eToys - en to fa translation catalogue (281 entries)

en: <do not embed>
fa: <فرو نبر>

en: A Connector whose endpoints automatically become dots when connected.
fa: یک وصل کننده ایکه نقطه نهایی آن وقتیکه وصل میشود به نقطه مبدل میگردد

en: A Maker Button with a Connector loaded
fa: یک دکمه سازنده با یک متصل کننده بارگذاری شده

en: A UML State shape
fa: یک شکل حالت UML

en: A UML State shape with scrollbars
fa: یک شکل حالت UML با نوارهای لغزنده

en: A UML class symbol
fa: یک نشان طبقه UML

en: A UML class symbol that can read its text from a Squeak class
fa: یک نشان طبقه UML که متن خود را از یک طبقه صدای جيرجيرک خوانده میتواند

en: A UML composite state shape
fa: یک شکل حالت مخلوطی UML

en: A UML end state shape
fa: یک شکل حالت پایان UML

en: A UML note shape
fa: یک شکل یادداشت UML

en: A UML package shape
fa: یک شکل بسته UML

en: A UML start state shape
fa: یک شکل حالت ابتدای UML

en: A basic Connector
fa: یک متصل کننده اساسی

en: A basic Connector that bends smoothly
fa: یک متصل کننده اساسی که بنرمی قات میشود

en: A basic Connector with an arrowhead
fa: یک متصل کننده اساسی با یک سرتیر

en: A basic connector
fa: یک متصل کننده اساسی

en: A basic connector with an arrowhead
fa: یک متصل کننده اساسی با یک سرتیر

en: A basic curved connector
fa: یک متصل کننده اساسی قوسی

en: A basic curved connector with an arrowhead
fa: یک متصل کننده اساسی قوسی همراه با یک سرتیر

en: A basic smooth Connector with an arrowhead
fa: یک متصل کننده اساسی هموار با یک سرتیر

en: A blank buttton flap
fa: یک بالچه دکمهِ خالی

en: A button that makes fancy Connectors at random
fa: یک دکمه ایکه متصل کننده تصوّری را اتفاقاً میسازد

en: A buttonBar for State Machine drawings
fa: یک نوار دکمه برای رسامی های حالت ماشین

en: A buttonBar for UML Class Diagrams
fa: یک نوار دکمه برای نمودارهای طبقه UML

en: A buttonBar for customizing
fa: یک نواردکمه برای خصوصی سازی

en: A circle shape with text inside
fa: یک شکل دایروی با متنی در داخل آن

en: A diamond shape with text inside
fa: یک شکل الماسی با متنی در داخل آن

en: A handy Morph-generating button
fa: یک دکمه سازنده جزءکوچک دستی

en: A happy face
fa: یک چهره خوشحال

en: A label
fa: یک عنوان

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached, trying to stay out of the way.
fa: یک عنوان که در یک کوچکترین واحددیگری بارهاکردن یا انتخاب لیست ضمیمه میتوان کردوآن کوچکترین واحدکه ضمیمه گردیده است را تعقیب میکند درحال تلاش برای دورشدن ازراه

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached.
fa: یک عنوان که در یک کوچکترین واحد دیگری با رها کردن یا انتخاب لستی ضمیمه میتوان کرد و آن کوچکترن واحد که ضمیمه گردیده را تعقیب میکند

en: A label that positions itself
fa: یک لقب که به خود موقعیت میدهد

en: A new button flap
fa: یک برگه پایین جدید

en: A pointing hand shape with text inside
fa: یک دست اشاره کننده با متنی در داخل آن

en: A pre-loaded Connectors flap
fa: یک بالچه متصل کننده پیش بارگذاری شده

en: A pre-loaded Connectors flap for UML class diagram drawings
fa: یک ضربه متصل کننده پیش اجراشده برای نمودارهای طبقه UML

en: A pre-loaded Connectors flap for state machine drawings
fa: یک ضربه متصل کننده پیش اجراشده برای رسامی های حالت ماشین

en: A raw piece of text (with a context menu) which you can edit into anything you want
fa: یک پارچه نارس متن (با یک لست زمینه) که آنرا شما به هرچیزی که خواستید ویرایش کرده میتوانید

en: A rectangle with text, or a button
fa: یک مستطیل با متن، یا یک دکمه

en: A sad face
fa: یک چهره غمگین

en: A simple shape with a context menu
fa: یک شکل ساده  همراه با یک لیست زمینه یا متن

en: A state transition for UML State Diagrams
fa: حالت انتقال برای حالت دیا گرام UML

en: A tool that lets you edit Connectors arrow shapes.
fa: یک ابزاریکه بدان شما اشکال تیرهای اتصال کننده را ویرایش کرده میتوانید

en: AND Gate
fa: دريچه AND

en: AP Adjuster
fa: تنظیم کننده  AP

en: Accept
fa: قبول کردن

en: Add
fa: اضافه

en: Add Array
fa: اضافه آرايه

en: An 'and gate' shape with text inside
fa: یک شکل 'دريچه و' با متنی در داخل آن

en: An 'or gate' shape with text inside
fa: یک شکل 'دريچه یا' با متنی در داخل آن

en: An 'xor gate' shape with text inside
fa: یک شکل 'دريچه ياى ضمنى' با متنی در داخل آن

en: An ellipse or circle
fa: یک بیضوی یا دایره

en: An elliptical or circular shape with text
fa: یک شکل بیضی یا دایروی با متن

en: An empty buttonBar that you can add to
fa: یک نوار دکمه خالی که شما بدان اضافه کرده میتوانید

en: Another pointing hand
fa: یک دست اشاره کننده دیگری

en: Arrow
fa: تیر

en: Arrow Editor
fa: تنظیم کننده تیر

en: Arrow scales
fa: مقیاس تیرک ها

en: Arrows
fa: تیرها

en: Attachment Adjuster
fa: تنظیم کننده ضمیمه

en: Attachment Point Adjuster
fa: تنظیم کننده نقطه ضمیمه

en: Basic Shape
fa: شل اساسی

en: Button Flap
fa: بالچه دکمه

en: ButtonBar
fa: نوار دکمه

en: Cancel
fa: لغو

en: Choose Font
fa: رسم الخط را انتخاب کنید

en: Choose font
fa: رسم الخط را انتخاب کنید

en: Choose font for text:
fa: رسم الخط برای متن را انتخاب کنید

en: Choose font:
fa: انتخاب رسم الخط

en: Choose label font:
fa: رسم الخط عنوان ا انتخاب کنید

en: CircleCurve
fa: قوس دایره

en: Class
fa: طبقه

en: Class ButtonBar
fa: نوار دکمه طبقه

en: Class Diagrams
fa: اشکال صنف

en: Class diagram Flap
fa: ضربه نمودار طبقه

en: Clear clicks
fa: کلیک ها را پاک کن

en: Composite State
fa: حالت مخلوطی

en: Connector
fa: متصل کننده

en: Connector Button
fa: دکمه متصل کننده

en: Connector Properties for {1}
fa: خصوصیات اتصال دهنده برا {1

en: ConnectorArrow
fa: تیرمتصل کننده

en: Connectors
fa: اتصال دهنده ها

en: Connectors Flap
fa: بالچه متصل کننده

en: Connectors label font...
fa: خط عنوان وصل کننده ها

en: Constructor text is on clipboard.
fa: سازنده متن دربالای تخته رسم است

en: Copy the name of this graphic to the clipboard
fa: نام این گرافیک را به تخته رسم کاپی بساز

en: Curvy Connector
fa: متصل کننده قوسی

en: Curvy ConnectorArrow
fa: تیرمتصل کننده قوسی

en: Default
fa: قراردادی

en: Diamond
fa: الماس

en: Display text that you can move
fa: نمایش متن که شما میتوانید حرکت نمایید

en: Drop a Morph on me
fa: یک شکل را بر من رهاکن

en: Drop a Morph on me so that I can have something to make!
fa: یک شکل را بر من رهاکن تا من چیزی برای ساختن داشته باشم

en: Drop a Morph on the button.
fa: چکاندن یک جزء کوچک بر روی دکمه

en: Ellipse
fa: بیضی

en: Embed pin into...
fa: سنجاق را فرو ببر در

en: End State
fa: حالت پایان

en: Enhanced Text
fa: متن افزوده شده

en: Enter label:
fa: عنوان را داخل کن

en: Enter the number of H and/or V APs to create; use 0 for none
fa: شماره H و/یا V APها را برای ساختن داخل کنید؛ برای هیچ از 0 استفاده کنید

en: FSM ButtonBar
fa: نوار دکمه FSM

en: FSM Flap
fa: ضربه FSM

en: Find an entry by name
fa: یک داده را توسط نام آن پیدا کن

en: Happy face
fa: چهره خوشحال

en: Install
fa: نصب کردن

en: Install in which selector?
fa: درانتخاب کننده کدام نصب کن

en: Install with what name?
fa: با چی نام نصب کند؟

en: Label
fa: عنوان

en: Make morph
fa: واژک بساز

en: Make movable
fa: قابل انتقال بساز

en: Make non-movable
fa: غیرقابل انتقال بساز

en: Maker Button
fa: دکمه سازنده

en: Move cursor farther from
    this point to increase border width.
    Click when done.
fa: مکان نما را جلوتر از
    اين نقطه حركت بده تا عرض حاشيه افزايش يابد.
    وقتيكه تمام شد كليك كن
    زمانیکه انجام شدکلیک کن

en: Move cursor farther from
    this point to increase line width.
    Click when done.
fa: مکان نما را جلوتر از
    اين نقطه حركت بده تا عرض حاشيه افزايش يابد.
    وقتيكه تمام شد كليك كن
    زمانیکه انجام شدکلیک کن

en: Move cursor farther from
    this point to increase the size of the arrows.
    Click when done.
fa: مکان نما را جلوتر از
     ين نقطه حركت بده تا اندازه تیرک ها افزايش يابد.
    وقتيكه تمام شد كليك كن
    زمانیکه انجام شدکلیک کن

en: My Flap
fa: برگه من

en: New Button Flap
fa: برگه پایین جدید

en: New key?
fa: کلید جدید؟

en: New line border width?
fa: عرض حاشیه خط جدید؟

en: New line width?
fa: عرض خط جدید

en: None
fa: هیچ

en: Note
fa: یادداشت

en: OR Gate
fa: دريچه OR

en: Open an Arrow editor
fa: یک تنظیم کننده تیر را بازکن

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed.
    Some possibilities:
fa: لطفا انتخاب کننده ی را که میخواهید به
     هدف با فشردن این  دکمه فرستاده شود را بنویسید
    چند ممکنات

en: Pointing Hand
fa: دست اشاره کننده

en: Pointing Hand2
fa: دست اشاره کننده2

en: Properties for {1}
fa: خصوصیات برای {1

en: Random Connectors
fa: متصل کنندگان اتفاقی

en: RandomConnector
fa: متصل کننده اتفاقی

en: Remove this arrow from the dictionary
fa: این تیر را از فرهنگ حذف کن

en: Rename this arrow
fa: اسم این تیر را تغییر بده

en: Rotate
fa: چرخش

en: STClass
fa: طبقهST

en: Sad face
fa: چهره غمگین

en: Sample
fa: نمونه

en: Schematic Connector
fa: وصل کننده نموداری

en: Scrolled State
fa: حالت پیچیده

en: Select Morph
fa: واژک را انتخاب کن

en: Smart Label
fa: عنوان زیرک

en: Start State
fa: حالت ابتداء

en: State
fa: حالت

en: State Transition
fa: حا لت انتقال

en: Text
fa: متن

en: Text Ellipse
fa: بیضوی متن

en: Text Rectangle
fa: مستطیل متن

en: Text that you can grab and move around (click to edit)
fa: متنی که شما آنرا تصرف و به هرجا انتقال داده میتوانید (برای تنظیم نمودن کلیک کنید

en: This lets you adjust the attachment points on a dropped Morph
fa: این شما را اجازه میدهد تا نقاط ضمیمه را بر یک جزء کوچک چکیده شده تنظیم نمایید

en: Title
fa: عنوان

en: Toggle dots
fa: نقاط را بپیچان

en: Turn grid off
fa: شبکه چهارخانه را خاموش کن

en: Turn grid on
fa: شبکه چهارخانه را روشن کن

en: UML Package
fa: بسته UML

en: Write code
fa: کود بنویس

en: XOR Gate
fa: دريچه XOR

en: You must choose a TrueType font
fa: شما باید یک رسم الخط نوع الاصل را انتخاب کنید

en: accept on CR
fa: در CR قبول کن

en: accept on focus loss
fa: قبول در خسارت تمرکز

en: acceptedTextContents
fa: محتويات قبول شده متن

en: add arbitrary shape...
fa: اضافه شکل اختیاری...

en: add bar label
fa: اضافه عنوان نوار

en: add button
fa: اضافه دکمه

en: add label
fa: اضافه عنوان

en: add line
fa: اضافه خط

en: add mouse up action
fa: عمل موش بالا را اضافه كن

en: add pre-made shape...
fa: اضافه شکل پیش ساخته شده...

en: add swim lane
fa: اضافه مسیر شنا

en: add text
fa: اضافه متن

en: add text block
fa: اضافه بلوک متن

en: arrow sizes
fa: اندازه های تیر

en: attach to...
fa: ضمیمه به.....

en: attachmentOwnerChanged
fa: دارنده ضميمه تبديل شد

en: balloon-help font...
fa: خط بالون کمک

en: be orthogonal
fa: راست گوشه باش

en: become composite
fa: مخلوط شدن

en: become scrollable composite
fa: مخلوط قابل طومارشدن

en: cancel changes made and close panel
fa: تغییرات داده شده را لغو کن و تابلو را ببند

en: change action selector
fa: انتخاب کننده عمل را تغییر دهید

en: change arguments
fa: تغییر استدلال ها

en: change bar label text
fa: تغییر متن عنوان نوار

en: change margins
fa: حاشیه ها را تغییر بده

en: change when to act
fa: زمانیکه عمل میکند تغییردهید

en: choose font...
fa: انتخاب رسم الخط...

en: code font...
fa: خط رمز

en: collapse
fa: افتادن

en: connect to center
fa: با مرکز وصل شو

en: connect to nearest attachment point
fa: با نزدیک ترین نقطه اتصال وصل شو

en: connect to nearest point
fa: با نزدیک ترین نقطه وصل شو

en: connect to nearest point to center
fa: با نزدیک ترین نقطه به مرکز وصل شو

en: connect to nothing
fa: وصل شدن به هیچ

en: connect to relative point...
fa: با نزدیک ترین نقطه وصل شو

en: connectedTo
fa: اتصال به

en: connector end
fa: انتهای وصل کننده

en: copy name
fa: نقل اسم

en: default text font...
fa: خط متن قراردادی

en: delete
fa: حذف

en: delete line
fa: حذف خط

en: delete shape...
fa: شکل را حذف کن...

en: delete swim lane
fa: حذف مسیر شنا

en: delete text
fa: حذف متن

en: delete text block
fa: حذف بلوک متن

en: destinationConnected
fa: هدف متصل گرديد

en: destinationDisconnecting
fa: هدف منقطع گرديد

en: disconnectedFrom
fa: منقطع گرديده از

en: display attachments
fa: ضمیمه هارا نشان بده

en: duplicate
fa: مشابه

en: duplicate model and view
fa: مودل و نما را دوگانه کن

en: duplicate view only
fa: صرف نمایش دوگانگی

en: emphasis...
fa: تاکید...

en: end...
fa: پایان...

en: erase pixels of color...
fa: سلول تصويری های رنگ را پاک کن...

en: find...
fa: پیدا کردن

en: flaps font...
fa: خط برگه ها

en: font...
fa: رسم الخط...

en: grab
fa: چنگ زدن

en: hide handles
fa: پنهان کردن دستگیره هاh

en: hide lower text
fa: متن کوچک را پنهان کن

en: if set, Connectors will use labels that try to re-position themselves to stay out of the way.
fa: اگر تعیین گردد، اتصال دهنده ها از عناوینی استفاده میکنند که تلاش دارند خود را دوباره جاسازی نمایند تا از راه کناره باشند

en: if set, viewers will display the 'connection' vocabulary even for Morphs that aren't connected to by Connectors.
fa: اگر تعیین گردد، بیننده ها لغت 'اتصال' را برای واژک های که با متصل ها وصل نه اند را نیز خواهد نشان داد

en: immediately after a connector has connected to me
fa: سریعاً بعد ازینکه یک متصل با من وصل گردید

en: immediately after my first end has been connected
fa: سریعاً بعد ازینکه انتهای یک طرف من وصل گردید

en: immediately after my second end has been connected
fa: سریعاً بعد ازینکه انتهای دومی من وصل گردید

en: immediately before a connector is going to disconnect from me
fa: سریعاً قبل ازینکه یک متصل با من قطع گردد

en: immediately before my first end is going to be disconnected
fa: سریعاً قبل ازینکه انتهای یک طرف من قطع گردد

en: immediately before my second end is going to be disconnected
fa: سریعاً قبل ازینکه انتهای دومی من قطع گردد

en: inspect
fa: تفتیش

en: keep changes made and close panel
fa: تغییرات داده شده را نگه دار و تابلو را ببند

en: line border color...
fa: رنگ خط حاشیه...

en: line border width...
fa: عرض خط حاشیه...

en: line color...
fa: رنگ خط...

en: line width...
fa: عرض خط...

en: list font...
fa: فهرست خط

en: lock all text
fa: همه متن  ها را قفل کن

en: lock text
fa: متن را قفل کن

en: make button
fa: دکمه بساز

en: make new arrow
fa: یک تیر جدید بساز

en: make segmented line
fa: یک خط مقطع بساز

en: make smooth line
fa: یک خط هموارولشم بساز

en: menu font...
fa: خط فهرست

en: move
fa: انتقال

en: name for new variable:
fa: برای متغییرجدید نام بگذار

en: new arrow...
fa: تیر جدید...

en: no connection preference
fa: هیچ ترجیح وصل شدن وجود ندارد

en: open a Connector properties panel for the morph
fa: یک تابلوی خصوصیات وصل دهنده برای واژک باز کن

en: open a text properties panel for the morph
fa: یک تابلوی خصوصیات متنی برای واژک باز کن

en: properties...
fa: خصوصیات...

en: recolor pixels of color...
fa: سلول تصويری های رنگ را دوباره رنگ آمیزی کن...

en: remove
fa: حذف کردن

en: remove bar label
fa: حذف متن عنوان نوار

en: remove label
fa: حذف عنوان

en: remove mouse up action
fa: عمل موشك بالا را حذف كن

en: rename
fa: دوباره نام نهادن

en: replace target
fa: جایگزینی هدف

en: resize
fa: دوباره اندازه کردن

en: resize image
fa: تغییر اندازه عکس

en: set all fonts to...
fa: تعین همه رسم الخط ها به...

en: set bar label font
fa: تعین رسم الخط عنوان نوار

en: set font for this text
fa: تعین رسم الخط برای این متن

en: set scaling
fa: تعین پیمایش

en: set target
fa: تعین هدف

en: show handles
fa: نشان دادن دستگیره ها

en: smooth edges
fa: کناره های لشم

en: sorry, that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
fa: متاسفم /که بانام دخولی دیگری دراین فرهنگ درگیرمیگردد

en: sourceConnected
fa: منبع منقطع گرديد

en: sourceDisconnecting
fa: منبع در حال انقطاع

en: stop being orthogonal
fa: راست گوشه بودن را نگه دار

en: straighten
fa: راست کردن

en: text properties...
fa: خصوصیات متن...

en: turn off button labels
fa: خاموش کردن عناوین دکمه ها

en: turn off smoothing
fa: هموارسازی را خاموش کن

en: turn on button labels
fa: روشن کردن عناوین دکمه ها

en: turn on smoothing
fa: هموارسازی را روشن کن

en: turn smoothing off
fa: هموارسازی را خاموش گردان

en: turn smoothing on
fa: هموارسازی را روشن گردان

en: unlock all text
fa: همه متن ها را باز کن

en: unlock text
fa: متن را باز کن

en: update image
fa: جدید عکس

en: when either of the morphs to which I'm connected have changed their owner or been grabbed or dropped with the hand.
fa: زمانیکه یا واژکی که من با آن وصل بودم دارندگان آن تغییر کرده یا تصرف شده اند یا با دست انداخته شده اند

en: when text is accepted into a text morph by hitting Enter or losing focus
fa: وقتیکه متن برای یک واژک متنی با وارد نمودن دکمه دخول قبول شود یا از دست دادن تمرکز

en: window-title font...
fa: خط عنوان کلکین
