fa: به شما اجازه میدهدتا تمام وقایع انفرادی را که این رشته را درپوست پیازتاسیس کرده است مشبه کرده وآنرا درتماشاخانه واقعه روی هم میاندازد

en: Line
fa: خط

en: Magnification is fixed, sorry.
fa: بزرگ سازی ثابت هست، متأسفم

en: Main
fa: اصلی

en: Make a new sibling of this object and hand it to me
fa: يك همجنس جديدي ازين شئ بساز و برايم بده

en: Make a scratch script
fa: يك متن سند خراشيدن بساز

en: Make a sibling
fa: يك همجنس بساز

en: Make a sibling (press shift to make simple duplicate)
fa: يك هم نيا بساز (براي ساختن دوگانگي ساده كليد شيفت را فشار بدهيد)

en: Make a tile representing this object
fa: يك آجري كه اين شئ را نمايندگي كند برايم بده

en: Make all windows fully visible on the screen
fa: تمام پنجره هارا کاملا درصفحه آشکاربساز

en: Make an open recent-submissions browser be the front-window, expanding a collapsed one or creating a new one if necessary.  A recent-submissions browser is a message-list browser that shows the most recent methods that have been submitted, latest first.  If you submit changes within that browser, it will keep up-to-date, always showing the most recent submissions at the top of the browser.
fa: يك جستجوگر توابع اخيري باز را پنجره پيشي ميسازد، و آن پنجره كه بند هست را باز و اگر ضرورت باشد يك دانه جديدي را هم ميسازد.  يك جستجوگر توابع اخيري يك جستجوگر ليست پيام ها هست كه همه روش هاي اخيري كه انجام داده شده را طوري نشان ميدهد كه اخيري ها در اول آيند.  اگز شما تغييراتي را در آن جستجوگر انجام دهيد، آنرا بروز نگه ميدارد، و هميشه تغييرات اخيري را در بالاي جستجوگر نشان ميدهد.      يك جستجوگر توابع اخيري يك جستجوگر ليست پيام ها هست كه همه روش هاي اخيري كه انجام داده شده را نشان ميدهد.  اگر شما تغييراتي را در آن جستجوگر انجام دهيد، آنرا بروز نگه ميدارد، و هميشه توابع اخيري را نشان ميدهد.   اگز شما تغييراتي را در آن جستجوگر انجام دهيد، آنرا بروز نگه ميدارد، و هميشه تغييرات اخيري را در بالاي جستجوگر نشان ميدهد.

en: Make the topmost window become the backmost one, and activate the window just beneath it.
fa: بلندترین پنجره را بسازککه عقب ترین شودوپنجره را فعال بسازوفقط پایین ترکن

en: Menu
fa: لیست

en: Menu to see another Guide
fa: لستی برای دیدن رهنمای دیگر

en: Milliseconds per pixel [currently
fa: هزارم ثانیه درهرپیکسل فعلا

en: Mines
fa: ماینها

en: Mines is a quick and dirty knock-off of the Minesweeper game found on Windows. I used this to teach myself Squeak. I liberally borrowed from the <SameGame> example, so the code should look pretty familiar, though like any project it has rapidly ...morphed... to reflect my own idiosyncracies. Note especially the lack of any idiomatic structure to the code - I simply haven't learned them yet.
    
    Mines is a very simple, yet extremely frustrating, game to play. The rules are just this: there are 99 mines laid down on the board. Find them without ""finding"" them. Your first tile is free - click anywhere. The tiles will tell you how many mines are right next to it, including the diagonals. If you uncover the number '2', you know that there are two mines hidden in the adjacent tiles. If you think you have found a mine, you can flag it by either 'shift' clicking, or click with the 'yellow' mouse button. Once you have flagged all of the mines adjacent to a numbered tile, you can click on the tile again to uncover the rest. Of course, you could be wrong about those too... 
    
    You win once you have uncovered all of the tiles that do not contain mines. Good luck...
    
    David A. Smith
    dastrs@bellsouth.net
fa: ماین ها یک وسیله کشنده سریع وکثیف ازبین برنده بازی ماین ها است که درپنجره پیدا شده است من این را استفاده کردم تا به خودم جیرجیرک را درس بدهم من آزادانه ازقرض گرفته ام بطورمثال /بنا براین رمزباید کاملا دقیق معلوم شود که بنا هرپروژه خیلی سریع واژک شده است ..... برای معکوس ساختن حالت دماغی خودم <SameGame> مخصوصا عدم موحودیت ساختمان اصطلاحی دررمز من به سادگی نتوانستم که آنانرا بیاموزم
    
    ماین ها بسیارساده است/هنوزبه شدت خراب کننده هستند برای بازی قواعدآن این است: آنجا ۹۹ ماین میباشد که بالای تخته خوابانیده شده است آنها را پیدا کنید بدون پیدا کردن آنها اولین آجرکاشی شما آزاد است/درهرجا کلیک نمایید آجرکاشی ها به شما خواهد گفت که چی مقدارماین درقسمت راست به نزدیکی این است همراه با دوگوشه ها اگرشما شماره ۲ را آشکارمی سازید شما میدانید که آنجادوماین مجاورآجرها مخفی شده است اگرشمافکرمیکنید که یک ماین را پیدا کرده ایید شمامیتوانید آنراباکلیک کردن شیفت یا دکمه موش زرد علامت دهید زمانیکه شما تمام ماین ها درمجاورت آجرکاشی های عدد داده شده راعلامت گذاری کرده ایید/شما میتوانید دوباره بالای همان آجرکاشی کلیک نمایید تا باقیمانده  را غیرپوشیده نمایید   التبه شما میتوانید که درباره آنها همچنان دراشتباه باشید 
    
    شمابرنده خواهید شدزمانیکه تمام آجرکاشی هارا غیرپوشیده بسازید که شامل ماین ها نمی باشد خوشبخت
    
    David A. Smith
    dastrs@bellsouth.net

en: Mines:
fa: ماینها

en: More halo handles
fa: دسته هاي هاله نور بيشتر

en: More options
fa: انتخاب های بیشتر

en: Most bodies of english text follow a general pattern of letter usage.  The following are the most common letters, in approximate order of frequency:
    	E  T  A  O  N  I  R  S  H
    The following are the most common digraphs:
    	EN  ER  RE  NT  TH  ON  IN
    
    The message you are trying to decode has the following specific statistics:
fa: بیشتربدنه های متن انگلیسی یک مورد استعمال نمونه عمومی یک حرف را تعقیب مینماید  اكثر تنه هاي متون انگليسي داراي كاربرد روش عاميانه حروف اند.  در ذيل حروف بسيار عادي قرار دارند، با يك تكرار ترتيب تقريبي:
    	E  T  A  O  N  I  R  S  H
    در ذيل دوحرفي هاي خيلي عادي قرار دارند:
    	EN  ER  RE  NT  TH  ON  IN
    
    پيامي را كه شما كوشش به رمزكشايي داريد داراي آمار و احصائيه مشخص ذيل هست
    	E  T  A  O  N  I  R  S  H
    	EN  ER  RE  NT  TH  ON  IN
    
    پیام را که شما کوشش برای رمزگشایی دارید دارای آمارواحصاییه مشخص ذیل هست

en: MouseUp expression:
fa: بيان موشك بالا

en: Move
fa: انتقال

en: Move cursor down and to the right
    to increase margin inset.
    Click when done.
fa: مکان نما را پائین یا بطرف راست حرکت بده
    تا داخل حاشیه را زیاد کند.
    وقتیکه تمام شد کلیک کنید
    زمانیکه انجام شدکلیک کن

en: Move cursor farther from
    this point to increase border width.
    Click when done.
fa: مکان نما را جلوتر از
    اين نقطه حركت بده تا عرض حاشيه افزايش يابد.
    وقتيكه تمام شد كليك كن
    زمانیکه انجام شدکلیک کن

en: Move cursor farther from
    this point to increase pane.
    Click when done.
fa: مکان نما راازازاین نقطه پیشترحرککت دهید تاقطعه را افزایش دهد
    زمانیکه انجام شدکلیک کن

en: Move cursor left and right
    to change arrow length and style.
    Move it up and down to change width.
    Click when done.
fa: کرسر را چپ و راست حرکت بده
    تا طول و روش تیرک را تغییر بدهد.
    آنرا بالا و پائین حرکت بده تا عرض را تغییر بدهد.
    وقتیکه تمام شد کلیک کنید
    این را بالاوپایین حرکت دهید تا عرض را تبدیل سازد
    زمانیکه انجام شدکلیک کن

en: Move to trash
fa: به اشغال داني انتقال بده

en: MovingEye
fa: چشم متحرک

en: Multimedia
fa: چندرسانه ی

en: Must be a Point with coordinates (for example 10@10)
fa: باید همرای این کواردینیت یک نقطه باشد/به طورمثال   10@10)

en: Navigator
fa: کشتی را ن

en: Navigator Flap
fa: برگه هدایت گر

en: New character?
fa: حرف جدید؟

en: New game
fa: بازی جدید

en: New grid origin (usually 0@0):
fa: مبدا میله جدید /معمولا 0@0):

en: New grid spacing:
fa: فضای میله جدید

en: New title for this window
fa: آجرجدید برای این کلکین

en: Next page
fa: صفحه بعدی

en: Nothing recorded yet
fa: چیزی تاکنون ضبط نشده است

en: Number of joystick to track?
fa: تعداد تخته بازی درشیار؟

en: Object Catalog
fa: فهرست اشیا

en: Offers a variety of ways to create new objects
fa: طريقه هاي مختلفي براي تخليق اشياء را ارائه ميدارد

en: Open a 3-paned changed-set viewing tool
fa: يك ابزار نمايش سيت تغييرات 3 وجهي را باز كن

en: Open a Viewer for me
fa: يك نشان دهنده برايم باز كن

en: Open a Viewer that will allow everything about this object to be seen and controlled.
fa: يك نشان دهنده ي را باز كن كه همه چيز در مورد اين شئ را در آن ديده و كنترول كرده ميتواند

en: Open a change sorter that shows you two change sets at a time, making it easy to copy and move methods and classes between them.
fa: يك جور كننده تغييرات را باز كن كه دو تغيير را همزمان نشان ميدهد، كه نقل گيري و انتقال روش ها و صنوف را در ميان خودشان آسان ميگرداند.

en: Open a change-list browser on the latter part of the changes log.  You can use this browser to recover logged changes which were not saved in your image, in the event of a crash or other interruption.
fa: يك ويرايشگر كود را به روشي باز كن كه اين ليست را تشريح كند    شما ازين جستجوگر براي ترميم تغييرالت درهم شكستگي يا كدام وقفه ديگري ثبت نگرديده بودند استفاده كرده ميتوانيد.

en: Open a message-list browser showing all methods in the current change set
fa: يك جستوگر ليست تغييرات كه همه روشها را در سيت تغييرات كنوني نشان ميدهد را باز كن

en: Open a new recent-submissions browser.  A recent-submissions browser is a message-list browser that shows the most recent methods that have been submitted.  If you submit changes within that browser, it will keep up-to-date, always showing the most recent submissions.
fa: یک جستجوگرتوابع جدید وآخری را باز کن      يك جستجوگر توابع اخيري يك جستجوگر ليست پيام ها هست كه همه روش هاي اخيري كه انجام داده شده را نشان ميدهد.  اگر شما تغييراتي را در آن جستجوگر انجام دهيد، آنرا بروز نگه ميدارد، و هميشه توابع اخيري را نشان ميدهد.   اگز شما تغييراتي را در آن جستجوگر انجام دهيد، آنرا بروز نگه ميدارد، و هميشه تغييرات اخيري را در بالاي جستجوگر نشان ميدهد.

en: Open a property sheet for me. Allows changing lots of stuff at once.
fa: یک صفحه مشخصات برای من بازکن که چندین تغییرهمزمان چیزهارا اجازه میدهد

en: Open a tool that will facilitate tile scripting of this object.
fa: یک ابزاری را بازکن که سندنویسی آجری این شی ء راآسان میسازد

en: Open an Inspector on this object
fa: يك مفتش بر اين شئ را باز كن

en: Opens a "Preferences Panel" which allows you to alter many settings
fa: يك "تابلوي اولويت ها" را باز ميكند كه شما با آن وضع ظاهر را تغيير داده ميتوانيد

en: Opens a Viewer on this Morph, rather than on its Player
fa: در اين واژك يك نمايشگر را باز ميكند، در عوض اجراء كننده

en: Opens a viewer on my Player -- this is the same thing you get if you click on the cyan "View" halo handle
fa: بر اجراء كننده من يك نمايشگر را باز ميكند -- اين مشابه همان چيزي هست كه شما اگر بروي دسته هاله نور "نمايش" سيان كليك كنيد، بدست مي آوريد

en: Opens a window that shows names and relationships of all the projects in your system.
fa: پنجره را بازمیکند که اسماء وارتباطات تمام پروژه هارا درسیستم شما نشان میدهد

en: PNG file
fa: سند PNG

en: PUBLISH (also saves a local copy)
fa: منتشرکردن/کاپی محلی را نیزحفظ میکند

en: PUBLISH to a different server
fa: به یک سرورمختلف منتشرکن

en: Package Loader
fa: اجراء کننده بسته

en: Paint background
fa: پشت زمينه را رنگ آميزي كن

en: Paint new object
fa: يك شئ جديد را رنگ آميزي كن

en: Paragraph
fa: پراگراف

en: Pause
fa: مکث

en: Pick a game number between 1 and 32000.
    or
    set the hardness of the next game by typing 'H 30'.
    Above 100 is very hard.  Zero is standard game.
    Current hardness is:
fa: یک شماره بازی از۱تا۳۲۰۰۰ را بردارید
    یا مشکلات بازی بعدی را توسط تایپ کردن H 30تعین نمایید
    بالاترازعدد صد بسیارمشکل میباشد  صفریک بازی استندرد است
    مشکلات فعلی است:

en: Pick game
fa: برداشتن بازی

en: Pick this object up -- warning, since this removes it from its container, it can have adverse effects.
fa: اين شئ را بالا بگير -- اخطار، چونكه اين اين شئ را از حامل آن بيرون ميكند، شايد داراي عواقب وخيم باشد

en: Pick up
fa: بردار

en: Picture
fa: عکس

en: Pin
fa: سنجاق

en: Play
fa: نواختن

en: Players
fa: بازیکنان

en: Playfield
fa: ساحه اجراء

en: Please edit the caption
fa: لطفا عنوان را تنظیم کن

en: Please enter a new label for this button
fa: لطفایک علامت جدید برای این دکمه داخل کن

en: Please enter a number greater than one.
    (note: this cannot be undone, so answer zero
    to abort if you need to make a backup first)
fa: لطفا شماره بزرگتری را نسبت به این یکی ثبت کن
    یادداشت: این را بازگشت نمیتوان کرد/پس اگرمیخواهیدکه پشتیبان بسازید بنابراین صفررا جواب دهید

en: Please enter the desired border width
fa: لطفاً عرض دلخواه حاشیه را داخل کنید

en: Please enter the image file name
fa: لطفاً اسم پرونده عکس را بنویسید

en: Please enter the name
fa: لطفا نام را بنويسيد

en: Please enter your login name
fa: لطفا نام ورودی تان را داخل کنید

en: Please make the name 24 characters or less
fa: لطفا نام را 24 حرف یا کمتر بسازید

en: Please remove any funny characters
fa: لطفا حروف عجیب را حذف کنید

en: Please type the arguments to be sent to the target
    when this button is pressed separated by periods
fa: لطفا استدلال های را که  میخواهید به هدف با فشردن این دکمه جدا شده با مکث فرستاده شود را بنویسید

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed
fa: لطفا انتخاب کننده ی را که میخواهید به
     هدف با فشردن این  دکمه فرستاده شود را بنویسید

en: Polygon
fa: چند گوشه ایی

en: Present the Viewing menu
fa: ليست نمايش را بيار

en: Presents a list of all windows that have unsubmitted changes; if you choose one from the list, it becomes the active window.
fa: یک لیست تمام پنجره های که تغیرات تسلیم نشده دارند را آماده میکند/اگرشما یکی را ازلیست انتخاب نماییداین پنجره فعال میشود

en: Presents a list of all windows; if you choose one from the list, it becomes the active window.
fa: یک لیست ازتمام پنجره هارا مهیا میسازد/اگرشمایکی را ازلیست انتخاب کنید/این پنجره فعال میشود

en: Presents a list of browsers that have unsubmitted changes; if you choose one from the list, it becomes the active window.
fa: یک لیست ازتمام جستجوگرهای را که تغییرات تسلیم نشده دارند را مهیامیسازد/اگرشما یکی را ازلیست انتخاب نمایید/این پنجره فعال میشود

en: Presents the constituent events of this sequence in a scrolling list for your inspection.
fa: وقایع تاسیس شده را دراین رشته تهیه میکند دریک لیست پیچیده شده برای تفتیش شما

en: Presents you with a menu of themes; each item's balloon-help will tell you about the theme.  If you choose a theme, many different preferences that come along with that theme are set at the same time; you can subsequently change any settings by using a Preferences Panel
fa: یک لیست اززمینه ها را برایتان تهیه میکند/هربخش کمک بالونی برایتان درموردزمینه خواهدگفت    اگر شما يك زمينه را انتخاب ميكنيد، اولويت هاي مختلفي كه با آن زمينه يكجا اند در همان وقت تعين خواهند گرديد؛ شما با استفاده از قاب اولويت ها متعاقباً ميتوانيد هر وضع ظاهري را تغيير بدهيد

en: Previous page
fa: صفحه قبلی

en: Project Named \"{1}"
fa: پروژه نام گذاری شد"{1}"

en: Project not found
fa: پروژه پیدا نشد

en: ProjectView
fa: نمایش پروژه

en: Property Sheet (press shift for simple recolor)
fa: صفحه خصوصيات (براي دوباره رنگ آميزي ساده كليد شيفت را فشار بدهيد)

en: Quick Guides
fa: راهنمایی های عاجل

en: Quit
fa: خاموش کردن

en: Really throw this away
fa: یقینااین را دورمیاندازید

en: Record
fa: ضبط کردن

en: Record Again
fa: دوباره ضبط کن

en: Recording Options
fa: ضبط انتخاب ها

en: Rectangle
fa: مستطیل

en: Reduce all open windows and all other objects on the desktop to labeled tabs
fa: تمام پنجره های بازوتمام اشیاء دیگررا دردیسک تاپ کم میکند به برگ های علامت گذاری شده

en: Reduce all open windows to collapsed forms that only show titles.
fa: تمام پنجره های بازرا ازاشکال افتاده شده که تنها عناوین را نشان میدهد کم میکند

en: Remove
fa: حذف کردن

en: Remove from screen
fa: از صفحه نمايش حذف كن

en: Remove label
fa: حذف عنوان

en: Repaint
fa: دوباره رسامي كن

en: Replay this sequence
fa: این رشته را دوباره پاسخ بده

en: Reset
fa: دوباره پردازی

en: Reset to the starting condition for this recording
fa: برای این ضبط وضعیت شروع را تعیین دوباره کن

en: Resume
fa: باطل کردن

en: Resume playback
fa: باطل کردن اجرای دوباره

en: Rewind
fa: بازپیچی

en: Rotate
fa: چرخش

en: Rotation center (hold down the shift key and drag to change it)
fa: مرکزدوران/کلید شیفت را پایین نگهدارید وکش کنید تا تبدیل نماید

en: Ruler
fa: خط کش

en: Same
fa: یکسان

en: Same game
fa: همان بازی

en: Save a file that, when reloaded, reconstitutes the current World.
fa: يك پرونده را حفظ كن كه وقتي دوباره اجراء شود، جهان كنوني را دوباره تشكيل كند.

en: Save changes before quitting?
fa: قبل از خاموش کردن تغییرات را حفظ کنید؟

en: Score:
fa: نمره

en: Scrolling Field
fa: ساحه لغزنده

en: See the script for this button
fa: متن سند براي اين دكمه را ببينيد

en: Select a Crostic File...
fa: يك پرونده كروستيك را انتخاب كن

en: Select a File:
fa: یک سند را انتخاب کن

en: Select a project
fa: یک پروژه را انتخاب نمایید

en: Select the font to be
    used for balloon help
fa: خط را انتخاب کنید تا برای کمک بالون استفاده گردد

en: Selected {1} objects
fa: اشیاء {۱}انتخاب شده است

en: Selection
fa: انتخاب

en: Selection:
fa: انتخاب

en: Set center of rotation
fa: مركز چرخش را تعيين كن

en: Similar to the regular browser, but adds an extra pane at top-left that groups class-categories that start with the same prefix
fa: مشابه به جستجوگرمنظم/اما یک قطعه اضافی را  درقسمت بالای چپ که فهرست طبقه همراه عین پیشوند شروع میشود اضافه مینماید

en: Simple Text
fa: متن ساده

en: Sketch
fa: طرح

en: Slider
fa: لغزنده

en: Some Useful Statistics
fa: چند آمار مفيد

en: Sorry, no suitable files found
    (names should end with .morph, .gif,
    .bmp, .jpeg, .jpe, .jp, or .form)
fa: م تاسفم/سند مناسب پید ا نشد/اسماء باید با واژک ختم شودیا از, .gif,
    .bmp, .jpeg, .jpe, .jp,

en: Sorry, you can only paint
    one object at a time
fa: متاسفم/شمافقط یک شیء دریک وقت میتوانید نقاشی نمایید

en: Sound Recorder
fa: ضبط کننده صدا

en: Star
fa: ستاره

en: Start Recording
fa: ثبت کردن را شروع کن

en: Start Recording Voiceover
fa: ثبت کردن صدای بلند را شروع کن

en: Statistics
fa: احصائیه

en: Stop
fa: توقف

en: Stop Record Voiceover
fa: ضبط کردن صدای بلندرا متوقف کن

en: Stop playing or recording this panel
fa: اجراء وضبط این تابلورا متوقف کن

en: Stop, Step, and Go buttons for controlling all your scripts at once.  The tool can also be "opened up" to control each script in your project individually.
fa: توقف /مرحله ورفتن دکمه هابرای کنترول تمام رونوشت شما برای یکبار    ابزار را همچنان میتوان "باز گردانده" گرد تا در پروژه تان هر دستخط را جداگانه کنترول کند.

en: Streaks:
fa: خط ها:

en: Supplies
fa: تدارکات

en: Target:
fa: هدف:

en: Telemorphic
fa: واژكهاي بعدي

en: Temporarily pause this playback
fa: این اجرای دوباره را موقتا مکث بده

en: Tetris
fa: تیترس

en: Tetris, yes Tetris
fa: تیترس، بلی تیترس

en: Text
fa: متن

en: Text that you can edit into anything you desire.
fa: متنی که شما آنرا به هرچیزیکه خواستید ویرایش کرده میتوانید.

en: Text that you can edit into anything you wish
fa: متنی که شما آنرا به هرچیزیکه خواستید ویرایش کرده میتوانید

en: Textual button
fa: دکمه متنی

en: The Cipher Panel displays an encrypted message.  The encryption is a simple substitution code;  each letter of the alphabet has been changed to a different one.
    
    You can solve the cipher by clicking above any letter in the message, and typing the letter you think it should be.  The Cipher Panel automatically makes the same substitution anywhere else that letter occurs in the encoded message.
    
    If you are having trouble, you can use the command menu to 'show cipher hints'.  That will display how many of each letter occurs, which is often a help in solving ciphers.
fa: تابلوی صفر/یک پیام پنهان  شده را نمایش میدهد  پنهان کردن یک تعویض رمزساده است:هرحرف الفباء به نوع مختلف تغییرداده شده است
    
    شما میتوانید صفررا توسط کلیک نمودن دربالای هرحرف درپیام حل سازیدوحرف را تایپ کنید که شما فکرمیکنید که همان حرف باید باشد  تابلوی صفر به طور اتومات عین تعویض را درهرجای دیگرککه حرف درپیام رمزی شده اتفاق افتاده باشدانجام میدهد
    
    اگرشما مشکل دارید/شمامیتوانید لیست فرمان را در/نمایش اشارات صفر/استفاده نمایید  آن نشان خواهد داد که چی اندازه ازهرحرف اتفاق افتاده است که گاهی کمکی است برای حل صفرها

en: The Cipher Panel: A playground for cryptograms, by Dan Ingalls
fa: تابلوی صفر: یک صحنه بازی برای رمزها، توسط دان انگلز

en: The Crostic Panel presents an acrostic puzzle for solution.  As you type in answers for the clues, the letters also get entered in the text of the hidden quote.  Conversely, as you guess words in the quote, those letters will fill in missing places in your answers.  In addition, the first letters of all the answers together form the author's name and title of the work from which the quote is taken.
    
    If you wish to make up other acrostic puzzles, follow the obvious file format in the sampleFile method.  If you wish to print an acrostic to work it on paper, then change the oldStyle method to return true, and it will properly cross-index all the cells.
    
    Have fun.
fa: تابلوی صفر/یک معمای نامنظم رابرای راه حل نمایندگی میکند  اگرشمادرجوابات برای راهنما تایپ نمایید/حروف همچنان داخل میشوند درمتن نقل قول مخفی شده  برعکس /شما کلمات را درنقل قول حدس میزنید آن حروف درجاهای فراموش شده درجوابات شماجا گزین خواهد شد   برعلاوه/اولین حروف ازتمام جوابات باهم اسم مولف وعنوان کاررازنقل قول داده شده شکل میدهد
    
    اگرشما علاقه دارید که یک معماهای نامنظم بسازیدقالب سند آشکاردرروش ساده سندرا تعقیب نمایید  اگرشماعلاقه دارید تا یک نامنظم راچاپ کنید تا بالای کاغذ ان را کارکنید/سپس روش اسلوب کهنه را برای بازگشت به درستی تغییردهیدواین به طورآشکارتمام سلول هارا شاخص متقابل خواهد ساخت
    
    خوش باش

en: The Crostic Panel: A classic word diagram game, by Dan Ingalls
fa: تابلوي كروستيك: يك بازي قديمي اشكال هندسي الفاظ، تهيه توسط دان انگلز

en: The Event Theatre provides a framework for authoring "event-movies".  It uses custom variants of the Navigator, the Supplies flap, the painting system, property sheets, Viewer flaps, etc., all of which reside within the controlled confines of the Theatre.
    
    To author an event-movie, get a  new Event Theatre from the Objects catalog or from the "open..." branch of the desktop menu.
    
    1. Resize the Theatre, using the halo, to the delivery size desired for playback.
    
    2. Use the menu in the controls panel to add or delete Supplies and Navigator flaps as desired.
    
    3. Edit the "caption" by clicking on the text that says "Untitled" and typing your desired caption.  This caption is affixed to playback buttons, and, generally, provides a way to identify the event-movie.
    
    4. Set up the "initial conditions" for the event-movie you're about to record (e.g., paint a background, provide some explanatory text, add objects you want to be present at the start of the movie.) When the recording is first opened by the user for playback, and whenever the recording has been rewound, this is exactly what it will look like.
    
    5. When ready to start the recording, press the "Record" button. A red border will be seen around the recorder, to indicate that recording is in progress.  Recording will continue until you hit the ESC key.
    
    6. Note that if you  want to include sound in your recording, you can add it directly during playback, or you can produce voiceover externally and add it in later using the Event Roll.
    
    7. Now proceed to "do", with the mouse and keyboard, whatever you wish to record.   For best results, all mouse gestures should be made within the interior of the Theatre.
    
    8. Hit ESC when done recording.
    
    9. To review what you've recorded, press "Play". If unhappy with the result, repeat steps 1-8.
    
    10.  If you're happy with the result, and now wish to add a sound, open the sound panel, then click Play to replay the recording, and whenever you wish to add a snippet of voiceover, click on the "Start Recording Voiceover" button, and start talking, and when done with that snippet click the "Stop Recording Voiceover" button.  Once the playback finishes, the added voiceover(s) will become part of the event tape, and will be seen in the event roll.
    
    11. When you're happy with the result, hit the "Publish" button, to get a playback button. There are currently two choices:
    
    a. Iconic Button - Initially provides a picture of the initial scene of the movie, scaled 0.3x, and overlaid with the word HINT.  When the user clicks on such a button, the event-movie is played back in an ephemeral "playback theatre", and after the playback is done, the playback theatre shrinks down to a 0.5x scale-downed picture of the *final* scene of the movie.  Subsequent hitting of the button will again invoke a playback.
    
    b. Textual Button - a simple labeled button which, when pressed, triggers playback of the event tape.
    
    12. The playback buttons you obtain when you "Publish" can be placed anywhere, such as on the page of a book. You can control, via a playback-button's halo menu, whether or not it should be "auto-start", and whether or not "auto-dismiss". When the user presses the button, a "Playback" space will open, which resembles an Event Theatre, but has only playback-relevant controls.   A playback set up for both auto-start and auto-dismiss comes without any controls.
    
    13.  To edit the "event tape" of a recording you have made in an Event Theatre, and for a generally good time, click on the interlocking-circles icon to obtain a tool that allows you to visualize and to edit a "score" or "piano roll" of the event tape.
    
    
    Summary of terms
    
    Event Theatre
      The main tool for creating an Event Tape.
    
    Event Roll
      An auxiliary tool showing the full "score" of an Event Tape. 
    
    Event Tape
      The results of an event-theatre session;  an interaction sequence that can be played back.
    
    Event Recording
      A term interchangeable with "Event Tape."
    
    Event Movie
      What you see when you play back an Event Tape.
fa: تماشاخانه واقعه برای تالیف واقعه فلم هاچارچوب تهیه مینماید  این سنت گوناگونی ازکشتی ران را استفاده میکند برگه هدایتگر/سیستم نقاشی/صفحات مشخصات/برگه های تماشاکنندگان وغیره.....تمام آنهاییکه دربین محدوده کنترول شده ازتماشاخانه دوباره دریکسوقرارداده شده است
    
    برای تالیف یک واقعه فلم/یک تماشاخانه واقعه راازفهرست اشیاء یا ازشاخه بازلیست دیسک تاپ بدست آرید
    
    1. تماشاخانه را دوباره اندازه نمایید/حلقه نوررا استفاده نمایید به تحویل اندازه که لازم است برای اجرای دوباره
    
    2. لیست را درکنترول پنل استفاده نماییدکه هدایتگرهاوبرگه های کشتی را قسمیکه لازم است اضافه یا حذف نماید
    
    3. عنوان را توسط کلیک کردن بالای متن که بدون عنوان نامیده میشودتنظیم نماییدوعنوان را که علاقه دارید بنویسید  این عنوان به اجرای دوباره ضمیمه شده است ودرکل طریقه را برای تشخیص واقعه فلم تهیه میکند
    
    4. وضعیت اولیه را برای واقعه فلم که شما میخواهید ضبط کنید قراردهید به طورمثال/یک پشت زمینه را بکشید که بعضی متن تشریحی را تهیه مسازد/واشیاء را اضافه میکند که شما میخواهیددرشروع فلم آماده سازید/اگرضبط اولاتوسط استفاده کننده برای اجرای دوباره بازشدوهروقتی که ضبط دوباره بازپیچی گردید/این دقیقاچیزی است که این چی گونه به نظرخواهد رسید
    
    5. زمانیکه شما برای ضبط کردن آماده میشویددکمه ضبط را فشاردهید یک حاشیه سرخ دراطراف ضبط کننده دیده خواهد شد/تاضبط را درپیشرفت نمایان سازد  ضبط ادامه خواهد داشت تازمانیکه شما کلید فشارمیدهید ESC 
    
    6. یادداشت نمایید اگرشما میخواهیدکه صدارا درضبط تان شامل میسازید/شما میتوانیدمستقیمادرجریان اجرای دوباره اضافه نمایید/یا شما میتوانیدصدارابرونی را تولید نماییدوآنرا بعدا اضافه کنیدتا فهرست واقعه را استفاده نماید
    
    7. حالا پیشرفت کرده است که انجام دهد/همراه با موش وکیبورد/هرچیزی که شما میخواهیدضبط کنید   برای نتیجه بهتر/تمام علامات واشارات موس باید درداخل تماشاخانه ساخته شود
    
    8. رافشاردهید زمانیکه ضبط انجام میشود ESC 
    
    9. برای تکرارآنچه که شما ضبط کرده ایید/اجراء را فشاردهید اگربا نتیجه خوشحال نیستید مراحل را تکرارکنید 1-8.
    
    10.  اگرشما با نتیجه خوشحال هستیدوحالاعلاقمند هستید که صدارا اضافه نمایید/تابلوی صدارا بازکنید/یعدااجراء را کلیک کنید تاضبط را دوباره اجراء نمایدوزمانیکه شما علاقمند هستیدیک مقدارخردبلندی صدارااضافه نمایید/بالای دکمه شروع ضبط بلندی صداکلیک نماییدوحرف زدن را شروع نماییدوزمانیکه انجام شذهمراه آن خرده ها/توقف ضبط صدای بلند را کلیک کنید  وقتیکه اجرای دوباره ختم میگردد/بلندی صداهای اضافه شده قسمت ازنوارواقعه خواهدشدودرفهرست واقعه دیده خواهد شد
    
    11. اگرشما با نتیجه خوشحال هستید /دکمه تاسیس را فشاردهیدتادکمه اجرای دوباره را به دست آرد اینجافعلادوانتخاب موجود است
    
    a. دکمه سمبلیک/ابتداءیک تصویرازصحنه اولیه فلم را تهیه میسازد/مقیاس شده دروبالاخوابانیده شده است درکلمه 0.3x HINT.  زمانیکه استفاده کننده بالای دکمه مانند آن کلیک مینماید/واقعه فلم دوباره اجراء میشوددراجرای دوباره تماشاخانه زودگذروبعدازآن که اجرای دوباره انجام شد/اجرای دوباره تماشاخانه درمقیاس جمع میشود/تصویرپایین شده ازصحنه آخرفلم 0.5x  ضربه سلسله واردکمه دوباره اجرای دوباره را احضارخواهد کرد
    
    b. دکمه متنی/یک دکمه علامت گذاری شده ساده زمانیکه فشارداده شداجرای دوباره ازنوارواقعه را رها سازید
    
    12. دکمه های اجرای دوباره را شما به دست آورده میتوانید/زمانیکه چاپ شمادرهرجاجاگزین شود/مانند بالای صفحه یک کتاب شمامیتوانید کنترول نمایید/ازطریق یک دکمه اجرای دوباره لیست حلقه نور/که آیا این نباید شروع خود کارباشد ویا آیا مرخص کردن خودکار زمانیکه استفاده کننده دکمه را فشارمیدهد/یک فضای اجرای دوباره بازخواهدشدکه یک تماشاخانه واقعه را تشبیه میسازد/اماتنها کنترول مربوط به اجرای دوباره را دارد   یک برپایی اجرای دوباره برای هردوشروع خودکارومرخص کردن خودکارکه بدون هیچ کنترول به وجود می آید
    
    13.  برای تنظیم نوارواقعه که شما درتماشاخانه واقعه ساخته ایید/وبرای وقت خوب کلی بالای علامت دایره های بهم قفل شده برای بدست آوردن یک ابزارککه شما را اجازه میدهدتایک نمره ویا یک فهرست پیانوازنوارواقعه را تجسم یاتنظیم کنید کلیک نمایید
    
    
     خلاصه دوره ها/تماشاخانه واقعه
    
      وسیله  اصلی برای ایجادیک نوارواقعه
    
    فهرست واقعه
      یک وسیله کمکی نمره کامل ازیک نوارواقعه را نشان مییدهد 
    
    تماشاخانه واقعه
      نتایج جلسه تماشاخانه واقعه /یک رشته متقابل که میتواند دوباره اجراء شود
    
    ضبط واقعه
      یک دوره قابل تغییربانوارواقعه/واقعه فلم
    
    Event Movie
      شماچی رامی بینیدزمانیکه شمایک نوارواقعه را دوباره اجراء میکنید

en: The changes made in this isolated project will propagate to projects up to the next isolation layer.
fa: تغييراتي كه در اين پروژه منفرد ساخته شده اند، به پروژه هاي لايه بعدي جداسازي بالا پخش خواهد شد.

en: The current recording has not been saved, and will be
    lost if you do this; are you sure you want to proceed?
fa: ضبط فعلی حفظ نشده است وگم خواهد شد اگرشما این را انجام دهید/آیا شمامطمین هستید که اقدام نمایید؟

en: The five longest answers are...
fa: پنج درازترين جوابات هستند...

en: The object of SameGame is to maximize your score by removing tiles from the board.  Tiles are selected and removed by clicking on a tile that has at least one adjacent tile of the same color (where adjacent is defined as up, down, left, or right).
    
    The first click selects a group of adjacent tiles, a second click in that group will remove it from the board, sliding tiles down and right to fill the space of the removed group.  If you wish to select a different group, simply click on it instead.
    
    The score increases by "(selection - 2) squared", so you want to maximize the selection size as much as possible.  However, making small strategic selections may allow you to increase the size of a later selection.
    
    If you are having a hard time finding a group, the "Hint" button will find one and select it for you (although it is likely not the best group to select!).
    
    When there are no more groups available, the score display will flash with your final score.  Your final score is reduced by 1 for each tile remaining on the board.  If you manage to remove all tiles, your final score is increased by a bonus of 5 times the number of tiles on a full board.
    
    Come on, you can beat that last score!  Click "New game"  ;-)
    
    SameGame was originally written by Eiji Fukumoto for UNIX and X; this version is based upon the same game concept, but was rewritten from scratch.
fa: شیء این است که توسط حذف کردن آجرکاشی ها ازتخته نمرات تان را افزایش دهید SameGame  آجرکاشی ها انتخاب گردیده اند وحذف شده اندبالای آجرکه حد اقل یک آجرهمجوارعین رنگ دارند /جاییکه همجوارتعیین گردیده اند دربالا/پایین/چپ وراست
    
    اولین کلیک گروپ ازآجرکاشی های همجواررا انتخاب میکندوکلیک دوم آن گروپ را ازتخته حذف خواهد کرد/لغزاندن آجرها به پایین وبه طرف راست برای پرکردن فضای گروپ حذف شده  اگرشما میخواهید که گروپ مختلفی را انتخاب نمایید/درعوض به سادگی بالای آن کلیک نمایید
    
    نمره توسط انتخاب مربع ۲ افزایش مییابد/بنابراین شما میخواهید که اندازه انتخاب را بزرگ سازید هرمقداری که ممکن باشد  بهرحال/ساختن استراتیژیک انتخاب های کوچک به شما اجازه میدهد تا اندازه انتخاب بعدی را افزایش دهید
    
    اگرشما مشکلات زیادی برای پیدا کردن یک گروپ داریددکمه شکاربه شما یکی را پیدا وآن را به شما انتخاب خواهد کرد/باوجودیکه این بهترین گروپ برای انتخاب نیست
    
    زمانیکه گروپ های بیشتری وجود ندارد صفحه نمایش نمرات نمره آخرشمارا نمایش خواهدداد  نمره آخرشما تو سط عدد ۱ کاهش مییابدبرای هرآجرکاشی که درتخته باقی می ماند  آگرشما برای حذف آجرهاسازماندهی مینمایید/نمره آخر شماپنج بارامتیاز دریک تخته پرافزایش مییابد
    
    بگذار/شما نمره آخررابه دست آورده میتوانید  کلیک /بازی جدید/سیم گیم اصلاتوسط فوجی فوکوموتوبرای یونیکس و اکس نوشته شده است/این نسخه براساس مفهوم سیم   گیم ساخته شده است/اماازچتل نویسی دوباره نوشته شده است

en: The objective of FreeCell is to move all of the cards to the four "home cells" in the upper right corner.  Each home cell will hold one suit and must be filled sequentially starting with the Ace.
    
    There are four "free cells" in the upper left corner that can each hold one card.  Cards can be moved from the bottom of a stack to a free cell or to another stack.  
    
    When moving a card to another stack, it must have a value that is one less than the exposed card and of a different color.
fa: هدف حجره آزاد این است که تمام ورق ها را به خانه حجره ها درقسمت بلند ترگوشه راست حرکت دهد  هرخانه حجره یک لباس خواهد گرفت وباید سلسله وارکه با شروع شده است پرشود Ace.
    
    آنجا درکنج چپ بلندتر چهارحجره آزاد وجوددارد که هرکدام آنها یکدانه ورق را گرفته میتواند  ورق ها میتواند که ازپایین توده به حجرات آزاد یا توده دیگری حرکت نماید  
    
    زمانیکه یک ورق به توده دیگرحرکت میکند این باید به اندازه باشد که کمترازورق نشان داده شده ازیک رنگ مختلف باشد

en: The project is not present and may not be renamed now
fa: پروژه حاضر نیست وممکن نیست که دوباره نام گذاری شود

en: Things dropped into here will automatically be organized into a column. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored rectangles that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
fa: اشیاء که دراینجا چکانده شده اند به طوراتومات داخل ستون مرتب خواهد شد برای یکبارشما بخش های خودرا دراینجا اضافه کرده اییدشما ضرورت به به حذف مستطیل های نمونه ایی رنگه که این با آنها شروع شده اند ندارید وشما خواهید خواست تا پیام بالون کمکی را که یکی ازپیام های خود تان است تغیردهید

en: Things dropped into here will automatically be organized into a row. Once you have added your own items here, you will want to remove the sample colored eggs that this started with, and you will want to change this balloon help message to one of your own!
fa: اشیاء که دراینجا چکانده شده اند به طوراتومات داخل ستون مرتب خواهد شد برای یکبارشما بخش های خودرا دراینجااضافه کرده ایید شما ضرورت به حذف تخم های نمونه ایی رنگه که با آنها شروع شده است ندارید وشما خواهید خواست تاپیام بالون کمکی را که یکی ازپیام های خود تان است تغیردهید

en: This object is *already* showing its baseGraphic
fa: این شئ *قبلاً* گرافیک اساس خود را نمایش میدهد

en: This object will always show whatever is on the text clipboard
fa: این شی ء همیشه چیزی را نشان خواهد داد که درمتن تخته رسم موجوداست

en: This session:
fa: این جلسه:

en: This will remove all windows except those
    containing unsubmitted text edits, and will
    also remove all non-window morphs (other
    than flaps) found on the desktop.  Are you
    sure you want to do this?
fa: اين همه پنجره ها بغير از آن عده 
     كه داراي ويرايشات متن ناارائه شده اند را حذف ميكند، و همچنان
     همه واژكهاي غير پنجره ي ( بغير
     از برگه ها) كه بر روميزي باشند را هم حذف ميكند. آيا شما
     به اين مطمئن هستيد؟  آیا شما مطمین هستید ومیخواهید که این را حذف نمایید؟

en: Time:
fa: زمان

en: Total:
fa: جمله:

en: Trash
fa: اشغال

en: TrueType banner
fa: علامت رسم الخط درست

en: Turn mouse-over highlighting on or off
fa: روشن یا خاموش نمودن روشن نمایی موشک بالایی

en: Turn repeating while mouse is held down on or off
fa: روشن یا خاموش نمودن تکرار زمانیکه موشک پائین نگه داشته میشود

en: Type a cipher text to work on here below...
fa: در پائین یک متن صفر بنویس تا در اینجا کار کند...

en: Type in a year
fa: نوشته کنید دریک سال

en: Type the maximum value for the X axis
fa: حداکثرمقداررا برای قطب اکس بنویسید

en: Type the maximum value for the Y axis
fa: حداکثرمقداررا برای قطب اکس بنویسید

en: Um, no, let me reconsider
fa: اوممم، نه، باش من دوباره فکر کنم

en: Untitled
fa: بدون عنوان

en: Untitled Window
fa: کلکین بدون عنوان

en: VM Statistics
fa: احصائيه vm

en: When auto-center is on, every time you let go of the Joystick knob, it springs back to the neutral position at the center of the device
fa: وقتیکه مرکزاتومات روشن میباشد هروقت شما اجازه میدهید که دستگیره جوی استیک برود/این این به عقب به موقعیت خنثی به مرکزدستگاه جمپ میکند

en: When checked, bounds are automatically adjusted to fit the contents.
fa: وقتیکه نشانی شود، کرانه ها بشکل خودبخودی برای برابر کردن محتویات تنظیم میگردند

en: When checked, contents will automatically be translated upon a locale change
fa: وقتیکه نشانی شود، محتویات بشکل خودبخودی بروی تغییر منطقه ترجمه میشوند

en: When checked, text is automatically wrapped to fit horizontally within the boundaries specifed.
fa: وقتیکه نشانی شود، متن بشکل خودبخودی برای برابرشدن افقی در داخل کرانه های معین پیچیده میشود

en: When you hit this, you will be handed a button which, when it is clicked,  will open up an Event Player in which the recording can be played back.
fa: زمانیکه شما این را ضربه میزنیدشماباید دکمه را شرکت دهید زمانیکه چک شد/یک اجراء کننده واقعه را بازخواهد کردکه درآن ضبط کردن دوباره اجراء شود

en: Where in the world menu is...
fa: جاییکه فهرست جهان است

en: Who should be be unlocked?
fa: كدام يكي بايد باز باشد؟

en: With replays:
fa: همراه با اجراات مکرر:

en: World
fa: جهان

en: Write the current change set out to a file whose name reflects the change set name and the current date & time.
fa: سيت اخراجي تغييرات كنوني را رد يك پرونده ي بنويس كه نام آن نام سيت تغييرات و تاريخ و زمان كنوني را نشان بدهد.

en: Yes
fa: بلی

en: Your Title Goes Here
fa: عنوان شما اینجا میرود

en: a menu of debugging items
fa: لستي از اشیاء اشكال زدائي

en: a randomly chosen integer between 1 and the argument
fa: انتخاب یک عدد صحیح تصادفی دربین واستدلال 1

en: a window full of useful expressions.
fa: پنجره ي پر از بيانات مفيد.

en: abandon any event-roll that may be associated with this theatre.
fa: فهرست هررویدادرا ترک کنید که ممکن است همرای این تماشاخانه مربوط باشد

en: abandon costume history
fa: ترک کردن تاریخ عادتی

en: abandon this execution by closing this window
fa: این اجراء را ترک کن توسط کلیک بالای این کلکین

en: about this system...
fa: در مورد این سیستم

en: absolute value
fa: مقدارمطلق

en: accept drops
fa: سقوطها را قبول كن

en: add a border around this shape...
fa: به اطراف اين شكل يك حاشيه اضافه كن

en: add halo
fa: هاله نور را اضافه كن

en: add item...
fa: بخش را علاوه کنید

en: add line
fa: اضافه خط

en: add mouse up action
fa: عمل موش بالا را اضافه كن

en: add navigator flap
fa: برگه هدایتگر را اضافه نمایید

en: add new card
fa: کارت جدید را اضافه نمایید

en: add pin
fa: اضافه سنجاق

en: add predecessor
fa: اضافه ماقبل

en: add slot for {1}
fa: شكاف بگذار براي {1

en: add some text to the button
fa: متنی در دکمه اضافه کن

en: add successor
fa: اضافه مابعد

en: add sugar navigator flap
fa: برگه هدایتگر شوگررااضافه نمایید

en: add supplies flap
fa: برگه تدارکات را اضافه نمایید

en: add title...
fa: اضافه عنوان

en: adhere to edge...
fa: با لبه بپيوند...

en: adjust translucency
fa: تنظیم کردن نیم شفافی

en: align bottom edges
fa: ردیف کردن کناره های پایین

en: align centers horizontally
fa: ردیف کردن مرکزها بطورافقی

en: align centers vertically
fa: ردیف کردن مرکزها به طورعمودی

en: align left edges
fa: ردیف کردن کناره های چپ

en: align right edges
fa: ردیف کردن کناره های راست

en: align top edges
fa: ردیف کردن کناره های بالایی

en: all pens down
fa: تمام قلم ها پایین

en: all pens show arrowheads
fa: تمام قلم ها خط های میخی را نشان میدهد

en: all pens show arrows
fa: تمام قلم ها تیرک هارا نشان میدهدa

en: all pens show dots
fa: تمام قلم ها نقطه هارا نشان میدهد

en: all pens show lines
fa: تمام قلم ها خط هارا نشان میدهد

en: all pens up
fa: تمام قلم ها بالا

en: allows you to back up to any earlier version of the event tape.
fa: به شما اجازه میدهد تا هرنسخه نوارواقعه قبلی را پشتیبانی نمایید

en: allows you to supply a precise scale-factor manually.
fa: به شما اجازه میدهد تایک فاکتورمقیاس دقیق را دستی تهیه نمایید

en: angle, in degrees, whose tangent is the argument
fa: زاویه به درجه /که تانجانت وی استدلال میباشد

en: angle, in radians, whose tangent is the argument
fa: زوایه به رادیان/که تانجانت وی استدلال میباشد

en: animate moves
fa: حرکات را تشجیع کن

en: annotation setup...
fa: برپائي حاشيه نويسي

en: anti-aliasing
fa: ضد نام مستعاری

en: appearance...
fa: ظاهر...

en: apply a graph-paper-like texture background to the desktop.
fa: يك پشت زمينه بشكل شالوده صفحه گراف را در روميزي من اجراء كن.

en: arrowheads on pen trails...
fa: سرتيرك ها در دنباله هاي قلم...

en: attach to resource
fa: به منبع وصل كن

en: authoring tools...
fa: تالیف ابزار

en: auto dismiss
fa: مرخص کردن اتومات

en: auto start
fa: شروع خود کار

en: auto-center
fa: مرکز-خودکار

en: auto-line-layout
fa: جدول بندی کرن خط خودکار

en: balloon help for this object
fa: كمك بالوني براي اين شئ

en: be locked
fa: قفل باش

en: become this world's model
fa: مودل اين جهان میشود

en: bitmap fill
fa: پرسازي bitmap

en: bold
fa: ضخیم

en: border
fa: حاشیه

en: border change
fa: تغيير حاشيه

en: border color...
fa: رنگ حاشیه

en: border style...
fa: روش حاشيه...

en: border width...
fa: عرض حاشیه...

en: bottom
fa: پائين

en: bottom left
fa: پایین به طرف چپ

en: bottom right
fa: پایین به طرف راست

en: bring to front
fa: به جلو بيار

en: browse changed methods
fa: طريقه هاي تغيير داده شده را جستجو كن

en: browse hierarchy
fa: سلسله مراتب را جستجو كن

en: browse recent submissions
fa: واگذاري هاي اخيري را جستجو كن

en: browser (b)
fa: جستجوگر (b)

en: buttonDown
fa: دکمه پائین

en: buttonUp
fa: دکمه بالا

en: call #tempCommand
fa: فرمان موقتي # را صدا كن

en: call this my base graphic
fa: اینرا گرافیک اساس من نام گذار

en: can't seem to find that project
fa: به نظرنمی رسدکه آن پروژه را پیدا کند

en: cancel - do not delete anything
fa: لغو-هیچ چیزی را حذف نکنید

en: cancel changes made and close panel
fa: تغییرات داده شده را لغو کن و تابلو را ببند

en: card und stack
fa: کارت وتوده

en: caution - old playback; button lacks vital data.
fa: آخطار---اجرای دوبار ه قدیمی دکمه عدم اطلاعات حیات

en: cell positioning
fa: موقع يابي حجره

en: cell spacing
fa: فاصله گذاری حجره

en: center
fa: مرکز

en: centered
fa: مياني

en: change action selector
fa: انتخاب کننده عمل را تغییر دهید

en: change arguments
fa: تغییر استدلال ها

en: change caption
fa: عنوان را تغییردهید

en: change cell inset...
fa: جريان حجره را تغيير بده..

en: change center color...
fa: رنگ وسط را تغییر دهید...

en: change color...
fa: تغییر رنگ...

en: change emphasis
fa: تغییر تأکید

en: change first color
fa: رنگ اولی را تبدیل کن

en: change font
fa: تبدیل رسم الخط

en: change font...
fa: رسم الخط را تغییر دهید...

en: change hands color...
fa: رنگ دستهارا تغییر دهید...

en: change label
fa: عنوان را تغییر دهید...

en: change layout inset...
fa: جريان طرح بندي را تغيير بده

en: change max cell size...
fa: اندازه نهايي حجره را تغيير بده..

en: change min cell size...
fa: اندازه ابتدايي حجره را تغيير بده...

en: change name...
fa: نام را تغییر دهید...

en: change orientation
fa: تبدیلی موقعیت

en: change origin
fa: تبدیلی اصلیت

en: change scale...
fa: مقیاس را تغییر دهید...

en: change second color
fa: رنگ دومی را تبدیل کن

en: change the color or pattern of the desktop background that lies behind everything else on the screen.
fa: رنگ ویا نمونه پس زمینه دیسکتاب راکه درعقب هرچیزی دیگری خوابیده شده تغییربده

en: change title...
fa: عنوان را تغییردهید...

en: change when to act
fa: زمانیکه عمل میکند تغییردهید

en: changes...
fa: تغييرات...

en: check change set for slips
fa: بسته هاي تغييرات براي قلمه ها را بررسي كن

en: child layout
fa: طرح بندي كودك

en: choose a uniform color to use as desktop background.
fa: رنگ يكساني كه بحيث پشت زمينه استفاده بايد شد را انتخاب نمائيد.

en: choose how many bits per pixel.
fa: تعداد بيت در هر پيكسل را انتخاب نمائيد.

en: choose new graphic
fa: یک گرافک جدید را انتخاب کنید

en: choose new graphic...
fa: گرافیک جدید انتخاب کن..

en: choose second color to use as gradient for desktop background.
fa: رنگ دومي كه بحيث شيب در پشت زمينه روميزي استفاده بايد شد را انتخاب كنيد.

en: choose the color you want to replace
fa: رنگی که شما میخواهید جایگزین شود را انتخاب کنید

en: choose the language in which tiles should be displayed.
fa: زباني را انتخاب كنيد كه بدان آجرها نمايش داده شوند.

en: choose the shape to be used in arrowheads on pen trails.
fa: شكلي كه در سرتيركهاي دنباله قلم استفاده بايد شد را انتخاب كنيد.

en: choose theme...
fa: زمينه را انتخاب نمائيد.

en: clear
fa: پاک کردن

en: clear cipher typing
fa: صفر نویسی را پاک کن

en: clear crostic typing
fa: نوشته هاي كروستيك را پاك كن

en: clear pen trails
fa: همه دنباله هاي قلم را پاك كن

en: clear target
fa: هدف را پاک کن

en: clear turtle trails from desktop
fa: دنباله هاي سنگ پشت را از روميزي پاك كن

en: clear typing
fa: نوشته هارا پاک کن

en: click here for help
fa: براي كمك براينجا كليك كنيد

en: click here to get a menu with further options
fa: اینجا کلکی نمایید تا يك لستي همراه با اختيارات بيشتري بدست بياوريد

en: cling to edge... (current: {1})
fa: چسبیدن به لبه... (فعلاً: {1}

en: clip to cell size
fa: به اندازه حجره كوتاه كن

en: close editing
fa: تنظیمات  را بند كن

en: close this window
fa: این کلکین را بسته کنید

en: close top window (w)
fa: پنجره را بلند را بسته کنید (w)

en: close window
fa: بسته کردن پنجره

en: closed
fa: بسته شده

en: code pane menu...
fa: لست قاب کود...

en: code pane shift menu...
fa: لست تغییر مکان قاب کود...

en: collapse
fa: افتادن

en: collapse all objects
fa: تمام اشیاء پایین می افتد

en: collapse all windows
fa: تمام پنجره ها پایین می افتد

en: collapse this window
fa: این کلکین پایین می افتد

en: collapse/expand window
fa: افتادن/توسعه دادن کلکین

en: color change
fa: تغیررنگ

en: color...
fa: رنگ

en: command-key help
fa: كمك كليد فرمان

en: commands for doing multi-machine "telemorphic" experiments
fa: فراميني براي تجربات "واژكهاي بعيد" چند ماشيني

en: connect remote user
fa: ریموت استفاده کننده را وصل کن

en: contract to original size
fa: به اندازه اصلی مخفف سازید

en: control-menu...
fa: ليست كنترول...

en: convert to canonical coordinates (broken)
fa: برگشت به مختصات شکسته شده قانونی)

en: copy & print...
fa: نقل بگير و چاپ كن

en: copy Postscript
fa: ضميمه را نقل بگير

en: copy list to clipboard
fa: لیست را به حافظه تخته رسمها کاپی کن

en: copy selection to clipboard
fa: انتخاب را به تخته رسم کاپی کن

en: copy text
fa: متن را نقل بگير

en: copy to paste buffer
fa: نقل بگير تا ميانگير را بچسپانيد

en: corrupted imageData
fa: داده های عکسی فاسد

en: create new change set...
fa: بسته تغييرات جديد بساز...

en: create new morphic project
fa: پروژه واژكی جديد بساز

en: create new mvc project
fa: پروژه mvc جديد بساز

en: cube root of the argument
fa: ریشه سوم جذرمکعب استدلال

en: current version information.
fa: معلومات نسخه كنوني.

en: curve
fa: قوس

en: customize arrows
fa: معتاد کردن تیرک ها

en: debug...
fa: اشکال زدایی

en: debugging -- change the definition of this menu.
fa: اشکال زدایی/تعریف این لیست را تغییردهید

en: debugging -- open an Inspector on this event roll
fa: اشککال زدایی/یک مفتش برای فهرست واقعه بازکن

en: debugging -- update the red roll cursor
fa: اشکال زدایی--مکان نمای فهرست سرخ را جدید نمایید

en: debugging -- update the scrollbar
fa: اشکال زدایی--اسکرول باررا جدید سازید

en: decimal places...
fa: جاهای اعشاری

en: default fill
fa: پرسازي قراردادي

en: define #tempCommand
fa: فرمان موقتي # را تعريف كن

en: define application view
fa: نمایش درخواست را تعریف نمایید

en: define factory view
fa: نمایش فابریکه را تعریف نمایید

en: definition for...
fa: تعريف براي...

en: delete
fa: حذف

en: delete both of the above
fa: هردوبالایی حذف میشود

en: delete existing path
fa: مسير موجوده را حذف كن

en: delete non-windows
fa: عدم پنجره را حذف کن

en: delete old versions
fa: نسخه های کهنه را حذف نمایید

en: delete this card
fa: این کارت راحذف کنید

en: delete unchanged windows
fa: پنجره های تغییرنیافته را حذف کن

en: deletes all unchanged windows and also all non-window morphs lying on the world, other than flaps.
fa: تمام پنجره های تغییرنیافته وهمچنان تمام واژک های عدم پنچره ایی ککه درجهان خوابیده اند وبرگه های دیگرحذف میشوند

en: desktop
fa: میزکار

en: desktop color
fa: رنگ روميزي...

en: desktop color...
fa: رنگ روميزي...

en: destroy this flap
fa: این برگه را ازبین ببر

en: detach submenu
fa: جدا کردن لیست زیرین

en: direction handles
fa: دسته هاي سمتي

en: disable layout in tables
fa: طرح بندي در جدول را غيرفعال كن

en: disconnect all remote users
fa: تمام ریموت استفاده کننده هاراقطع بساز

en: disconnect remote user
fa: ریموت استفاده کننده را قطع کن

en: dismiss
fa: مرخص کردن

en: dismiss color picker
fa: چیننده رنگ را رخصت کن

en: display mode...
fa: نوعیت نمایش

en: distribute horizontally
fa: پخش افقی

en: distribute vertically
fa: پخش عمودی

en: do not stay up
fa: بیدارنمان

en: do...
fa: بكن...

en: don't animate moves
fa: حرکات را تشجیع مکن

en: dot
fa: نقطه

en: draw new path
fa: يك مسير جديد رسم كن

en: drop
fa: بنداز

en: drop shadow
fa: سايه را برانداز

en: dual change sorter
fa: جور كننده تغييرات دوگانه

en: duplicate
fa: مشابه

en: edit contents...
fa: محتویات را ویرایش کن...

en: edit label...
fa: عنوان را تنظیم نمایید

en: edit this menu
fa: این لیست را تنظیم کن

en: embed into
fa: جاسازي كن در

en: embed {1} in...
fa: جاسازي كن در

en: embed...
fa: جاسازي كردن..

en: enter a new cipher
fa: یک صفر جدید را وارد کن

en: enter this project
fa: این پروژه را داخل کن

en: erase pixels of color
fa: سلول تصويری های رنگ را پاک کن..

en: etoys source
fa: منبع ایتویetoys

en: event roll
fa: فهرست واقعه

en: event theatre
fa: تماشاخانه وقايع

en: event timeline
fa: خط زمانی واقعه

en: expand
fa: توسعه

en: expand all
fa: تمام راتوسعه دهید

en: expand this window
fa: این کلکین توسعه مییابد

en: expand to full screen
fa: به تمام صفحه توسعه مییابد

en: explain designations
fa: معرفی هارا تشریح کن

en: explore
fa: اكتشاف

en: explore model
fa: نمونه را اكتشاف كن

en: explore morph
fa: واژك را اكتشاف كن

en: explore world
fa: جهان را اكتشاف كن

en: exponential (e to the power of the argument)
fa: نماینده ایی/به توان دلیلe

en: export...
fa: صادر كردن..

en: expunge this project
fa: این پروژه را پاک کن

en: extract this frame
fa: این چوکات را استخراج کنید

en: extras...
fa: اضافگي ها..

en: file list
fa: ليست پرونده

en: file out current change set
fa: بسته تغييرات كنوني را بيرون بكش

en: file...
fa: سند

en: fill
fa: پرکردن

en: fill owner's shape
fa: شکل دارنده را پرکن

en: fill style
fa: روش پرسازي

en: find a change sorter (C)
fa: يك تغييرات جور كننده را تلاش كن (C)

en: find a fileList (L)
fa: یک فهرست سند را پیدا کنید (L)

en: find a transcript (t)
fa: یک رونوشت را پیدا کنید (t)

en: find changed browsers...
fa: جستجوگرهای تغییریافته را پیدا کن

en: find changed windows...
fa: پنجره های تغییریافته را پیدا کن

en: find message names (W)
fa: نامهای پیام پیدا کن (W)

en: find recent submissions (R)
fa: واگذاري هاي اخيري را تلاش كن (R)

en: find window
fa: کلکین را پیدا کن

en: flap
fa: برگه

en: flaps...
fa: ضربات...

en: follow existing path
fa: مسير موجوده را تعقيب كن

en: follow owner's curve
fa: قوس دارنده را تعقیب کن

en: font for entire text...
fa: رسم الخط برای همه متن..

en: font size summary
fa: خلاصه اندازه رسم الخط

en: font size...
fa: اندازه خط

en: font style...
fa: روش خط

en: from a file...
fa: از يك سند...

en: from alphabetical list
fa: از ليست الفبايي

en: from paste buffer
fa: از ميانگير چسپانيدن

en: full screen
fa: همه صفحه

en: full screen off
fa: همه صفحه ي را خاموش كن

en: full screen on
fa: همه صفحه ي را روشن كن

en: give the current image a new version-stamped name and save it under that name on disk.
fa: عكس موجوده را نام نسخه چاپ بده و آنرا با همان نام در قرص حفظ كن.

en: go behind
fa: به عقب برو

en: go to next card
fa: به کارت بعدی برو

en: go to next project
fa: به صفحه بعدی برو

en: go to previous card
fa: به کارت قبلی برو

en: go to previous project
fa: به پروژه قبلی برو

en: grab
fa: چنگ زدن

en: grab flood area from screen
fa: ساحه سيل را از صفحه نمايش تصرف كن

en: grab new graphic
fa: گرافک جدید را تصرف کن

en: grab rectangle from screen
fa: مستطيل را از صفحه نمايش تصرف كن

en: grab rubber band from screen
fa: باند لاشتك را از صفحه نمايش تصرف كن

en: grab with lasso from screen
fa: از صفحه نمايش با كمند تصرف كن

en: gradient fill
fa: پر سازي شيب دار

en: graphical imports
fa: واردات گرافيكي

en: graphical view
fa: دید گرافیکی

en: grid visible when gridding
fa: میله قابل دید میشود زمانیکه میله ایی میشود

en: halo actions...
fa: اقدام هاي هاله نور..

en: hand me tiles to fire this button
fa: برايم آجرها بده تا اين دكمه را آتش بزنم

en: height...
fa: بلندی

en: help...
fa: كمك...

en: helps find menu items buried in submenus.
fa: كمك ميكند تا اشياء ليست را كه در ليست هاي ذيلي دفن اند را تلاش كنيد.

en: highlight color...
fa: رنگ اشاره شده...

en: holder for characters
fa: نگهدارنده برای حروف

en: horizontal resizing
fa: دوباره قالب سازی افقی

en: how many siblings do you want?
fa: چند هم نيا ميخواهيد؟

en: how to find more fonts...
fa: چطور رسم الخط های بیشتر را پیدا کرد...

en: if connected to the internet, use this to look up the definition of an English word.
fa: اگر با انترنت وصل باشد، اينرا براي تلاش معني يك لغت انگليسي استعمال كن.

en: if in full-screen mode, takes you out of it.
fa: اگر در حالت همه صفحه ي باشيد، شما را از آن بيرون ميكند.

en: if true, detailed movement of pens between display updates is ignored.  Thus multiple line segments drawn within a script may not be seen individually.
fa: اگرراست باشد/جزییات حرکت قلم ها دربین نمایش جدید کردن نادیده گرفته شده است  بنابراین قطعات متعدد خط دربین یک دستخط کشیده شده است که یک دستخط ممکن نیست که انفرادی دیده شود

en: imprint HINT
fa: منقوش کردن HINT

en: indicate cursor
fa: مکان نمارا نشان دهید

en: insert into movie
fa: در فيلم داخل كن

en: insertion point color...
fa: رنگ مركز واردي...

en: inspect
fa: تفتیش

en: inspect event recorder
fa: ضبط کننده واقعه را تفتیش کن

en: inspect event roll
fa: فهرست واقعه را تفتیش کن

en: inspect event tape
fa: نوارواقعه را تفتیش کن

en: inspect event theatre
fa: تماشاخانه واقعه را تفتیش کن

en: inspect model
fa: مودل را تفتيش كن

en: inspect model in morphic
fa: نمونه در خواب آلود را بازرسی کن

en: inspect morph
fa: واژك را تفتيش كن

en: inspect morph (in MVC)
fa: واژك را تفتيش كن (درMVC)

en: inspect nav bar
fa: تیرک نیف را تفتیش کن

en: inspect owner chain
fa: زنجير دارنده را تفتيش كن

en: inspect player
fa: اجراء كننده را تفتيش كن

en: inspect properties
fa: مودل را تفتيش كن

en: inspect sound recorder
fa: ضبط کننده صداراتفتیش کن

en: inspect world
fa: جهان را تفتيش كن

en: internal name
fa: نام داخلي

en: interval:
fa: مکث

en: isolate changes of this project
fa: تغييرات اين پروژه را مجزا كن

en: italic
fa: مایل

en: its governing pen trails drawn within
fa: این دنباله های قلم را که دربین آن کشیده شده است کنترول میکند

en: jump to project...
fa: به پروژه بپر...

en: jump to year...
fa: به سال بروید

en: justified
fa: برابر

en: keep changes made and close panel
fa: تغییرات داده شده را نگه دار و تابلو را ببند

en: keyboard
fa: کیبورد

en: keyboard focus color
fa: رنگ تمركز صفحه كليد

en: layout
fa: طرح بندی

en: left
fa: ترک کرد

en: left flush
fa: چپ تراز

en: lets you view and change the system's standard library of graphics.
fa: با اين شما گرافيك خانه سيستم را ديده و تغيير داده ميتواند.

en: linear gradient
fa: شیب خطی

en: list centering
fa: مرکزی سازی لیست

en: list direction
fa: راهنمایی لیست

en: list font...
fa: فهرست خط

en: list spacing
fa: فاصله گذاري ليست

en: load
fa: اجراء کردن

en: load a project from a file
fa: يك پروژه يي را از پرونده اجراء كن

en: load as morph
fa: بشکل کتاب اجراء کن

en: load as project
fa: به حیث پروژه اجراءکن

en: load font from web...
fa: رسم الخط را از شبکه بارگذاری کن...

en: load latest code updates via the internet
fa: بروزهاي اخيري كودها را از انترنت بارگذاري كن

en: load project from file...
fa: اجراء پروژه از پرونده...

en: local host address
fa: آدرس گروه محل

en: logarithm, base 10
fa: لوگاریتم مبنای  10

en: make a sibling
fa: يك همجنس بساز

en: make closable
fa: قابل بسته شدن را بساز

en: make draggable
fa: قابل کشیدن را بساز

en: make link to project...
fa: با پروژه پيوند بساز...

en: make new drawing
fa: رسامي جديد بساز

en: make next-to-topmost
fa: نزدیک به بلندترین بساز

en: make own subclass
fa: كلاس فرعي شخصي بساز

en: make scrollbar inboard
fa: تیرپیچک را داخل تخته بساز

en: make scrollbar retractable
fa: تیرپیچک را دوباره قابل شیاربساز

en: make unclosable
fa: غیرقابل بسته شدن بساز

en: make undraggable
fa: غیرقابل کشیدن بساز

en: mal-formed crostic file
fa: پرونده كروستيك بدشكل

en: margin change for
fa: تبدیل حاشیه برای

en: media
fa: رسانه

en: message names (W)
fa: نامهای پیام

en: method finder
fa: یابنده روش

en: model protocol
fa: تشريفات نمونه

en: more smoothing
fa: هموارسازی بیشتر

en: more...
fa: بیشتر...

en: morph protocol
fa: تشريفات واژك

en: morph's SqueakPage property is out of date
fa: خاصیت صفحه واژک جیرجیرک خارج ازتاریخ میباشد

en: morphic project
fa: پروژه واژک

en: mouse
fa: موس

en: mouse-down halo color
fa: رنگ حلقه نورموشک پائین

en: mouse-down halo width:
fa: عرض هاله نور موشک پائین

en: mouse-over halo color
fa: رنگ حلقه نورموشک بالا

en: mouse-over halo width:
fa: عرض هاله نور موشک بالایی

en: mouse-over halos
fa: موس بالای حلقه نور

en: move
fa: انتقال

en: move card
fa: کارت را انتقال بده

en: move this color-picker to another position, and keep it on the screen until dismissed with the X button
fa: این چیننده رنگ را به یک موقعیت دیگری نقل مکان بده وبه صفحه نگهدارتازمانیکه با دکمه اکس مرخص شوند

en: move to the left
fa: به سمت چپ ببر

en: move to the right
fa: به سمت راست ببر

en: move windows onscreen
fa: پنجره ها را بالای صفحه حرکت بده

en: movie-clip player
fa: اجراءکننده کلیپ فلم

en: movie...
fa: فلم...

en: mvc project
fa: پروژهmvc

en: my {1}
fa: {1} من

en: named
fa: نام داده شده

en: narrow
fa: باریک

en: natural logarithm
fa: لوگاریتم طبیعی

en: new game
fa: بازی جدید

en: new height of the bar
fa: بلند جدید میله

en: new morph...
fa: واژك جديد...

en: next frame
fa: چوکات بعدی

en: no - delete icon but keep the project
fa: نه- علامت را حذف کن اما پروژه را نگهدار

en: no layout
fa: هيچ طرح بندي وجود ندارد

en: no properties to inspect, sorry
fa: هيچ خصوصيتي براي تفتيش وجود ندارد، متأسفم

en: no versions available, sorry
fa: نسخه ها موجود نیست/متاسفم

en: no, let me reconsider
fa: نه، باش من دوباره فکر کنم

en: none
fa: هیچ

en: normal
fa: عادی

en: normally not necessary, but if you suspect that edits you have made in this event roll have not been fully appreciated by the event theatre, choose this to force the event theatre to reflect what you see in the event roll.
fa: به طورعادی ضروری نیست/امااگرشما شک داریدتنظیمی را که شما درفهرست واقعه ساخته ایید کاملاازطرف تماشاخانه واقعه تقدیرنمیشود/این راانتخاب نماییدتا تماشاخانه واقعه را مجبورسازدتا چیزی را که شما درفهرست واقعه دیده ایید منعکس سازد

en: nothing recorded yet
fa: چیزی تاکنون ضبط نشده است

en: now choose the color you want to replace it with
fa: اکنون رنگی را انتخاب کنید که شما میخواهید با این جایگزین شود

en: objects (o)
fa: اشياء (o)

en: obtain some intriguing data about the vm.
fa: بعضي مواد فتنه جو يي در مورد vm بدست بيار.

en: oops, this menu is a for a morph that
    has been replaced, probably because a
    "look like" script was run.  Please dismiss
    the menu and get a new one!.  Sorry!
fa: اوه، این لست برای یک واژكی هست
    که تغییر داده شده هست، احتمالاً بنابر یک
    دستخط "دید همگون" در جریان بود.  لطفاً لست را مرخص
     کنید و یک جدیدیر ا بگیرید!.  متأسفم
      لطفا لیست را مرخص وجدید ترآنرا به دست آورید متاسفم  متاسفم

en: opaque
fa: مبهم

en: open a code editor on the method that defines this menu
fa: يك ويرايشگر كود را به روشي باز كن كه اين ليست را تشريح كند

en: open a full property sheet
fa: خصوصیات کامل یک صفحه را بازکنید

en: open a horizontal piano-roll-like tool for the viewing and editing the events of this event theatre.
fa: یک فهرست افقی پیانورا بازکنیدمانند آله برای دیدن وتنظیم وقایع این تماشاخانه

en: open a main properties panel for the morph
fa: برای واژک یک تابلوی خصوصیات اصلی بازکن

en: open crostic file...
fa: پرونده كروستيك را باز كن...

en: open editing
fa: تنظیمات را باز كن

en: open for editing
fa: برای تنظیم بازکنید

en: open for score-editing
fa: برای تنظیم کردن نمره بازکن

en: open in recording theatre
fa: درضبط تماشاخانه بازکن

en: open process browser
fa: جستجوگر روند كاري را باز كن

en: open project from file
fa: یک پروژه را ازسند بازکن

en: open to drag & drop
fa: بازکنید که بکشد وبیاندازد

en: open...
fa: باز كن...

en: origin-at-center
fa: منبع درمرکز

en: package-pane browser
fa: جستجوگرقطعه بسته

en: painting...
fa: در حال رسامي..

en: parse event tape
fa: نوارواقعه را تجزیه کن

en: parts bin
fa: صندوقچه اجزاء

en: parts window controls...
fa: اجزای کنترول های کلکین

en: pause
fa: مکث

en: pen color
fa: رنگ قلم

en: pen size
fa: اندازه قلم

en: pen trails
fa: دنباله های قلم

en: pen trails...
fa: دنباله های قلم

en: pen-trail arrowhead size...
fa: اندازه سرتيرك دنباله قلم...

en: perform a full garbage-collection and report how many bytes of space remain in the image.
fa: يك جمع آوري كامل زباله را انجام بده و گذارش بده كه در عكس چند بايت جاي باقي مانده.

en: personalize...
fa: شخصی سازی

en: place into a column
fa: درداخل یک پایه جابه جا بکن

en: place into a row
fa: درداخل یک ردیف جابه جا بکن

en: play
fa: نواختن

en: play again
fa: دوباره اجراء کن

en: play loop
fa: اجراء حلقه

en: play once
fa: اجراء برای  یکبار

en: play the event in isolation.
fa: واقعه را درانزوا انجام دهید

en: playback at button position
fa: درموقعیت پایین اجرای دوباره نماییید

en: playback at container origin
fa: درمبدا محتوی اجرای دوباره نماییید

en: playback at screen center
fa: درمرکزصفحه اجرای دوباره نمایید

en: playfield
fa: ساحه اجراء

en: playfield options...
fa: انتخاب های ساحه بازی

en: plug all to model
fa: همه نمونه را قاچ کن

en: plug all to model slots
fa: همه را به شکافهای نمونه قاچ کن

en: plug mouseDown to model
fa: پائین موشک را به نمونه قاچ کن

en: plug mouseDown to model slot
fa: پائین موشک را به شکاف نمونه قاچ کن

en: plug mouseMove to model
fa: حرکت موشک را به نمونه قاچ کن

en: plug mouseMove to model slot
fa: حرکت موشک را به شکاف نمونه قاچ کن

en: portrait (tall)
    landscape (wide)
fa: تصویری (بلند)
    منظره ای (وسیع

en: post-playback feature
fa: خصوصیات بسته پستی اجرای دوباره

en: preferences...
fa: اولویت ها

en: present a menu of potential embeddeding targets for this object, and embed it in the one chosen.
fa: يك لستي از هدف هاي در جريان جاسازي شدن اين شئ را بيار، و در يكي از آنهاي كه انتخاب شده اين را جاسازي كن

en: previous frame
fa: چوکات قبلی

en: previous project
fa: پروژه قبلی

en: print PS to file...
fa: چاپ PS به پرونده...

en: print Postscript to file...
fa: ميانگير را به پرونده چاپ كن

en: progress color...
fa: رنگ را پیشرفت دهید

en: progress value...
fa: مقدارراپیشرفت دهید

en: projects...
fa: پروژه ها...

en: propagate changes upward
fa: تغييرات را روببالا پخش كن

en: property sheet
fa: ورق خصوصيات

en: proportional layout
fa: طرح بندي تناسبي

en: provide clipping
fa: كوتاه سازي را مهيا كن

en: purge undo records
fa: ثبت هاي نكن را پاكسازي كن

en: put in a window
fa: در يك كلكين بنداز

en: put up a list of all projects, letting me choose one to go to
fa: لستي از همه پروژه ها را بگذار، تا من بتوانم يكي را انتجاب كرده بتوانم

en: put up a menu offering many controls over appearance.
fa: یك لستي كه كنترول هاي زيادي بر ظاهر را ارائه میکند  بگذار.

en: put up an editible list of convenient expressions, and evaluate the one selected.
fa: يك لست قابل ويرايشي از بيان هاي مناسب را بگذار، و همان يكي كه انتخاب گرديده هست را ارزيابي كن.

en: puts up a menu of useful items for updating the system, determining what version you are running, and much else
fa: يك لستي از اشياء مفيد براي بروزكردن سيستم را ميگذارد، با تعيين نسخه استفاده ي شما، و بيشتر هم

en: puts you in full-screen mode, if not already there.
fa: اگر شما از قبل در حالت همه صفحه ي نباشيد، شمارا در به آن حالت در مي آورد.

en: query
fa: پرسش

en: quit
fa: خاموش کردن

en: quit out of Squeak.
fa: جيرجيرك را خاموش كن.

en: quote from Squeak
fa: از جیرجیرک نقل بگیر

en: radial gradient
fa: شیب شعاعی

en: recent log file...
fa: پرونده ثبت وقايع اخيري...

en: recently logged changes...
fa: تغييرات ثبت شده اخيري...

en: recolor pixels of color
fa: سلول تصويری های رنگ را دوباره رنگ آمیزی کن

en: record voice during event recording
fa: صدای ضبط درجریان ضبط واقعه

en: rectangular bounds
fa: کرانه های مستطیلی

en: redraw screen (r)
fa: دوباره کشیدن صفحه (r)

en: reduce
fa: کم کردن

en: reduce color palette
fa: جعبه رنگ را كم كن

en: remove any pigment laid down on the desktop by objects moving with their pens down.
fa: هر ماده رنگيي كه در روميزي افتاده باشد را با اشياي كه با پائين بودن قلم حركت ميكنند، حذف ميكند.

en: remove event-roll
fa: فهرست واقعه را حذف کن

en: remove mouse up action
fa: عمل موشك بالا را حذف كن

en: remove navigatorFlap
fa: برگه هدایتگررا حذف کن

en: remove selection
fa: انتخاب را بردار

en: remove sugar navigatorFlap
fa: برگه هدایتگرشوگرراحذف کن

en: remove suppliesFlap
fa: برگه هدایتگررا حذف کن

en: remove text from the button
fa: از دکمه متن را حذف کن

en: remove the button properties of this morph
fa: خصوصیات دکمه این واژک را حذف کن

en: repaint
fa: دوباره رسامي كن

en: repaint the screen -- useful for removing unwanted display artifacts, lingering cursors, etc.
fa: صفحه را دوباره رنگ آميزي كن -- براي پاك كردن مصنوعات نمايشي، كرسر هاي تاخيري وغيره ي غيرضروري مفيد هست.

en: reset forward-direction
fa: سمت روبرو را دوباره تعيين كن

en: reset...
fa: دوباره پردازی...

en: resist being deleted
fa: در مقابل حذف شدن مقاومت كن

en: resist being picked up
fa: در مقابل برداشتن مقاومت كن

en: resize
fa: دوباره اندازه کردن

en: resize
fa: دوباره اندازه کردن

en: resize to fit
fa: دوباره اندازه کردن به تناسب

en: restore base graphic
fa: گرافیک اساس را دوباره ذخیره کن

en: restore display (r)
fa: دوباره ذخیره کردن نمایش (r)

en: restore original aspect ratio
fa: نسبت نمودي اصلي را برگردان

en: restore original color
fa: دوباره ذخیره کردن رنگ اصلی

en: retrofit to event-theatre
fa: برگشت به تماشاخانه واقعه

en: return to the most-recently-visited project
fa: به پروژه تازه ديده شده برگرد

en: reverse direction
fa: جهت معکوس

en: reverse table cells
fa: حجره هاي معكوس جدول

en: revert to saved copy
fa: رجوع به کاپی حفظ شده

en: revert to version...
fa: برگشت به نسخه

en: rewind
fa: بازپیچی

en: right
fa: راست

en: right flush
fa: راست تراز

en: roman numerals
fa: شماره های رومی

en: rotate
fa: چرخش

en: rotate anticlockwise
fa: معكوس ساعت بچرخان

en: rotate clockwise
fa: ساعت وار بچرخان

en: round corners
fa: کناره های مدور

en: rubber band cells
fa: حجره هاي نوار لاشتكي

en: save
fa: حفظ کردن

en: save and quit
fa: حفظ و خاموش كن

en: save as new version
fa: بحيث نسخه جديد حفظ كن

en: save as resource
fa: بشكل منبع حفظ كن

en: save as...
fa: حفظ بشكل...

en: save for future revert
fa: به برگشت آینده حفظ نمایید

en: save morph as prototype
fa: واژك را بشكل نمونه اولیه حفظ كن

en: save morph in file
fa: واژك را در سند حفظ كن

en: save on server (also makes a local copy)
fa: حفظ کردن درسرور/همچنان یک کاپی محلی میسازد

en: save project on file...
fa: پروژه را در پرونده حفظ كن...

en: save project on local file only
fa: پروژه را فقط درسند محلی حفظ كن...

en: save space by removing all the undo information remembered in all projects.
fa: با حذف كردن همه معلومات نكن در همه پروژه ها حافظه خالي را نگه داري كن.

en: save the current image on disk, and quit out of Squeak.
fa: عكس موجوده را در قرص حفظ كن، و از جيرجيرك بيرون آي.

en: save the current version of the image on disk
fa: نسخه موجوده عكس را در قرص حفظ كن

en: save the current version of the image on disk under a new name.
fa: نسخه موجوده عكس را با يك نام جديد در قرص حفظ كن

en: save this project on a file
fa: اين پروژه را در يك سند حفظ كن

en: save to a different server
fa: به سرورهای مختلف حفظ نمایید

en: save world as morph file
fa: جهان را بشكل سند واژك حفظ كن

en: screen
fa: صفحه

en: script
fa: دستخط

en: scroll bar on left
fa: تیرپیچک درطرف چپ

en: scroll bar on right
fa: تیرپیچک درطرف راست

en: see if server version is more recent
fa: ببینید اگرنسخه سروربیشترجدید میباشد

en: see if server version is more recent...
fa: ببینید اگرنسخه سروربیشترجدید میباشد

en: send contents back to donor
fa: محتویا ت رادوباره به بخشنده بفرست

en: send to back
fa: به عقب ارسال كن

en: send top window to back (\)
fa: تمام پنجره بلند را به عقب بفرست (\)

en: set X range
fa: محدوده xرا تعین کنید

en: set Y range
fa: محدوده وای را تعیین کنید

en: set as background
fa: به حیث پشت زمینه تعین کن

en: set author initials...
fa: نام نخست نويسنده را تعيين كن...

en: set balloon help
fa: کمک بالون را تعیین کن

en: set baseline
fa: تعیین خط اساس

en: set color
fa: رنگ را تعيين كن

en: set desktop color...
fa: رنگ روميزي را تعيين كن...

en: set display depth...
fa: عمق نمايش را تعيين كن...

en: set gradient color...
fa: رنگ شيب را تعيين كن...

en: set language...
fa: زبان را تعيين كن...

en: set mouseDown selector...
fa: انتخاب کننده پائین موشک را تعیین کن..

en: set mouseMove selector...
fa: انتخاب کننده حرکت موشک را تعیین کن...

en: set mouseUp selector...
fa: انتخاب کننده بالا موشک را تعیین کن...

en: set page sound
fa: صدای صفحه را تعین کن

en: set page visual
fa: دیدنی صفحه را تعین کن

en: set real joystick number (now {1})
fa: عدد تخته بازی واقعی را تعیین کنید( حالا{۱

en: set rotation center
fa: مركز چرخش را تعيين كن

en: set rotation style
fa: اسلوب چرخش را تعيين كن

en: set target
fa: تعین هدف

en: set target...
fa: تعین هدف...

en: set variable name...
fa: نام متغير را تعيين كن...

en: shadow color...
fa: رنگ سايه

en: shadow offset...
fa: وزنه متعادل سايه

en: show actions
fa: عمليات را نشان بده

en: show application view
fa: نمایش درخواست را تعریف نمایید

en: show background objects
fa: اشیاء پشت زمینه را نشان بده

en: show caption
fa: عنوان را نشان بده

en: show cipher help
fa: کمک صفر را نشان بده

en: show cipher hints
fa: اشاره های صفر را نشان بده

en: show crostic errors
fa: خطاهاي كروستيك را نشان بده

en: show crostic help
fa: كمك كروستيك را نشان بده

en: show crostic hints
fa: اشاره هاي كروستيك را نشان بده

en: show designations
fa: معرفی هارا نشان بده

en: show errors
fa: خطا ها را نشان بده

en: show factory view
fa: نمایش کارخانه رانشان بده

en: show final picture
fa: تصویرآخری را نشان بده

en: show foreground objects
fa: پیش زمینه اشیاء را نشان بده

en: show handles
fa: نشان دادن دستگیره ها

en: show help
fa: نشان دادن کمک

en: show hints
fa: اشارات را نشان بده

en: show initial picture
fa: تصویراولیه را نشان بده

en: show project hierarchy
fa: پروژه سلسله مراتب را نشان بده

en: show shadow
fa: سايه را نشان بده

en: show this theatre's script in a piano-roll-like format for visualizaitoin and editing.
fa: رونوشت تماشاخانه رادرفهرست پیانومانند قالب برای تنظیم وتشبیه کردن نشان بده

en: show thumbnails
fa: ناخن شصت هارا نشان بده

en: show whole world view
fa: نمایش تمام جهان را نشان بده

en: show-source menu
fa: ليست منبع را نشان بده

en: show/hide voice controls
fa: کنترولهای صدای مخفی شده را نشان بده

en: shows selected color
fa: رنگ انتخاب شده را نشان میدهد

en: shrink event tape
fa: جمع شدن نوارواقعه

en: simple change sorter
fa: جور كننده تغييرات ساده

en: smooth image
fa: عکس صاف

en: solid fill
fa: پرسازی جامد

en: space left
fa: جاي مانده

en: specify dashed line
fa: خط پراکنده را مشخص کن

en: square root of the argument
fa: جذرالمربع دلیل

en: stagger: new windows positioned so you can see a portion of each one.
                    tile: new windows positioned so that they do not overlap others, if possible.
fa: لنگیدن:پنجره جدید جابه جا شد بنابراین شما بخش هرکدام را دیده میتوانید
                    آجر:پنجره جدید جا با جا شدبنابراین آنها روی همدیگرنمی افتند /اگرممکن باشد

en: standard arrows
fa: تیرک های معیاری

en: standard graphics library
fa: گرافيك خانه معياري

en: start MessageTally
fa: شمارش پيام را شروع كن

en: start drawing again
fa: رسامي را دوباره شروع كن

en: start stepping again
fa: بازگشت را دوباره شروع كن

en: start/browse MessageTally
fa: شمارش پيام را شروع/جستجو كن

en: startDrag
fa: کشیدن را شروع کن

en: stay up
fa: بیدارماندن

en: stop playing
fa: بازی را متوقف کن

en: struck out
fa: بيرون برآمده

en: submorphs...
fa: واژكهاي فرعي...

en: summary of keyboard shortcuts.
fa: خلاصه ميانبر هاي صفحه كليد.

en: summary of names and sizes of available fonts.
fa: خلاصه نامها و اندازه هاي رسم الخطوط موجوده.

en: supply initials to be used to identify the author of code and other content.
fa: نام نخست را تدارك كن تا براي شناخت نويسنده كود يا ديگر محتويات بكار آيد.

en: system fonts...
fa: رسم الخط هاي سيستم...

en: table layout
fa: طرح بندی جدول

en: telemorphic...
fa: واژكهاي بعدي...

en: text anchor
fa: بیضوی متن

en: text auto fit
fa: برابری خودبخودی متن

en: text color...
fa: رنگ متن...

en: text highlight color...
fa: رنگ متن اشاره شده...

en: text margins...
fa: حاشیه های متن...

en: text properties...
fa: خصوصیات متن...

en: text wrap to bounds
fa: پیچیدن متن به کرانه ها

en: textual view
fa: نمایش متنی

en: the argument multiplied by itself
fa: دلیل توسط خودش متعددگردیده است

en: the argument times itself, times itself again
fa: اوقات دلیل توسط خودش/اوقات توسط خودش دوباره

en: the integer closest to the argument.
fa: عددصحیح دلیل را بسته میکند

en: the integer nearest to the argument toward zero
fa: عدد صحیح نزدیک تربه دلیل بطرف صفر

en: the negative of the argument
fa: منفی دلیل

en: the number of degrees equivalent to the argument which is assumed to be expressed in radians
fa: تعداد درجه هامعادل دلیل که فرض  شده است تادررادیان نشان داده شود

en: the number of radians equivalent to the argument, which is expressed in degrees.
fa: تعداد رادیان ها معادل به دلیل که دردرجه ها نشان داده شده است

en: the product of all the whole numbers between 1 and the argument
fa: محصول تمام اعداد دربین ودلیل 1

en: there are no scripted players
fa: بازیکنان دستخط شده آنجاوجودندارد

en: there are no scripts in this project!
fa: دستخط های دراین پروژه وجودندارد

en: this already *was* your baseGraphic
fa: این ازقبل گرافیک اساس شما *بود

en: tile browser
fa: جستجوگر آجر

en: tile representing this object
fa: يك آجري كه اين شئ را نمايندگي كند برايم بده

en: top
fa: بلندی

en: top left
fa: بالابه چپ

en: top right
fa: بالا به راست

en: track real joystick
fa: تخته بازی واقعی را دنبال کنید

en: transcript (t)
fa: رونوشت (t)

en: translatable
fa: قابل ترجمه

en: translations...
fa: ترجمه ها...

en: trignometric sine, argument in degrees
fa: ساین مثلثاتی /دلیل دردرجه

en: trigonometric cosine, argument in degrees
fa: کوساین مثلثاتی / دلیل دردرجه ها

en: trigonometric cosine, argument in radians
fa: کوساین مثلثاتی /دلیل دررادیان ها

en: trigonometric sine, argument in radians
fa: ساین مثلثاتی / دلیل دررادیان ها

en: trigonometric tangent, argument in degrees
fa: تانجانت مثلثاتی/دلیل دردرجه ها

en: trigonometric tangent, argument in radians
fa: تانجانت مثلثاتی/دلیل دررادیان ها

en: turn off smoothing
fa: هموارسازی را خاموش کن

en: turn on smoothing
fa: هموارسازی را روشن کن

en: turning sound off will completely disable Squeak's use of sound.
fa: بند كردن صدا استفاده صدا توسط جيرجيرك را كاملاً غير فعال خواهد كرد.

en: underlined
fa: زیرخط کشیده شده

en: undo (z)
fa: برگشت (z)

en: unlock "{1}"
fa: گشودن "{1

en: unlock all contents
fa: همه محتويات را غير قفل كن

en: unlock...
fa: گشودن...

en: unrecognized image file format
fa: سند قالب تصویرتصدیق نشده

en: update code from server
fa: كود را از خدمات دهنده بروز كن

en: update continuously
fa: جدید کردن مداوم

en: update cursor
fa: مکان نمارا جدید سازید

en: update from resource
fa: از منبع بروز كن

en: update only at end
fa: جدید کردن فقط درآخر

en: update scrollbar
fa: اسکرول بارراجدید سازید

en: url of a place to store this object.
    Must begin with file:// or ftp://
fa: جایی میباشد برای ذخیره شیءurl 
    همرای این فایل باید آغازگردد یا//  ftp://

en: use default gray look
fa: دید خاکی قراردادی را استفاده کنید

en: use default green look
fa: دیدسبزقراردادی را استفاده نمایید

en: use gridding
fa: میله ایی را استعمال نمایید

en: use texture background
fa: از پشت زمينه بافته ي استفاده كن

en: useful expressions
fa: اصطلاحات مفيد

en: vertical resizing
fa: دوباره قالب سازی عمودی

en: view and change various options.
fa: اختيارات مختلفي را ديده و تغيير بده.

en: view the global repository called ImageImports; you can easily import external graphics into ImageImports via the FileList
fa: مخزن جهاني بنام واردات عكس را نشان بده؛ كه در ان شما با آساني ميتوانيد گرافيك هاي خارجي را در واردات عكس توسط ليست پرونده وارد كنيد

en: viewer
fa: نشان دهنده

en: viewer for Morph
fa: نمايشگر براي واژك

en: viewer for Player
fa: نمايشگر براي اجراء كننده

en: vm statistics
fa: احصائيه vm

en: when "locked", I am inert to all user interactions
fa: زمانیکه بسته باشد/من به تمام اعمال متقابل استفاده کننده هاناکارآمدهستم

en: whether I am open to having objects dropped into me
fa: آیا من بازهستم که اشیاء داخل من بیفتند

en: whether I should be reistant to easy deletion via the pink X handle
fa: آيا اين در مقابل برداشتن آسان توسط دسته هاله نور صورتي رنگ X مقاوم هست

en: whether I should be resistant to a drag done by mousing down on me
fa: که آیا من درمقابل مانع که توسط موش پایین برمن انجام شده است مقاومت نمایم ویا خیر؟

en: whether direction handles are shown with the halo
fa: آیاراهنمایی قبضه ها توسط حلقه نورنشان داده میشوند

en: whether my corners should be rounded
fa: آیا گوشه های من باید گرد باشند

en: whether the parts of objects within me that are outside my bounds should be masked.
fa: آیاقسمت های اشیاء دربین من که خارج ازمحدوده هستند باید پنهان شوند

en: whilePressed
fa: زمانکه فشارداده شد

en: window color...
fa: رنگ پنجره

en: window colors...
fa: رنگهاي چوكات...

en: window menu
fa: فهرست کلکین

en: windows
fa: چوكات...

en: windows...
fa: چوكات...

en: workspace (k)
fa: فضای کاری (k)

en: world
fa: جهان

en: world menu help
fa: كمك ليست جهان

en: world scale and clip...
fa: اندازه جهان وگیره کاغذ

en: wrap centering
fa: مركزگيري را بپيچان

en: wrap direction
fa: جهت پیچیدن

en: write the world into a postscript file
fa: جهان را در يك سند ضميمه بنويس

en: yes - delete icon and delete the project
fa: بلی- علامت را حذف کن وپروژه را حذف کن

en: yes, abandon this Event Theatre
fa: بلی/این رویداد فلم را ترک کنید
